Terkabarka

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Juvena Skin Energy Aqua Recharge Essence

Juvena Skin Energy Aqua Recharge Essence
2024. február 13.

Rég szemeztem már a Juvena termékeivel, hogy kipróbáljam, de ahhoz azért drága, hogy lyukra fussak vele. Mivel a szérumokat/esszenciákat alapból szeretem és épp akciós volt, impulzusvásárlásként ő jött velem haza.

Első meglepetésként az illata ért. Kifejezetten finom friss, tiszta illata van, csak nekem ez az illat arctisztító termékekhez kapcsolódik, és az első pár használatnál rendesen frusztrált, hogy csak felkenem, aztán nem mosom le (a probléma egyértelműen az én fejemben van :D)
Ezen persze már túllendültem, mert a termék maga iszonyatosan jó.

Második meglepetés a hatása volt. Arra nyilván számítottam, hogy hidratál, de arra már nem, hogy egy ilyen jellegű, folyékony termék érezhetően táplál is. Száraz, vízhiányos bőröm van, ami a hidratálás mellett/után nagyon elbírja a zsíros krémeket is, még nyáron is kell a táplálás (bár akkor könnyedebb termékekkel).
Ebből az esszenciából simán kinézem, hogy hőségben önmagában is pont elég lesz a bőrömnek, amit az eddig használt szérumokról, vízszerű lotion-ökről nem tudnék elmondani.

Tökéletes konzisztenciája van, folyékony, mégsem szalad ki azonnal az ujjaim közül, nem tapadós, nem is túl csúszós és azonnal felszívódik.
A kék üvegcse szerintem gyönyörű, a pipetta jól használható
A kiszerelés 50 ml-es, tehát - a terméktípushoz képest - szokatlanul sokat kapunk belőle egyszerre

Összefoglalva: számomra nagyon kellemes meglepetés volt ez az esszencia, biztos vagyok benne, hogy újraveszem, ha elfogy

Egyetlen figyelmeztetés: az illata erős, akinek ez probláma, inkább hagyja. Én is jobban szeretem az illatmentes szérumokat/esszenciákat, de ennek a terméknek ezt is meg tudom bocsátani

Zara Red Temptation for Her

Zara Red Temptation for Her
2024. január 24.

Erős érzelmeket vált ki belőlem ez a parfüm (és a Baccarat utánzatok tömeges megjelenése)

Az eredeti Baccarat 540 (edp és főleg az extrait verzió) nagy kedvencem/szerelmem, úgy viselkedik, mint a 2. bőröm, légies, az erőssége ellenére nem agresszív számomra.
Ezzel ellentétben ez a dupe (és sajnos a legtöbb dupe) iszonyat zavaró az orromnak.
Két féle dupe van, ahogy észrevettem: az egyiket pézsmával rakják tele, a másikat oud-dal (mindkét illatjegy a tartósságot és a szillázst növeli), én meg sem a pézsmát, sem az oudot nem bírom egy bizonyos töménység felett. Az eredeti Baccarat egyik jegyet sem tartalmazza, és pont az eredeti illat legynagyobb erőssége, a légiessége veszik el emiatt, helyette fojtogató és gyomorforgató lesz számomra. Aki azt mondja, hogy ez pont olyan, mint az eredeti, az valószínűleg nem ismeri eléggé az eredetit.
A Baccarat vattacukros illatjegyét amúgy jól hozza ez az illat, de a légiesség itt pézsmával van agyoncsapva
Körülöttem van, aki ezt a Zarát használja, nem könnyű egész nap érezni...
A saját eredeti példányaimat félre is tettem, amíg ráún a tömeg az olcsó másolatok használatára

Elnézést, ha megbántottam bárkit a véleményemmel, ahogy írtam is, erős érzelmeket vált ki belőlem a jelenség

Juliette Has A Gun Anyway

Juliette Has A Gun Anyway
2024. január 12.

Különleges, komfortos, légies, signature, irodai, hétköznapi, bármikor...
Ezek a szavak jutnak róla eszembe. Rég kerestem már ilyen illatot, ami egyszerre KÜLÖNLEGES, komfortos, légies, és igazi bármikor, bárhová hordható illat számomra. Ami nem a nagy elsöprő szerelem - az nekem a BR540 extrait -, hanem a hétköznapi boldog pillanatok összessége. Ez utóbbit Ormond Jayne Levant közelítette meg eddig a legjobban, de az Anyway még arra is rátesz egy lapáttal.
Valóban nem harsány, mégis érezhtően ott van egész nap, auraszerűen. Igazi szignatúra illat akár nekem is, aki szerint túl rövid az élet egyetlen parfümhöz. :D

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy csak úgy önmagában és papíron szaglászva nem éreztem az ingert, hogy magamra fújjam. Azonban vagyok olyan szerencsés, hogy szülinapomra kaptam egy illattanácsadást Zólyomi Zsolttal, aminek igazából az a lényege, hogy olyan parfümöt találjunk, ami nekem is tetszik és illik is a saját illatomhoz. Az Anywayt valamelyik körben már kiejthettem, mégis kaptam belőle egy mintát, hogy azért próbáljam ki magamon ezt is. Másnap kipróbáltam és olyan jól működött rajtam egész nap, hogy nagyjából azonnal el is dőlt, hogy ezért megyek vissza

A másik, ami egy ideje kikívánkozik belőlem:
olyan szórakoztató olvasni, kiből mit vált ki egy illat, és hogy pl ezt az illatot mennyien találják ridegnek, szúrósnak és agresszívnek. Nekem az ebben a parfümben is hangsúlyos ambroxán egy puha ölelős komfortos illatjegy, olyan második bőr érzésű. Na de a pézsma... :DDD Annak bizonyos fajtája vagy mennyisége esetén pont ugyanezt a rigeg, szúrós, agresszív jellemzést érzem, így lesz számomra a "légies-citrusos" Light Blue agresszív és izzadtságszagú, az "ártatlan-kislányos" Delina meg egy igazi házisárkány. :D
Egyszer úgy olvasnék egy tanulmányt erről az ambroxán-pézsma illatélményről, hogy ami az egyikünknek komfort, miért lesz a másikunknak agresszív és baromi érdekes, hogy nagyjából ugyanazt az élményt váltja ki mindkét illatjegy, csak épp valakinél a pézsma, valakinél meg az ambroxán...

Lancôme Absolue Rich Cream Luxus Regeneráló Krém

Lancôme Absolue Rich Cream Luxus Regeneráló Krém
2023. december 27.

Sosem voltam nagy Lancome-fan sminkek esetében sem, de krémek esetében pláne jobban bízom a Sensai-ban, Sisley-ben. A Sisley Sisleya L'Integral krém egy valódi csoda, de az ára annyira el van szállva, hogy - még ha egyszer talán meg is veszem - biztosan nem tudnám (és nem is akarnám) 3 havonta újravenni. Emiatt kezdtem el utánanézni, milyen alternatívák vannak még a piacon, amit tényleg sokan dicsérnek, szeretnek. Az Absolue volt az egyik nagy kedvenc, úgyhogy az első akciónál megvettem. Ennek sem aprózták el az árát, emiatt nem is foglalkoztam a teljes csomaggal, rögtön utántöltőt vettem. Az utántöltő magában nem áll meg a polcon, de a dobozával együt meg lehet oldani a normális tárolást. műanyag zárólap van a tetején, így nincs ezzel sem gond, max utazáshoz nem tudom így magammal vinni (ahhoz meg amúgy is kis tégelybe szoktam krémet átrakni). Lehet, hogy egyszer majd megveszem tokkal is, de egyelőre sajnálom rá a plusz 30ezer Ft-ot

Maga a krém egy csoda. Bár a boltban a kézfejemre próbálva a rich verzió kissé soknak tűnt, a tapasztalat meg az évek azt mondatták, hogy jobban járok (pontosabban a bőröm jobban jár) a gazdagabb verzióval, így rögtön ezt vettem és nem is bántam meg. Felkenve nagyon zsírosnak-olajosnak tűnik, pár másodpercig olyan érzésem van, hogy fullasztani fogja a bőröm, de ahogy jön, úgy megy is ez az érzés, a krém pár perc alatt csodásan felszívódik, és reggelre feltöltött, pihe-puha bőrrel ébredek. Hasonló feltöltöttséget éreztem a Sisleya-val is, csak ott már pár nap után, ezzel meg azért kellett hozzá 1-2 hét. Én bírom nappalra is, de engem nem zavar, hogy pár percig zsírosnak érzem a bőröm, aki ezt nem bírja, annak valószínűleg elég lesz a soft verzió is.
Az illata engem kamillára emlékeztet, abból is egy puha, lágy verizóra, kifjezetten megszerettem. Azt sem érzem, hogy túl tartós lenne az illat, de lehet, csak azért, mert kedvelem, így nem zavar.
Az egyetlen, amit hiányolok egy spatula. Az utántöltőhöz legalábbis nem volt, de szerintem a teljes kiszereléshez sincs. Ez egy merev krém, ujjbeggyel sem olyan egyszerű kiszedni a tégelyből, meg amúgy is jobb a tégelyes krémekbe spatulával nyúlkálni. Nyilván szereztem hozzá, de ennyi pénzért igazán lehetne a csomagban.
Már egy backup is van belőle a fiókomban, úgy érzem, hosszú távú kapcsolat lesz a miénk :)

Laneige Lip Sleeping Mask

Laneige Lip Sleeping Mask
2023. december 27.

Igazából csak a hype miatt vettem meg (Berry, 3ml-est) egy koreai kencés boltban, Carmex használóként nem igazán bíztam benne, hogy elég lesz.
Az illata azonnal megfogott, az állaga miatt meg azonnal le is írtam magamban, próbáltam már sok könnyedebb és nem könnyedebb ajakápolót, de a Carmex hatását egyik sem tudta még csak megközelíteni sem. Első este után nem is voltam annyira oda érte, aztán meg azon kaptam magam, hogy minden este inkább ezért nyúlok, nem a Carmexért.
Az állaga sokkal könnyedebb, nem ragacsos, felkenve tényleg szájfényes hatású, az illata sokkal-sokkal jobb (nem szeretem a Carmex gépzsír szagát) és hozza a Carmex szintjét ápolásban. Most rendeltem meg emagról a nagy kiszerelést :)

Dolce & Gabbana Devotion

Dolce & Gabbana Devotion
2023. október 19.

Nem értettem, miért írják sokan, hogy nem tudják parfümként értelmezni.... amíg meg nem szagoltam :D
A karomra fújtam, vaníliás citromos valami, abból is az olcsóbb érzetű, nem a kifinomult fajta, de valamire emlékeztetett. Este esett le a tantusz, az Yves Rocher vaníliás tusfürdő koncentrátumának van ilyen illata. Tusfürdőként kedvelem, de parfümként soha nem használnám. Szerintem igencsak melléfogtak ezzel az illattal az alkotók

Sisley Sisleÿa L'Intégral Anti-Age

Sisley Sisleÿa L'Intégral Anti-Age
2023. október 18.

4ml-es mintát használtam el és most bajban vagyok, mert ez a krém valóban egy csoda
Jelenleg közelíti a 200ezret az ára a Marionnaudban, de más webshopból már 140ezer körül beszerezhető és ez az első 100ezer Ft feletti krém, amin komolyan elgondolkodtam, hogy megvegyem. Már 1-2 nap használat után határozottan érezhető a hatása, gyönyörűen feltölti a bőrt, sokkal jobban, mint bármi, amit eddig használtam. Nekem tetszik a levendulás illata is, de ez az a krém, aminél tök mindegy, milyen az illata, mert a hatása egyértelmű.
Egyelőre még keresek más, olcsóbb alternatívát (Lancome-okat is nagyon dicsérik), de attól tartok, a következő fizun felüli juttatásomat be fogom áldozni erre

Sisley Floral Toning Lotion Alcohol Free Dry/Sensitive Skin

Sisley Floral Toning Lotion Alcohol Free Dry/Sensitive Skin
2023. október 18.

update:
Egy évig kitartott napi 2x használva. Áttöltötögettem utazós pumpás lotion üvegcsébe, így már kényelmes volt használni. Az illatát is megszoktam, bár sosem szeretttem meg. Nem kertelek, kifejezetten jó érzés volt visszatérni a Hada Labo-hoz

2022. július 12.
Egy ideje már használom. Szó se róla, a 200ml rengeteg, nagyon sokáig elég, így az ára azért elviselhető kategória (főleg ha valamelyik M. akcióban veszi az ember lánya). Nem vattakorongozok, a kezembe löttyintem és mehet is fel. Nagyon vízhiányos a bőröm, ez önmagában nem elég. Arcolajhoz vivőanyagnak is szoktam használni, egy löttyintés ebből, 2-3 csepp olaj bele, így az olaj sokkal gazdaságosabban és kényelmesebben használható, számomra.
Nem mondanám, hogy hú, de megszerettem.
Az illata nekem erős és nem is kellemes (arcszeszre emlékeztet), de szerencsére egész hamar elmegy. Amikor olajjal használom, az olaj (Sisley Black rose) imádott illatát nem tudom kiélvezni, mert ez mindent elnyom
Adagolóként jobban örülnék a pumpás megoldásnak, löttyintéssel mindig olyan lesz az üveg szája is és nem is lehet normálisan szabályozni a mennyiséget.
A DM-ben kapható Hada Labo - lotionnek nevezett - tonikja (most kb 7000Ft/100ml) sokkal jobban bevált, egyrészt az pumpás, másrészt nem ennyire tapadós érzés a benne lévő hialuron miatt, ILLATMENTES, és még jobban is hidratál, olajhoz vivőanyagnak is sokkal jobban szeretem.
Ezt elhasználom, de biztosan nem lesz úrjavevős.

Ormonde Jayne Levant EDP

Ormonde Jayne Levant EDP
2023. október 17.

Legújabb szerelem nálam
A legesleg a BR540 extrait verziója, de annyi silány (és számomra gyomorforgató) Baccarat másolatot érzek, bárhová megyek, hogy a saját eredetimet most kicsit félretettem, amíg megunja a tömeg. Viszont így sem tettem félre teljesen, mert bőven van átfedés a Levant és a BR540 extrait között, a leszáradásukban, legalábbis az én bőrömön. A fragin is jelzik a hasonlóságot a BR540 edp-vel és az extrait verzióval is, számomra inkább az extrait köszön vissza.

Önmagában az illat:
Légies, narancsvirágos csoda. Édes, mégsem szirupos, és egyértelműen minőségi illat, minőségi alapanyagokból. Szerintem kifejezetten könnyen viselhető és irodabarát, nem mászik méterekről senki arcába, elég kifinomult ahhoz, hogy kiöltözve is megállja a helyét, de elég friss és játékos ahhoz, hogy hétköznapi viselethez is passzoljon.
Instant boldogság, akárhányszor beleszaglászok, jó kedvem lesz tőle, mint amikor kisüt a nap.
A tartóssága viszont fura: 3-4 óráig erőteljesen érzem magamon, aztán szinte egyik pillanatról a másikra annyira bőrközeli lesz, mintha már ott sem lenne, de annyira jó ez az illat, hogy ezt is megbocsátom neki.
Végeredményben nagyon örülök, hogy megvettem

Sensai Lasting Plump Lipstick

Sensai Lasting Plump Lipstick
2023. október 10.

Egyértelműen az Intense Lasting felújított változata, amitől én nagyon boldog vagyok, mert az a világ legjobb rúzsa: krémes fényű, ápoló és tartós egyben, magasan veri az összes drogériás és high-end krémes rúzst minőségben, és csodaszép színei vannak (voltak)

A Guerlain-hez hasonlóan külön kell a tokot (6290Ft) és a rúzst (16290Ft) megvenni, tehát majdnem 23000 Ft az első szett, aztán persze a tokban már lehet váltogatni a rúzsokat. A rúzs magában tok nélkül is kitekerhető, de nem szép és a fedőkupak sem tart elég biztosan, jobb, ha legalább elsőre megvesszük a tokot is.
A rúzs cseréje nagyon egyszerű, szépen bepattan a helyére, tart, de kivenni sem nehéz. A tok kifejezetten elegánsra sikeredett, hosszúkás, kecses, és bársony védőtok is jár hozzá.
A rúzs maga szerencsére ugyanazt a magas minőséget hozza, nem tudok belekötni. Hihetetlenül tartós, krémes fényű, ápoló, a színpaletta gyönyörű. Az IL-nél egy kicsit talán jobban is siklik az ajkakon.
A színeket még fedezem fel, sok a hasonlóság, de nem fedi teljesen az IL színskáláját. Ebben a kollekcióban végre van igazi dögös-vörös is, ami az IL-ből hiányzott (volt egy nagyon szép hideg-pirosa, de igazi hideg vörös nem volt)