TinkaWeeks

Regisztráció dátuma: 2015. szeptember 16.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. szeptember 16.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Robert Piguet Petit Fracas

Robert Piguet Petit Fracas
2018. február 14.

Tündéri! Imádni való illat!! 1 ml mintát próbáltam, 1-1 pöttyöt tettem a csuklómra, fülem mögé, tarkómra. Isteni finom, édes - de nem émelygős- illat. Tartós a bőrömön, a sálamról, ruhámról lerobbanthatatlan, de kimosható :) Mikor először megéreztem az illatát egy hercegnőt láttam magam előtt. A Hercegnőt, hófehér, lehelet finom csipke kesztyűben----nem tudom, miért, de a csipke kesztyűt nagyon erősen látom a képen. Nőies, bájos, fiatal, gyönyörű, minden ízében kifinomult, de nem sznob. Játékos, de nem pajzán, vagy kihívó. Magabiztos, mégsem öntelt. Kiegyensúlyozott. Nem mondanám szexisnek az illatot, nem azt a fajta nőies érzést kelti bennem, hogy egy szexis, vad, dög lennék.... mert szerintem ez az illat nem is erről szól. Ám mégis magabiztossá tesz a viselése. Csak úgy, önmagam miatt, nem azért, amit esetleg másokból kivált.
Szeretném megrendelni fújósban, de tartok tőle, hogy úgy másként viselkedne a bőrömön, mint így, "pöttyentve" Kíváncsi vagyok az anyaillatra.

Isana Indian Passion Krémtusfürdő

Isana Indian Passion Krémtusfürdő
2018. február 12.

Pár napja vettem, kellemes sűrű habja van, egyelőre nem szárítja a bőröm. Mikor otthon a tubusból szaglásztam annyira ismerős volt az illata, tudtam, hogy nekem van/ volt ilyen illatú parfümöm, de nem tudtam rájönni, mi az. Majd mikor használtam, akkor fejtettem meg. Számomra Paco Rabanne Olympea-jára hasonlít, ami fura, mert annak az illatjegyei között sehol sem olvastam tonkababot. Csípősen édes, már már taszítóan tömény. Fürdés után enyhén érződik az illat.

Imperity Organic Midollo Di Bamboo Bi-Phase Conditioner

Imperity Organic Midollo Di Bamboo Bi-Phase Conditioner
2017. augusztus 3.

Samponjával együtt vettem, nagyon elégedett vagyok vele. Puha, könnyű és selymes lesz tőle a hajam. Pitypang illata van. Komolyan!! Legalábbis számomra. Imádom, bár mivel még csak pár hete használom hosszú távú hatásáról nem tudok beszámolni

Schwarzkopf Gliss Kur Ultimate Resist Sampon

Schwarzkopf Gliss Kur Ultimate Resist Sampon
2016. július 13.

Én szeretem. Puha tőle a hajam, kellemes tapintású. Azt nem vettem észre, hogy megteltek volna élettel a hajszálaim, de valahogy egészségesebb a fénye. Nem nehezíti el a hajam, nem zsírosodik tőle (jobban, mint eddig). Jól habzó, krémes. Amit muszáj külön kiemelnem: az illata. Tegnap este hajmosás után csak forgolódtam és szaglásztam, hogy mi ez a finom parfüm, mire rájöttem, hogy a samponom az.

Lentebb olvastam, hogy dandy a LVEB-hez hasonlítja. Nekem is volt abból a parfümből, értem is a hasonlítást, de nem szerettem és a mai napig nem lettünk barátok. Túl sokk, minden szempontból. Kicsivero a La Nuit Tresor-hoz hasonlította, vele még nem találkoztam, de mivel szeretnék egy ilyen száraz-füstös érzést keltő parfümöt (nekem ez a benyomásom róla), mindenképp megkeresem.

Lazell Prestige EDP

Lazell Prestige EDP
2016. július 7.

Az eredeti parfüm leírásai alapján bele is zúgtam, annak rendje és módja szerint. Mivel imádom a parfümöket, nem tudok sokáig megmaradni egy mellett sem, folyton keresem az újat, ami lenyűgöz. Ebből következik, hogy rengeteg parfümöm van. Az eredetit viszont nem engedhetem meg magamnak mindenből, így el is határoztam ,hogy beszerzek egy utánzatot, ha... Hétvégén beugrottam egy Douglas-be és papírcsíkra szereztem magamnak egy fújásnyit. Egyből tetszett, de vártam vele egy kicsit. Otthon ismerkedtünk, éjjeli szekrényre volt helyezve a csík és időnként meg-megcsapott valami nagyon finom.
Meg kellett rendelnem.
Tegnap meg is érkezett. Először is ami nem tetszik: a kupak. Nagyon gagyi, könnyen lejár. Ettől függetlenül az illat fantasztikus, nagyon hasonlít az eredetire. Ez elég alkoholosan indít, de néhány perc múlva csak a virág illatot érzem. Főleg az orgonát. És sokáig tart, reggel befújtam magam vele és még most 4 óra után is érzem, itt van körülöttem, néha ideköszön, csak hogy emlékeztessen, még itt van :) Nem tudom, a hatósugara mekkora, de szerencsére nem szokja meg az orrom, mint oly sok mást illatot, nem kell újra fújkálnom. És mivel én csakis a saját kedvemért parfümözök, - nem pedig, hogy másokat lenyűgözzek, vagy meghódítsak - ez nekem pont tökéletes. Kifejezetten meleg időbe illőnek gondolom. Friss, vidám, édes, de nem gejl.

Avon Advance Techniques Hajtápláló Sampon Marokkói Argánolajjal (régi)

Avon Advance Techniques Hajtápláló Sampon Marokkói Argánolajjal (régi)
2016. május 9.

Totális pénzkidobás volt számomra, a sampon és a balzsam is.
Tényleg jól habzik, ez igaz. Egyetlen pozitívuma van: az illata. Na, az mesés, bár nem tart sokáig. Borzalom, már mosás közben úgy érzem, mintha bekeményedne tőle a hajam. Félek is kicsavarni belőle a vizet, mert attól tartok, letörik a copfom. Egyébként is könnyen zsírosodó hajam másnapra úgy fest, mintha étolajba fejeltem volna. Félreértés ne essék, tudom, hogy nem zsíros hajra való, nem is vártam tőle csodát ilyen téren. A balzsam semmit nem javít az összhatáson.
Lakótársammal közösen használtuk és neki is ugyanez a véleménye

Benton Snail Bee High Content Skin (régi)

Benton Snail Bee High Content Skin (régi)
2016. január 19.

Tonizálás után használom esténként, 5.lépésként.
Könnyű állagú, hihetetlen gyorsan beolvad a bőrömbe, utána olyan, mintha plusz vízréteggel lenne kibélelve. Nekem az illata egy kicsit ..hm...enyhén használt zokni és nyál-szagra emlékeztet, de szerencsére ezt csak akkor érzem, mikor kenem a bőrömre, aztán semmi.
De a hatása bőven kárpótol ezért a picuri kellemetlenségért.

Tonymoly I'm Real Rice Smooth Toner

Tonymoly I'm Real Rice Smooth Toner

Imádom ezt a terméket.
Eddig a tonik használatát feleslegesnek tartottam, mivel néhol kiszárította a bőröm, máshol meg faggyú túltermelésre késztette.
De a koreai 10 lépésből nem maradhat ki a tonik, hát vettem egyet. Szerintem sosem fog elfogyni, de ha mégis, újraveszem. Az illata rendkívül finom, nagyon könnyű. A tonik hihetetlenül - de tényleg! - gyorsan beszívódik. Nem irritál, nem szárít, nem húzódik tőle a bőröm. A kiöntőhöz van egy műanyag kis dugasz, így nem folyhat ki akkor sem, ha esetleg a kupakot nem húztuk rá rendesen.
Újravevős!

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid Moisturizer
2016. január 19.

Karácsony előtt érkezett, ebay szerzemény, esténként használom, sminkeltávolítás, arclemosás után minden nap.
Vattakoronggal áttörlöm az arcom, nyakam, ahol vészhelyzet van ott kicsit koncentráltabban.
Főleg az állcsontom alatt, és a nyakamon vannak most pattanások - ott ahol rémes tini éveim alatt szinte sosem - így ott jobban meg kezelgetem. Azt vettem észre, hogy ezzel kenve a pattik gyorsabban "beérnek" és kinyomás urán szépen el is tünnek.
Korábban olvastam, hogy mások szinte kirügyeztek a használat kezdetekor, nálam ilyesmi nem jelentkezett, nem lett szárazabb, vagy érzékenyebb a bőröm tőle. Használat után friss és üde érzetem van. Most, 1 hónap után sokkal szebb a bőrképem, mint korábban volt.
Biztosan nem egyedül az övé az érdem, mivel kb november elején olvastam a koreai 10 lépéses arctisztításról és a rabja is lettem. A korábbi 2 lépéses esti rituálém 7 lépésesre bővült...természetesen 90%ban koreai kozmetikumokkal.
Újra fogom venni, amikor elfogy, de ez még odébb lesz, mivel rengeteg van a flakonban és nagyon kiadós.
Engem nem zavar az átlátszó üveg, szekrényben tartom,ahol semmi napfény nem érheti

Thefaceshop Rice Water Bright Cleansing Light Oil

Thefaceshop Rice Water Bright Cleansing Light Oil
2016. január 19.

Kb egy hónapja használom, most már úgy vélem, írhatok róla a véleményt.
Imádom!
Sosem gondoltam volna, hogy egy nap odáig merészkedek majd, hogy az én kombinált -zsíros bőrömet (horribile dictu!!) OLAJOS lemosóba fojtsam. Hát nem őrültem én meg! De aztán elkezdtem komolyabban foglalkozni a bőröm ápolásával, így rémes közelségben a 30-hoz és rájöttem, hogy az olajos arclemosó, ha jó és jól van használva csak jót tesz a bőrnek. Hála apolka arclemosó témában írt cikkének :)
Na, szóval, ebayről beszereztem jó pár koreai kozmetikumot, köztük ezt a könnyű olajos lemosót.
Én zuhanyzáskor a Rival de Loop szappanmentes arclemosó géljével lemosom a sminket, ztána a nagyjából szárazra törölt arcomat elmasszírozgatom néhány percig ezzel (1-2 pumpálás elég a tenyerembe, mikor mennyire vagyok béna, hogy kifolyatom..) majd meleg vízzel lemosom.
Az illatát imádom, és olyan puha, selymes lesz tőle a bőröm, mint eddig soha semmitől.
Szépen kitisztítja a pórusaimat, nem marad utána semmi zsíros ragacsos érzés, a bőröm friss, üde, pihe-puha, hidratált érzetű, nem húzódik. Semmi irritációt nem okoz. Szembe tényleg ne kerüljön, mint, ahogy rá is van írva, mert egy kicsit csíp.
Egészen biztosan újra fogom venni!!