Theresia

Regisztráció dátuma: 2012. január 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. január 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Foreo Luna Mini 3

Foreo Luna Mini 3
2020. január 5.
(!)

Én is azon szerencsések közé tartozom, akik itt a KM-en nyerték meg tesztelésre a terméket, amit ezúton is köszönök! :) Ma egy hónapja, hogy megkaptam, és használom, így már merek véleményt írni.

Ez az első arctisztító kütyüm, úgyhogy összehasonlítási alapom nincs. Ami azonnal feltűnt, hogy mennyire eszméletlen puhák a sörtéi, már az egy külön élvezet, hogy ha az ember csak végigsimogatja. Az applikáció is könnyen kezelhető, személyre szabható, hogy kinek milyen időtartam és intenzitás jön be, ez mindenképp pozitívum. Szerencsére nem kell a telefon a készülék használatához, én is azok közé tartozom, akik nem lennének hajlandóak bevinni a telefont a fürdőbe. További pozitívum, hogy tölthető, bár nekem eddig az egy hónap alatt nem kellett töltőre tenni, igaz, nem is használom minden nap, heti 2-3 alkalommal veszem elő, mivel alapvetően nem vagyok a fizikai hámlasztás, dörzsölés híve, rendszeresen használok kémiai hámlasztót. A készülék használata pedig - bármennyire is finom a működése és puhák a szálai - mégiscsak egy kisebb mértékű fizikai hámlasztásnak is megfelel.

Én is több arclemosóval használtam már, az egyik a készülékhez kapott Foreo Micro Foam lemosó, a másik a Balea Med Ultra Sensitiv géles lemosó, a harmadik pedig a Balea Med 2in1 Ultra Sensitiv arctisztító tej volt. Azt tapasztaltam, hogy ezek közül a Foreo Micro Foam lemosóval volt a legkellemesebb használni, azt habosította fel a legjobban.

Amit én is hiányolok, hogy legyenek olyan sörtéi a készülék tetején, amivel az orrcimpám mellé is jobban be tudnék férni. Egyébként kellemes használni, kellemesen masszíroz, de őszintén megmondva eddig semmi változást nem vettem észre a bőrömön.

Az ára, akárhogy is nézem, baromi sok (nekem konkrétan leesett az állam, amikor megláttam), szóval ha valakinek problémás a bőre, inkább jó minőségű kozmetikumokba fektessen be elsődlegesen, semmint egy ilyen kütyübe, illetve ha magamnak vettem volna arctisztító készüléket, biztosan nem ezt választom, hanem a tizenezres társai közül valamelyiket.

Összeségében sokkal inkább szükséges egy jó rutin, ha az megvan, akkor esetleg érdemes lehet egy arctisztító készülékbe beruházni, de a csodát nem ezektől kell várni, mert ez inkább csak egy kis pluszt, egy kis luxus érzetet ad, mást szerintem nem.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2019. december 28.

Korábban a G&G aPad szérumot használtam, amíg ezt piacra nem dobták. Addig azt hittem, hogy az a legjobb dolog, ami a bőrömmel (zsíros, tág pórusok, pattanások) történhet, de ez a szérum még szebb bőrképet varázsolt (pattanások már az aPad mellett is elvétve jöttek ki rajtam, a pórusok méretét az is csökkentette), de a B-bomb használatakor még mások is megdicsérték, hogy mennyire szép lett a bőröm. Ősszel elfogyott, akkor nem rendeltem újra, gondoltam, elhasználom a mindenféle egyéb bőrápoló kencémet, ami itthon van, de újra előjöttek a pattanásaim, borzasztóan hiányzik ez a termék, szóval többet nem csinálok olyat, hogy elhagyom a B-bombot a rutinomból.

Geek & Gorgeous 101 aPad

Geek & Gorgeous 101 aPad
2018. szeptember 22.

Röviden és tömören: a legjobb, amit eddig használtam.
A zsíros, pattanásokra hajlamos bőrömön eddig ez segített a legtöbbet, ha előjön egy-egy patti, nem marad utána pigmentfolt, a zsírosodást is csökkentette, egységesebb a bőröm. Eddig a niacinamide + zink Ordinary szérumot használtam, azt is szerettem, de ez jobb, szebb az összképe a bőrömnek. Reggelente használom, nem ragad, rögtön kenhetem utána a fényvédőt. Minden forintot megér.

Trend It Up Expert Blotting Powder

Trend It Up Expert Blotting Powder

2018. február 15.:
Szépen mattít, nincs poros hatása, nem fényesedik át napközben sem az arcom. Nagyon tetszik a csomagolása, elég masszív, nem úgy, mint az előző púdereimnek (Essence, Catrice), amik nálam mindig széttörtek. Jó, hogy van benne tükör is, a puffnit én mondjuk nem használom belőle, hanem ecsettel viszem fel.
Árban is teljesen korrekt, arra leszek kíváncsi, hogy mennyi ideig lesz elég. Kb. egy hónapja vettem, napi szinten használom (én a teljes arcomon átszaladok vele), és tegnap reggel láttam meg egy kb. 1 mm-es helyen a csomagolás alját. Nem azt mondom, van még benne bőven, de kíváncsi leszek, hogy meddig tart ki. A korábbi púdereimet is így használtam, és szerintem tovább bírták. Egyelőre 4 csillag, ha nagyon gyorsan elfogyna a maradék része, akkor marad a 4, ha még kitart egy ideig, megkapja az 5-öt.

2018. április 16.:
Egy hónappal ezelőtt utaztam vele, vonattal mentünk, nem dobáltam a táskát vagy ilyesmi, és összetörött maga a termék, pedig még volt benne (bár nyilván látszott a csomagolás alja, ahogy fent is írtam). Nem vettem újra, nem is fogom, marad a 4*.

Trend It Up N°1 Szempillaspirál

Trend It Up N°1 Szempillaspirál
2018. április 16.

Barna színben volt meg nekem, amíg el nem kevertem valahová. Szerencsére már amúgy is a vége felé jártam, meg nem is drága, szóval nagy veszteség azért nem ért. :)
Eléggé egy közepes spirál, hiába volt barna, az én pilláimon feketének tűnt (igaz, sötétek a szempilláim), és néha hajlamos volt összetapasztani őket, ami nem túl szép, és utána elmegy vele az idő reggel, hogy megpróbáljam kijavítani. Viszont nem potyogott, és könnyű volt lemosni este. A kefe tényleg kicsit nagy, bár engem nem zavart, és hagyományos kefe a szőröket illetően, amit én jobban is szeretek, mint a szilikonosokat.
Mély nyomokat nem hagyott bennem (se negatív, se pozitív értelemben), ezért 3*.

HerbArting Mandulás Arclemosó

HerbArting Mandulás Arclemosó
2018. április 16.

A téli bőrápoló csomag részeként vettem meg, ez volt az, ami már el is fogyott (november végén kezdtem el használni, és olyan február végéig-március elejéig - szóval kb. 3 hónapig - tartott ki úgy, hogy én reggelente ezt használtam minden nap).
Jó kis arclemosó, bár én a szemcséket feleslegesnek tartom, annyira nem radíroznak, meg különben sem tartom jó ötletnek. Viszont a krémes része a lemosónak tetszett, kellemesen tisztított (nyilván ilyenkor olyan túl sok mindent nem kell egyébként lemosni az arcról), nem húzódott utána a bőröm, szerintem reggeli lemosónak teljesen oké.
Amit nagyon-nagyon szerettem benne, az az illata, aki szereti a mandulát és a marcipánt, az vigyázzon, eléggé addiktív. :) Nem tolakodó, nem erőteljes, hanem az a finom mandulaillat, nagyon jó. :)
Nem vettem újra, valószínűleg a szemcsék miatt nem is fogom, illetve emiatt le is vonok egy csillagot, mert szerintem indokolatlanul vannak benne.

L'Oreal Paris Mega Volume Miss Baby Roll Black Szempillaspirál

L'Oreal Paris Mega Volume Miss Baby Roll Black Szempillaspirál
2018. február 15.

Hosszabbítja a szempillákat, nekem szépen szét is választotta őket. Nem pereg, könnyen lemosható volt (már elhasználtam), nem irritálta a szememet.
Az elején ennél is - mint minden spirálnál egyébként - kicsit zavaró, hogy sok festéket vesz fel, de pár alkalom után beáll normálisra.
Érdekes a keféje, de én nem szúrtam meg vele magam sose, és könnyen el lehetett kapni vele a rövidebb szempillákat is.
Nem vettem újra, mert szempillaspirálból szeretek mindig újabbakat kipróbálni, de ettől függetlenül ez egy jó spirál.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2017. november 9.

Májusban vettem meg ezt a szérumot, a nyáron el is használtam, aztán jól el is felejtettem, még véleményt sem írtam róla. :)
Ezzel egyébként kb. mindent el is mondtam róla, tök jó, hogy olcsó, de olyan különösebb csodát nem csinált a bőrömmel, nem vettem észre, hogy kisebbek lettek volna a pórusaim vagy hogy kevesebb pattanás jött ki rajtam, amikor használtam, nem is hiányzik azóta se (kb. szeptemberben fogyott el). Talán hidratált kicsit, de azt azért annyira nem nehéz nálam, főleg nyáron. Az zavaró, hogy felkenéskor tényleg ragacsos, de szerencsére hamar elmúlik, és utána tudtam rá más krémet is kenni, nem morzsálódott.

Yamuna Szőlőmagolajos Tusfürdő

Yamuna Szőlőmagolajos Tusfürdő
2017. október 25.

Krémmánia boxból van meg nekem, egyébként szerintem brutálisan drága, az életben ennyit ki nem adnék egy tusfürdőért. Ráadásul igazából semmi extrát nem tud, mármint jó az illata (tényleg szőlős, édeskés, nekem egyből a szeptembert juttatta eszembe májusban, mikor beleszippantottam, szóval csak augusztusban kezdtem el használni), jól tisztít, nem szárítja a bőröm, de nem is hidratálja. Viszont ezt a 250-300 Ft-os Balea tusfürdők is tudják, ennek talán jobban tetszik az illata, de egyébként azt is csak a fürdőben érzem, a bőrömön nem marad meg. A csomagolása sem tetszik, bár alapvetően ez nem szokott szempont lenni az értékelésnél, de ez a tekerős kupak nem a legjobb ötlet, utána meg nehéz kicsit megnyomni a flakont, szóval valami pumpás megoldás jobb lenne. Szóval egynek elment így, hogy egy beauty boxból jutottam hozzá, de meg nem venném, az tuti.

Nivea Fresh Natural Pumpás Női Dezodor

Nivea Fresh Natural Pumpás Női Dezodor
2017. október 25.

Tavaly ősszel vettem, használtam párszor, de valamiért akkor nem tetszett, és félretettem.
Aztán idén nyáron ismét előkerült, és most tetszett, el is használtam. Kellemes illata van, visszafogott, estig megmaradt rajtam, nem lettem büdös egyáltalán. Nekem tetszik a kiszerelése is, nem hajtógázas, hanem spricnis, nem volt nehéz adagolni. Néha csípett, de csak pár alkalommal, akkor is inkább borotválkozás után. Nem szárította a bőröm. Az izzadást nem gátolta, de a nyári melegekben szerintem nincs az a deó, ami meggátolná. Külön plusz, hogy alumínium-mentes, általában ilyet használok, de nem vagyok az a típus, aki komolyan fél az alumíniumtól. Hamarabb elfogyott nálam, mint a golyós kiszerelésű deók, de tulajdonképpen nem zavaróan hamar.
Még nem tudom, hogy újraveszem-e, elképzelhető, hogy igen.