Tinkatinka

Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Skintegra Architect

Skintegra Architect
2022. augusztus 14.

Agyő retinolok! Jók vagytok, csak nem nekem. :) Valószinűleg érzékeny vagyok rá, bőrpír több terméktől is előjött, annak ellenére, hogy hatásosak voltak nem szeretném velük zrikálni a bőrömet inkább.

Kaptam mintába egy HL cosmetics-os bakuchiolos krémet, ami csodálatosan tette a dolgát. A HL kicsit el van szállva az áraival, hát néztem valami korrektebb ár érték arányút és a Skintegrákkal eddig mindig nagyon jó tapasztalatom volt.
Most se lett másképp. Amíg kapható, addig ez lesz a fiatalító csodaszer a polcomon.

L’Oréal Professionnel Steampod 3.0 Gőzölős Hajvasaló

L’Oréal Professionnel Steampod 3.0 Gőzölős Hajvasaló
2022. augusztus 13.

Nos készültem, hogy itt bizoby lepontozás lesz, de nem lesz.
Még csak 1 használaton vagyok túl, de 3 napja mostam hajat és vasaltam, és azon kìvűl, hogy leizzadtam parszor és szeretnék hajat mosni pontosan olyan, mintha tegnap lefekfés előtt vasaltam volna.

Erős, sok, vastag szálú hajam van, alapjáraton egyenes, de egy pár km-re levő vihar felhő is képes formázni a frizurám, vasalás után is.
Sokat szenvedtem a mezei legolcsóbb kis remingtonommal, fél órás haj gyujtogatás után is épp csak moderált volt a végeredmény és másnapra akkor is minden hajszálam önálló életre kelt.
Fodrászom szekcionálva szokta kiegyenesiteni, de másnapra alig latszott az ő tevékenysége is.
Már dauer-ban gondolkodtam, amire fodrászom azt mondta ő nem csinálja meg, de megengedi, hogy utána is hozzá járjak, általában aki daueroltat attól rövid úton megpróbál megszabadulni, mert nem szeret katasztrófa túristáskodni. Aztán jöttem azzal a nagy ötlettel, hogy csináljunk rajta keratinozást. Arra már bólogatott, hogy hajrá nem olyan szörnyű, bár ő elvből nem szeret kémiai úton hajat birizgálni, de nem hallott róla igazi rémtörténetet, de mivel ő nem csinálta meg inkább letettem róla.
Aztán rátaláltam a gőzölős hajvasalóra, mint olyan és hosszas tépelődés és költségvetés elszámolás után megvettem ezt, mert más gőzőlős vasalók is 30 körül indulnak, az is sok, akkor inkább legyen ez, mert ha jó szeretnék hosszútávú kapcsolatban gondolkodni. 2 év gari +táska ajándék, igy kaptam 90-ért.

Akinek egy sima hajvasaló is legalább 1 napra tisztességes és tartós frizurát csinál, annak valószínűleg pénz kidobás, nekem perpill életminőség váltás pozitív irányba. :)

Ha a hosszútávú hatásainak egy része bekövetkezik ígérem töredelmesen updatelek.

Olaplex Hair Perfector No.3

Olaplex Hair Perfector No.3
2022. július 26.

Nos, 2. használaton vagyok túl és csalódnom kellett, úgy készültem az ár-érték arány miatt minimum le kell pontozzam.
De nem tehetem, mert tényleg csodát tett. Ez nem egy hajkondícionálló, nem is mondják róla, hogy az lenne, viszont amit írnak róla, hogy helyreállitja a köteseket igaz lehet.
Jelenleg váll alá érő hajam van, nagyon sűrű és erős, erre 10 alkalomra bőségesen elég lesz, ha van türelmem ügyeskedni 15-öt is ki tudok hozni belőle. Laza tisztító hajmosás, én nem vagyok egy haj-guru, így borzalmas sls-es lush korongot használok, ha hajat mosok, akkor hajat mosok, szeretem ha tisztít egy sampon, mert ez a dolga.
Ezután épp csak rátekerem a törölközőt és a jó vizes hajamban diónál nem nagyobb csöppet szétfésülök, tényleg habosodik, kicsit jut mindenhova. Hagytam száradni a hajam a törcsi alatt úgy 40 percet, közben 1-2X atfésültem, hogy mindenhova jusson.

A hajam erős rakoncatlan és sok, a festestől sokáig húzodoztam, aztán berasztaztattam kb 6 évig volt csak saját rasztám, amikor a fenekemig ért levágattam, mert nem bírtam a súlyat. A rasztázás is roncsolás, persze be is festettem időről időre a tincsek 1 részét, mivel sötét barna a hajam természetesen le is szivattam előtte.
A raszta után termeszetesen sose lett olyan a hajam, mint előtte, hagytam lenőni, majd rövidre vágtam, aztan mostanában megjelentek az ősz szálak, hát melíroztatom ugy 4 éve. Az addig egyenes hajam össze vissza állt, véletlenül se úgy, hogy jól is álljon, így vasaltam ezerrel, és bár használtam hővédőt a rakoncátlanság csak egyre rosszabb lett.
Próbáltam simitót, ilyen kondit, amolyat az eredmény:0.

Ez viszont igenis csodaszer, azt adja, amit ígér.
Helyreállít. Nekem alapvetően jó hajam van és már 2. használat után ott tartok, mintha visszakapnám a kamaszkori hajamat.
Szóval nekem megéri.
Most már el merek gondolkozni azon, hogy nem is kell olyan gyakran melíroztatni, mert friss festés nélkül is lehet szép a hajam.

Skintegra Infrared

Skintegra Infrared
2022. április 14.

Nagyon untam az azelaint es a niaciamidot külön tárolni es rétegezni, de mindkettőt igenyli a bőröm.
Szintelen szagtalan, kellemes a használata a vizes állagot én jobban szeretem szérumoknál, mint a gélest, szoval nekem tökéletes.
A B-bombot hasznaltam előtte, aminek a hatóanyag tartalma túl magas volt az én bőrömnek, így nekem ez a kombinació jónak tűnik.
Ha valami nem oké jövök updatelni.

Skintegra Naro

Skintegra Naro
2022. április 14.

Csatlakozom a dícsérők sorához.
Amúgy is ki akartam próbálnia squalane-t és szinte véletlenül dobtam be a narot a kosárba...
Nagyon szaraz, nagyon erzekeny bőröm van, igazábol csak olajolat kéne használnom, de sajnos nagyon hamar patik lesznek tőlük, igy maradtam az extrém hidratálásnál.
De a Naroval azt hiszem fele annyit kell majd költenem hidratálóra.
Eszméletlenül pompás!

Geek & Gorgeous 101 aPad

Geek & Gorgeous 101 aPad
2022. április 13.

UPDATE: 3. üveggel használom, és hatását tekintve látszik, ha nem használom, min. rozaceám van, tartja, amit ígér.
Viszont a 3. üveget DM-ből szereztem be, és nem tudom mi van, mi lehet, de elkezdett ocsmány módon(nem tudok kíméletes szót) összecsapzódni az arcomon. Gondoltam, na nem baj, biztos összeveszett valamivel, van ilyen. Kihagytam ezt-amazt, mindennel összeállt, na jó, akkor magában, és kevesebbet, és kevesebbet, hátha amiatt. Nem, magában is a legminimálisabb mennyiség is összeáll egy halvány fehéres rétegbe az arcom egyik-másik pontján, és ráadásul nem azonnal, hanem 1-2 órával a használat után, hogy véletlenül se tudjak segíteni magamon. Itthonra elhasználom, ami maradt, de elgondolkozom egy másik azelain használatán, van is jelöltem. (Érzékeny bőrűként nagyon tudok ragaszkodni 1-1 termékhez, és nagyon sokszor voltam elszenvedője az "elkrvulás" folyamatának egy kozmetikumban, csak és kizárólag a G&G termékek iránti maximális jóhiszeműség miatt vonok le csak 1 csillagot és nagyon remélem, hogy csak én fogtam meg egy rossz üveget.)

Most ismerkedek a skinsmart-os termékekkel, elég rapszódikusan ápolom a bőröm, mivel gyerek korom óta atópiás ekcémás vagyok húzodozok a keneckedéstől, ami nem muszáj. Viszont 30-as éveimbe lépve már igyekszem tudatosabb lenni, és sajnos úgy tűnik rozaceás is lett az arcomon, szerencsére még csak első stádium, be kellett látnom, hogy foglalkoznom kell az arcápolással(is).
Én nem vártam csodát tőle a vélemények alapján, még csak egy hete használom, abszolút rozacea prevenciós céllal. Van olyan termék, ami jobban leviszi a pirosságot, ez tény, de mivel nem drága, a használata nem rémálom, nem nehéz vagy ragacsos és nem tette szárazabbá az amúgyis száraz bőröm nem pontozom le és továbbra is használni fogom.

Skintegra Superba C

Skintegra Superba C
2022. április 11.

Mivel érzékeny a bőröm semmiképpen nem akartam tiszta C-vitaminnal kezdeni, így esett erre a választásom.
Jól használható, jol felszívódó szeretem használni.
És a bőröm se tiltakozik ellene!
Kiváló bevezető.
Imádom a Skintegra termékeket, eddig sosem okozott csalódást.

NIOD Survival 0

NIOD Survival 0
2022. április 7.

Nagyon szeretem az anti-oxidánsokat, de vagy allergiás vagyok rájuk, vagy csodát művelnek.
Szerencsére itt minden jól alakult, szereti az arcbőröm, nem irritálja, és másnapra egészen tiszta érzése van a bőrömnek. Nem szoktam minden nap használni (igazából semmit se, mert sajnos a legártalmatlanabb hatóanyagtól is hajlamos besokallni a bőröm mindennapi használattól), de tényleg bármikor tudom használni, úgy értve reggel is, este is. Ennyi pénzért minden van benne, amit szívesen kenek az arcomra, szóval nekem állandó lesz a polcomon.
Sokáig elég, 1-3 pumpálásnyi elég, átlag 2 naponta használással 1,5 hónap után kb. most van félig.
UPDATE: Közeleg üveg vége, és kicsit módosítok az értékelésemen. Nagyon hepciás kis lötty ez, nekem bármilyen géles szérummal képes volt összeveszni, ha nem hagytam vagy 10 percet száradni/felszívódni az arcomon. Az árával még nem lenne baj, de mivel a folytonos használat lenne a lényege illene alkalmazkodóbbnak lennie. Meg persze időközben rátaláltam a Modulating Glucoside-ra, amiben szintén van SOD, és sokkal jobb nekem.

The Ordinary Marine Hyaluronics

The Ordinary Marine Hyaluronics
2022. április 6.

Elhasználtam, de semmi különös. Elég száraz bőröm van, de nem hiányzott, ha nem használtam és valóban nagyon híg, nehezen kezelhető.
Újra venni nem fogom, kivéve, ha magában akarnám használni és nem rutinban. Ha csak egy valamit teszek az arcomra (vannak ilyen napok), akkor nem ezért nyúlok elsőnek jelenleg.

Skintegra Cica-Cera

Skintegra Cica-Cera
2022. március 23.

Mivel nincs még vélemény, így leírom az első használati élményt.
Száraz és hiper érzékeny, hisztis bőröm van, télies hónapokban a Skintegra Únáját használom, imádom, amit csinál a bőrömmel, de egy kicsit még nekem is sok, így nyári hónapokra a polcom hátuljába költözik. Mostani rendelésemnél szemet szúrt a skintegra cicája, azt ígéri gyorsabban szívódik fel, hát feltámadt bennem a remény, hogy esetleg megtalálom az igazi hidratálót a nyári hónapokra is.
Így első használatra úgy néz ki igen a válasz, jól hidratál, és az Únához képest hamar felszívódik, de ugyanaz a gazdag krémes érzetet adja, amiért az Únát is szeretem.
Ha valakinek nem olyan a bőre, mint az enyém, hogy bármilyen vizes/géles krémet/szérumot úgy cuppantja be, mintha nem is lett volna, akkor annak a Skintegra Cicája (és Únája) is sok lesz.
Továbbá az Únában azt is szerettem, hogy egy rettentő "okos" hidratáló, tetemes mennyiségű szérumot használok, és váltogatni is szeretem őket, de sosem veszett össze egyikkel sem, nem kukacosodott és a száraz bőröm ellenére sok nehéz hidratálótól alakultak ki kis pattanásaim, viszont az Úna mellett alig (csak azért nem írom, hogy soha, mert ilyet nem írunk).
Ezeket a Cicától is elvárom, szóval ha adódik valami, amiről ő tehet mindenképp update-elem a véleményem.