Timi27

Regisztráció dátuma: 2016. november 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. november 12.
Bőrprobléma: Vízhiány

By Terry Soleil Piquant

By Terry Soleil Piquant
2022. május 24.

Többszöri tesztelés után írom a véleményem 10 ml minta alapján. Próbáltam melegben, hidegebb időben..a végeredmény az hogy egy friss citrusos illat, íriszt, vaníliát nem érzek benne, de van benne egy olyan mellékzönge, talán a vetiver, ami miatt picit szúróssá válik rajtam.. óvatosan kell adagolni, így is tettem, de mégis erőteljes citrusos .. ettől függetlenül érződik hogy egy minőségi illattal van dolgunk, de sajnos mi nem passzolunk össze..

Giorgio Armani Armani Prive Musc Shamal

Giorgio Armani Armani Prive Musc Shamal
2022. április 30.

Kifújáskor elsőként a pézsma csapja meg az orromot, lehelletnyit szúrósan, majd jön az ámbra . Először a csuklómon próbáltam ki, és a szúrósság miatt hezitáltam, hogy merjem -e a fülem mögé is fújni :) Aztán igen, kipróbáltam "rendesen " fül mögött. Friss, de erőteljes illat vett egyből körbe, mely pár perc múlva azért enyhült... Frissessége és kis szúróssága ellenére hidegebb és melegebb időben is el tudom képzelni. Az összetevők között van rózsa és vanília is, bár ezt nem lehet a bőrömön felfedezni, fás jellege érvényesül még. Pár perc múlva enyhül a szúróssága, és kicsit bepuhul.
Nem kimondottan mondanám virágos illatnak a benne lévő fehér virágos jegyek ellenére sem. Mondjuk ez nekem jobb, nem szeretem ha túlzó egy parfümben a sok virág..
Elegáns, kifinomult. Érződik az összetevők minősége. És persze legjobb a fül mögött kipróbálni, úgy sokkal szebb, mint csak a csuklómról szagolgatva:)

nu_be 3Li EDP

nu_be 3Li EDP
2022. március 13.

Ez egy rózsás muskos , fás illat, melyet unisexnek titulálnak, de én inkább női illatnak gondolnám. Abszolút nem édes, pici rózsa fásan. Nekem ami először eszembe jutott róla: JHG Lady Vengeance Extreme, de a rózsa nem annyir mély ebben , mint a JHG-ban, hanem inkább fásabb, picit szúrósabb,de semmiképpen sem a friss rózsa...egy próbát megér.

Profumum Roma Alba

Profumum Roma Alba
2022. március 13.

Igen tömény parfüm, erőteljesen érződik benne az írisz, púderesség, de nem zavaróan, nem fojtogatóan. Érezhető rajta a minőség, szép , kellemes leszáradást produkál. Szantálfa és mandula nem annyira mutatja meg magát rajtam, inkább a leheletnyit ibolyás íriszes vonal felé megy. Kellemes, puha, bújós, körbeölelős tökéletes minőség. Engem picit emlékeztet Chanel Misiá-jára kevesebb ibolyás illattal. + Emlékeztet babaápolási termékekre is , de én azok illatát is nagyon szeretem.

Giorgio Armani Armani Prive Gardénia Antigua EDT

Giorgio Armani Armani Prive Gardénia Antigua EDT
2022. március 1.

Update:
hát ez is egy többször próbálós illat lett :) olyan mint amikor először nem szimpi valami, aztán többedik esélyt megadva már meglátjuk a szépségét.. őt is épp fel akartam tenni eladásra, hogy rajtam nem működik, aztán 180 fokos fordulat ... igaz hogy először nagyon hideg időben próbáltam, decemberben, de most tavasszal, kevésbé hideg időben szebbik oldalát mutatja.. igaz hogy erős virágillattal indit, rám zuhan a gardénia rengeteg, kicsit túlzónak érzem, de aztán szépen lecseng, megszelídül, és egy szép, elegáns finom illatfelhő vesz körül, és a legváratlanabb pillanatokban mutatja meg magát..
nem túlzó, nem harsány, hanem egy szép , elegáns parfüm..

Rá kellett jönnöm, hogy a gardéniás illatok nem állnak jól nekem. mostanában többet próbáltam amiben ez szerepel... ezen túl ez az illat egy klassz virágillat, nagyon is virágos, erősen, intenzíven, később enyhül egy picit, de tulajdonképpen egész nap körülleng , mintha virágoskertben lennék ... nem olyan túlzó és harsány, de nagyon érződik benne a gardénia, mást nem is nagyon érzek.. íriszt sem.. szép, elegáns, csak nem az én világom.. amikor magarmra fújtam az jutott eszembe, hogy egy elegáns esküvőn vagyok.. esküvői illatnak el tudnám képzelni..

L'Artisan Parfumeur Drole De Rose

L'Artisan Parfumeur Drole De Rose
2022. február 26.

Friss rózsaillat, de van benne egy kis púderesség, egy kis édesség.. hasonlít Frederic Malle Lipstick Rose-jára, de nem annyira poros púderes mint az. Nekem most L'ARtisanék rózsája jobban tetszik..

Maison Francis Kurkdjian L'Eau À La Rose EDT

Maison Francis Kurkdjian L'Eau À La Rose EDT
2022. február 26.

Egy könnyed, légies rózsa illat. Licsi, körte és rózsa érvényesül rajtam, ibolya és pézsma nem. Picit szúrósnak érzem, de nem annyira mint pl. Delina rózsája.
Tavaszi illatnak kitűnő, de én a mélyebb rózsaillatokat szeretem, így ő most nem lesz nálam jobban használatban.

Montale Chypre Fruite

Montale Chypre Fruite
2022. január 30.

Már sokadjára járok úgy unisex parfümmel, hogy rajtam a maszkulin vonala érvényesül... A Chypre Fruite is ilyen, citrusos aftershave illata van.. leginkább bergamott és mósusz, semmi gyümölcsösség, jázmin még fel sem bukkan... Sajnálom, hogy így jártam vele is, egy jól ápolt férfin jobban el tudom képzelni, jó kis illat, de nem rajtam.. semmi nőiesség nem árad belőle, így meghagyom a másik nemnek ....

Tom Ford Velvet Orchid Lumiere

Tom Ford Velvet Orchid Lumiere
2021. október 8.

Tökéletes illat őszi - téli időkre.. nekem már az elején virágosan, mélyen, édesen indít, pici bergamott sem jelenik meg rajtam , de nem is baj ennél az illatnál.. a virágossága sem túlzó.. érdekes de nem érződik ki külön rajtam a jázmin, rózsa és orchidea sem, inkább a rumos mézes szantálos vonal bontkozik ki jobban a bőrömön, de mindezek is puhán, kellemesen..

Bottega Profumiera Rose Poudre EDP

Bottega Profumiera Rose Poudre EDP
2021. augusztus 7.

Egy kis fújóssal sikerült őt tesztelni, megismerni. Az elején nagyon pici rózsa érezhető bergamott nélkül, de már a púder is jelen van, és meg is marad a púder egyes egyedül az összes felsorolt illatjegyből..Rajtam más nem mutatja meg magát .. sehol sincs karamella, enyhe vanília sem.. Elsőre ami beugrott róla, hogy nagyon hasonlít a Montale Powder Flowers-re és a Teint de Neige-re.. és még Frederic Malle Lipstick Rose.. sminkillat...azt hittem, hogy végig marad az erősebb púder illat, mert ezt sokáig tartotta, kb. 1 órán át.. aztán egy óra múlva átment egy lágyabb, enyhén ibolyás, rószaszín babapúder illatba :) pedig ibolya nincs is benne..