timilla

Regisztráció dátuma: 2012. április 21.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2012. április 21.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

The Body Shop Japanese Camellia Body Cream

The Body Shop Japanese Camellia Body Cream
2018. december 5.

Hónapok óta csorgattam a nyálam utána, de egyszerűen annyira drágának találtam, hogy nem vettem meg. Aztán, hál' istennek, elérkezett a BF, amikor példátlan, 40%-os engedménnyel lehetett megvenni, el sem akartam hinni! Most a fürdőszobám egyik legféltettebb kincse. Mámorító az illata, nagyon tartós, tényleg parfümöt is helyettesít, és szuper az ápoló hatása. Más az állaga, mint a TBS testvajaknak, engem leginkább egy jó minőségű mascarponéra emlékeztet a textúrája, habos és kemény egyszerre. Télen rettentő száraz a bőröm, de nagyon szuperül rendben tartja, gyorsan beszívódik, és estig puha, komfortos érzetet biztosít.

Yves Rocher Arctisztító Krém Tápláló Olajokkal

Yves Rocher Arctisztító Krém Tápláló Olajokkal
2018. november 26.

Olajos állagú lemosóban nekem a Clinique TTDO balzsama az etalon, azt semmi sem tudta überelni eddig, még a borsos ára ellenére sem. Ettől függetlenül azért kutatok olcsóbb alternatívák után, így keltette fel az érdeklődésemet ez az arctisztító. Illata nincs, könnyen eloszlatható állagú, kellemes vele átmasszírozni az arcomat, nem kell nyúzni a bőrömet, és nem is ragacsos állagú. A lemosásnál sajnos nem alakul emulzióvá, mint a Clinique, így egy ideig löttyintgettem a vizet az arcomra, míg rájöttem, hogy teljesen nem lehet lemosni. Azután letapogattam a nedvességet a bőrömről egy törölközővel, mert kíváncsi voltam, mennyire hagy réteget maga után, de meglepetésemre csak finom, puha tapintásúvá vált az arcom, semmi olajos réteget nem tapasztaltam, és egyáltalán nem húzódott a bőröm. Micellás vattával azért még átmentem az arcomon, és hát nem volt tökéletes a sminkeltávolítás, de tényleg csak minimális volt a maradék. Nagyon elégedett vagyok vele, azt hiszem, hosszabb távra betárazom a TTDO mellé.

Ava Kollagén Bőrfeszesítő Ampulla

Ava Kollagén Bőrfeszesítő Ampulla
2018. november 14.

Előre kell bocsátanom, hogy nem hiszem, a kívülről bevitt kollagén bármilyen módon is serkenti a saját kollagéntermelést, és nem is ezért vettem meg ezt a kis szérumot. Nagyon biztató volt, amit a kolléganők itt írtak a hidratáló-bőrsimító hatásáról, ezért mertem megkockáztatni a súlyos 1300 forintot. :) Nehezen ment a beszerzése, de most már pár napja használom, és nagyon elégedett vagyok vele. Színtelen, nem nagyon folyós szérum, enyhe, kicsit enyves illattal (tuti van benne kollagén! :D). Nagyon könnyen eloszlatható, és az én érett, kombó bőröm azonnal beissza. Bátran mehet a szem köré is, nem irritál (legalábbis engem nem). Nagyon jól használható rétegzős rutinban, én reggel és este is vele kezdem a kenegetést. Kipróbáltam este, hogy fél óráig nem kentem utána semmit, és egyáltalán nem húzódott a bőröm, így egy nagyon fontos tesztet állt ki nálam, amin pl. a hialuronos szérumok folyton megbuknak. A kollagéntermelés fokozására továbbra is a 0.05% tretinoint fogom használni, de a folyton vízhiányos bőrömnek újabb kis gyöngyszemet találtam ebben a szérumban.

Bioderma Cicabio Nyugtató Regeneráló Fényvédő Krém SPF50

Bioderma Cicabio Nyugtató Regeneráló Fényvédő Krém SPF50
2018. november 13.

Ezt a krémet nem nagyon tudom hová tenni, illetve nem értem a formulázását, konkrétan azt, hogy hogyan csinálhattak egy ilyen eszméletlenül zsírosan fénylő terméket, főleg nappali használatra. Az meg külön vicces, hogy van képük nem zsíros, nem ragad szöveggel hirdetni. :D Amúgy pedig semmi gond vele, ápoló hatású, a napvédelme is megfelelő, de én még az arcom száraz részeire sem tudom magában használni, keverem az ásványi napvédőmmel, ami meg teljesen matt, így nagyjából emberi külsejű bőrt kapok. Kis mintát kaptam belőle vásárlás mellé, elhasználom, de egészen biztosan nem veszem meg a teljes kiszerelést. Nagyon szeretem a bioderma termékeit, de ez a napvédő egy melléfogás.

Myvitamins Beauty Sleep Kapszula

Myvitamins Beauty Sleep Kapszula
2018. november 12.

Stressz miatti álmatlanság ellen vettem, két dobozzal végigszedtem, de nem tudok egyértelműen állást foglalni a hatásosságáról, pedig több, bizonyítottan alvást segítő, nyugtató összetevő van benne. Talán jobban kezdtem aludni tőle, de már 2 hete elfogyott, és azóta esküszöm nyugodtabban alszom, szóval fogalmam sincs, hogy csinált-e valamit, vagy magamtól helyre jött a lelkivilágom, és ennek tudható be a jobb alvás. A szépítő hatásáról megint nem sokat tudok mondani, mert amúgy is szedek többféle étrendkiegészítőt ilyen céllal. Az biztos, hogy újravenni nem fogom, mert semmi látványosat nem nyújtott.

Real Techniques Miracle Complexion Sponge

Real Techniques Miracle Complexion Sponge
2018. november 12.

Ó, hát ez egy álom! Eddig csak noname blendereim voltak, és bár azokat is elég puhának találtam, illetve kidobtam, amit nem, ez egy más kategória! Annyira jó vele sminkelni, hogy el sem tudom mondani, mintha simogatnák az arcomat. Jól ki lehet belőle nyomni a vizet, szép nagyra duzzad és én azt sem veszem észre, hogy több alapozót kellene használnom, szóval nem nyel el többet, mint más blendereim. Simán bedobom a mosógépbe, és 30 fokos programon kimosom ruhákkal együtt, ezt is jól viseli. Része marad az arzenálomnak.

Garnier Oil Beauty Olajjal Gazdagított Tápláló Testápoló

Garnier Oil Beauty Olajjal Gazdagított Tápláló Testápoló
2018. november 12.

Ez az egyik abszolút kedvenc testápolóm, már számtalanszor újravettem. Nyáron elég 3-4 naponta használni, és szép puha tőle a bőröm, télen pedig naponta használva a rettenetes kiszáradás és viszketés remek ellenszere. Érdekes, hogy amennyire az arcom nem szereti a kőolajszármazékokat (grízek jönnek ki tőlük), a testemen a bőr nagyon meghálálja ezeket az összetevőket, nyilván az okkluzív hatásuk miatt. Az én bőröm beissza teljesen, egyáltalán nem ragad, nem csúszkál, nem irritál, és az illatát is imádom, nekem mondjuk köze nincs a rózsához, inkább púderes. Amúgy nem vagyok nagy Garnier fan, más termékük nincs is szerintem a fürdőszobámban, de ez egy nagyon jól sikerült darab.

Balea Med Ultra Sensitive Totes Meer SOS Akutspray

Balea Med Ultra Sensitive Totes Meer SOS Akutspray
2018. október 11.

Ez micsoda kis gyöngyszem, és sosem vettem volna észre a DM-ben a testápolók között, ha nem olvasok róla lolly blogján. Nagyon szeretek arcpermeteket használni hidratálásra és a sminkem egybeolvasztására. Most épp Laneige és Mac van a fegyvertáramban, de sajnos mindkettő jó drága, így érthető, ha nagyon megörültem a Balea kreálmányának. Meg kell mondjam, semmiben nem marad el a Mactől, a Laneig-től pedig annyiban jobb is, hogy nem illatos. Szépen eltüntet minden porosságot a sminkelés végeztével, és napközbeni utánhidratálásra is szuperül bevált. A spricnijével is elégedett vagyok, szépen porlasztva adja ki a folyadékot, nem köp arcon, egyszóval tökély!

Balea Hornhaut-Entfernersocken Feel Well

Balea Hornhaut-Entfernersocken Feel Well
2018. október 10.

Én leszek az ünneprontó, de nagyon mérges vagyok a termékre is, meg magamra is, hogy egyáltalán megvettem. Nem tudom, miért gondoltam, hogy tényleg megszünteti a bőrkeményedéseket! Hiszen ahhoz olyan erős savnak kellene benne lennie, hogy a nem bőrkeményedéses részeket teljesen felmarná. És persze nincsen benne ilyen erős sav, nyilván nem mernek sebeket kockáztatni a vevőknél, így viszont semmit nem ér. Egységesen lehámlott a bőröm, igaz több mint egy hét alatt, ami maga volt a pokol és undorító a málló lábfejemmel, a bőrkeményedéseim pedig köszönik, jól vannak, teljesen érintetlenül. Egy nagy parasztvakítás az egész jó drágán. :/

Carolina Herrera Good Girl EDP

Carolina Herrera Good Girl EDP
2018. október 6.

UD: Időközben rájöttem, hogy a mintám a Legere flanker, csak sajnos ez a felirat a fiolácska hátulján szerepel. :(

Vicces dolgok az előítéletek, ezt ismét megtapasztalhattam. Magamtól soha még csak meg sem szaglásztam volna a Good girlt, ízléstelennek találom az üvegét, és a könyökömön jött már ki, akkora volt a hype körülötte. Szóval abszolút nem foglalkoztam vele, aztán pár hete egy douglasos vásárlás mellé ajándékba kaptam egy mintát. Egy ideig csak hányódott a parfümös fiókomban, aztán gondoltam, csak kipróbálom és felfújtam a csuklómra, és nagyon meglepődtem. A kis előítéletemben cukros tucatillatnak képzeltem, miközben egy füstös, krémes, meleg illat, picit egzotikus is. Nagyon bőrközelivé válik pár óra elteltével, miközben megtartja a hatósugarát. Különös módon ebben a hőségben sem érzem fojtogatónak, fejfájdítónak, pedig nem egy könnyed illat. Számomra a kakaós-kávés-vaníliás fűszeressége domborodik ki, csak egész picit érzek benne virágokat. Valaki úgy jellemezte, mintha kávéivás közben elsétálna egy jázminbokor előtt, és ez elég találó. :)