Timi23

Regisztráció dátuma: 2013. április 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. április 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Alverde 12H Long Stay Szempillaspirál

Alverde 12H Long Stay Szempillaspirál
2017. április 30.

Először, mikor láttam rajta, hogy "12 óráig tart", csak gúnyosan mosolyogtam rajta, hogy peeeersze... Eddig három alverdés spirálom volt (All in One, False Lashes és a szétválasztó, ezüst színű), és mindegyik gyorsan elmaszatolódott, de ebben az én zsíros bőrtípusom is ludas, szerintem.
Ez a 12 órás főként hosszít és göndörít, de a második rétegnél kicsit vastagít is. Elég természetes a hatás, de még nálam is észrevenni a különbséget, pedig hosszú, fekete pilláim vannak. A göndörítő hatás megmarad a nap folyamán. Ami nagy pozitívum, hogy egyszer sem tapasztja össze a pillákat, nem kerülnek csomócskák a szempilláim végére - nekem ez fontosabb, mint a dúsító hatás, de ebből az utóbbiból is azért lehetne több. A másik nagy pozitívum, hogy nem csípi a szememet, pedig az alkohol az kiérződik belőle rendesen (a szagán).
A furcsán csavart fej miatt kicsit szokni kell a használatát.
Ami a tartósságát illeti: reggel 9-10 órakor tettem fel, most 19 óra van, és eddig meg se mozdult, még a pandaszem sem kezdett kialakulni, pedig még közben hagymát is vágtam, és azt hittem, hogy a könnyezéstől az egész a szemem alatt kötött ki, erre a tükörben látom, hogy meg se mozdult. Becsuktam a szemem, hogy lássam, mennyire folyik el a festék - a leghosszabb pillám hagyott egy pici pöttyöt a szemem alatt, a többi maradt a helyén. ;)
Eddig a legtartósabb spirálom az alverdések között, amiket próbáltam, viszont nem ad látványos különbséget egy rétegben, így nem a sietős embereknek találták ki. Aki tartós, natúr, természetes hatást adó szempillaspirált keres, és hajlandó megbarátkozni ezzel a fura fejjel, annak ajánlom. Nekem jó eséllyel a következő a First Class lesz az Alverdétől.

Alverde Mousse Make-Up

Alverde Mousse Make-Up
2017. április 30.

Eeeez igen... Egy natúr alapozó, amiben végre nincs alkohol és MATT lesz a bőröm. Mondom: MATT!!! Naná, hogy imádom! :D Még csak egy hete van meg, eddig úgy tűnik, hogy az alverdés Porenminimizerrel és az alverdés porpúderrel együtt kicsit sok a bőrömnek, mintha néhány pórusomat jobban eltömítették volna, de egyáltalán nem vészes - egyébként meg kit érdekel?! MATT tőle a bőröm! És nem látszódnak a pórusaim!!! (A Porenminimizer tök fölösleg mellé, csak mindkettőt kipróbáltam a boltban a teszterből, és azt hittem, együtt csinálják ezt a bőrömmel, de kiderült, hogy ez az alapozó magában tünteti el a pórusokat). Egyébként nekem minden alapozó, púder, korrektor stb. eltömíti a pórusaimat, úgyhogy eddig ezzel a kombinációval vagyok a legboldogabb. És ráadásul MATT tőle a bőröm!...

Alverde Mineral Make-Up Alapozó

Alverde Mineral Make-Up Alapozó
2016. június 8.

Sötét hajam van és könnyen barnuló, de alapvetően sápadt bőröm - na, így jó a legsötétebb árnyalat :D, amelyik a 03 rosé beige névre hallgat. (a 02-es is viselhető még, a 03-as inkább a nyári színem ;) a 01-es viszont szigorúan csak skandinávoknak :D) Vegyes bőröm van, és hát mattítani ez a szer nem mattít, még akkor sem, ha nem használok alája krémet - de az meg ajánlott, mert különben egy picit kiemeli a száraz részeket. :D Mindezek ellenére én elégedett vagyok a termékkel: könnyű, természetes hatást ad, de mégis kellően fed, maszkszerű hatás vagy viaszos érzet nélkül - igazából nem is érezni, hogy ott van. Elég nehéz számomra megtalálni az arany középutat, szerintem ennél az alapozónál ez sikerült. Alverdéék kompakt alapozója is megvan - na, az például nekem túl viaszos és csak nem akar természetesnek hatni. Egy kevés púdert kell használnom melléje, igaz, a nap felére így is átfényesedik, de van olyan púderem, amivel működött, csak az irritálta a bőrömet, úgyhogy már csak egy jó natúr púdert kell találnom. :)
Annyit megjegyeznék még, hogy már csak hébe-hóba van egy-egy pattanásom, inkább vöröses részek, pattanás utáni foltok és tágabb pórusok jellemzik az arcomat, nekem erre megfelel ez az alapozó, de akinek súlyosabb problémája van a bőrével, annak lehet, hogy ez kevés lesz.

Update: Ácsi, vissza mindent. Nos, majdnem a végére értem a flakonnak, és meg kell állapítsam, hogy nap végére olajban úszik az arcom, bármilyen púdert bármilyen gyakran használok mellette! Furcsa, mert korábban ez nem így volt, azóta pedig semmilyen más kozmetikumomat nem cseréltem le, ami a hatását befolyásolhatná (kivéve a púdert... amik közül egyik se vált be). A fedése még mindig jó, de az én zsíros fejemből diszkógömböt csinál, így funkcióját nem látja el. Csak egy pontot vonok le, mivel akinek nem ennyire zsíros a bőre, az lehet, hogy elégedett lesz vele. Nekem viszont azóta ott van az Alverde újdonsült Mousse alapozója, ami ráadásul magában is MATTÍT, úgyhogy ezzel az alapozóval végérvényesen elhidegültünk egymástól.

Alverde Arclemosó Tonik Tengeri Algával

Alverde Arclemosó Tonik Tengeri Algával
2016. június 8.

Ojjé... hát emellett csak zsírosabb lett az arcom és néhány pattanással is gazdagodtam. Tömény alkohol. Nélküle jobb állapotban van a bőröm, és majdnem 1000 Ft a pénztárcámban marad, ha nem veszem többé - és nem is fogom.

Alverde Clear Iszapos Arclemosó

Alverde Clear Iszapos Arclemosó
2016. június 8.

Nagy bajom van ezzel a lemosóval. Korábban is használtam pár évvel ezelőtt, mostanában vettem újra, úgy a flakon felénél voltam, mikor rájöttem, hogy nem kéne használnom. Először is miután a pattanásokkal nem kellett többé küzdenem, azért a tág pórusok, mitesszerek, zsírosan fénylő - egyben hámló - bőr problémája megmaradt. Ez az arclemosó tökéletesnek tűnt, mivel, még ha nem is lett patyolattiszta minden pórusom, azért szemmel láthatóan javított a mitesszeres bőrömön, bőrhúzódás és hámlás nélkül. DE!!! Kezdtek megjelenni ismét a pattanások. Nekem pedig eszembe jutott, hogy ez a 3-as komdeogén indexű kukoricaolaj talán nem tesz valamó jót. Nincs egy hete, hogy felhagytam ennek az arclemosónak a használatával, és *dobpergés* tádááá! - sehol egy pattanás.
A tisztító hatást azért szerettem ebben a lemosóban, úgyhogy ajánlok egy receptet: agyag + napraforgó olaj vagy kendermagolaj + folyékony szappan (natúrkozmetikumokat gyártó cégtől)
A dm-ben kapható Dentomin fogpor is jó agyag helyett, 500 Ft körül van, rengeteg van a dobozban. Tulajdonképpen csak zeolit van benne, a thermomaszkok alapja szokott lenni. A napraforgó olaj (finomítatlan, drogériákban kapható) és a kendermagolaj azért jó, mert mindkettőnek 0-ás a komedogén indexe. A három összetevő költsége összesen kb. 2000 Ft körül van, de ebből rengeteg arclemosót ki lehet kutyulni.
A saját készítésű lemosó elég híg, inkább tejszerű. Kicsit húzódik utána a bőröm, de kendermagolajjal bekenem rögtön utána és így oké (lehet, hogy csak több olajat kellett volna beletennem). A kendermagolaj egyébként jó nagyon durván pattanásos bőrre is, pont hogy állítólag segít rajta - én nem tudom, akkor kezdtem használni, mikor már nem voltak pattanásaim. Összefoglalva, ha valaki szereti ennek a lemosónak a tisztító hatását, de pattanásai lesznek mellette, érdemes kikutyulni ezt házilag. ;)

Catrice Prime And Fine Brightening Eyeshadow Base

Catrice Prime And Fine Brightening Eyeshadow Base
2016. május 12.

Már vagy két hónapja rendszeresen használom. Nem rossz, de az RdeL Young tégelyes szemhéjalapja lekörözi, pedig fele annyiba kerül. Leginkább az ecsetelőjéért vettem meg, hogy ne kelljen a tégelybe nyúlkálnom, de nem vagyok tőle elájulva, néhány óra után elkezd összegyűlni a szemhéjpúder a redőkben. Nagyon spórolósan kell vele bánni, ha túl sok kerül a szemhéjra, akkor egy-két órán belül csak a redőkben lesz szemfesték. :D Lehet, hogy nem rossz termék ez, de az RdeL Young fele ennyi pénzért köröket ver rá, úgyhogy nem fogom újra megvenni.

Alverde Szemceruza

Alverde  Szemceruza
2016. május 12.

Nekem egy zöldes árnyalat van meg, de elég puha, nekem sem marad fenn sokáig (olajos szemhéjam van). Ha már natúr szemceruza, akkor a Terra Naturit ajánlanám. Az keményebb, de én pont ezért szeretem: így legalább ott marad, ahová teszem, még satírozhatom is, akkor sem tűnik el a szín. Ebből volt már feketém, barnám, szürkém, kékem: a minőség egyforma, ráadásul az ára is kedvezőbb: 550 Ft-ért vettem anno, ez az alverdés meg 800 Ft körül volt még, azt hiszem. Szeretem Alverdééket, de a szemsminkjeikkel mindig ugyanaz a bajom: nagyon hamar eltűnnek (szemceruza, szemhéjpúder), vagy elmaszatolódnak (szempillaspirál).

Alverde Kompakt Alapozó

Alverde Kompakt Alapozó
2013. szeptember 17.

2013. június 16. Két színben is megvan, a 10-es nagyon sápadt, nehezen barnuló bőrre való, mentőautóként hatok, ha felteszem - télen mondjuk ilyen is a színem -, de a 20-as (gyorsan barnuló, enyhén szeplős, világos bőr) remekül teljesít színben is. :) A sötétebb foltokat és az enyhébb dudorokat eltünteti, fedésben az eddig legjobban teljesítő sminkszerem a miss sporty korrektor után. Zsíros, pattanásos bőrre tökéletes, enyhe púderes hatással, ami miatt a száraz bőrpikkelyeken nagyon meg tud ülni és nehéz eltávolítani. :S De a dolgát teszi. :) A Terra Naturi stiftes alapozójánál is jobb szerintem, az ugyanis nagyon zsírosít. :S

2013. szeptember 17. Három hónapnyi használat után mégsem vagyok annyira megelégedve a fedéssel. Romlott a bőröm állapota, de nem ettől, nem használom minden nap - de ezzel már abszolút nem boldogul. Szem alá jó korrektornak mondjuk, de fényes leszek tőle, úgyhogy maradjunk 4 csillagban.

Syoss Oleo Intense Hajfesték

Syoss Oleo Intense Hajfesték
2013. augusztus 26.

Anyum használja, ő nagyon elégedett vele. Festett aranyszőke haja van, eredetileg vöröses világosbarna (nagyon vöröses, ősz színtípus, olykor a régebbi hajfestékén is átütött). A garnieres ammóniamentes festékét megszüntették, úgyhogy kipróbálta ezt (ammóniamentesség miatt). Fele-fele arányban használta a homokszőke és a természetes szőke árnyalatot, és így kapta meg az aranyszőkét - ami még az előző festékénél is szebb árnyalatot produkált. :) (Előző festékéből anno 8.00-ás és 8.01-es árnylatot kevert ugyanilyen arányban, a mostani szín egy picikét világosabb lett.) Hónaljig érő hajára két dobozt használt el, egy ilyet, egy olyat. A barna hajtövet és az ősz hajszálakat tökéletesen megfogta, a színe gyönyörű és nagyon természetes. :) Aki hamvasabb szőkére vágyik, az a természetes szőkét keverje a ragyogó szőke árnyalattal. Az árkategória viszont vagy nem jól lett kiírva, vagy pofátlanul drága máshol, de mifelénk a drogériákban 1600 Ft körül adják - Győr-Moson-Sopron megye -, sőt, pont ma láttam egy CBA-ban egy ezresért... Egyébként a haj minőségén szerintem csak javított, nem kell félni a töredezéstől.

Terra Naturi Korrektor

Terra Naturi Korrektor
2013. június 16.

Natúr - oké. Praktikus a kis applikátora - oké. Viszont beleül a ráncokba, büdös és nagyon gyatrán fed - na ez nem oké. A szem környékére vettem, de igazából a márka többszínű korrektorából a rózsaszín árnyalattal/az alapozómmal többet érek. Pattanásoknál szinte előre felsikít, hogy azokkal ő nem fog kezdeni semmit, ne is várjam. Akkor meg minek...