Tiziana

Regisztráció dátuma: 2018. február 3.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2018. február 3.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Parfums de Marly Parfums De Marly Safanad

Parfums de Marly Parfums De Marly Safanad
2019. január 28.

Mióta megismertem ezt a márkát, illetve egyre több illatot szagoltam belőle,
rájöttem hogy amit ők nyújtanak, az nekem kevés.Csak bámulom a híres
kritikus(nő?) blogját aki atomjaira szed minden Malle parfümöt,és a legtöbbről
negatív kritikát ír, pedig azok az illatok igazi különlegességek,mind-mind külön egyéniség,
és szerintem nagyon magas minőséget képviselnek! még akkor is elismerem ezt,
ha némelyik illat nem az én világom.De ez az édes, mézes-körte szörp???
"Elfogulatlan" blog írónk szerint EZ rendben van!!!Én csak egy cukrozott
löttyöt érzek.Lapos, nevetséges.

Frederic Malle Musc Ravageur

Frederic Malle Musc Ravageur
2019. január 28.

Meglepett mennyire édes, valahogy nem erre számítottam.
Ez a Ravageur, "a Csábítás" maga, nők számára. Kedves gesztus a parfümőrtől,
hogy gondolt ránk, és alkotott egy ideális férfiillatot a mi,női ízlésünk szerint.
Ez az édes aromás mély illat az, amit érezni akarunk egy pasin.
Nekem már volt egy ilyen dobásom,illat ajándékom, és finoman szólva nem aratott sikert Férfimnél.
A kérdőjelek majd' kiestek a fejemből...mi van? mi az hogy nem tetszik??
hát nem érti, hogy azt szeretném, hogy ilyen illata legyen, mert NEKEM ez tetszik???
Nem, nem értette szegény.Ez egy professzionális szakirányú parfüm, 0-24 h.-ig praktizáló
latin lover-ek számára. Átlagos földi halandók értsd: nem parfüm fetisiszták
tán nehezebben azonosulnak vele.Nekem nagyon tetszik, de nem erőltetném mindenáron.

Byredo Rose Of No Man's Land

Byredo Rose Of No Man's Land
2019. január 27.

Nagyon elfogult vagyok ezzel az illattal.Felnézek rá.Pár évvel ezelőtt,
ez volt életem első szippantása egy niche illatba.Millió designer illatélménnyel
a hátam mögött,csak álltam ott, és nem hittem az orromnak,a szememnek.
Létezik ilyen kifinomultság,ennyire más világ, mint a szokásos
parfümériáké???Azóta sok más rózsát megismertem, de ez a szuverén illat-egyéniség
kívül áll minden megszokott körön.
Visszafogott, nagyon finom,de nagyon más.A papírusz fanyar fássága,kicsit távolivá
teszi a rózsát,ahogy írtátok, van benne egy kis porosság, de nem a kellemetlen, áporodott
szobai por, inkább a napsütötte szabad föld illata. Enyhe fűszeresség kíséri halványan,
és érzem azt a hűvös-édes mentolosságot is, ami a szőlőcukorra jellemző.
Modern,letisztult lineáris illat, rajtam bőrközeli,és 3-4 órát bír. Lehet hogy tényleg elfogult vagyok
ezzel az illattal,de mégiscsak ő volt az első niche-m, és az elsőt az ember sosem felejti.

Byredo 1996 Inez & Vinoodh EDP

Byredo 1996 Inez & Vinoodh EDP
2019. január 27.

Úgy látszik ez egy illat-kaméleon!A véleményeket olvasva,
mintha nem is ugyanarról az illatról írnának.
Rajtam, nagyon aromás, bőrös, és kicsit "mocskos" az indítása.
Azt vártam hogy a leszáradás során, ez a fajta régi bőrszag
még inkább animálissá válik, és akkor már nem fogom szeretni.
Meglepetésemre, az illat egyre inkább összeolvadt, édessé, likőrössé vált,
mint egy 20-25 évig fahordóban érlelt, esszenciális párlat (talán rum?)
Ebben a főzetben csak érett, dolgok vannak,semmi zöld, semmi friss.
A színe arany vagy borostyán,az állaga lassan folyó méz,az íze mazsola,az illata érett bőr,
vaníliás dohány,ilyesmi.
Kivételes illat, a legjobb télen, de nem minden napra, inkább különleges alkalmakkor érdemes
elővenni.Megkívánja az alkalmat akkor tud legjobban hatni (egy kiállításon, egy irodalmi esten...?)

Frederic Malle Carnal Flower

Frederic Malle Carnal Flower
2019. január 26.

Na most igazolódott be véglegesen hogy a tubarózsa és én,legjobb ha
két külön bolygón tartózkodunk.PEDIG, azért választottam mert F. Malle azt nyilatkozta,
a Fracas után,(ami kb.40 évre meghatározta az összes ilyen illatot) egyetlen célja volt,
valami nagyon mást akart, mint a nagy előd.a Fracas-tól gyakorlatilag leesett a fejem,
és bedagadt az orrom...majdnem.Elismerem hogy nagyszerűen összerakott a Carnal,
magas minőség,és a luxus érzetét adja. Valami olyan, amit az ember nagyon szeretne
megszerezni, birtokolni, mert TUDJA hogy magasabb státuszt ad a környezete szemében.
Sajnos engem ez inkább eltávolít ettől az illattól, valahogy egy hideg,jégszőkét képzelek mögé,
nagyon kalkulált, kissé számító valakit.Természetesen senkit sem akarok megsérteni ezzel,
biztos vagyok benne, hogy másokon akár krémesen finom, komfort illat is lehet,
én csak a magam tapasztalatát írom le.A Carnal minden eddigi tubarózsás illatnál ezerszer jobb,
mégis passzolnom kell...tényleg egy másik bolygó.

Chanel N°5 Parfum Red Edition

Chanel N°5 Parfum Red Edition
2019. január 20.

Hurrá! érett vagyok tehát viselhetem!! Na akkor komolyan:A parfüm megegyezik a sima üveges változattal,
nagyon szeretem,és arról írtam már.DE EZ AZ ÜVEG!!!! megőrülök érte. Az eredeti
formája is ikonikus, de ebben a mélyvörös színben, (állítólag kristályból van) nálam kiverte a biztosítékot.
Ha egyetlenegy parfümös üveget választhatnék tuti hogy ez lenne az, vagy a Coco Noir-é feketében.
Sajnos a Noir illatát nem rám szabták.Bocs hogy elkalandoztam,de kedves Nőtársaim
erről az üvegről meg kellett emlékeznem ha soha ilyenem nem lesz, akkor is!
Érdemes a Dougl.ba elzarándokolni, és egy pillantást rávetni.
Chanel no.5 illata 5-ös, a grál amibe beletöltötték,galaktikus 10-es.****

Chanel Coco Mademoiselle Intense

Chanel Coco Mademoiselle Intense
2019. január 20.

Szépen lekerekített, az indítása édesebb, puhább mint a Mademoiselle-é.
Vaníliás-tonkás, nekem sokkal jobban tetszik,mint az elődjénél kicsit túlzásba vitt citrusosság.
Érzem a gyümölcsös jegyeket, de nem azt a "beleharapok az almába,reccsen-roppan a friss savanyúság"
inkább szárított, vagy kandírozott sárgabarack,mazsola jut eszembe.Napon érlelt dzsemes édesség.
A tonka veszi át az elhalványuló gyümölcsök helyét, szépen folytatja az édes balzsamos vonalat.
Szép ez a parfüm, nincs vele semmi baj, de ahogy telik az idő, egyre erősebben visszatér az a vibe,
ami az eredetit annyira jellemzi.Kicsit mást vártam, mélyebbet, jóval gourmandabb ízt,de 30 perc után
úgy éreztem mintha az eredeti Mad.-et fújtam volna magamra.Sajnos nem illünk össze, más a rezgésszámunk.
DE! a Chanel üvegeit imádom! Nálam itt kezdődik a parfümös üveg, és igazat szólva,itt is fejeződik be.

Chanel N°5

Chanel N°5
2019. január 20.

Csatlakozom az előttem e parfümhöz hozzászóló/iró, 1 millió emberhez!
Tetszik!Nagyon is!!! (most már!!!)amikor a régebbi változatot éreztem tizenévesen,bizony elszaladtam
másfelé.Biztos vagyok benne hogy a reformálás is könnyített a fajsúlyán, de abban is, hogy
én is sokkal jobban értem már az illatokat mint akkor. No. 5-ről jutott eszembe:olvasom a szagértők
blogjait, közöttük a leghíresebb(K.qe) gyakorlatilag mindenről lehúzza a vizes lepedőt amit szeretek,
és csakis olyan illatokat dicsér,amik nehezen emészthetők,olyan dózisú oud-dal, musk-kal,
amit nem tudnék viselni soha.Először bosszantott, de rájöttem,ő egy igazi illat junky.
Van nikotin,cukor stb. függés miért ne lehetne illat-függőség is?Ha valaki évtizede foglalkozik ezzel nap mint nap,
és a szenvedélyévé válik, nyilván egyre keményebb, "cuccot" szeret, és kíván az orra.
Kicsit függetlenítettem magam a profik véleményétől, és csak a saját orromra,illetve érzéseimre hallgatok.
TEHÁT: ha későn is, de megérkeztem ehhez a csodás, krémesen lágy,puhán körbeölelő 8.virágcsodához.
Hiába látom az összetevőket, olyan tökéletesen vannak egybeolvadva, hogy nem tudnám kielemezni őket egyenként.
Pajzs,nagyon tetszik amit írtál, tökéletesen megfogalmaztad a no. 5 kisugárzását!

Frederic Malle Une Fleur De Cassie

Frederic Malle Une Fleur De Cassie
2019. január 13.

Bárcsak jobban tudnék fogalmazni...a parfümök, az illatok mindig is mély érzelmeket váltottak ki belőlem.
Legelőször is:úgy tűnik én is kapituláltam Dominique Ropion tehetsége előtt. Ez az illat olyan gyöngéd,
és olyan szíve van, mint a legangyalibb nőnek.Ez nem rögtön derül ki, eleinte mást mutat,
púderesen elegáns,jól öltözött ,mint akinek soha semmi gondja, és ez az életérzés
átragad az illat viselőjére is.Magadra fújod,és elkezded elfelejteni hogy rohannod kéne mert kifutsz az időből,
vagy rohannod kéne...mert már annyira megszoktad hogy rohansz.Nosztalgikus,de nem régimódi,krémesen lágy, és mézes-virágos.
"Minimalista" írta valaki,nincs túlkomplilkálva,olyan mint az egyszerű, de kedves baráti szavak.Végül teljesen legömbölyödik
az illat, szinte a bőr részévé válik,ekkor derül ki milyen "szép" szíve van.Nagyon kifinomult és természetes viselet,
bármelyik évszakban jó lehet,de leginkább ráérős napokon érdemes kiélvezni, totális ellentéte a hétköznapi rohanásnak.
Sillage-a nem nagyon van, és lehetne tartósabb is, de gyönyörű.

Frederic Malle Noir Epices

Frederic Malle Noir Epices
2019. január 6.

Ma ellátogattam a Madison-ba.Mindig télen jön rám, hogy parfümöt szeretnék de nagyon,
és új illatokat kipróbálni, és kicsit elveszni a finomságok tengerében. Hát erre a Mad. a legalkalmasabb!!!
Végül, mint általában mindig, ma is az F. Malle pultnál (hűtőnél) horgonyoztam le.
Még azokhoz az illataihoz is többször visszatérek, amelyeket soha nem hordanék,mert nem az én világom.
Gondolom a minőség lehet az, ami nem hagyja hidegen az embert.Nagyon kíváncsi voltam az Epices Noirra az összetevők alapján,
csak attól tartottam túl férfias lesz rajtam ez a "fűszerbomba." De nem így történt, hála a mindennek....
Olyan gyönyörű illat, nem vicc, meghatódtam tőle.Tudom-tudom, most volt karácsony, meg az emlékek,
de ez a finomság annál sokkal több és összetettebb, hogy egyszerűen elintézzük azzal hogy "karácsony illat".
A narancs teljes egészében van benne,héjastól-bundástól.A rózsával és a gerániummal olyan tökéletes és kifinomult a kezdet,
semmi sütemény, vagy szörp élmény!!! A fűszerek is azonnal jönnek, először hűsen (szegfűszeg)nagyon finoman adagolva.
A leszáradás során az az érdekes, hogy a fűszeressége egyre melegebb lesz, édesedik, a legvégén már vaníliás-fás illattá válik,
emellett valahogy mégis megőrzi magában azt a friss citrusos-virágos jegyet, ami az elején elbűvöli az embert.
Téli illat,fajsúlyos, de meghitt és nőies, nagyon elegáns, és semmi köze nincs a karácsonyi konyhai szekcióhoz.
Estélyi illat, azt hiszem legközelebb egy koncertre "veszem fel" valami Kis Feketével, vagy inkább Padlizsánlilával.
Mennyei minőség, 10 csillag!
Tegyetek egy próbát vele,megéri!