Tarzicia

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

20770 pont

Regisztráció dátuma: 2018. október 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Shiseido Hanatsubaki Hake Face Polishing Brush

Shiseido Hanatsubaki Hake Face Polishing Brush
2021. július 26.

Évek alatt sok féle, fajta, formájú és márkájú alapozóecsetet próbáltam már ki, de egyik se lett a kedvencem. A lapos fejű alapozóecseteket kimondottan utálom, nekem mindegyik csíkoz, csak kis területen, a szemem körül, korrektorozáshoz, szemhéjalapozáshoz használom, arra azt mondom, elmegy, jobbat még nem találtam.
A Chanel Sublimage Le Teint, a Sublimage L'Essence De Teint és a Les Beiges Water Fresh Tint-hez mellékelt ecsetek jók, használom is őket, de minden mást kézzel viszek fel. Így szoktam meg, nekem gyorsabb, irányítani tudom a fedést, és nem csak látom, de érzem is, hogy mindenhová egyenletes, vékony réteg jut. És szerintem a kéz melege is hasznos közben, így válik szinte eggyé az alapozó a bőrrel.
A technikám mostanában annyiban módosult, hogy ujjal felpötyögtetem az alapozót az arcomra, 1-2 mozdulattal nagyjából eloszlatom, és ezzel a Shiseido ecsettel fejezem be a műveletet.
A különleges formája és mérete miatt figyeltem fel rá, és vettem meg végül. Olyan, mintha négy lekerekített fejű ecset lenne szorosan egymás mellett, emiatt egyidejűleg jóval nagyobb felületen érintkezik a bőrrel. Ugyanolyan jól tudok vele haladni, mint kézzel, és a kicsit kiálló, kerekded részekkel meg oda lehet férni kisebb helyekre is, pl az orr mellé.
Ergonómiailag nagyon átgondolt a kialakítása, jól kézreáll, és használni is kényelmes. Persze aki régóta "normál" alapozóecsetekhez van szokva, annak először furcsa lehet. Nekem nem volt az, sőt, egy pillanat alatt ráéreztem a mikéntjére. Engem a hosszú nyelű ecsetek idegesítenek, nem tudom velük olyan jól kontrollálni a dolgokat. Ezzel közel vagyok az arcomhoz, olyan, mintha nem is egy eszköz lenne, hanem a kezem meghosszabbítása.
Nagyon sűrű és puha szálakból áll. Rásímul az arcomra, de csak pont annyira, amennyire szükséges, nem csíkoz, nem "tolja el" az alapozót, hanem beledolgozza a bőrbe. A végeredmény egyenletesebb és szebb, mint kézzel.
Nem vesz fel sok anyagot, nem pazarol, mint a legtöbb ecset. És még esztétikai élményt is nyújt, szép ez a fekete + élénkpiros virág forma. Apropó, élénkpiros. A feje festett, mosáskor mégsem ereszti a színét. (Ez pl. a Guerlain Terracotta ecsetéről nem mondható el.)
Szintetikus szálakból készült, ezért mindenhez jó, de én csak folyékony alapozóhoz használom, mert pl. púderekhez jobban szeretem a lazább fejű ecseteket.
Pár hónap alatt nagyon megszerettem, jó beruházás volt. Maximális csillag.

L'Oreal Professionnel Série Expert Pro Longer Conditioner

L'Oreal Professionnel Série Expert Pro Longer Conditioner
2021. július 15.

Félhosszú hajam van, növeszteni nem szeretném, és nem is töredezik, viszont eléggé elvékonyodott. Kímélő, ammóniamentes, fodrásszalonos hajfestés ide vagy oda, azért megsínylette, hogy már 25 éve festve van.
Évek óta a L'Oreal Professionnel Serie Expert Vitamino Color termékcsaládot használom, a sampon bevált, de a kondicionálója nekem túl sok, sose szerettem. Mindig elnehezítette, lelapította a hajam, sűrűbben is kellett mosni, ami meg ugyebár fakítja a hajszínt, ördögi kör, ezért ha nem volt muszáj, inkább kihagytam. Helyette a hajban maradó Vitamino Color 10 in 1 spray-t használtam, de az meg nem ápolt eléggé.
Ezt a Pro Longer sorozatot csak nem rég fedeztem fel. A samponjával együtt ez a kondicionáló nekem a csodaszer kategória. Mióta használom őket, látványosan megerősödött a hajam. Az ápoló hatása pont megfelelő, se nem sok, se nem kevés. Nem lapul le tőle a hajam, sőt, tartása, szép esése van, nem szálldos elektrosztatikusan össze-vissza. Ezt eddig egyetlen sampon, kondicionáló, vagy hajban maradó dúsító spricni, hab, wax, zselé, hajlakk stb. nem tudta megszüntetni, pedig kipróbáltam már néhány terméket az évek során. Az egyetlen üdítő kivétel a Sisley Hair Rituel Regenerating Hair Care Mask, de mivel maszk, nem ajánlatos minden hajmosás után használni, pláne nem heti háromszor. Pedig ápolásban, hajszín-élénkítésben verhetetlen, és hozzá még mennyei illata is van.
Ez a Pro Longer kondicionáló a samponjával együtt fejti ki a legjobban a hatását, de én már a Vitamino Color sampon után is ezt használom. És még az illata is finom.

L'Oreal Paris Professional Serie Expert Pro Longer Sampon

L'Oreal Paris Professional Serie Expert Pro Longer Sampon
2021. július 15.

Festett, félhosszú hajam van, meglehetősen sok, de vékony szálú. Hamar lelapul, 3 naponta biztos megmosom, ezért a L'Oreal Professionnel Serie Expert sorozatából a színvédő Vitamino Color sampont használom már jó pár éve.
Erre az új Pro Longer termékcsaládra akkor figyeltem fel, amikor a covid miatt hónapokig zárva volt a fodrász. Zene volt füleimnek a " hajrostok megerősítése, a hosszú haj testesítése" ígéret. A hajszínemnek már úgyis mindegy volt (kb 5 centis lenövés + kifakult szín), és 25 év után pont nem akartam belekezdeni az otthoni hajfestésbe. Most vagy soha, gondoltam, inkább kipróbálok valami újat, és az se érdekelt, ha nem szulfát- vagy szilikonmentes a cucc, amit a hajamra kenek.
Csak azt sajnálom, hogy nem előbb tettem. Már az első pár alkalom után feltűnt a változás, és aztán a fodrászom is észrevette (ez most pont úgy hangzik, mint valami ócska tv-reklám, de tényleg így volt), hogy sokkal jobb a hajam fogása, ránézésre is egészségesebbek, vastagabbak a hajszálak. Tartása, "normális" súlya, szép esése van, nem szálldos össze-vissza.
Azóta már megrendeltem a legnagyobb kiszerelést, és felváltva használom őket. Amikor frissen van festve a hajam, 1-2 hétig Vitamino Color sampon + Pro Longer kondicionáló, később Pro Longer sampon és kondicionáló.
Az illata is sokkal jobban tetszik, mint a Vitamino Color-nak.
Csillagos ötös.

Dolce & Gabbana Solar Glow Illuminating Powder Duo

Dolce & Gabbana Solar Glow Illuminating Powder Duo
2021. július 14.

Sminkkollekcióm másik Dolce & Gabbana darabja. A választás itt könnyebb volt, mint a Blush of Roses pirosító esetében, mert csak két féle pirosító és két féle bronzosító létezik belőle. Bronzosítóm van már egy pár, a pirosítók közül pedig a világosabbik Sweet Pink hideg árnyalat (a highlighter része meg ijesztően fehér, kb. mint a táblakréta), a Peach Blossom a nekem való. Ennek a változatnak a fotóját töltöttem fel annak idején a terméklapra.
Arany színű dobozban és Dolce & Gabbana feliratos fekete bársonytasakban érkezik. A tetején mediterrán csempeminta van, a tok többi része arany színű, elegáns, nem csicsás. A fedél mintájához nagyon jól illik ez az arany szín, ettől lesz igazán napsütötte, mediterrán, "Solar Glow" hangulata. Ránézek, és mindjárt jobb kedvem lesz, a nyár, az olaszországi tengerparti nyaralások és Velence jut eszembe. Most aztán igazán aktuális, még akkor is, ha az ember itthon rostokol ebben a melegben, télen meg majd milyen jó lesz egy kis hangulatjavítónak.
A fedél belső oldala tükör, de ecset ezúttal nem jár hozzá, mert az egész alsó részt a pirosító-highlighter tölti ki. Én nem is hiányolom, nem szoktam ezeket a kis ecseteket használni, max. utazáskor.
A pirosító-highlighterre rápréselt motivum ugyanolyan, mint ami a fedélen van, csodaszép, olyan, mint egy indaminta. Nehéz egy ilyen szépséget megkezdeni, amikor megkapom, én napokig csak gyönyörködöm benne, értékelem az ötletet és magát a végeredményt is. Szerencsére itt viszonylag keményre van préselve a termék, selymes tapintású, nem is poroz, ezért a minta nem mosódik el hamar, nem megy tönkre pár használat után.
A szín nagyon tetszik, pont olyan, amilyet általában szeretek. A highlighter rész szép (rosé) pezsgőszínű, a pirosító pedig meleg korall/barack szín. Csillám egyikben sincs, mindkettő szaténfényű. A pirosító önmagában és a highlighterrel keverve is szép, de keverve sokkal halványabb lesz a szín, ezért én a hagyományos módon, külön-külön használom őket.
A "Mediterranean Glow Complex" ugyanúgy itt is megtalálható, mint a Blush of Roses pirosítóban, ez hidratál, és a bőrt simábbá teszi. Nem csak szép, de kellemes viselet is.
Csillagos ötöst kap, még akkor is, ha van pirosítóm, amit jobban szeretek nála. Itt a külső az, ami sokat nyom a latban, ez kis túlzással egy gyűjtői darab.

Carner Barcelona Dream Collection: Ibiza Nights EDP

Carner Barcelona Dream Collection: Ibiza Nights EDP
2021. július 7.

Ajándékba kaptam egy kis kóstolót @silence-től, még egyszer és innen is köszönöm neki, mert ez után kedvem támadt, hogy a hónapokkal ezelőtt begyűjtött Carner illatmintáimat végre elővegyem és kipróbáljam. Elég magasra tette ez az Ibiza Nights a lécet, remélem, a többi Carner illat is át fogja ugrani.
Már a kezdése is érdekes, mozgalmas. Friss gyümölcskoktél, de semmi szokványos, citrusos és hűvös, közben meglehetősen cukros is. Szinte érzem, ahogy ropog a fogam alatt a kristálycukor, de mégsem túl édes, mert van benne egy friss, aromás szál is, amitől azokra a kék üveges, aquás, nyári férfiparfümökre hajaz. Már majdnem legyintek, hogy na ez is az a félig édes, félig férfiasan friss, hibrid fajta lesz, ami nekem nagyon nem jön be (ami most így hirtelen eszembe jut, YSL Libre), de pár perc múlva kiderül, hogy itt valami más készül. A kezdeti kavalkád után szépen beáll egy irányba, kitartóan édesedik, és egyszer csak kinyílik az illat virágos "szíve": több féle fehér virág és ylang-ylang, de főleg bódító jázmin. Nem rajongok a jázminért, de itt szép.
A friss szál teljesen eltűnik, és ha eddig unisex volt, innen már átbillen: ez nekem egy édes, virágos, női illat, és erre még az alapjegyek is ráerősítenek. Nagyon tetszik, hogy töményen édes, vagy nehézkes sose lesz, ügyesen ki van egyensúlyozva, ez egyértelműen nyári illat. Sőt. Van egy speciális hangulata (a neve is erre utal), ezért nekem elsőre az jött le, hogy csak tengerparti nyaraláshoz való, de ott sem nappalra vagy a strandra, hanem vacsorához, esti bulizáshoz. Az ilyen erősen behatárolt illattal nekem az a bajom, hogy nyaralás után, hétköznap már nem az igazi, elszállt a varázs, csak az emlékek maradtak, és ilyenkor az ember szomorúan a gardrob mélyére süllyeszti a parfümöt, hogy talán majd jövőre. De nem, ez az illat nem ennyire konkrét. Tökéletes választás bármely meleg nyári estére, nem kell hozzá feltétlenül nyaralás, se tengerpart, de még vízpart sem.
Engem kicsit emlékeztet (félreértés ne essék, nem hasonlít!) az Amouage Portrayal-ra és a Sunshine-ra, sőt, képzavar, de még a House of Sillage Holiday-re is.
A minősége kitűnő, viszont végig bőrközeli, és egyáltalán nem tartós, rajtam jó, ha 2 óra hosszat jelen volt. Ahhoz képest, hogy alapvetően édes illat, nagyon hamar lecseng. Csillagot csak emiatt, és a kezdeti férfias szál miatt vonok le.

Wishful Yo Glow Enzimes Arcradír

Wishful Yo Glow Enzimes Arcradír
2021. július 5.

Egy vásárlás mellé kapott kis mintát próbáltam ki, pusztán kalandvágyból. Sose használok ilyen tipusú arcradírt, vízhiányos, kissé érzékeny bőröm van, a hámlasztókkal is csínján bánok.
Azoknak a táborát gyarapitom, akiknek nem jött be.
Az a morzsálódás, ami felvitelkor tapasztalható, nekem se tetszik, de ez lenne a legnagyobb baja. Ez a termék többet árt, mint használ.
A legjobb, amit elmondhatok róla, hogy kíméletes, nem karistol, nem gyilkolja a bőrt. Még én se pirosodtam ki tőle, pedig arra számitottam, hogy majd lángolni fog az egész ábrázatom.
A legrosszabb meg az, hogy irgalmatlanul szárít. A poroltó nem kellett, de a legprofibb nyugtató-hidratáló krémem azonnal.
Vízhiányos, száraz vagy érett bőrre én nagyon nem ajánlom. Sőt, normál bőrre sem. Zsíros bőrre, 18-20 éveseknek talán beválhat.
Még a karomon is kipróbáltam, mondván, hátha csak az arcom nem bírja, és lehet, hogy jó kis termék ez testre, pl. önbarnítás előtt. Hát nem. Ott is ugyanezt produkálta. A karomnak az a része úgy kiszáradt, mint a sivatag, és olyan tapintása lett, mint a smirglinek. Nem győztem testápolózni. (Lehet, hogy ezután kellett volna kipróbálnom az új Wishful hidratáló szérumot, itt bizonyíthatott volna.)
Sok volt még a tasakban, de ezek után úgy, ahogy volt, repült a kukába.
Egyébként ha valaki ilyesmit keres, jó szívvel tudom ajánlani a Sensai Silky Purifying Silk Peeling Powder-t. Egy időben nagyon sok Sensai terméket kipróbáltam és használtam is, és mind közül ez az egyetlen, amire a mai napig azt mondom, világbajnok. Minden bőrtípusra jó, nem szárít, kíméletes és hatékony. Nem olcsó, de egyszeri beruházás, és ha egy családban többen is tudják használni, megéri. Az a flakon nagyon nagy adag, és megfelelő tárolás mellett sokkal tovább eláll, mint ami rá van írva. Az enyém már több éves, és kutya baja.
Ez a Wishful bőrradír pedig a Pocsék Áruk Fórumán első helyezett lehetne, az egy csillag is dícséretnek számít.

Wishful Thirst Trap Juice Ha3 & Peptide Serum

Wishful Thirst Trap Juice Ha3 & Peptide Serum
2021. július 5.

Ez a szérum az állítólag nagy sikerű Wishful Thirst Trap Mask turbósított változata.
Tele van minden földi jóval, az összetevőlistája a parfümöt leszámítva tényleg tetszetős. Az ilyen szérumok nálam állandóan a fókuszpontban vannak, ezért kipróbáltam egy vásárlás mellé kapott mintát.
Átlátszó, folyós állagú szérum. Illata kellemes, friss, nem intenzív. Könnyen és gyorsan beszívódott, a bőröm maximálisan hidratált lett utána, és ennyi. "Párnás" pumpáltságot és ragyogó arcszínt, amit a leírás ígér, nem vettem észre.
Nem tetszett benne, hogy még fél óra múlva is tapadós volt tőle a bőröm, és ez még a rákövetkező krém után sem múlt el. Sok hasonló hidratáló szérumot kipróbáltam már, de ilyet egyiknél sem tapasztaltam, ez legfeljebb csak tonikonál, lotionok-nál fordult elő.
Ilyenkor mindig megnyugszom, hogy nem zöldebb a szomszéd kertje. Sok jó hidratáló szérum kapható itthon is, ilyen árban is. Egy macerás külföldről való rendelést én csak igazán jó, vagy hiánypótló termékek esetén vállalok be, ez a szérum pedig nem jobb egy közepesnél. És még a flakonja sem tetszik.

Guerlain Météorites Pearl Glow Light-Revealing Pearls Of Powder

Guerlain Météorites Pearl Glow Light-Revealing Pearls Of Powder
2021. július 5.

Ellenszélben ugyan, de sikerült szereznem nekem is egy példányt ebből a limitált Pink Pearl változatból. Boldog vagyok, mert nagyon jó vétel volt: nem csak egy csudaszép és hasznos Guerlain termékkel, de mellette még egy kis emberismerettel is gazdagodtam.
@Kamea már minden fontosat leírt a véleményében, csatlakozom hozzá, és csak néhány személyes kiegészítést tennék.
A szivacs-ügyhöz csak annyit, hogy amikor megkaptam, az enyémnek az egyik oldala teljesen rózsaszín volt, és a másik oldalára is jutott bőven a porból. Mintha legalábbis a tengerentúlról érkezett volna, pedig made in France van ráírva. Vagy mintha már használt portéka lett volna. Vadonatúj dobozban ugyanis én még soha nem láttam ennyire elszíneződött szivacsot, de a jelenség oka ennél a Pink Pearl változatnál szerintem a gyöngyök rendkívüli pigmentáltságában keresendő.
A kis Meteorites kollekcióm eddig belőlük állt: az állandó szériás Medium és Doré, a limitált kiadású Gold Pearl és Electric Pearl. Ez az új jövevény, a Pink Pearl messze a legélénkebb színű mind közül. Utána rögtön a Doré következik, meglehetősen pigmentált az is, ezért egész arcra befejező púderként sok is lenne. Korábban direkt ezért vettem meg, nekem ez 2 in 1, bronzosító és pirosító egyben. Csak néhány gyors és nagyvonalú húzás az ecsettel, és máris egészséges színe van az arcomnak. Szeretem, mert nem kell két féle termékkel és precíz eldolgozásukkal időt tölteni. A színe pedig pont olyan, hogy télen-nyáron tudom használni.
Ez a Pink Pearl sok szempontból hasonló, csak ez pirosító. Ugyanúgy időkímélő és "felhasználóbarát", egy pillanat alatt friss, egészséges pírt varázsol az arcomra, éles kontúrok nélkül. Tartós, napközben frissíteni sem kell, amúgy sem ajánlatos ezeket a gyöngyöket egész nap a táskában hurcolászni.
A négy féle színű gyöngyből a legsötétebb pink pontosan ugyanolyan, mint ami a Doré-ban van. Ez, és a másik, halványabb rózsaszín gyöngy adja meg a szép élénk pink alapot, a másik két nagyobb, világos ill. pezsgőszínű gyöngy csak lágyítja az egészet. A végeredmény sokkal szebb, mint amire a netes képek alapján számítottam. Élénk rózsaszín, de nem hideg, hanem egy kicsit barackos, korallos, univerzális árnyalat, ami hideg és meleg tónusú bőrön is jól mutat. És még a csillogása sem túlzó. Csak a fürdőszobai halogénlámpa fényénél és szikrázó napsütésben látszanak nagyon apró, arany/roséarany/pink csillámok. Meleg fénye van, ellentétben az állandó széria hideg ezüstös csillogásával.
Öt csillagos Guerlain termék, szívesen nyúlok érte, és megbecsült helye van a gyűjteményemben. Olyannyira, hogy vettem még egy Meteorites ecsetet, amit csak hozzá használok, hogy még véletlenül se keveredjenek a színek.
U.i.: Ez a Pink Pearl még a limitáltnál is limitáltabb kiadás volt, online szinte beszerezhetetlen volt, a hazai parfümériák meg nem is kaptak belőle. Ha valaki lemaradt róla, de nagyon szeretne ilyet, talán vígasztalódhat egy bizarr változatával. A neten, egyetlen egy helyen láttam, hogy kapható doboz nélkül, és teszter néven fut. Guerlain Meteorites gyöngyök.....zacskóban!...

Dior Diorshow Iconic Overcurl Szempillaspirál

Dior Diorshow Iconic Overcurl Szempillaspirál
2021. július 2.

A Guerlain Mad Eyes szempillaspirál mellett jelenleg a másik kedvencem.
Szerintem a legesleghosszabb pillákat ez a szempillaspirál produkálja, és emellett még gyönyörűen ível is.
A szempillagöndörítőt el is lehet felejteni.
A festék szép vékonyan fedi be a szempillákat, és egyetlen réteg is azonnal kinyitja a tekintetet. A hatás természetes, nem drámai, de én pont ezt szeretem benne. Hétköznapra nekem bőven elég, komoly volumennövelésre vagy műszempilla-hatásra meg amúgy sem vágyom.
A hosszabbításon és az ívelésen kívül szét is választja a szempillákat, bár én ezt inkább úgy fogalmaznám, hogy soha nem engedi összetapadni őket. Még két rétegnél sem.
A festék nagyon jó minőségű, nem csomósodik, nem maszatolódik, nem pereg.
Az ívelt formájú kefe profi, tényleg oda lehet férni vele a legszélén megbújó, legrövidebb pillához is. Lehet, hogy akik elégedetlenek voltak vele, nem jól használták. Helyesen úgy kell tartani, hogy a kefe íve felfelé nézzen.
Én a lemosásnál se vettem észre semmi különöset, nekem ugyanannyit kell vele bíbelődnöm, mint bármelyik másik szempillaspirálnál.
A megújult külső meg nagyon tetszik ezzel a kiálló Dior feliratos résszel a derekán.
Maximális csillag.

Dior Addict Stellar Shine Lipstick

Dior Addict Stellar Shine Lipstick
2021. július 1.

535 CD-Dream.
Barnás-pink, ez a színvilág a kedvencem. Közepesen pigmentált, és gyönyörűen csillog. Szájfény és hidratáló rúzs egyben, ez az a vékony, csúszós formula, amit én a legjobban kedvelek. Ez soha nem ragad, nem tapad, szinte beleolvad a bőrbe, hidratál, és könnyű, kellemes viselet. Nem tartós, de ezeknél a rúzsoknál ez a "normális", pl. a Chanel Coco Flash is ilyen. Nem szabad olyat elvárni tőlük, amit nem tudnak.
Az illata tetszik, édes, de kellemes, ez nem az a fajta mű-édesség, mint ami az új Dior Addict Lip Glow-ra vagy a Lip Sugar Scrub-ra jellemző.
Ami pedig a külsejét illeti, nem vagyok elájulva. (A Dior Lip Sugar Scrub-nál kifejtettem, hogy miért.) De ennél legalább nem rózsaszín, hanem átlátszó műanyag a külső tok. Ez jobban illik a belső, fém színű részhez, így sokkal szebb az összhatás.
Szeretem, jó kis termék ez. Megérdemelné az öt csillagot, de csak négyet kaphat, mert van nála nagyobb kedvencem, és mert a külseje olyan, amilyen.