Tiziana

Regisztráció dátuma: 2018. február 3.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2018. február 3.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Tom Ford Metallique EDP

Tom Ford Metallique EDP
2019. szeptember 5.

Nem igazán érzem a fémességét! (pedig szeretném)
Nekem két dolog jut eszembe: vattacukor hevítés közben,vagy frissen sült vaníliás cukros pite.
Emlékeztet F. Kurkdjian Baccarat-ra, valaki A.Grande Cloud-ját említette, ami viszont
a Baccarat koppintása...ez a fajta édesség lenyom mindent. Nem nagyon érzek virágokat,sem fűszert,
és fémességet is alig-alig.Tán ezt is Kurkdjian készítette titokban...? mert akkor a sor így nézne ki:
Baccarat Rouge, Burberry:Her, Grande:Cloud-copy, és a Metallique zárja, bár egyáltalán nem biztos
hogy zárja... Nem igazán egyedi, leginkább ezt sajnálom.

Carner Barcelona Volcano EDP

Carner Barcelona Volcano EDP
2019. augusztus 26.

Húú, ez megfogott nagyon! Nevéhez méltóan forró,szinte belerobban az arcomba.
Minerális, füstös és fás, (füstölt fás) nagyon mély, sötét és nagyon fűszeres.( Talán nem épp most,
34 fokban kéne próbálgatnom) Van egy nagyon izgalmas,érdekes pulzálása, időről időre változik,
más-más illatjegyeket hoz előre. Nem akarok elcsépelt hasonlatokkal élni mint a vulkán, és az ő kitörései,
de valami ilyesmi érezhető.Az én kedvencem az a rész,amikor már édesebbé, olajosabbá válik,
eltűnnek a kemény férfiasabb jegyek.Orientális, oudos fűszeres.Uniszex, bár szerintem inkább férfias,
de biztos vagyok benne hogy nőkön is jól mutathat,ha a bőr kémia egyezik..Amikor megszelídül a vége felé,
kicsit emlékeztet Byredo 1996-ra, olyan édes bőrös, de a Byredo ennél ezerszer könnyebb áttetszőbb.

Byredo Sundazed EDP

Byredo Sundazed EDP
2019. augusztus 26.

Nekem is egy retro illat emlék ugrott be! Nem hagyott békén, muszáj volt benéznem a magyar retro termékek oldalára.
Megvan! Mos6 !!! az univerzális, a mindent tudó, a legendás tubusos-kupakos mosókrém.
Szegény Byredo! el nem tudja képzelni min csúszhatott így meg a legújabb kis védence...
Ahogy olvasom:
a világ egyik fele azért nem veszi, mert vattacukor édességű mainstream lötty,
mi, itthon meg azért nem, mert azonnal beugrik a balatonfüredi kemping tábor a Mos6-tal.
Tartósság:szinte semmi,tán 30 perc. Újdonság, eredetiség:zero.
A legdrágább nyári citrusos testpermet.

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP
2019. augusztus 22.

Ajjaj, úgy kezdődött hogy fordítva tartottam az üveget, és mind a blúzomra ment kifújáskor.
Nagyon sok szépet, ígéretest írnak róla, jóó hosszan, Gucci-ék.
"Új műfaj született (aromatikus ásvány!) formabontó, és story egy üvegben,
régi emlékek újraélve oda és vissza kronologikusan, (nem hülyéskedek)
szerelem/ bánat" és (szerintem) egy kis pszihedelikus utazás,az időszámításunk szerinti hippy korszakba.
Nem folytatom...
Mester Parfümőr + Mester Designer,hol lehetne itt bibi? minden rendben lesz, gondoltam.
De nem lett,mert egyáltalán nem értem hogy mi a bánatot töltöttek ebbe a csodás üvegbe, hiába szagolom.
Bocsánat de muszáj leírnom,nekem ez egy szánalmas kotyvalék.
Láttam a trailert, és mondhatom a látottak és az illatélmény tökéletesen fedik egymást.
De senkit sem szeretnék eltántorítani, a lényeg úgyis a saját próba, és a saját élmény!
Ha választhatnék egy igazi kamillás mesterművet, SoOud Nur lenne az.

Garnier Firming Care Azonnali Bőrfeszesítő Testápoló

Garnier Firming Care Azonnali Bőrfeszesítő Testápoló
2019. augusztus 21.

Úgy vagyok a Garnier termékekkel mint a kisgyerek a csokis polccal.
Mindig visszatérek, nem nagyon tudom miért, mert ha meggondolom,
még egyetlen terméke sem használt nekem,úgy igazából...(biztos szép és színes)
Amit írnak,az igaz. Beszívódik, nem ragad, finom az illata.Ok. Na de a többi...?
Nektek tényleg használ? Feszesebbek lesztek tőle? Mindenkit irigyelek aki igen!!!
Én maradtam a régi :( de mivel van egy hatalmas üvegem belőle, elhasználom.

Lancôme Idôle

Lancôme Idôle
2019. augusztus 21.

A férjem egy zseni! Ezt elöljáróban meg kell jegyeznem....illat portyámon kísért el ma,és Ő, akit
a divat-parfüm-táska business eléggé hidegen hagy,néha jobban átlátja a dolgokat elsőre mint én.
De az Illat előbb:a nyitás nagyon kellemes, szellős,fényes, könnyed rózsa, citrusos friss jegyekkel.
Belekötni nem lehet, finoman megkomponált, édes, tavaszi kis semmiség.
Tartósság: a nap folyamán 4x!!! kellett újra és újra utána fújnom, hogy valami maradandót érezzek.
Ami maradt, az egy cukor-édes alma!! illat, pedig körte van benne,
engem Kenzo L'eau Intense-ére emlékeztet, abban olyan édes az alma a végén.
Leszáradásnál nagyon mainstream, már 100 ilyet éreztem.
Az üveg: csodás.
Szerinted sikeres lesz egy ilyen illat?- kérdeztem. Még az üveg sem tud megállni- folytatom.
Zsenikém csak odapillant: Nanáá!! nézd meg az üveget,olyan mint egy Iphone!
Minden fiatal csaj ilyet akar majd! Akkor láttam meg, valóban, még átlátszó szivecskés
"telefontokot" is árulnak hozzá. (kicsit olcsóbban, mint maga az illat)
Hja, néha a szűz szem többet lát. Én is úgy gondolom a fiatalok rá fognak repülni erre a tuti ötletre.
Engem sem zavar az illat, de megvenni (szerintem) nem érdemes.

L'Occitane Shea Butter Lip Balm Stick

L'Occitane Shea Butter Lip Balm Stick
2019. augusztus 20.

Az idáig használt/próbált ajakápolók közel ez a legtökéletesebb (nekem.)
Az elsőt ajándék csomagban kaptam,az illata,íze, állaga mennyei. A baj csak
hogy elfogyott, s mikor az árát megláttam, beindult a kalkulálós kisördög...
nem lehet, hogy a 300 ft-os ugyanezt tudja? Nem, nem tudja ugyanezt.
Amennyit azóta kipróbáltam és eldobtam, simán megvehettem volna rögtön ezt!
Nem tudok mást mondani:hibátlan.Hidratál, beszívódik,NEM KEZD EL HÁMLANI A BŐR TŐLE,
és lágy fényt ad az ajkaknak.

L'Occitane Verbéna Szappan

L'Occitane Verbéna Szappan
2019. augusztus 20.

Rájöttem, nagyon sok múlik azon milyen a VÍZ minősége, amivel a piperéket használom.
A Bpesti klóros vízzel ez a szappan szárít...egy másik helyen ahol a vizet lágyították, remekül
működött, normálisan hidratált volt a bőröm.Az illata fennséges, nagyon szeretem az egész Verbena
kollekciót!

L'Occitane Verbéna EDT

L'Occitane Verbéna EDT
2019. augusztus 20.

Vannak az életben alap dolgok, alapvetések, ha úgy jobban tetszik.Ez az illat nekem alapvetés.
Soha nem fogom megunni, műfajában szerintem a legjobb.Úgy látszik szeretem az állandóságot,
azt,hogy évek múlva is visszatérhetek ahhoz amit szeretek, és tudom hogy nem csalódom.Nekem tök mindegy hogy
az egy kölni,vagy győri keksz,kávé,tea, kakaó...csak tudjam hogy amikor érte nyúlok, mindig azt a minőséget
kapom mint 10-20 éve.Ez az az otthonosság érzés, a folytonosság amit ebben a kis tökélyben imádok.
Fanyar, könnyű nyári elegancia provence-i módra.Rajtam egész jól tart, 2-3 óra mindenesetre.

Frederic Malle L'eau D'hiver EDP

Frederic Malle L'eau D'hiver EDP
2019. augusztus 20.

Alig-alig érzek valamit, és azt is igen rövid ideig.Amire asszociál az ember,az tényleg kellemes:
téli esték, kicsit fémes hidegség,puha kasmír,kanapén elnyúlós meghittség.Én északra,
Skandináviába tenném ezt az illatot, valahogy mindig az ott eltöltött tél, a kandallóban
égő fa illata jön elő emlékeimben.Az egyszerűség luxusa érződik benne....de alig.
F. M.-nak komolyan el kéne gondolkodnia, egyik-másik illata ár-érték arányán.