Tarzicia

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

La Mer The Tonic

La Mer The Tonic
2021. augusztus 31.

A kedvenc tonikom jelenleg. Direkt azért vettem, hogy a La Mer krémek előtt tudjam használni, mégiscsak úgy az igazi, de nem gondoltam, hogy ennyire szeretni fogom.
Tökéletesen tisztít, frissít, felüdíti a bőröm. Az tetszik benne a legjobban, hogy épp csak annyira hidratál, hogy nem húzódik utána a bőröm, de semmilyen tapadós réteget nem hagy maga után, mint pl. a La Prairie Cellular Softening And Balancing Lotion vagy a Sisley Sisleya Essential Lotion. Persze nem is lehet velük összehasonlítani, mert azok nem csak "sima" tonikok, annál jóval többet tudnak.
Ez a tonik a Sisley Floral Toning Lotion-jának felel meg. Azt is szeretem, már többször vettem újra, de ez a La Mer még annál is egy hajszállal jobb, legalábbis a bőröm jobban szereti. A Sisley után azonnal krémeznem kell, különben húzódni kezd a bőröm, ennél ilyet egyszer sem tapasztaltam. A La Mer-nek az illata is enyhébb, szinte elhanyagolható.
Szerencsére lassan fogy, de azért jobban örültem volna, ha ezért az árért a flakonja nem 200, hanem 250 ml-es, mint a Sisley-nek és a La Prairie-nek.

Givenchy Irrésistible Givenchy EDT

Givenchy Irrésistible Givenchy EDT
2021. augusztus 30.

Már csak nagyon kivételes esetben veszek designer parfümöt, az újdonságokat is többnyire csak akkor próbálom ki, ha házhoz jönnek, azaz illatmintát kapok belőlük. Ezzel az Irrésistible EDT-vel is így volt, nem is számítottam semmi jóra, ehhez képest kellemes meglepetés ért.
Ez az EDT változat teljesen más, mint az EDP.
Már a kezdése is elragadó, a feketeribiszke gyümölcsössége a harmatos rózsával nagyon finom, pezsgő, szinte buborékos. A közepe táján kezd igazán kibontakozni a rózsa, ami más fajta, mint az elején, és meglepően jó. Ez az a friss, élethű, virágbolti rózsa, amit nagyon szeretek, eddig csak niche kategóriában találkoztam hasonlóval.
Az illat végig könnyed és puha, csak picit édes és púderes, és bűbájosan nőies. Pajkos, életvidám, flörtölős, finoman szexi. Rózsaszín illat, mint az üvege, de nem komolytalan. Viszont mint parfüm, elég gyengécske, egy óra múlva már csak bőrillat. Bár ha belegondolok, a Miss Dior EDT se tart rajtam sokkal tovább. Ez ráadásul érdekesebb, játékosabb, felszabadultabb illat. Szeretem a Miss Dior-t, de ehhez képest karót nyelt. Ez egy kedves kis semmiség, egy bármikor bevethető, kellemes, rózsás komfortillat. Egyszerű és finom. Ilyen is kell, nem kell mindig dráma.
Érdekes változás zajlik most a parfümök világában (is)...a vattacukorhegyek, a vaníliás rózsák (Sí, LVEB és társai) után úgy látszik, most átestünk a ló másik oldalára. Most a harcos amazonok ideje jött el, a designer parfümök piacán sorra jelennek meg a szabad(os)ságot, női erőt és önmegvalósítást már a nevükben is hirdető illatok (Idole, May Way, Voce Viva), esetleg még maszkulin beütéssel is megfejelve (Libre). Egyik rámenősebb és igénytelenebb, mint a másik, de legalább csereszabatosak egymással. Én menekülök tőlük.
Ez a kis Irresistible EDT más. Nem mondom, hogy egy világszám, de üdítő színfolt a palettán. Ez is egy "szabad" hangulatú illat, de nem fitogtatja az erejét, nem buzdít arra, hogy gázolj át mindenkin, és csak magaddal törődj. És nem bújik ki a bőréből, vállalja, hogy lány, nő, hölgy. Van benne egy ici-pici klasszikus feeling, amit én csak üdvözölni tudok. A leszáradása nagyon emlékeztet valamire bő 20 évvel ezelőttről, napok óta töröm rajta a fejem, és nem jövök rá, hogy mi volt az.
Mint kompozíció és illatvilág nekem tetszik. Ezúttal eltekintek attól, hogy milyen vérszegény, és rózsaimádóként örömmel megadom neki az 5 csillagot.

Givenchy L'interdit Eau De Parfum Rouge

Givenchy L'interdit Eau De Parfum Rouge
2021. augusztus 28.

Szeretem a tubarózsát, de nekem eddig egyik L'Interdit verzió se jött be.
Az EDP-ről még írtam is véleményt, 4 csillagot adtam akkor neki, ma már nagy jóindulattal is csak kettőt adnék. Nem az illattal magával van a bajom, az továbbra is tetszik, csak éppen agyonvágja az egészet a minősége. A legharsányabb, legszintetikusabb parfüm, amivel valaha találkoztam. Szinte vegyi fegyver.
Az EDT szebb, lágyabb, de én még azt se tudom elviselni magamon.
Az EDP Intense fekete üvege gyönyörű, és kb. ennyi, számomra az a legrosszabb flanker. Nem annyira szintetikus, mint a másik kettő, viszont rém egysíkú és fura. Az a tömény vanília, és hozzá a bors és a szezám nekem teljesen testidegen így egy parfümben. Olyan, mintha ételt szaglásznék, szinte érzem az olajat is. Nevetséges. Én nem szeretnék pirított szezámmagos vaníliasodó illatú lenni.
Ez a Rouge viszont az eddigi legszebb L'Interdit!
(A Fragrantica-n is 4.19 ponton áll, az összes verzió közül ez a legmagasabb érték, tehát nem az én orromban van a hiba.)
Tetszik benne a gyömbér, én imádom a gyömbért parfümökben. A tubarózsa mellett a jázmin visszafogottabb, és az alapban pacsuli és szantálfa van, végre kihagyták belőle azt a nyomulós, tömény vaníliát!
Ez egy nagyon finom, melengető, hűvösebb időre való tubarózsás illat. Picit púderes, picit krémes, de nem túl édes, mert végig benne van egy friss szál. Nagyon nőies, és nem erőszakos, nem harsány, csak karakteres. A szillázsa ideális, a tartóssága pont megfelelő. Természetesen ez sem egy niche színvonal, nem is vártam el tőle, de itt nincs az az orrbavágó szintetikusság.
Van pár ennél szebb tubarózsás parfümöm, de nagyon csábító ez az új jövevény ebben a gyönyörű mélybordó üvegben.
Maximális csillag, nem kérdés.

Sensai The Silk EDP

Sensai The Silk EDP
2021. augusztus 28.

Egy időben Sensai krémeket használtam, ezt a parfümöt is a megjelenése óta ismerem. Akkoriban nem szólított meg, teljesen más illatok érdekeltek: csakis a nagyágyúk, az aldehides klasszikusok, a nagyon zöldek, a nagyon rózsásak és a nagyon füstösek. Nemrég újra felfedeztem, beleszerettem, és most már el nem eresztem.
Meglepő, hogy itt elmarad a szokásos friss bevezető, már a legelső pillanatban is édes, de rendkívül könnyed. Én ezt úgy hívom magamban, hogy "vékonyan" édes. Világos és tiszta, az ilyen tipusú illatok szúrós, hűvös, bántó éle nélkül. Mindehhez épp csak egy suhintásnyit púderes, olyan, mint a tündérpor. Virágos, de nem túlburjánzóan vagy a klasszikus értelemben véve. Rajtam eleinte ibolyás, később az orchidea dominál, a gyöngyvirág és a peónia csak frissen tartják az egészet. Végig világos és légies marad, idővel csak krémesedik, felmelegszik, a legvégére pedig valami mennyei kombináció alakul ki a tonkababbal.
Az illat maga nem újszerű, mondhatnám semmi extra, de mégis kiemelkedik az átlagból. Tényleg olyan mint a selyem, elegáns és könnyed. Nagyon nőies, de nem figyelemfelkeltő, nem akar csábítani. Maximum csendben behálózni. Ez maga a halkszavú, lágy, befogadó nőiesség, ez egy igazi jin illat.
Nem csak maga az illat kifinomult és igényes, de az is, ahogy előadja magát. Nem tudok rá jobb szót: kulturált. Végig bőrközeli, diszkrét marad, csak egy-egy mozdulatnál libben elő. Kevés ilyen elegáns, aura-jellegű parfümöm van, de ezeket szeretem a legjobban.
Sose használok éjszakára parfümöt, ez az első és egyetlen, amit alváshoz is el tudok képzelni. Egyrészt semmi parfümös jelleg ill. szintetikusság nincs benne, másrészt az ápoltság-érzet mellett ad egy kellemes "elengedettség" érzést is. Olyan, mint egy puha védőburok. Megnyugtató, mint a halk dúdolás és a lassan cirogató kéz.
Bármilyen évszakhoz, bármilyen alkalomhoz illik, de én csak itthonra tartogatom, eszembe se jutna magamra fújni, ha kilépek a házból. Tiszteletlenségnek érezném vele szemben. A kifinomultsága nem tudna érvényesülni, halk szava elveszne a külvilág zajában.

Diptyque Orphéon EDP

Diptyque Orphéon EDP
2021. augusztus 26.

A Diptyque Paris nem az "én illatházam". Egy-egy illatuk tetszik, de nekem egy üvegem sincs tőlük, a férjem viszont kedveli. Ezt az Orphéon-t is ő látta meg és emelte le a polcról a Neroliban. Ott helyben, papírcsíkon mindkettőnknek tetszett, de itthon, a kis mintafiola alapján én már nem vagyok olyan lelkes.
Szerintem ez az a fajta parfüm, amit a fejjegyei adnak el. A kifújás után tényleg felcsillan az ember szeme, hogy hú, ez milyen mennyei. Különleges, friss, aromás, de nem citrusos, hanem érdekesen sötétzöld. Bogyós, leveles, ciprusos. Egy röpke pillanatra nekem a L'Ombre Dans L'Eau villant be, de amúgy egyáltalán nem hasonlítanak.
Egy rövid ideig nagyon finom fás illat, olyan vonzó, elegáns, öltönyös pasikhoz illő fajta. Főleg cédrus, virágok nincsenek, a jázmin is csak nagyon halovány, de szépen árnyalja a képet. Aztán egyre púderesebb lesz, de édesebb nem. A tonkabab csak elmélyíti, lekerekíti, megtámasztja az egészet, nem nehezíti el.
Nem egy rafinált vagy bonyolult alkotás, de nem hinném, hogy csak abból a pár illatjegyből áll, ami fel van tüntetve. Én rengeteg mindent érzek még benne: szantálfát, enyhe füstösséget, és a púder mellett legalább ugyanannyi pézsmát is, ha nem többet. És ez az, ami miatt összességében nekem már nem tetszik. Ez az aromás-púderes-pézsmás illatvilág nem én vagyok. Kicsit a Chanel Paris-Venise-re emlékeztet. Még az a klasszikus beütés is megvan benne.
Egyébként szép, igényes illat, az én ízlésem szerint inkább férfiaknak. Csak amennyire vonzó és különleges a bevezető része, annyira átlagos lesz a végére. Ellaposodik, elkényelmesedik.
A szillázsa is visszafogott, a tartóssága is csak max. 2-3 óra.
Mindent egybevetve 3 csillagot érdemel, és nem lesz belőle üveges vásárlás.

Amouage Beach Hut Woman

Amouage Beach Hut Woman
2021. augusztus 21.

Háromszázadik véleményemnek ezt az illatot választottam.
Nehéz pár mondatban megfogalmazni a lényegét, vagy két oldalt írnék róla, vagy semmit. Ez nem egy tipikus Amouage illat. "Fú, ez aztán a niche, ugye milyen elvetemülten különleges? Ez most a legújabb, a legmenőbb! Ugye tetszik, akkor is, ha nem tetszik?"
Nem. Ez teljesen más. Nem akar nagyot szólni, nem rámenős, nem szokatlan, nem bonyolult. Lineáris illat, ami éppen az egyszerűségétől hatásos és szép.
Az üvege, a doboza, és a neve is a nyárra utal, és valóban, napsütötte, világos illat, de nem vidám. Ez nem a százhatvanharmadik citrusos, aquás, trópusi hangulatú egynyári csoda, ami jövőre már nem lesz trendi, de sebaj, lesz majd helyette más. Ez nem nyaralóktól zsúfolt strandot, vagy nyáresti partyt idéz, hanem természetes vízpartot. Ez egy időtlen alkotás, ami vagy megszólít valakit, vagy nem. Szerintem kell hozzá egy kor, egy adag élettapasztalat, vagy legalábbis lelkiállapot, hogy az ember rezonáljon rá.
Ez nekem nem is parfüm, hanem folyékony művészet.
Végig érdekesen száraz illat, de nem recseg-ropog, sose lesz élettelen, fás. Egyszerre fémes, enyhén füstös, kesernyés, és kellemesen meleg, puha, szinte vígasztaló. Van benne egy leheletnyi virágillat, de az is nagyon natur, nem édes. Az egészet átjárja egy kijózanító, oxigéndús fuvallat, sötétzöld, gyantás, boróka- vagy fenyőillat-szerűség, hozzá finom faillat, uszadékfa, napon száradt stég, az az időjárás-aszalta, világosra cserzett fajta, amiben már szálka sincs, teljesen sima, és olyan kellemes végigsimítani.
Megnyugtató, meditatív, zen, mondhatnám áhítatos illat, és nagyon-nagyon privát. Soha nem veszem elő, ha megyek valahova, eszembe se jutna. Ez nem az a parfüm, amiből a készülődés végén magamra fújok kettőt. Ez nem kiegészítő. Akkor nyúlok érte, ha olyan hangulatom van. Vagy ha azt szeretném, hogy olyan legyen.
Ez nekem terápia. Segít kizökkenni a hétköznapokból, visszatalálni önmagamhoz. Olyankor eszembe jut mindaz, amit megkaptam az élettől, az is, amit nem, és már soha nem is fogok. Összefüggéseiben látom a dolgokat, megbékélek mindennel, és hálát adok mindazért, ami megadatott nekem.
A kép ami előttem van:
Elvonult a vihar, kicsit hűvös még a levegő, de már szikrázik a nap, minden porcikámon érzem az éltető melegét.
Csukott szemmel, hason fekszem egy stégen, fejemet a karomon pihentetem.
Az orrom közel a fához, de érzem a stég fém részeinek, a szegecseknek az illatát is.
És a homok és a víz illatát.
Egyedül vagyok, de nem vagyok magányos.
Ez így tökéletes, ahogy most van.
Nincs szükségem most senkire és semmire.
Minden természetes körülöttem, és én is a természet része vagyok.
Minden feszültség elszáll belőlem.
Közeli illatok, távoli hangok.
Lágy szellő, sirályok.
A hullámok egyenletes ritmusa elandalít.
Az álom és az ébrenlét között lebegek valahol.
Az idő pedig végtelen.

MAC Technakohl Eye Liner

MAC Technakohl Eye Liner
2021. augusztus 17.

Risque és Graphblack
Az ecseteken kívül nem használok MAC termékeket, ez a két szemceruza (volt) az egyetlen kivétel.
A Risque testszínű, drappos, enyhén rózsaszínbe hajlik. Az alsó vízvonalra vettem, ha fáradt vagyok, vagy keveset aludtam, kicsit felfrissíti a tekintetem. Ilyen világos színű szemceruzából kipróbáltam már párat, és meg is lepődtem, mert minőségre van olyan jó, mint a Chanel Stylo Yeux - Blanc Graphique. Puha, krémes és pigmentált, könnyű vele dolgozni, egyetlen húzás is látszik.
A Graphblack nevű fekete is ugyanilyen jó minőségű, de ennél derült ki, hogy egyáltalán nem tartós. Ez a világos színnél nem tűnt fel, de a feketénél látványos. A felső vízvonalról valamennyi mindig lekerül az alsóra, és a nap végére olyan lesz, mintha ott is kihúztam volna a szemem. Ez a fekete szigorúan csak a felső szempillasoron és fölötte működik, de ott hibátlan.
Ez a MAC szemceruza amúgy árban, kivitelezésben és külsőre is teljesen rendben van, és praktikus, hogy nem kell hegyezni.
A világos színű 4-est, a fekete 3-ast érdemel. Betáraztam belőlük, de ha elfogynak, nem veszem őket újra, maradok a Chanelnél, és most lefelé kerekítek.

Decléor Aromessence Néroli Bigarade

Decléor Aromessence Néroli Bigarade
2021. augusztus 16.

A Decléor márkához nagyon régen volt szerencsém, még akkor, amikor az M. betűs parfümériában kapható volt. Már akkor se jött be nekem a koncepciójuk, nem tetszett a kikericssárga színvilág, nem vonzottak a pipettás üvegcsék. Emlékszem, mindig ajánlgatták a boltban az arcolajat, de akkoriban még nem igényelt a bőröm ilyesmit. Nemrégiben egy netes rendelésem mellé kaptam ebből a Neroli Bigarade arcolajból mintát. Engem minden érdekel, ami dehidratált bőrre való, legyen az szérum vagy arcolaj, és ha természetes összetevőkből áll, pláne. Gondoltam, kipróbálom, mi bajom lehet, azóta eltelt x év, a bőröm igényei meg változtak. (Az agyam egy hátsó szegletében végig a kedvencem, a Sisley Black Rose Precious Face Oil képe lebegett, és akaratlanul is összehasonlítottam őket.)
Ez egy híg, folyós állagú, színtelen olaj, az illata friss, citrusos-narancsos, enyhén kesernyés. És ha már illat, akkor én mindig elhelyezem a saját kis olfaktorikus térképemen: ez kb. a Guerlain Eau Cologne Imperiale/Sisley Eau de Campagne típusú illat. Nem rossz, de én ezt csak nyáron, vagy alkalomszerűen, pl. egy wellness hétvégén, masszírozáshoz, szaunázáshoz tudom elképzelni, napi bőrápolási rutinban semmiképp. A honlap szerint ez aromaterápiás hatású, és ezáltal összeköttetésbe kerülök önmagammal... Hát lehet, de kár volt beleélni magam, mert ez az illat max. 10 percig tart, utána átváltozik: kellemetlen, punnyadt, zöld bogárszag + natur, konyhai olivaolajszag lesz belőle. (A Sisley Black Rose arcolajának illata akár egy luxus parfümé, elegáns, kifinomult, bármikor örömmel használom.)
És fénylik. Mintha tényleg szimpla konyhai olívaolajat kentem volna a képes felemre. A felvitel után azonnal, fél óra múlva, és órák múlva is. (A Sisley bezzeg nem fénylik, azonnal selymes-matt bőrképet ad.)
A Decléor oldala 3 cseppet ajánl egy alkalomra. Ennek én csak a töredékét használhattam el, de így sem volt képes beszívódni. Éreztem, hogy ott ül a bőrömön egy réteg, és akárhányszor hozzáértem, olajos nyomot hagyott, tapadt, ragadt, csúszott. (A Sisley-olajból kétszer ennyi is pillanatok alatt, nyom nélkül beszívódik.)
Letöröltem a felesleget, a fénylés megszűnt, a fullasztó, olajos érzés maradt. Lemostam, így a kellemetlen szag is eltűnt. Kár, hogy nem a Rose d'Orient olajukból kaptam mintát, az biztos jobban tetszett volna, bár gyanítom, az állaga ugyanilyen lehet.
Dehidratált bőrre való. Az biztos, hogy a nedvességet a bőrbe zárja, és...ennyi. Hidratálni sok más termék is tud, amiket még használni is kellemes.
Nappalra elképzelhetetlennek tartom, éjszaka meg biztos, hogy a párnán kötne ki az egész, és kezdhetném a napot hajmosással. Masszírozásra jó lehet, de a kellemetlen szaga miatt én inkább arra se szeretném, köszönöm szépen.
A külső nekem sokat számít. Itt az is mínusz pont. Sárga színű, pipettás üveg. Nem szeretem a pipettás megoldásokat, és se az üveg formája, se a színe nem tetszik. Egyéni szoc. probléma, de én semmiben nem szeretem a sárgát. Se a ruhatáramban, se az egész házban nincs sárga, a citrom az egyetlen kivétel, de az is a kamrában van. (A Sisley Black Rose olajának szemet gyönyörködtető, formás kis üvege van, a színe szép lilásbordó.)
A miheztartás végett örülök, hogy kipróbáltam ezt a Decléor arcolajat, de nekem ez egy nagyon nagy NEM. (Ó Sisley Black Rose arcolaj...hát nincs nálad szebb és jobb! Tudtam én! Bocsáss meg, hogy egyáltalán rá mertem nézni másra, ígérem, többé nem teszem ! :-))

Dior Dreamskin Moist & Perfect Cushion SPF50

Dior Dreamskin Moist & Perfect Cushion SPF50
2021. augusztus 16.

Szeretem a színezett, fényvédős hidratáló krémeket, nyáron csak ezeket használom, alapozót nagyon ritkán, csak alkalmakra vagy este. Ebben a Dior DreamSkin Cushion-ben az tetszett meg, hogy SPF 50-es, és mindkét fizikai fényvédő benne van, a cink oxid és a titánium dioxid is, ezáltal teljes spektrumú UV védelmet nyújt. Mostanában több Dior termék is bevált nekem, tonik, szérum, krém és bronzosító is, gondoltam, egy próbát megér ez is.
Az INCI-je lehetne azért egy kicsit szebb is... pl. nem bántam volna, ha nincs benne parfüm és irritáló illatanyag, és nekem a plusz kémiai fényvédő se hiányozna. Elég érzékeny a bőröm, és eddig egyik se okozott gondot, de ilyenkor motoszkál az agyam hátsó szegletében a gondolat, hogy ez akkor sem az igazi. Tudom, hogy pl. az illatanyag vagy parfüm hatása nem biztos, hogy azonnal jelentkezik, viszont érzékenyíthetik a bőrt, és szegény egy idő után már olyan összetevőt se fog tolerálni, amitől addig semmi baja se volt.
A kompakt környezetbarát, és ugyanúgy, mint a DreamSkin fluid, ez is utántölthető. A dobozban egy plusz utántöltő már eleve jár a kompakt mellé, ez az ár szempontjából nem mellékes.
Nekem tetszik ez a rózsaszín kompakt, műanyag, de csinos, jó minőségű, nem gagyi. Persze közel sem olyan elegáns, mint a steppelt tetejű Dior bronzosítóm.
A belseje is szép ezzel a halványrózsaszín + ezüst színvilággal. A fedélen belül nagy méretű tükör van, az alsó része pedig kipattintható a helyéről, ez maga az utántölthető "egység": egy lapos korong a felvitelhez, és egy külön fakkban az "anyaggal" átitatott szivacspárna. A korongot én félretettem, talán utazáshoz jó lehet. Nem tartom higiénikusnak, és nem tudom, hogy nézne ki többszöri mosás után, minden esetre én alapozóecsettel használom.
Rendkívül kellemes viselet, olyan, mintha semmi nem lenne az arcomon. Kitűnően hidratál, az én vízhiányos bőrömnek is elég volt előtte tonik, szérum, és egyetlen pumpálásnyi DreamSkin fluid. Könnyű, mint egy fátyol, fedése alig van, inkább csak egységesíti a bőrszínt. Természetes, ragyogó finish-e van, nem fényes, de nem is matt.
A 020-as színt választottam, ami egy hajszállal világosabb a kelleténél, de tudtam, hogy kicsit oxidálódni fog, és valóban, pár perc múlva már teljesen egybeolvad a saját bőrszínemmel.
Az értékeléssel bajban vagyok.
Tényleg csak jókat tudok mondani róla, szívesen használom, de sok apróság miatt csak 4 és fél csillagot érdemelne. Mivel annyit nem lehet adni, ezúttal lefelé fogok kerekíteni.
Nekem a Sisley Soin Solaire Visage az 5 csillagos ebben a kategóriában, és ha felsorolom, hogy miért, mindjárt kiderül, hogy ez a Dior miért csak második lehet.
A Sisley csak SPF 30-as, mégse égtem le vele soha. 30-as, vagy 50-es, nem vettem észre különbséget.
Mindkettő fizikai fényvédős (cink oxid + titánium dioxid), de a Sisley-ben nincs felesleges, esetleg irritáló kémiai fényvédő.
A Sisley összetevői szebbek, nincs benne plusz parfüm és potenciális bőrirritáló illatanyag sem.
A Sisley-t a "viselkedése" miatt is biztonságosabb választásnak tartom, egész nap meg se moccan, még extrém körülmények között sem. A Dior nem ennyire stabil, vele a nap végén azért leharcoltabb lesz az arcom.
A Sisley higiénikus, tubusos kiszerelésű, kézzel szépen eloszlatható, nem kell hozzá ecset, amit állandóan mosni kell.

Sisley Super Soin Solaire Visage SPF30 Színezett Fényvédő Bőrápoló

Sisley Super Soin Solaire Visage SPF30 Színezett Fényvédő Bőrápoló

2019.05.31.:
1-es Natural árnyalat. Színezett napvédő krém, vékony fedést és természetes bőrfényt ad, szépen eloszlatható. Először ijesztően matt és túl világos is, de pillanatok alatt idomul a bőrszínemhez. Jellegzetes gyógynövényes Sisley-illata is csak az elején, halványan érezhető. Nagyon jól hidratál, nem irritál, nem ragad, nincs zsíros vagy fullasztó érzetem, mint pl. egy naptejnél, vagy más krémnél, ami magas SPF-el rendelkezik. És még állítólag vízálló is.
A másik hasonló termék, amit használok, a Chanel Les Beiges Sheer Healthy Glow Moisturising Tint SPF 30 (medium light árnyalat). Szintén jó, de az fluid állagú, kevésbé fed, és sokkal fényesebb a finish-e, ettől mindig olyan érzésem van, mintha még púdereznem is kellene utána. Mivel alapozó helyett, otthoni jövés-menéshez, kertészkedéshez, kutyasétáltatáshoz, biciklizéshez stb használom, pont púderezni ilyenkor nem szeretnék.
Már megint a Sisley nyert, ez egy kiváló termék, és nem csak az összetevői miatt.
2021.08.16.:
A Chanel elfogyott, nem is vettem újra. Kíváncsiságból beszereztem viszont a Dior DreamSkin Moist & Perfect Cushion-t, de csakis az SPF 50 miatt. Elégedett vagyok vele, szívesen használom, de nekem továbbra is ez a Sisley a kedvenc nyári fényvédőm.
Szeretem, mert szépek az összetevői, és tisztán fizikai fényvédővel (cink oxid + titánium dioxid) maximális biztonságot nyújt. Egész napos kirándulás és városnézés alatt is bizonyított, reggel felkentem, és este is ugyanúgy nézett ki, tapintásra is ugyanolyan volt. Hiába volt szikrázó napsütés és 38 fok, nem fényesedett ki, nem oxidálódott, nem mászott el a helyéről, nem izzadtam le, nem ette meg a bőröm. Szinte érezhető a védőréteg, amit hagy, mégis kifejezetten kellemes viselet, egyáltalán nem fullasztó.