Terkabarka

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Sensai Styling Eyebrow Pencil

Sensai Styling Eyebrow Pencil
2022. június 24.

Taupe Brown van meg, nem sárgás, de nem is egészen szürke árnyalatú szín, nekem pont tökéletes. Pont annyira kemény, hogy nem tudok vele véletlenül túlzásba esni (és nem is fogy el egy hét alatt), de szépen építhető. A hegye ovális, amit kifejezetten szeretek, mert viszonylag precíz vonal is húzható, de satírozni is könnyű vele. A keféje kényelmesen használható. Értékelem, hogy utántöltőt lehet bele venni, annak az ára is barátságosabb már, mint a komplett cucc. Mostanában csak ezt használom

Sensai Intense Lasting Colour Rúzs

Sensai Intense Lasting Colour Rúzs
2022. június 3.

Már 7 árnyalat boldog tulajdonosa vagyok és az imádatom nem hogy csökkent volna, csak nőtt. Ha megbízható és tartós rúzs kell, csak ezekhez nyúlok.
Mivel kissé (na jó, nagyon) rá vagyok kattanva a rúzsokra, a legutóbbi véleményezésem óta végigmentem a teljes high-end palettán, de ennél jobbat tényleg nem találtam. Nagyon tartós, ápol, szépen kopik, iszonyat szép és szépen illeszkedő színei vannak, egyszerűen tökéletes! Remélem soha nem fogják megszűntetni

2019. május 27:
Nem is értem, hogy lehet itt ennyire kevés vélemény, valószínűleg az lehet az oka, hogy nem ismerik annyian mint pl az Estee Laudert meg a Bobbi Brownt, Mac-et, pedig nagyon megéri kipróbálni.
Január óta még két árnyalat boldog tulajdonosa vagyok, az egyik a képen látható barnás nude szín (talán IL103), a másik egy pirosnak tűnő, de inkább my lips but better szín (IL113), nem hivalkodó, de mégis piros, beleolvad az arcomba, vagy hogy is mondjam :). Imádom! Ha tehetném, 10 csillagot adnék rá, annyira jó. A színek hihetetlenül gyönyörűek és ennél (is) látszik, hogy egy high-end rúzs mennyivel jobb színeiben is, mint a drogériások.
Evést és ivást bírja. Az a fajta rúzs, aminek a krémes fénye egy idő után felszívódik, de a szín az érezhetetlenül, nagyon természetesen megmarad, simán kenhetek rá ajakápolót is, akkor is ragaszkodik. Viszont sima micellás vízzel letörölhető, tehát amúgy meg könnyű leszedni, ha az a cél. Nem is értem, hogy tudták ezt így összehozni, ragaszkodó de mégis könnyen leszedhető. Abszolút nem szárít (pedig ajakápoló függő vagyok), nem ül bele a redőkbe, tökéletes.
Az EL Envy rúzsnál nekem tetszetősebb árnyalatai vannak, és a minősége egy ici-picit jobb is.
Az egyetlen szívfájdalmam, hogy nagyon úgy tűnik, a magyar Douglas már nem rendel be belőle, már azt hittem, megszűnt az IL rúzs, de a bécsi Douglasban ott az összes árnyalat még mindig...

2019. január 29.:
Ez a rúzs maga a csoda! Rég kerestem egy igazán tartós rúzst. A kínálat vagy matt és szárít, vagy ajaklakk és szárít vagy tartósnak mondott, de "fele ennyit sem ér és még szárít is" kategória. Ezt csak azért próbáltam ki az üzletben, mert elképesztően gyönyörű színe van (IL 115). Meglepően tapasztaltam, hogy bár azt hittem, már rég lekopott, még órákkal később is ott volt a számon.
Illata nagyon minimális, íze nincs, selymes, nem ragadós, számomra ez az első rúzs, ami érzetre fényévekkel jobb minőségű, mint a drogériás társai. Douglasban most akciós, de így sem olcsó, viszont szerintem megéri az árát.

Sensai Silky Design Rouge

Sensai Silky Design Rouge
2022. április 20.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a kis cukisággal kapcsolatban. Azt hiszem a 3-as árnyalat van meg, ez egy hideg piros, és pontosan a Sisley Le Phyto Rouge 42-es (Rio) árnyalatával egyező szín.
Ez inkább egy szájceruzás állag, annál kicsit puhább, de semmiképp sem a tipikus krémes rúzs formula. Ezzel nem lehet összedörzsölgetni az ajkakat, illetve lehet, de nehezen, mert alig csúszik.
A szárazabb állag ellenére egyáltalán nem szárít és viszonylag fényes a végeredmény, a Sisley rúzsánál szerintem szebb a finishe.
Tartóssága egész jó, a Sensai Intense Lasting rúzsokat azért nem veri (azokat mondjuk nem veri semmi), de a többi Sensai rúzsnál mindenképp jobb (nagyjából a Sisley Le Phyto rúzs tartóssága)
A mennyisége nagyon kevés, az Intense Lasting 3,7 grammjához képest ez csak 1,2 gramm, az ára viszont ugyanannyi, mint az IL
Összességében jó termék, de ár/érték arányban rúzsként az IL sokkal jobban megéri (és jobban is teljesít), szájceruzaként meg nincs értelme egy ilyen drága terméket megvenni, mivel szájceruzából a drogériások is hozzák ezt a tartósságot és a szárít/nem szárít sem akkora szempont (illetve ilyen árban nagyon jó minőségú, konkrétan lerobbanthatatlan szájceruzákat is lehet már kapni)
Max akkor éri meg ezt venni, ha valaki nagyon beleszeret valamelyik színbe.
Valószínűleg el fogom én ezt használni, de egész biztosan nem veszem újra.

Kiehl's Ultra Facial Cream

Kiehl's Ultra Facial Cream
2022. április 20.

Nagy reményekkel vettem meg 28ml-es változatban azzal a céllal, hogy a kedvenc Sensai CP arckrémemet kiváltsam egy olcsóbb és szebb összetevős krémmel (bár hozzáteszem, azért nem sokkal olcsóbb ez sem). Az illatmentesség hab a tortán, az hatalmas pluszpont ennél a kencénél
Magával a hatásával majdnem elégedett is vagyok, bár annyira nem tökéletes, mint a Sensai, de majdnem hozza azt a szintet.
A benne lévő szilikonnal viszont nem tudok kibékülni. Nem a krémben lévő jelenléte zavar (akkor meg sem vettem volna), hanem az érzete a bőrömön, valahogy túl sok, túl csúszós, túl fullasztó. Hiába nem okoz semmi problémát, egyszerűen nem tudok vele megbarátkozni. A krémet azért elhasználom utazósnak, de biztosan nem fogom újravenni...

Sisley Phyto-Rouge Shine

Sisley Phyto-Rouge Shine
2022. április 1.

41 - Sheer Red Love árnyalatot vettem

Vásárlás előtt sok review-t néztem végig, mert számomra már a nevéből is egyértelmű, hogy ez a szépség az általam igencsak kedvelt Phyto-Lip Shine újragondolása (+ ugyanazok az árnyalat nevek is, az árnyalatok közül ugyanazok a csillámos színek) Legnagyobb meglepetésemre minden review a többi márka hasonló termékével hasonlítja csak össze, de egyik sem méri össze az elődjével, de arra sem emlékszem, hogy bárki egyáltalán megemlítette volna, hogy ez a két termék ugyanaz a vonal.

Külcsín:
Szerintem ez az eddigi legszebb Sisley rúzstok, elegáns a formája, az arany-fehér színkombináció és a kis fekete bársonytok is. Egyértelműen pluszpont a cserélhető belső, bár itthon egyelőre nem lehet kapni utántöltőt.

Belbecs:
Könnyű, szépen sikló, szinte olajos formula, egyértelmű ápolás és csodás vizes színek. Az általam választott szín a nevével ellentétben nem piros, hanem átmenet a pink és a piros között (pont a Chanel Coco Baume passion pink színe - ami számomra A tökéletes szín - csak ez pigmentáltabb és fényesebb)
Habár vitathatatlan az ápolás, azért mégsem olyan erős ebben, mint a többi, általam ismert Sisley rúzs/színezett ajakápoló
Az illata valami fenomenális, vaníliás-sütis-szagolgatnivaló nyamiság. Pedig nagyon nem rajongok az illatosított rúzsokért. A Lancome rúzsomat - hiába szép - a brutál erős virágillata miatt egyáltalán nem használom de még a Guerlain Rouge G illata is zavar kissé. Rúzsban max a gourmand illatok jöhetnek, és ez pont az.
Sajnos nem túl tartós, de még tűréshatáron belüli, és szépen, belülről kifelé, átmenetesen kopik, nem ül meg sehol a szín.
Ami viszont meglepett, hogy egy idő után képes egy picit kifutni a felső ajkamon, amit eddig egyetlen rúzssal, de még szájfénnyel sem tapasztaltam. Értem én, hogy öregszem, és el is fogadnám, ha más olajosabb-vizesebb termékkel már tapasztaltam volna ilyet, de nem, semmi más nem csinált még rajtam ilyet.

Phyto-Lip Shine vs Phyto-Rouge Shine:
A Phyto-Lip Shine-ból két árnyalat van meg: Sheer Raspberry és Sheer Rosewood, mindkettő világosabb szín, tehát 1/1 összehasonlítást nem tudok csinálni.
Ránézésre azt gondoltam volna, hogy a Phyto-Rouge Shine kisebb mennyiség, de mindkét rúzs 3 grammos, így abban semmi különbség.

Phyto-Lip Shine:
- formulája nehezebb, zsírosabbnak tűnő, ennek megfelelően az ápolás is erősebb, tovább érezhető
- illatmentes
- külsőre igazi régimódi Sisley rúzsforma (ezüst tok, piros S betűvel, nem bullet forma)

Phyto-Rouge Shine
- külsőleg sokkal szebb és a vékonyabb formával számomra kellemesebb használni
- fényesebb szín, gyönyörűen mutat az ajkakon
- vaníliás illatú
- talán tartósabb is, bár ebből erősebb szín van meg, így lehet, hogy csak amiatt érzem tartósabbnak.
- az első rúzs, ami kifutott az ajkam felső vonalán, a Phyto-Lip Shine esetén soha nem tapasztaltam ilyet

Személy szerint a Phyto-Lip Shine formuláját jobban szeretem, mint színezett ajakápoló.

Chanel Rouge Coco Baume

Chanel Rouge Coco Baume
2022. március 27.

920 - in love és 922 - passion pink árnyalatokban van meg.
A külcsín csodálatos, kifinomult, a bullet forma nagyon kényelmes és jól használható.
Mindkét szín gyönyörű, a 920 egy igazi pirosas, a 922 pedig a nevével ellentétben nem tisztán pink, inkább átmenet a piros és a pink között (körömlakkban a kedvenc színem). Imádom az élénk színű rúzsokat sheer kivitelben, nekem azok állnak igazán jól és ezek emiatt tökéletesek is lennének, DE:
Felkenve iszonyat szépek, főleg a 922, eleinte valóban szépen, de nem túlzóan csillog, aztán igen hamar szaténosra vált, ami még mindig nagyon szép, de azért már nem annyira, mint közvetlenül felkenés után. A balzsam része túl gyorsan felszívódik és aztán elkezd kopni, én meg kiakadni.
Ahhoz képest, hogy ez egy ajakbalzsam, sajnos nem igazán ápol, sőt... és a kis száraz foltokba, amit okoz, rögtön bele is ül, máshol meg darabosra "szárad össze".
Annyira, de annyira sajnálom, mert tényleg olyan gyönyörű mindkét szín és olyan egyszerűen használható, de nekem fontos, hogy ápoló legyen, akár rúzsról, akár ajakápolóról beszélünk. A Sisleynek még a rúzsai is jobban ápolnak, nemhogy az ajakápolói, azoknál ilyet soha nem tapasztaltam, de a Sensai rúzsai is sokkal-sokkal jobban ápolnak és egyik említett márka rúzsai sem kopnak ilyen csúnyán (igazából a Chanel "valódi" rúzsai sem kopnak ilyen csúnyán :D).
Mindig megígérem magamnak, hogy nem veszek több Chanel rúzst, aztán valahogy mindig bedőlök a külcsínnek, talán most már megtanultam a leckét.
3 csillagot csak a gyönyörű színei miatt kap (a Chanel a színekben nagyon erős, ez vitathatatlan)

Sisley Phyto Lip Twist Tinted Balm

Sisley Phyto Lip Twist Tinted Balm
2022. március 25.

4 színben is megvan:
24 - Rosy nude (rózsaszínes barnás, egyértelműen hideg nude szín)
8 - Candy (barackos rózsaszín, olyan kis tavaszias cukiság)
13 - Poppy (hideg piros - igazi hétköznapi, nem rikító, csodaszép)
14 - Love (pink - vadabb, de csodaszép ez is)

Mindig rá kell jönnöm, hogy a nude színek nem az én színeim, de a 24-es egy kifejezetten szép nude szín, nem tehet róla, hogy engem sápasztanak a nude-ok.
Az ápolás vitathatatlan, ahogy a Sisley összes ajaktermékénél megszokhattuk. Ez egy igazi, kompromisszumok nélküli ajakápoló.
Engem nagyon meglepett a pigmentáltság, sokkal áttetszőbbnek gondoltam, de ezek gyönyörűen fednek.

A két világos szín (8 és 24) nem túl tartós, illetve annyira hasonlóak a szám színéhez, hogy halványan már nem látszanak, ezért hamar kopósnak tűnnek.
A két erősebb szín viszont meglepően tartós, a legtartósabb egyértelműen a 14 - love (pink), az több óra múlva is látszik még.

Nagyon szépen kopnak, fokozatosan és egyenletesen halványodnak az élénk színek is, nem ülnek bele sehová.

Személy szerint a Sisley Phyto-lip shine rúzsát egy pöppet jobban szeretem, az még ennél is jobban ápol, ez viszont sokkal tartósabb, így ez is egy igazi tökéletes termék, simán újraveszem majd, ha elfogy.

Chanel Les Beiges Water-Fresh Tint

Chanel Les Beiges Water-Fresh Tint
2022. január 21.

Nagyon szeretem ezeket az épphogy színezett, inkább bőrkép egységesítő "valamiket", mert nagy bőrhibám nincs, de mégis olyan szép egységessé, ezáltal fiatalosabbá teszik az arcom.
Ez a termék nagyon szép bőrképet varázsol anélkül, hogy látszana, emellett csodás, de nem túlzott fényt is ad.
Az állaga nagyon vizes (nem véletlenül a neve és a reklámja), ha jobban ki vagyok száradva, emiatt csíp is pár percig egy picit (ez nem a termék hibája, ilyenkor minden magas víztartalmú krém csíp)
A saját ecsete nem nyerte el a tetszésem, mert túl pici, én a Zoeva Silk Finish 102 ecsettel használom, habár nem vagyok nagy ecsetes, jobban szeretem a saját kezemmel kenni magam, de ennél ugye ezt nem igazán lehet.
Amiért mégsem adok rá 5 csillagot, annak több oka is van:
1.) iszonyatosan gyorsan fogy
2.) az Estee Lauder CC krémje pontosan ezt a hatást hozza olcsóbban, és mivel az sűrűbb állagú, tovább is tart ki, így ár/érték arányban az sokkal jobban megéri
Összeségében nagyon jó termék, ha nem létezne az EL CC-je, akkor tuti újravenném

Sensai Cellular Performance Cream Foundation

Sensai Cellular Performance Cream Foundation
2022. január 18.

Életem legjobb alapozója. A többi Sensai alapozó is már egy csoda, de ez felülmúlja azokat is. Sajnos árban is.
Megfelelően aláhidratálva konkrétan láthatatlan a bőrön, egyáltalán nem ül meg a tetején, nem ül bele a pórusokba, beleolvad az ember arcába, úgy fed, hogy egyáltalán nem látszik, hogy alapozva van a bőröm, számomra hihetetlen kategória. A finishe teljesen természetes, bőrfényű, pontosabban hidratált, egészséges bőr fénye van
Azt azért fontos megjegyeznem, hogy amikor komolyabb hidratálás nélkül próbáltam (száraz bőröm van), akkor azért látszott kissé, de a pórusokba úgy sem ült bele.
Nem tudom eléggé dicsérni

Memoirs of a Perfume Collector Tales From Zanzibar EDP

Memoirs of a Perfume Collector Tales From Zanzibar EDP
2022. január 10.

Csodálom, hogy nem ez lett az első, ami a sorozatból véleményezve lett, mert a 3 közül szerintem ez a legegyszerűbben emészthető illat :)
Bár nyomokban sem tartalmaz mangót, nekem az első illatolás pont azt hozta, gondolom a guava miatt.
Egy nagyon friss, igazi trópusi gourmand illat, minden műviesség nélkül.
Jelenleg mintát használgatok belőle, egyelőre nem is merem megvenni egész üveggel, mert van benne valami (valszeg a mósusz), ami számomra kissé élessé teszi az illatot, már másban is zavart ez a jegy, csak bizonyos fokig tudom elviselni. Nagyon kiváncsi leszek, hogy muzsikál tavasszal és nyáron, lehet, hogy akkor teljesül majd be a szerelem.
Maga a mű méltán megérdelmi az 5 csillagot, mert ritkán találkozni ennyire eltalált friss-trópusi illattal.