Tlanka

Regisztráció dátuma: 2014. január 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2014. január 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Mixa Optimal Tolerance Micellás Víz Érzékeny és Reaktív Bőrre

Mixa Optimal Tolerance Micellás Víz Érzékeny és Reaktív Bőrre
2018. június 20.

Szerintem megtaláltam az én micellás vizemet! Semmi extra, ettől jó :) Nekem valamiért jobban tetszik a Garnieresnél, bár lehet hogy csak kognitív szinten. De míg annál érzek illatot, illatmentessége ellenére, ennél nem igazán. Illetve a garnier egy nagyon picit csípte a szemem, ez nem.
Tisztít, nekem szépen leszedi a minimál sminkemet, és nem okoz semmit kiütést vagy valamit az érzékeny bőrömnek. Már nemsokára újra is kell vennem!

Innisfree Jeju Volcanic Pore Cleansing Foam

Innisfree Jeju Volcanic Pore Cleansing Foam
2018. június 20.

Megtaláltam ezt a lemosót, és szerintem egyelőre nem is fogom lecserélni! Gazdaságos, kevés fogy, szépen tisztít. Használat után matt a bőröm, felveszi a harcot a pattanásokkal. Mióta használom rendszeresen a maszkkal együtt, sokkal szebb a bőrképem. De! minden nap nem tudom használni, mert úgy szárít, szóval 2 naponta szoktam váltogatni micellás vízzel, vagy ha aznap sokat voltam kint és koszosabbnak érzem a bőröm, vagy ha sminket viseltem. A sminkeltávolító hatásáról nem tudok nyilatkozni, mert ha van is rajtam, akkor előbb eltávolítom azt olajjal, vagy micellás vízzel vagy nedves törlőkendővel, utána jön a lemosó. Amit nem szeretek, hogy valóban nagyon csípi a szemet.

Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask

Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask
2018. június 20.

Egyszerűen imádom! A legjobb arcmaszk amit eddig próbáltam: szépen kenhető, felfrissíti a bőrt, egyáltalán nem szárítja a száradásra nagyon hajlamos kombinált bőröm, és a folyamatos használat mellett (heti 1-2) mostmár így 1-2 hónap után(most vagyok kb a felénél) látom a különbséget az arcomon. Együtt használom a volcanic pore lemosóval, nagyon sokat tisztult azóta a bőröm. Egyedüli hátránya, hogy belenyúlkálos, és mindig bemegy a körmöm alá, ezért kicsit pazarlónak érzem, meg nem is annyira higiénikus. De korrigálni lehet ezt egy kis spatulával vagy valamivel. Illetve valóban nehéz kicsit lemosni, én egy benedvesített törülközővel szoktam.

Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25

Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25
2018. március 12.

Nagyon vegyesek az érzelmeim ezzel a fényvédővel kapcsolatban. Az állaga szuper, jól kenhető, kicsit hidratál is, nem fényesedik át a bőr, az illata nagyon minimális, az összevetői elég szépek, egységesíti a bőrt, púderrel egészen jól fent marad. Imádnám télre, ha... nem lenne ennyire erőteljesen színezett, vagy ha több színben is kapható lenne. Egyszerűen az én fehér bőrömhöz túl sötét, nem olvad bele (hétköznapokon nem használok alapozót). Csak max akkor ha tényleg nagyon keveset viszek fel. És ez engem zavar, látszik a nyakamnál a szín-különbség. Sajnos emiatt nem szeretem annyira használni. és nem hiszem, hogy újraveszem. Plussz, kissé kiemeli az arc szárazabb részeit.

Bioderma Photoderm Max Cream SPF 50+

Bioderma Photoderm Max Cream SPF 50+
2017. június 16.

Nem ezt akartam eredetileg megvenni, de a másik nem volt, ez meg akciós volt és a patikus azt mondta, hogy ez pont kombinált bőrre van. Gondoltam, végülis megér egy próbát. Hát megbántam...egyáltalán nem kombinált/zsírosabb bőrre van, valószínűleg összekeverte a másik photodermával a patikus. Nagyon fehér, és hagy is egy fehér réteget, pedig nekem nagyon világos bőröm van, de amikor rajtam volt mindenki megjegyezte hogy milyen sápadt vagyok... Legalább fél órát várni kell, amíg nem fénylik a fejem mint a diszkógömb. Az éppen - végre - tisztuló bőrömön megint kijött néhány csúnya pattanás, én erre gyanakszom.
Szóval, kombinált/zsíros bőrüeknek ez NEM! Szárazabb bőrtípusra lehet jó, ezért nem akarom nagyon lepontozni. Azonban előnye, hogy nem kopott, jött le darabkákban az arcomról, még este is éreztem hogy ott van, szóval így tényleg tud védeni a nap ellen.

Oriflame Lovely Garden EDT

Oriflame Lovely Garden EDT
2017. május 5.

Már nem tudom hányadszorra veszem újra. Évek óta a kedvenc tavaszi-nyári parfümöm, egyszerűen nem tudom megunni. Már le akartam cserélni néhányszor, de valahogy mindig visszatérek hozzá! Gyönyörű csomagolás, olykor nagyon jó ár, nagyon kellemes illat és mivel én mindig ruhára fújom, hosszantartó is!

Oriflame Sun Zone Öregedésgátló Napvédő Krém Arcra és Napnak Kitett Bőrre SPF25

Oriflame Sun Zone Öregedésgátló Napvédő Krém Arcra és Napnak Kitett Bőrre SPF25
2017. április 15.

Nagyon olcsón, 700 Ft-ért jutottam hozzá, gondoltam, egy próbát megér. Én így nappali fényvédős arckrémnek tesztelgetem, még vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Pozitívum, hogy nagyon hamar beszívódik, a színe nem fehéres, nem fénylik utána a bőr. Negatívum: egy kicsit ragadós érzetet hagy maga után, illetve, nagyon erős az illata. Tipikus naptej illata van, ami sokáig érződik még felkenés után is, emiatt lehet nem fogom tudni sokat használni, sőt, újra se venném, mint mindennapos fényvédő, de strandolásokhoz el tudom képzelni.

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Színezett

La Roche-Posay Effaclar Duo (+) Színezett
2017. április 15.

Új kedvencem. A sima Effaclart is használtam régebb, de ezt jobban szeretem. Nagyon szép egyenletessé varázsolja a bőrt, anélkül, a nagyobb bőrhibákat természetesen nem fedi el, de arra ott van a korrektor. Mintha a pattanások kordában tartásán és a pattanások nyomain is segítene. A legvilágosabb árnyalat sötét nekem, először meg is ijedtem, de szerencsére felkenve elég jól idomul a bőrszínemhez, bár nem teljesen, úgyhogy ezt én kicsit hiányolom, hogy nem gondolnak a nagyon világos bőrűekre is. A száraz részeket sajnos kicsit kiemeli, de ezt nem róvom fel hibának. Amúgy én fényvédő krém fölé kenve használom, elég jól el lehet oszlatni a bőrön. Összzességében meg vagyok elégedve vele!

Balea 5in1 Arctisztító Kendő Grapefruit Illattal

Balea 5in1 Arctisztító Kendő Grapefruit Illattal
2017. április 15.

A kis kiszerelést próbáltam, de én nem szeretem, biztos nem venném újra. Szerintem gyengén, felületesen szedi le a sminket, dörzsölni kell(ene) az arcot, hogy leszedjen többet. De ahhoz nagyon durva az anyaga, a szemkörnyékemre nem is igazán tudom használni mert csípi és fáj utána az a terület. Az illata jó, bár szerintem túl erős egy ilyen törlőkendőhöz. Pozitívumként én még csak az árát tudom megemlíteni illetve, hogy nincs benne alkohol.

Balea Urea Kézkrém

Balea Urea Kézkrém
2016. december 28.

Nagyon jó kis kézkrém. Rögtön puhává varázsolja a bőrt, az illata nagyon kellemes, visszafogott. Egyetlen hátránya, hogy elég lassan szívódik be, és ezért sikos érzetet hagy maga után. De ettől függetlenül ár-érték arányban nagyon jó.