Theodora

Regisztráció dátuma: 2013. október 28.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. október 28.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Scholl Velvet Smooth Wet & Dry Újratölthető Talpreszelő

Scholl Velvet Smooth Wet & Dry Újratölthető Talpreszelő
2020. augusztus 14.

Wow! Ma jött meg a rendelésem, gyorsan ki is próbáltam, egy szóval: tökéletes.
Volt már ilyen gépem, csak Rossmann saját márkás, amivel egyébként szintén elégedett voltam, bár viszonyítási alapom még nem volt. Az a gépem már tönkrement, illetve az akku nem bírta, kb. 2 év után megadta magát. Szóval azt a gépet cseréltem erre, de a különbség ég és föld.
Ez a gép nagyon erős, pikk-pakk leszedett mindent a talpamról, kényelmes, gyors, egyszerű, mi kell még?

Amikor kibontottam, nem volt teljesen feltöltve, ezért gyengébb volt a teljesítménye, de még félig töltve is erős volt. Aztán a másik lábamat már teljesen feltöltve csináltam, így lett extra gyors az egész folyamat. Be sem áztattam a talpam.
Én egyébként a hagyományos, bőrgyalus módszer híve vagyok, de in between szerintem ez tökéletes megoldás. Mondjuk, ha rendszeresen használom ezt, talán a gyalut el is hagyhatom, meglátjuk. Nagy reményeket fűzök ehhez.

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution
2020. május 28.

Heti kétszer használom, mert mellette BHA-t is alkalmazok és nem szeretném túlhámlasztani a bőrömet. Szóval nekem elég vastag bőr lehet az arcomon, mert semmi nem hat általában, még a BHA sem nagyon. Ez egy koncentráltabb sav és ez az szerintem, ami beindította nálam a skin purginget és bár sok ragyával, de sima és egységes bőrrel ébredek minden alkalmazás után.
A skin purging után még írok véleményt, nagyban benne vagyok éppen, de használom a karomon, hátamon, mellkasomon is. Olyan szép és puha lett a bőröm, még a partnerem is megjegyezte (magától).
Barátnőimnek is ajánlottam, és kettő visszajelzett, hogy nekik egy hét után látványosan javultak a napfoltjaik és tisztább is lett az arcuk.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2020. május 26.

Eljött a review ideje, már vagy egy hónapja használom reggel-este. Igazából semmi extra, egy sima hidratálókrém. Fontos szempont volt, hogy illatanyagmentes legyen. Szépen hidratál, nem okoz bőrproblémákat, jó árban van.
Kicsit nehezen szívódik be talán, de ezt nem rovom fel neki. Én maradok ennél egyelőre, nem találtam még jobbat.

L'Oreal Paris Les Macarons Liquid Lipstick

L'Oreal Paris Les Macarons Liquid Lipstick
2020. május 26.

Nem rossz ez a rúzs, csak meg kell tanulni használni. Sajnos ez nem működik úgy annyira, hogy felkenem és kész, mert úgy valóban egy elviselhetetlen vakolat lesz az egész. Ellenben, ha csak igazán vékony rétegben alkalmazzuk, meglepően szép eredményt kapunk. Én úgy csinálom, hogy teszek picit az ajkamra és beleütögetem finoman és eloszlatom az ujjammal. Nem nyúlok még egy adag termékért, hanem a maradékot oszlatom ez ajkamon, ha ez kész van, vékonyan a kontúrokat is megrajzolom az ecset hegyével. Gyorsan megszárad, nem mozdul el, lehet vele enni-inni.
Nekem a Rose of Dose árnyalat van meg, az én módszeremmel alkalmazva szebb is a színe, mint csak úgy felkenve.
Azért vonok le két csillagot, mert szerintem workaround nélkül kellene jól működnie.

Catrice Power Plumping Gel Ajakrúzs

Catrice Power Plumping Gel Ajakrúzs
2020. május 19.

Jó kis rúzs, inkább olyan, mint egy szájfény. Nem szeretem a nem matt rúzsokat, de ezt elviselem magamon, mert szép színe van és kellemes viselet. Nekem a 110-es árnyalat van meg, olyan MLBB. Szerintem veszek még belőle 1-2 árnyalatot, mert hétköznapra tökéletes választás.
Nem szuper tartós, de nem bánom, szépen kopik. Utána marad egy kis szín az ajkamon, az is tetszik.

Aussie 3 Miracle Repair Oil Hajolaj

Aussie 3 Miracle Repair Oil Hajolaj
2020. április 25.

Update: jöttem lepontozni. Semmi nem változott a hajápolásomban, csak a minőségi, drága olajokat cseréltem le erre. Pár hét alatt kiszáradt a hajvégem, ami évek óta hidratált volt. Csak ennek tudhatom be. :(
Az is feltűnt, hogy sokkal több kell belőle: 3 pumpálásnyi a kézbe, plusz szárítás után még egy. Pl. a Steampod olajból egyetlen pumpálás megtette azt, amit itt 4 és tényleg hidratált. Így már nem olcsó azért. Soha többé nem veszek drogériás olajat!

Elfogyott a Loreal Professionel Mythic olajom, aztán a Steampod olajom is, és mivel egyrészt most másra spórolok, másrészt nem is jártam olyan helyen, ahol beszerezhettem volna az előbbieket, a Krémmánia népére hagyatkozva megtettem, amit nem szívesen teszek: drogériás terméket vásároltam.
Nos, azt kell mondanom, nem rossz ez az olaj. Eleinte fura volt, hogy olajos maradt utána a kezem nagyon, ugyanis az említett olajokat szinte egy az egyben beszívta a hajam. Egy kézmosás persze megoldja a problémát.
A hajamat ápolja, szép lesz a vége, pár hete használom, így hosszútávú hatásról még nem tudok nyilatkozni.
Tény, hogy a professional termékeket nem veri kenterbe, de fele annyiért többet tud, mint vártam.
Legközelebb már nem ezt veszem, de on budget elég jó cucc.

L'Oreal Professionnel Smartbond Conditioner

L'Oreal Professionnel Smartbond Conditioner
2020. április 25.

Nem is tudom, miért csak most véleményezem ezt a terméket. Kb. 1 éve van meg ugyanaz a flakon és még nem ürült ki. Heti egyszer használom, törölközőszáraz hajra,10 perc: nincs az a balzsam/pakolás, ami ilyen szép végeredményt produkál (pedig van Kerastase pakolásom is).
Nekem szőkített a hajam, ami alapból vékonyszálú, és nem törik a hajam vége, nem gubancolódik. Azt nem mondom, hogy csak emiatt a termék miatt, mert van még pár igen jó kis termék, amit a hajápolási rutinomban, de tény, hogy sokat hozzátesz.

Azt nem is értem, mitől lenne drága, minden 5. hajmosás után ajánlott a használata, még ha minden egyes nap megmossa az ember is csak hetente egyszer kell használni maximum. Nem is kell belőle sok, mint írtam, nekem egy éve már megvan és még van benne.

Tipp: ne úgy használjátok, mint egy balzsamot, hanem törölközőszáraz hajra vigyétek fel és érdemes minél tovább, de legalább 10 percig rajt hagyni. Utána lesz igazán szép a haj!

Vichy Minéral 89 Bőrerősítő és Teltséget Adó Booster

Vichy Minéral 89 Bőrerősítő és Teltséget Adó Booster
2020. április 23.

Épp most dobtam ki, pedig megvolt még a 40%-a kb, de már másfél éve állt a polcon. Nem használtam el, mert semmit nem javított a bőrömön, egy felesleges terméknek éreztem.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2020. április 21.

Most teljesen új skincare rutinom van, így nem lehetek ugyan 100% biztos abban, hogy ez, ill. csakis ez a termék a megmentőm, de erős a gyanú. Tehát egész életemben (leszámítva a gyermekkort) zsíros volt a bőröm, reggelente zsíros bőrrel ébredtem és napközben is töröltem le magamról a zsírt. Ezt elkezdtem használni és a második naptól kezdve normál bőrrel ébredek, napközben sem csillog a bőröm.
Pattanásokra is kenem, reggel mindig szépen lemegy a gyulladás, mi ez, ha nem csodaszer, főleg ennyi pénzért? Azóta rendeltem még belőle kettő dobozzal, mivel külföldön olcsóbb, mint nálunk még a szar forint ellenére is.

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light
2020. április 21.

Jól esik használni, de nem érzem, hogy sokat hozzátenne az életemhez. Azóta hiteles forrásból tudom, hogy a HA kívülről mit sem ér, tehát valószínűleg a sejtésem jó, ez csupán marketing.
Mindenesetre, elhasználom ezt az üveget, mert ártani nem árt, de az elvárásaimat már igencsak alulra tettem.