Tiziana

Regisztráció dátuma: 2018. február 3.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2018. február 3.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Tom Ford Shanghai Lily

Tom Ford Shanghai Lily
2019. október 1.

Az első pillanat élménye a fűszeres virágosság, a hangsúly a virágokon van,
absztrakt virág-élmény, nem tudnám megnevezni külön-külön a tubarózsát, jázmint,labdanumot,
itt, ezekből olvad eggyé egy X-edik fantázia virág.Keleties,egzotikus nagyon nőies.
Én liliomot vártam, de értem hogy a Lily a női névre utal inkább mint a konkrét virágra.
Leszáradáskor úgy 3-4 óra múlva, az arányok teljesen eltolódnak a fűszerek irányába, innentől uniszex.
A nagy adag szegfűszegnek köszönhetően ekkor hasonlítani kezd F. Malle Noir Epices-ére.
Bár ez az illat sokkal összetettebb,majdnem dupla annyi összetevővel, rajtam mégis jobban mutat a könnyedebb,
lineárisabb Malle.Az biztos hogy nem mindennapi viselet,inkább alkalomra,főleg estélyre való
csábító súlyos illat.
Update: most hogy hosszabban teszteltem folyamatosan, a leszáradás után illetve másnap előjön
a Black Orchid DNS-e, amit sajnos nem kedvelek, ezért lemondok erről a szép Lilyről.

SoOud Nur Eau Fine EDP

SoOud Nur Eau Fine EDP
2019. szeptember 30.

Igen,ez az amit az ember egy igazi Niche-től elvár!!! Magas minőségű alapanyagok, semmi kémiai kotyvalék.
Ha ránézek az összetevőkre,úgy érzem azt kapom amit ott látok.Erőteljes gourmand az indítás,
édes és olajos,de nem fejfájdító. Ellenőrzésképpen mélyen beleszippantok a lágy,ragacsos nádcukorba amit a kávémhoz tartogatok...
pontosan ez az a mély, édes-dohányos illat, ami a "gourmand haladóknak" legalábbis szerintem.
Kamillás és herbás,de nem émelyítően gyógynövényes, inkább friss és nedvdús,mint kinn a réten.
Valami hihetetlen egyensúly, és ízlés ez a parfüm!!! A bőr illata egészen fenomenális, puha,finom és elegáns.
Idáig mennyei!!! Kb.1 óra múlva a tömjén felerősödik, szinte csak azt érzem, meg olyan vicces dolgokat
mint füstölt sárgabarack, ami ugye nem létezik. Ebből a parfümből eddig 3 változat létezett,a fehér üveges Eau Fine,
a fekete Nectar, és az arany Parfum d'Or. A fehér amiről írtam, a legélénkebb, az arany olyan mintha olajat fújnál,
lágy, balzsamszerű, nekem kicsit túl kevés.Nemsokára kipróbálom a feketét, és azt remélem
hogy a Nectar koncentrációban megtalálom a számomra tökéletest!
Csodálkozom hogy ez a parfüm miért nem sokkal népszerűbb,
mert a maga nemében egyedülálló. 100* csillagos. A parfümőr:Stéphane Humbert Lucas.

Byblos Byblos Woman EDP

Byblos Byblos Woman EDP
2019. szeptember 29.

Az elsők közt voltam aki megvette"nyugaton". Óriási élmény volt az első szippantás,
miután csömöröm volt az összes akkori fullasztó illatoktól.Legalább 5 évig hordtam, minden ami a mediterrán
országokra, a hangulatra,gyümölcsökre-virágokra emlékeztet és amit imádok, ( ezért utazom oda újra-és újra)
ebben a parfümben benne van! Napsütötte kövek,a forró agyagedények illata a napon,balzsamos esték jönnek elő
emlékeimben.Szerintem nagyon egyedi különleges kompozíció, ma is hordható, kifinomult bőségszaru.
Az ember kapkodja a fejét annyi "színe" van.
Nem szabad lesajnálni, nekem még mindig van belőle, ,s ha kifújom ugyanolyan elragadtatást érzek
mint akkor. Szerintem egy mérföldkő volt az akkori parfümök között.
Mindig szeretni fogom, akárhány év múlva is.
Update: jaj nekem, megtettem amit soha nem szabad, ha van egy nagyon szeretett,
csodálatos illatod régről.Nosztalgiából megrendeltem online a friss változatot...nem kellett volna!!!
Szomorú lettem tőle, a réginek még az árnyékát sem éri el.

Nasomatto Pardon

Nasomatto Pardon
2019. szeptember 29.

Nagyon szép gourmand, az érett, "felnőtteknek való" fajtából.Férfi gourmand,
de azt hiszem női is.Baromira tetszik, 2x próbáltam, de nem szabad beleesnem,
mert a nőies részét főleg az első harmadban adja ki magából.Csodálatos minőségű
keserű-édes csokoládé,szó szerint elcsábít,hozzájön a tonka mélységes krémessége,
a szantál és valahol a virágok.Na ez az eleje, utána komolyra fordul, férfibe megy át,
jön az oud, szárazan elegánsan,füstösen és fahéjjal fűszerezve.És innentől kezdve,
lineárisan már végig ilyen marad, győz a férfiasság.Érdemes kipróbálni,engem nagyon kellemesen
meglepett a Nasomatto többi illatához képest! Nagyon izgat,talán teszek még 1-2 próbát, hátha...
egy biztos, ha a közelemben egy férfi hordaná akihez illik, odalennék érte,mármint az illatért.

Creed Sublime Vanille

Creed Sublime Vanille
2019. szeptember 29.

Háát, ez annyira Sublime, mintha ott sem lenne! Édes citromos vanília (süti) illat,
amit egyébként nagyon szeretek, de egy ilyen PARFÜM-től mást, és sokkal többet várok.
És ez az ár!!! számomra értelmezhetetlen, egy másik univerzum.Leginkább Shalimar Souffle de Parfum-jére
hasonlít, vagy még inkább a Souffle de Lumiére-re bár az, ennél sokkal citromosabb.
Az igazsághoz tartozik hogy a Creed előbb született 6 évvel, a Guerlain ház nagyon megirigyelt valamit...
nem tudom mit, mert attól függetlenül hogy kellemes, mint parfüm egyszerűen nem működik.
Nem teszi a dolgát. Sillage-a nincs,és max. 15 perc alatt eltűnik a bőrről.

Creed Love In White

Creed Love In White
2019. szeptember 29.

Love in white:leginkább esküvőre szánt illatnak gondolnám...bár tealevél nem szerepel sehol,
mégis az első kifújásnál azonnal egy finom naranccsal ízesített tea illata ugrott be.Gyümölcsös a kezdés,
mondhatni ártatlan.Rajtam tartós, nem illan el sőt...egy idő után a virágok mellett előjön egy zavaró, már-már szúrós illat,
innentől kezdve már nem kedvelem annyira.Ha az esküvői hasonlatnál maradunk, ez a menyasszony nem annyira
ártatlanka, csak első szippantásra. Van valami kemény, és nagyon eltökélt ebben az illatban.Tiszta, ez igaz,
de úgy, amikor a tisztaság nem csak a mosást jelenti,hanem a keményre fehérített, szigorúan egyformára hajtogatott,
rendmániás polc rendezgetést.
Ellentmondást nem tűrően mosolyog,"kedves" de ne próbálj vele ujjat húzni, mert megbánod.

Nasomatto Black Afgano

Nasomatto Black Afgano
2019. szeptember 29.

Förtelem.Soha nem fogom megérteni, milyen (illat) szépségideál
következménye lehet ez a fekete szurok...?Undorító.
Drogkereső kutyák biztos ráugranának egyből.

Bottega Veneta Illusione EDP

Bottega Veneta Illusione EDP
2019. szeptember 28.

Jó ez a név!! Nekem például az az Illúzióm támadt tőle, hogy megint Capri szigetén járok.
Ott van az a híres parfüm műhely (Carthusia) a hangulatos boltjával, ahová ha belép az ember,
pontosan ezt a fajta fügés-citrusos nagyon természetes illat egyveleget érzi. Sokfélét
kínálnak, mégis ez a kicsit kesernyés, vastag héjú citrom illata a legjellegzetesebb.
Ebben az üvegben benne van a nyaralás-hajózás-mélykék tenger- mediterrán életérzés
egy az egyben. Leszáradás után a narancsvirág kissé szúrós illata dominál,
de nem sokára teljesen bőrközelivé válik, és el is tűnik. Nem szabadna Eau de Parfumként árusítani,
épp hogy megüti tartósságban az EDT szintjét !!

Chanel Gabrielle Essence EDP

Chanel Gabrielle Essence EDP
2019. szeptember 28.

Az eredeti Gabrielle-nél minden esetre sokkal többet nyújt.Virágosabb, és az elején még
nagyon egyben van az a "fehér csokor", de 1 óra múlva leginkább csak a tubarózsát érzem.
Kifinomult illat, de számomra az egyéniség hiányzik belőle.Nappali viselet, klasszikusan virágos,
krémesen lágy a vaníliától, ami sokat gömbölyít rajta.
Olyan mintha valaki kiváló minőségű, de teljesen feltűnés mentes ruhákban járna.
"Megjegyezhetetlen".
Sokan hasonlítják, a 2018-ban megjelent J' Adore Absolu-höz,( amihez még nem volt szerencsém,
tehát megítélni nem tudom) van aki egyenesen a Dior flankerének tartja.
Szeretem ezt az üveget,szép az aranyló színe,a formája....nekem fontos a külső, de mégiscsak az illatról szól itt minden.
És épp ez a bi-bi: nincs az az érzésem hogy meg kéne venni.

Chloé L'eau EDT

Chloé L'eau EDT
2019. szeptember 10.

Eltéveszthetetlenül illeszkedik a Chloé vonalba,folytatja a történetet, de ez most egy virágosabb fejezet.
Rózsa grapefruittal, citrusos és friss mint egy kellemes nyári splash.A kezdeti élénkség átvált egy púderesen
lágyabb szakaszba, és kb. 20 perc múlva egyre jobban érezhető a magnólia,
amitől valahogy "felnőttebbé" tartalmasabbá válik az illat.
Azt fajta szappanos,erős tisztaság illatot nem érzem mint az előző Chloékban, ez a mostani jobban lekerekített,
szerintem könnyebben hordható emiatt. A gourmand-okhoz közelít, de csak közelít, nem cukros-édes ragacs!
Könnyű és szép viselet, visszafogott kis tavaszi-nyári fuvallat.Nem túl hosszú életű, úgy 2-3 óra,
de mivel eau de toilette, ez így rendben is volna.Biztonságos választás, nappali viselet, munkahelyen sem üti ki
senkinél a biztosítékot. Very safe choice.