Tarzicia

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Guerlain Aqua Allegoria Flora Salvaggia EDT

Guerlain Aqua Allegoria Flora Salvaggia EDT
2021. augusztus 13.

A Guerlain Aqua Allegoria sorozatából nekem eddig egyik illat se tetszett igazán. Szerencsére. Az üvegük szép, de a 2-3 órás tartósságuk miatt nem tartom őket jó vételnek. Ezek inkább hangulat-illatok, frissítő illatos vizek, nem parfümök.
Magamtól a Flora Salvaggia után se mentem volna, vásárlás mellé kapott illatmintát próbáltam. Így bőrön tudtam tesztelni, nem a parfümériában, kutyafuttában, sok más illattal együtt.
Rég volt, hogy ennyire nem jött be nekem egy illat, talán Lorenzo Villoresi Teint De Neige volt az utolsó ilyen.
Szerintem ez az Aqua Allegoria sorozat leggyengébb láncszeme. Az biztos, hogy nem az én világom.
Középszerű és lineáris illat, itt az egész illatpiramis egyszerre szakad az ember nyakába, mint egy ice bucket challenge.
Jéghideg vízcseppek egy vékonyka szelet dinnyén, hozzá hűvös jázmin, pár szirom szende ibolya, a vadvirágokból a vad stimmel, a virágok nem. Ellentmondásos, mert egyszerre vizes és fojtogatóan száraz, púderes. Mindez egy jó adag pézsmával megkoronázva, amitől számomra az egész átkerül a már elviselhetetlen kategóriába.
Ez egy éles, kemény, barátságtalan illat. Nyárinak nyári, de én még a legnagyobb kánikulában se fújnám magamra. Hideg, de nem hűsít, hanem rám telepszik, nyomaszt.
Szerencsére sok jó, igazi nyári illat létezik! Napsütötte, vidám hangulatúak, aquásak és sós tengerillatot idézők, nyálcsorgatóan citrusosak és harsogóan zöldek, üdék, friss virágosak, egyik szebb, mint a másik.
Ez a Flora Salvaggia halványan emlékeztet az Amouage Reflection-ra, bár olyan szempontból teljesen más kategória, hogy a Reflection egy különleges hangulatú és összetett illat, a minősége meg mondanom se kell, mennyivel jobb. Volt belőle régebben egy üvegem, de hamar ráuntam, és megváltam tőle. De az legalább tetszett, hordtam is, ez a Flora Salvaggia pedig egyszerűen taszít.
Mivel nulla csillagot nem lehet adni, az egy csillag az üvegének szól.

Chanel Stylo Yeux Tartós Szemceruza

Chanel Stylo Yeux Tartós Szemceruza
2021. augusztus 13.

949 Blanc Graphique, 945 Blackwood, 10 Ébene
A Blanc Graphique-t az alsó vízvonalra használom, ugyanúgy, ahogy a MAC Technakohl Eye Liner-ből a Bisque-t.
Ez a Chanel nem csak tartósabb, de maga a szín is jobban tetszik, világosabb, majdnem fehér, jobban frissíti a tekintetem.
Az Ébene igazi szénfekete, a Blackwood pedig szolídabb, enyhén szürkés-barnás.
Mindhárom szín krémes, kitűnően pigmentált, öröm velük sminkelni. És ami ugyanilyen fontos, ez a formula tartós, vízálló, nem maszatolódik, nem vándorol el, a nap végén is ugyanott van, ahová reggel tettem. És teljesen mindegy, hogy kánikula van vagy zimankó. A vízvonalban is ugyanolyan jól működik, mint a szempillatőben vagy a szemhéjon. Szeretem, hogy nem kell hegyezni.
Nem tudok ódákat zengeni róluk, a lényeg, hogy most sem csalódtam a Chanel-ben. Ha bármelyik elfogy, gondolkodás nélkül újraveszem, esetleg más színt is kipróbálok, de nem kacsingatok más márka felé.

Sisley Phyto Khol Perfect Botanikai Szemceruza

Sisley Phyto Khol Perfect Botanikai Szemceruza
2021. augusztus 7.

Amennyire szeretem a Sisley szájkontúrceruzáit, ez annyira nem jött be. A Snow (fehér) színűt vettem meg, és alsó vízvonalra használom, ill. használnám, ha fogna, de többszöri próbálkozásra is alig látszik belőle valami. Nagyon kemény. Kíváncsiságból kipróbáltam a kézfejemen is: ott jobban fog, és látszik, hogy szép, pigmentált fehér, de azért mégiscsak a szememre vettem, jobban örülnék, ha ott működne. Krémességben, puhaságban meg sem közelíti a többi szemceruzámat.
Külsőre ugyanúgy néz ki, mint a Sisley szájkontúrceruzái, tökéletes a kivitelezése, szép is, hiba nincs benne. Ez a fehér ceruza az arany felirattal, a két végén az arany kupakkal meg különösen mutatós. Hegyező is jár hozzá, a ceruza végén pedig satírozófej van. Nekem jobban tetszik ez a lekerekített formájú satírozófej, mint a ferdére vágott fajta, bár ennél a fehérnél ez most mellékes, mert nincs szükségem rá.
Csak ezt az egy színt ismerem, másikat még nem vettem belőle, de nem is fogok.
A Sisley-nek ez a terméke szerintem nem sikerült jól, igazán változtathatnának a formulán. Nagy jóindulattal egy hármast tudok adni neki.

Charlotte Tilbury Pillow Talk Eyeliner

Charlotte Tilbury Pillow Talk Eyeliner
2021. augusztus 7.

A Pillow Talk sorozatnál megszokott szép rózsaszín dobozban érkezik. Hegyező nem jár hozzá, ugyanúgy, ahogy CT szájkontúrceruzáihoz sem, azt külön lehet hozzá rendelni. Én nem bánom, végül is ebben is van logika, ha valakinek már több darab van ezekből, felesleges lenne mindig egy újabb hegyező. Így lett nekem évek alatt jó pár Chanel és Sisley hegyezőm, egy életre el vagyok látva velük.
Ennek a Pillow Talk szemceruzának a színe tetszett meg, feketében vagy bármilyen más hagyományos színben nem vettem volna meg. Ez egy különleges mélybordó szín, enyhén barnás beütéssel. Ahogy én használom, épp csak annyi látszik belőle, hogy kicsit más, mint a megszokott. Nem húzok vele vastag, feltűnő vonalat, nem satírozgatom, csak a szempillatőbe teszem. Nagyon jól kiemeli a zöldeskék szemem színét, és sokkal lágyabb az összkép, mint feketével.
A szemceruza maga külsőre esztétikus, és meglepően jó minőségű. Rendkívül pigmentált és krémes, gyerekjáték vele vonalat húzni. Tartós, egész nap a helyén marad, dörzsölésre meg se moccan, csak szemfestéklemosóval lehet eltávolítani.

Sisley The 230 Cream Hajápoló Krém

Sisley The 230 Cream Hajápoló Krém
2021. augusztus 6.

Mindig jókat derülök magamban, amikor a nyaralási szezon kezdetén látom ezeket az UV szűrős sampon-és hajápolóreklámokat. Ha a naptejet újra kell kenni, és nem csak azért, mert leázik a vízben strandoláskor, hanem mert az UV szűrő a napon egy idő után magától is lebomlik, akkor miért lenne ez a hajnál más? Egy UV szűrős sampon vagy kondicionáló hatása sem tarthat tovább, napokig meg aztán pláne nem. És azt mégis hogy keni az ember újra napközben? A hajban maradó temékekről még el tudom képzelni, hogy ideig-óráig védenek, de nekem azok se jöttek be. Nekem minden nyáron kifakítja a nap a festett hajamat, kenhetek rá bármit, én a szalmakalapra esküszöm. A Sisley Hair Rituel családjának is van egy Hair Protective Fluid nevű tagja, állítólag véd a napsugárzás és a sós tengervíz károsító hatásától. Ha valaki nyaraláskor, közvetlen strandolás előtt használja, és esetleg újra is tudja fújni napközben, biztos jó. Azt nem próbáltam, de ki is hagyom, szezonális termék, és ahhoz képest elég borsos ára van.
Ez az új The Cream 230 viszont érdekelt, mert hajat egész évben szárítok, ez pedig egy olyan hajban maradó ápoló krém, ami hőre aktiválódik, és 230°-ig megvédi a hajat a hajszárító vagy hajvasaló hőjétől.
Vásárlás mellé kapott tasakos gyári mintát próbáltam. Mennyei illatú, fehér színű krém. Selymes, kicsit csúszós formula, jól eloszlik a hajon. Nem kell belőle sok, az én félhosszú hajamra egy babszemnyi mennyiség elég volt. Hogy mennyire véd a hőtől, azt nem tudom, mert abból értelemszerűen semmi nem látszott a hajamon, de az biztos, hogy olyan, mint egy tápláló-védőburok. Könnyen kifésülhetővé tette a hajam, adott neki egy kis testességet is, de egyáltalán nem nehezítette el. Ápolt, selymes és fényes lett tőle a hajam.
Ez már a harmadik a Hair Rituel Sorozatból, ami nekem nagyon tetszik, fel is került a kívánságlistámra.

Sisley Hair Rituel Le Spray Volume Corps & Denisité Hajápoló

Sisley Hair Rituel Le Spray Volume Corps & Denisité Hajápoló
2021. augusztus 5.

Nem vagyok elájulva a Sisley Hair Rituel sorozatának a külsejétől, ez a kontrasztos fekete-fehér-sárga-kék színvilág, ezekkel a katonás, egyenes vonalakkal, hát...láttam már szebbet. Teljesen mást sugall, mint a Sisley krémjeinek és sminktermékeinek külseje, de gondolom, itt direkt ez volt a cél. A Hair Rituel sorozat viszont ugyanolyan magas színvonalú, mint a többi Sisley termék, azok legalábbis, amiket én ismerek. Nekem ez a volumennövelő spray is bevált.
Az illata mennyei, parfümként elfogadnám, szerintem ez a legfinomabb az összes közül.
Tudásában a jelenlegi kedvencemet, a L'oreal Professionnel Techni Art Volume Lift 3 hajhabot persze nem éri utol, de ezt sejtettem, és nem is vártam el tőle. Azt a fodrásszalonos végeredményért, ezt az ápoló hatásáért szeretem. A L'oreal eleinte ragadósabb, a nedves hajszálak össze tudnak tapadni, nehezebb és lassabb vele a hajszárítás, kell hozzá egy kis gyakorlat, ellenben nagyobb, puffosabb volument ad. A Sisley-vel nagyon könnyű a hajszárítás, teljesen mindegy, hogy nedves hajra fújom, vagy kicsit szárazabbra, sose ragad, a hajam könnyen kifésülhető, formázható. Természetesebb tartást ad, viszont sokkal szebb, egészségesebb, fényesebb a végeredmény. Akkor használom, ha nem törekszem tökéletes, belőtt frizurára, csak gyorsan megmosom, utána talán még copfba is kötöm, a lényeg, hogy jól nézzen ki, és legyen egy kis tartása.
Nem egy must have termék, de én most nyáron nagyon megszerettem. Az ára az egekben van, de ha kiürül a flakon, és szembejön velem egy akciós napon, biztos vagyok benne, hogy újraveszem.

Sisley Hair Rituel Regeneráló Hajpakolás

Sisley Hair Rituel Regeneráló Hajpakolás
2021. augusztus 5.

2019.11.18.;
Vékony szálú, festett hajam van, ráférne, de nem szeretem a hajpakolásokat, mert nem elég, hogy lelapítják a hajam, már másnap moshatom is meg.
Ezt a hajmaszkot is csak azért próbáltam ki, mert vásárlás mellé kaptam belőle egy kis tasakos mintát, és kíváncsi voltam rá, hogy mit tud, ha már 2019-ben megnyerte az Elle Beauty Award díjat.
A leírás szerint a megmosott és még nedves haj teljes hosszára kell felvinni, a fejbőrbe is bele kell masszírozni, tíz percig rajta hagyni, majd kiöblíteni. Én első alkalommal, a lelapulást elkerülendő, csak a hajhosszra és csak keveset tettem, nem is masszíroztam, de már így is meglepő volt az eredmény. Azonnal egészséges testességet ad a hajamnak, nem szálldos össze-vissza súlytalanul, de nem is lapul le. A színe három héttel a festés után is frissebbnek tűnik, a fénye pedig egészen különleges, sokkal szebb, mint a szokásos festett hajra való balzsamom után. És még az illata is tetszik, igazi luxusérzés használni.
Egy akcióban azóta lecsaptam egy teljes kiszerelésre. Hosszú távú tapasztalatataimról, pl hogy a fejbőrbe való masszírozás tényleg számít-e, később még írok frissítést.
2021.08.05.:
Kipróbáltam fejbőrbe masszírozva is, nem lapította le a hajam, nem kellett utána hamarabb megmosni. Továbbra is ez a kedvenc hajápolóm, sokkal egészségesebb, erősebb a hajam tőle, és olyan gyönyörű fényt ad neki, mint semmi más. Heti egyszer használom, és mivel nem kell belőle sok, a 200 ml-es tubus majdnem egy évig elég volt.
Szeretném az előttem véleményező figyelmébe ajánlani, hogy ez olyan hajmaszk, ami a hajat egész hosszában, a gyökerektől a végéig erősíti, ezért a fejbőrbe lehet masszírozni. Egy átlagos hajpakolás csak a haj hosszára és végeire való. (Ami a Sisley-nél direkt fejbőrre való, az a Revitalizing Fortifying Serum.) És nem kell fél órákat rajtahagyni, a hivatalos ajánlás tíz perc. Nem árt utánaolvasni egy terméknek, mielőtt az ember használni kezdi, vagy véleményt ír róla, még akkor is, ha az ingyen volt.

NARS Pirosító

NARS Pirosító
2021. augusztus 4.

Orgasm.
Sose vettem volna meg, ha nem kapok belőle egy kis gyári mintát az egyik netes rendelésem mellé. Engem ez a márka mindig is hidegen hagyott, ezek a hatásvadász elnevezések meg inkább taszítottak, mint vonzottak. Ez a (híres-hírhedt) szín viszont megtetszett, és láttam, kapható belőle mini kiszerelés is, gondoltam, annyit simán megér.
Ez egy világos pink árnyalat, de az aranyló fénye ill. a csillámok miatt az összhatás szép roséarany lesz. Önmagában nekem világos, ha meg építgetem, a szín nem lesz erőteljesebb, csak a fénye fokozódik, de az nagyon. Ez az árnyalat szerintem leginkább fehér bőrű, szőke hajú, fiatal lányokhoz illik, na hát ezek közül én egyik sem vagyok. :)
Nekem amúgy semmi bajom ebben a csillámokkal, mert mértékkel használom, és mindig egy másik pirosító kiegészítéseként, arra kvázi highlighterként viszem fel. Egy matt(abb) pirosítót fel tud dobni, pl. a Chanel Quintessence fölött nagyon jól mutat. Ilyenkor teszek egy picit a szemhéjamra is belőle. Van ennél jobb minőségű, pigmentáltabb pirosítóm, de ez is teljesen rendben van.
Cuki ez a mini kiszerelés, és még tükör is van benne. A pan nagyon pici, de nem gond, mert nem pirosítóecsettel, hanem highlighter ecsettel (MAC 240S) használom. Tetszik ez a fekete tok is, kellemes tapintása is van, bár szerintem ez az anyaghasználat nem túl szerencsés. Annak ellenére, hogy fekete, nagyon kényes ez a puha, porózus műanyag. Volt régen egy alapozóm, már nem emlékszem a márkájára, ilyen anyagból volt a flakonja, de lehet, hogy csak a kupakja, és minden meglátszott rajta. Óhatatlanul is krémes ill. alapozós ujjlenyomatok lettek rajta, és ezek kölcsönhatásba léptek a műanyaggal. Bármivel próbáltam letisztítani, fakó, foltos maradt. Sőt, ha már sztorizok: volt egy sportnapszemüvegem is, nem is volt olcsó vagy gagyi, annak meg ilyen anyagból volt a kerete. Hő vagy UV hatására (eléggé el nem ítélhető módon napsütésben hordtam, biciklizéshez) elég hamar tönkrement a műanyag, és olyan ragacsos tapintása lett, mintha mézzel kentem volna be.
Nemrég rájöttem, hogy ez a Nars Orgasm kísértetiesen hasonlít a Sisley Le Phyto Blush 4-es Golden Rose pirosítómra, amit szintén ugyanígy, kiegészítésként használok. Abban nincsenek ilyen csillámok, de az alapszíne és aranyló fénye ugyanaz. Minőségre meg persze sokkal jobb. A Sisley óriási mennyiség, sose fog elfogyni, ezért ezt a Nars pirosítót a lányomnak adtam, ő amúgy is a fehér bőrű, (majdnem) szőke, fiatal lány kategóriába tartozik. A mini méret neki még praktikusabb is, mert folyton úton van.
Nekem ez a pirosító egy hármasnál többet nem ér, de a lányom szereti, legyen a végeredmény 4 csillag.

Chanel Les Beiges Healthy Glow Illuminating Powder

Chanel Les Beiges Healthy Glow Illuminating Powder
2021. augusztus 3.

Sand és Sunset.
A dobozban az elmaradhatatlan fekete bársonytasakban, a szokásos Les Beiges kompakt, benne félhold alakú kis ecset. Limitált kiadás, ezért a tetején a Chanel logo ezúttal kötélmintás, ugyanúgy, mint a púder felszíne. Szemet gyönyörködtető látvány ez a minta.
Óóó...én annyira szeretek kinyitni egy ilyen új Chanel kompaktot...Mindegy, hogy púder, pirosító, highlighter vagy szemhéjpúder. Nekem ez olyan, mintha hazaérnék. Van egy kis izgalom, boldog várakozás, de mindig tudom, mire számíthatok, és soha nem ér kellemetlen meglepetés: ugyanaz a kiváló minőség, ugyanaz a letisztult, elegáns külső, ugyanaz a tok, ami kifogástalanul működik. A limitált kiadások is mindig csak egy pici részletben különböznek az állandó széria darabjaitól. Csak a belbecs változik, és ez benne a legjobb, amikor kinyitom az ismerős kompaktot, ott vár rám valami új, és szép. A márka iránti, hosszú évek óta tartó, töretlen rajongásom azt hiszem nem csak a kiváló minőségnek, hanem ennek az állandóságnak is köszönhető. Remélem, a Chanel soha, de soha nem fog változtatni ezen a design-on...
Ez a Sand és a Sunset púder a 2020-as nyári kollekció része volt, de én csak nemrég szereztem be őket. Külön-külön is szépek, de a kettő együtt az igazi. Water Fresh Tint, ez a két púder, szempillaspirál és szájfény, és nekem már kész is a könnyű, nyári smink. A 703-as Afterglow körömlakk pedig tökéletesen kiegészíti az egészet. Na meg persze egy nyári illat, pl. a Chanel Cristalle.
Ránézésre a kompaktban a Sand és a Sunset is mattnak tűnik, de ha kiviszem őket a napra, látszik, hogy meg-megcsillan a felületük. Arcon már mindkettőnek meleg, kimondottan aranyló fénye van, de nem csillámos, nem feltűnő, hanem olyan "chanelesen" elegáns. Hát igen, ilyet csak ők tudnak.
A púderek textúrája nem kemény, nem poroz, tapintásra selymes, szinte krémes. Mindkettő szépen eldolgozható és egész nap fent marad.
Sand - highlighter
Először azt hittem, hogy ez egy sima kompaktpúder, egy kis egészséges bőrfénnyel, olyasmi, mint a Les Beiges Healthy Glow Luminous Colour. De nem, ez sokkal fényesebb annál, egész arcra sok lenne. A highlightereim közül egyikhez sem hasonlít, a legközelebb a Dior Nude Air Luminizer 001-hez áll, azzal a különbséggel, hogy annak meleg pezsgőszínű a fénye, ez pedig aranyló.
Sunset - bronzosító
Bronzosítóban mindig a semleges árnyalatokat keresem, nem tetszik, ha egy bronzosító sárgás tónusú, vagy narancsosba hajlik, és ha esetleg még oxidálódik is, nagyon csúnya és természetellenes tud lenni. A Sisley korábbi Phyto-Touche Illusion d'Eté bronzosítóját se szerettem igazán, és ezért nem vonzott a Guerlain Terracotta idei limitált kiadása sem. Ez a Sunset egy nagyon jól eltalált szín. A tónusa semleges, és szép, aranyló fénye van, az összkép meleg, mégsem narancsos. Egy pillanat alatt ragyogó, nyári színt visz az arcomra, kicsit napbarnított bőrön meg még jobban mutat. Összehasonlítottam a többi bronzosítómmal:
Soleil Tan de Chanel (nekem még a korábbi változat van meg, nem az új Les Beiges Bronzing Cream) - színre nagyon hasonlít, de az nem ilyen fényes.
Dior Forever Natural Bronze 04. ill. Sisley Phyto-Poudre Compact 4-es - mindkettő semleges árnyalat, és hozzá képest mindkettő szinte matt.
-Sisley L'Orchidée 1-es - teljesen más tészta, a Sisley rózsaszínes-barna és selyemfényű.
A Sand és a Sunset is megkapja az 5 csillagot.

Chanel Rouge Coco Bloom Rúzs

Chanel Rouge Coco Bloom Rúzs
2021. augusztus 2.

2021.04.27.:
116. Dream
Nagyon szép, intenzív színekben kapható ez az új Coco Bloom, ilyenkor kicsit sajnálom, hogy én (rúzsokban meg amúgy mindenben) a visszafogottabb színeket szeretem. A 116-os Dream elnevezésű példánnyal már így is bátor voltam magamhoz képest, de a 110-es Chance túl meleg, narancsos-barackos árnyalatnak tűnt, a 112-es Opportunity meg már sötét terracottának. A többi szín meg egyik sem én vagyok.
A 116-os egy nagyon szép, barackos-pink-nude, elég élénk, de hétköznapra tökéletes.
A rúzs külsőre pontosan ugyanolyan, mint a Coco Flash, csak ami azon arany színű, az itt ezüst.
Ami azonnal feltűnik, az a rendkívüli pigmentáltság. Egy húzás, és ott a szín. Nem is akármilyen. Szinte vibrál, és tökéletesen fed. A választásnál érdemes azzal kalkulálni, hogy az ajkakon mindegyik szín teltebbnek és élénkebbnek tűnik, mint várnánk.
A másik az állag. Nem olyan csúszós-olajos érzés az ajkakon, mint a Coco Flash. Hasonló, de egy kicsit krémesebb. Nagyon kellemes viselet, lágy és selymes, tényleg tökéletesen hidratál, ebben is messze megelőzi a Coco Flash-t. Szép fénye van, de magasfényűnek azért nem mondanám, inkább olyan elegánsan fényes.
Tökéletes női táska-tartozék, kipróbáltam, tükör nélkül is minden további nélkül fel lehet vinni, szerintem a sötétebb színeket is.
Tartósságban is messze jobb, mint a Coco Flash, és szájkontúrceruza nélkül se mászik el a helyéről. Állítólag több évbe telt, mire a Chanel ezt a formulát kikisérletezte. Akik a Coco Flash-nél azt nehezményezték, hogy nem elég pigmentált, csúszkál és nem tartós, ők biztos szeretni fogják. Az élénk színek kedvelői meg pláne. Én egyik táborba sem tartozom, és igazából hiányolok még egy-két szolídabb színt a skála elejéről. A másik kifogásom az, hogy nem vettem észre, hogy teltebb ajkakat varázsolna, pedig elvileg kellene neki. Persze, a hidratálás már eleve sokat számít, de optikailag ez a rúzs nem "pumpál" annyit, mint más, hasonló rúzsok. A Coco Flash-hez viszonyítva az állítás igaz, de ilyen szempontból a Sisley Phyto-Lip Twist nekem jobban tetszik.
Összességében 4 csillagot tudok adni neki.
2021.08.02.:
110. Chance
Meleg árnyalat, de egyáltalán nem narancsos. Önmagában is jól mutat, de én személyre szabtam, és létrehoztam egy új Coco Bloom árnyalatot: a 116 Dream rúzzsal együtt használom. Direkt ezért vettem meg. Sokszor csinálom ezt, ha nem vagyok maradéktalanul elégedett egy rúzs színével, itt is bevált. A szín tökéletes, de a csillagok száma ettől még 4 marad.