Thumpa

Regisztráció dátuma: 2012. október 5.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. október 5.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Annemarie Börlind Seide Natural Hair Care Mild Shampoo

Annemarie Börlind Seide Natural Hair Care Mild Shampoo
2016. július 12.

Sajnos elég drága, de ez az egyik legjobb sampon, ha nem a legjobb, amit valaha használtam. A hajam alapvetően elég egészséges, nem festem, de néha sütögetem, tupírozom, és esetenként megérzi a stresszt. Elfogyott a samponom, ezért gondoltam, újra körülnézek, és erre esett a választásom. Vettem mellé egy másik márka kondicionálójából kis zacsival, hogy ma extra treatment lesz, mert három nap alatt kétszer vasalózgattam, és úgy gondoltam, ez remek döntés is volt, mivel mosás után nagyon csikorgós lett a hajam a sampontól. Mire megszáradt azonban, csodásan szállós, selymes, puha, fényes lett, és semmi szükségem nem lett a hajmaszkra. Lehet, tényleg roncsolt hajon nem működik ilyen jól, vagy minimum kell mellé egy pakolás, de az én nagyjából egészséges hajam -ami viszont néha nem tűnt kellőképpen annak más biosamponokkal - csodás lett.

Lancôme Trésor

Lancôme Trésor
2014. december 4.

Balzsamos, retro-ódon, arany-fekete egy kis pinkkel. Egy 45 éves, alkoholos delíriumban úszó exdáma, aki felvette az egykori legszebb bundáját, aztán ezt előkapta a tükrös szekrényéből, és magára löttyintett belőle egy indokolatlanul nagyvonalú kézmozdulattal. Nekem nagyon bejön.

Montale Blue Amber

Montale Blue Amber
2014. augusztus 1.

Ez az illat egy paradox illúzió, komolyan.

Első nekifutásra az édessége az, amely feltűnik, de abban a pillanatban, hogy egy "meh" kíséretében elfordulhatnánk, beszippant magával egy sötét csavarral, és rájövünk, hogy az cukros illat csak játszik velünk, szinte fricskaként van jelen. Sűrű dög, olyan, mint egy karcos barbár adonisz, aki egy karlendítéssel húz magához, de abban a pillanatban, hogy rendőrért sikoltoznánk, beleszippantunk a meleg hajzuhatagba, és megnyugszunk.

Perverz egy parfüm, na.

Sante Goji Power Deo Spray

Sante Goji Power Deo Spray
2014. április 11.

Ez az egyetlen olyan bio dezodor, amely használ is, és nem csípi ki a bőröm. Sok alkohol van benne, valószínűleg emiatt működik úgy, ahogy (fertőtlenít). Elég reggel és este pár fújás, és semmiféle szagom nincs. Ezt még alumíniumos dezodorral sem tudtam soha elérni.

Balea Fekete Áfonya Sampon

Balea Fekete Áfonya Sampon
2014. február 25.

Bár inkább biosamponokra vagyok rácuppanva, néha előkerül ez is, ha nincs kedvem sokat szórakozni pakolásokkal vagy balzsammal. Nagyon szép, egészséges utána a hajam (vagy annak tűnik legalábbis), és elég utána valamilyen könnyed ápoló spray-t fújnom a hajamra.

L'Oreal Professionnel Efassor Hajradír

L'Oreal Professionnel Efassor Hajradír

Örömóda következik.

Ha bárki is követi a kommentjeimet, láthatja, hogy megszállott hajszínváltogató vagyok, és sosem jó semmi. Ez odáig fajult, hogy a végén úgy döntöttem, lenyírom az egész hajam pixie-be, hogy csak az egészséges része maradjon meg, hagyom, hadd nőjön a természetes színe/állaga, és az sem érdekel, hogy úgy nézek ki, mint egy kisfiú.

A hajam nagyon szöszi volt, és nekem ez nagyon nem tetszett, mert a természetes színem ennél sötétebb kicsivel, valamint a hajvégeim nagyon tönkrementek. Így úgy döntöttem, a Khadi Sötétbarna festékével próbálkozom sötétíteni egy picit (azért a sötétbarna, mert a Logona sötét, természetes barnája vörösre fogta be a próbatincsem, és elég haloványan). Közép/sötétszőke hajam van, gondoltam, majd nem hagyom rajta sokáig. A próbatincsem szép sötétszőke/világosbarna lett, semmi vöröses beütéssel. Gondoltam akkor, nosza.

Két óra helyett (próbatincs) másfél órát hagytam pácolódni a fejemen. Mikor lemostam, gyönyörű volt és fényes, csak sajnos valóban sötétbarna, néhány helyen fekete. Na most, aki ért a növényi festéshez tudja, hogy az indigót kiszedni a hajból rémálom/lehetetlen. Eléggé be voltam tojva, mert irdatlanul elütött volna a szürkésszőke lenövésem a mélybarna hajamtól. Utánanéztem a neten,és láttam, hogy néhányan az Efassorral sikerrel jártak. Úgy döntöttem, belevágok, még akkor is, ha zöld lesz az egész fejem.

Szegény fodrász jól megszenvedte a folyamatot, és egymás kezét szorongattuk a procedúra közben, mindenhez rimánkodva. Az Efassor tökéletesen kivilágosította a hajamat, és csak néhány tincs/folt maradt kékeszöld. Nekem ez tökéletesen megfelelt. Ám ekkor jött a probléma. Mikor a közpszőke színt rákente a hajamra, platinaszőke lettem majdhogynem, és néztünk egymásra. Ezután felment rá egy 6-os barnával. Már tiszta ideg voltam, hogy az indigó valahogy beitta magát a hajamba láthatatlanul is, és ledobál róla mindent, de a végén csak befogta. Igen ám, de vöröses lett.

Végső elkeseredésemben (ha már egyszer majdhogynem tüsire nyirattam) felkentem rá a Garnier Color Naturals 9.1-esét. Általában nem szívja le olyan világosra, mint a képeken, és nagyon hamvasak a .1-es festékei, ezért reménykedtem. Csodák csodájára mesés lett. Hamvas középszőke, nem túl világos, nem vöröses, nem túl sötét, pontosan olyan, mint a sajátom, a hajamnak pedig kutya baja, bár reméltem, ha már olyan rövid.

Borzasztóan örülök, hogy fel mertem kenni, és mindenkinek ajánlom a hamvas színeit, aki próbál a vörös tónustól szabadulni. Egyedül az allergizálóknak nem örülök, mert volt, hogy borzasztóan viszkettem utána, de még utoljára bevállaltam. Azért egy 48 órás tesztet javaslok. Tudom, hogy nem végzik el sokan, de múltkor derült égből jött a ménkű, amikor bőrgyógyászhoz kellett mennem emiatt (ez mondjuk az én hülyeségem is volt, mert nagyon sokszor festettem rövid időn belül).

Bemásolom a Garnier Colorhoz, az Efassorhoz és a Khadi Sötétbarnához is ezt a kommentet. Remélem, segítettem!

Khadi Hajfesték Por - Sötétbarna

Khadi Hajfesték Por - Sötétbarna

Garnier Color Naturals Tartós Hajfesték

Garnier Color Naturals Tartós Hajfesték

Palette Natural Colors Hajfesték

Palette Natural Colors Hajfesték
2014. január 6.

Világosítani szerettem volna a hajamon némi satírral, mivel az egészet nem mertem volna kiszőkíteni. Négyféle szőke festékkel próbálkoztam egész hajon (kb. sötétszőke), de semmi nem látszódott, csak egy kis fényt adott neki, ezért döntöttem szőkítő mellett, apró tincseket festve. Mikor megláttam ezt a boltban, és hogy elvileg 4-5 árnyalatot világosít, emellett milyen jókat írtatok róla, megvettem ezt, gondolván, elintézi majd nekem a tónusozást is. Először megrémültem a 30-45 perces hatóidőt elnézve (100-as árnyalatot vettem, amely a képen van), hogy agyontöri a hajam, vagy megint narancssárgán végzem, ami a sötétszőke hajamban igen rémesen festett volna. Lekaptam kb. 40 perc után, 10 percig hagytam rajta a hamvasító pakolásom (kallos folyadékot kevertem a pakolásomba), és láss csodát. Gyönyörű, természetes satírt kapott a hajam, és alig roncsolódott. Nagyon jól teljesített a többi festékhez képest, ráadásul kb. 800 Ft volt. Csillagos ötös.

L'Oreal Excellence Creme Hajfesték

L'Oreal Excellence Creme Hajfesték
2013. október 31.

8.1-es Világos hamvasszőke színben vettem. A dobozán még a sötétebb barna hajra is nagy világosítást ígért, de az én hajam sötét/középszőke, ezért bátran megvettem. Először direkt csak tincseken kísérleteztem, lehet, ez volt a baj. A hajamat viszont szinte egyáltalán nem fogta be, legalábbis túl nagy változást nem láttam rajta. (Ez lehet, hogy női okokból adódott így). Alapvetően a kesztyű, a hajápolók jól ki vannak találva, de a pakolás is csak azért tűnik úgy, mintha olyan jól működne (szerintem), mert tele van szilikonnal, ami persze, hogy lesimítja a hajat.
Hab a tortán (ez mondjuk az én hülyeségem volt, de vicces történet): Becsomagoltam a flakont, de nem öntöttem ki, csak egy zacskóba csomagoltam dobozostul, hogy majd leviszem. Ezt sikerült pár napra ott felejtenem. Egyik reggel sistergést hallottam, nem tudtam, honnan jön. Majd kiderült, hogy teljesen átmarta a műanyag flakont, és ez sistereg ennyire. Ezek után valahogy még boldogabb vagyok, hogy amúgy nem nagyon festem a hajam vegyileg, és próbálok áttérni más módszerekre.
Egyszer vöröset próbáltam, akkor szépen befogta. Egyszer pedig egy 7-es szőkét, de ha jól emlékszem, az meg túl sötét lett a képhez viszonyítva, sötétebb, mint az akkori kiindulási színem.

UPDATE: Újból kipróbáltam a sublime mousse-os, kellemetlen balesetem után (hajam fele szőke, másik világosbarna). Először a tövekre kentem, 20 percig hagytam állni, ezután következtek a hajvégek. Ha tovább hagytam volna a szőke hajvégeimen, félek, jóval sötétebb lett volna a végeredmény, de így nagyjából jó lett a hajam összhatása. Sötétebb lett, mint a dobozon, a sötét hajrészeim csillogóbbak és valahogy "krémesebb" színhatásúak lettek, de nem világosított, a világos hajrészeimen sem, hanem sötétített.Nagyon hamvas festék, de nem világosított esetemben. Akik szeretnének igazi, hamvas-szürke sötétszőkét a világosabb hajukból, esetleg az arany/rezes árnyalatokat tompítani, talán megér egy próbát.

Az a hajvédős cucc vagy nagyon hatékony, vagy a festék kíméletes, de az igen roncsolt, szőke hajvégeim zökkenőmentesen megúszták a dolgot.