Trixi

Regisztráció dátuma: 2012. július 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2012. július 2.
Bőrprobléma: Bőröregedés
Korcsoport: >54

Dora Natura Hajhidratáló Szérum

Dora Natura Hajhidratáló Szérum
2022. augusztus 5.

Nagyon szépek az összetevői, parfümmentes is, ezért egyáltalán nem irritálja sem a fejbőröm, sem a szemem/orrom. Kis mérete ellenére nagyon sokáig elég, így már az ára sem vészes. Nekem egy pumpálásnyi elegendő egy alkalomra, mivel csak a hajam alsó harmadára használom, a hajtövekre soha nem kerül, így nem nehezíti el a hajat, nem lapul le. Amikor nagyon gubancos a hajam, két pumpálásnyit használok, hogy könnyebben menjen a kibontás, de akkor másnap már zsírosabbnak és nehezebbnek érzem a hajam. Mivel elég sűrű krém, a tenyereim között szoktam jó alaposan összedörzsölni, szétoszlatni, szinte felhabosítani, és utána viszem fel a hajamra Nem tudom, egy hajhidratáló szérum hidratáló hatásának mi a fokmérője, de mivel szőkített a hajam, érzem rajta, hogy puhább, selymesebb, jobb állapotú. Egyetlen hiányosság, hogy a szőkített haj mattságára nincs hatással, nem lesz tőle csillogó, fényes a haj, sőt, kicsit olyan, mintha valamilyen matt réteggel vonná be a hajszálakat, mint a szárazsamponok. Ez nekem azért nem nagy probléma, mert a fényesítős hajápolók viszont zsírosítják, elnehezítik a hajam - tapasztalataim szerint -, míg ez a szérum nem.

NYX Professional Makeup Butter Gloss Ajakfény

NYX Professional Makeup Butter Gloss Ajakfény
2022. augusztus 1.

Creme brulée árnyalat, kellemesen krémes, selymes, puha az ajkakon. Fényes, barackos rózsaszín nude, egyik kedvenc színem ajakra. Nagyon jól pigmentált, finom illatú. Nem annyira tartós, mint egy matt rúzs, de szeretem újrakenni, fincsi.

NYX Professional Makeup Soft Matte Lip Cream Matt Folyékony Ajakrúzs

NYX Professional Makeup Soft Matte Lip Cream Matt Folyékony Ajakrúzs
2022. augusztus 1.

Stockholm és Tokyo árnyalatok. Jól viselhető, tartós, egyenletesen fed. A Stockholm melegebb, barnás-barackos, a Tokyo ennél hűvösebb, világos, rózsás pink árnyalat. Mindkettő elég erőteljes színű, matt, de én legtöbbször átlátszó szájfénnyel fedem, mert a matt árnyalatok öregítenek, kiemelik a száj barázdáit. Kissé szárít, ezért szájbalzsamot teszek alá, így kellemesebb, de kevésbé tartós. Akciósan vásároltam, 1800/db, szerintem ennyiért bőven megérte.

Skintegra Lunar

Skintegra Lunar
2022. július 27.

Nyáron túl sok a kombinált bőrömre, viszont a száraz foltokra még nyáron is kifejezetten kevés, nem puhítja, nem hidratálja eléggé azokat a részeket. Pattanásom is lett tőle, vagy a peptid miatt, mert a The Ordinary Matrixyl peptidjét is csak szünetekkel tudom használni, vagy a Q10-től, mert Q10 szérum használatakor is lett pattanásom. El fogom használni, ha másra nem, kézkrémnek, sajnos nem az én arcbőrömre való.

Embryolisse Eau Active

Embryolisse Eau Active
2022. július 25.

Még tavaly nyáron táraztam be többféle mistet, közülük utolsóként, idén került sor az Embryolisse permetére. Sajnos a márka eddig kipróbált arcápolói nekem csalódást okoztak, ezért is hagytam utoljára. Érdekesnek tűnt, hogy ennyi funkcióra alkalmas, bár jobban belegondolva, a "tisztít" funkció számomra azt jelenti, hogy jobb eltávolítani a bőrről használat után. Leginkább a "nyugtat" és a "véd" érdekel. Nos, nagyon kellemes a nyári hőségben használni, hosszasan tudnám magamra fújkálni, hűti és itatja a bőröm, a porlasztása pedig minőségi, sűrű, apró pöttyökben, pont a megfelelő mennyiségben érkezik, nem folyik. Illatmentes, ásványi anyagokban gazdag. Meglepően lassan fogy. Minden adott tehát egy jó értékeléshez. Egyetlen bibi, hogy nekem bizony kipirosodik tőle a bőröm, és miután beszívódott, komolyan húzódni kezd a bőr, muszáj utána rögvest hidratáló krémet használnom. Kipróbáltam azt is, hogy nem elsőként, hanem utolsóként (szérum, hidratálókrém és ásványi fényvédő után) használom a nap folyamán, frissités gyanánt, jól is esett nagyon, de sajnos így is húzódást, és helyenként apró szúrásokat, viszketést éreztem. Hozzátartozik, hogy érzékeny a bőröm, kipirosodásra hajlamos, azért a többségnél valószínűleg nem lesz ilyen probléma. Mindenesetre minden típusú bőrre ajánlják, tehát elméletileg tolerálnia kellene az érzékeny bőrnek is. A "nyugtat" funkció nálam nem működik, sőt a "véd" sem, mivel egy irritált bőr kevésbé védett az agresszorokkal szemben. Ezért nekem csak közepes az értékelésem.

Natics Peptide Yeux Szemkörnyékápoló Botox Hatású Peptiddel

Natics Peptide Yeux Szemkörnyékápoló Botox Hatású Peptiddel
2022. július 18.

Nagyon gyorsan beszívódó krém, nem hidratál eléggé, sőt, inkább szárít, ezért kezelésnek tekintettem, és utána még testesebb, olajos szemkrémet is fel kellett vinnem a hidratálásért. Sajnos nemhogy azonnali, de utólagos botox-hatást sem tapasztaltam. Amiatt, hogy tejfehér krém, lehet egy kisebb vizuális fehérítő érzet, de egyébként nem világosítja a sötét karikákat. Az állaga sem tetszik, túlságosan folyékony, emiatt képtelenség közvetlenül csak a szem alatti területen használni, megy belőle az arcra is, továbbá nagyobb krémszemcsék is előjönnek belőle időnként (mint a tejnek a darabos föle), amiket nem lehet eldolgozni a szem alatt, ki kell körömmel venni, mert szétkenhetetlenek. Elhasználtam egyet teljesen, de pénzkidobásként éltem meg.

Lancôme La Vie Est Belle Soleil Cristal EDP

Lancôme La Vie Est Belle Soleil Cristal EDP
2022. július 8.

Amennyiben attól válik nyári illattá egy parfüm, hogy az eredeti illathoz kókuszt kevernek (na meg, hogy a neve soleil haha), akkor ez egy sikerült alkotás. Egy az egyben az anyaillat, plusz kókusz. Mondjuk a kókusz sokkal kevésbé érződik, elnyomja a harsány anyaillat. Szerintem nyárra túl sok, és ezen a kókusz sem segít.

Prada Candy

Prada Candy
2022. július 8.

Nagyon édes illatra számítottam, és igencsak meglepett. Egyáltalán nem édes az a karamell rajtam, inkább a púderessége dominál. Váratlan, extrémítás, túlzás, szenvedély, vakmerőség - a leírás szerint ezek a nőiesség új oldalai - ezek a szavak nem jutnának eszembe erről az illatról. Inkább konformitás, feledhető, észrevétlen, tucatillat. Először a Sí jutott az eszembe róla. Később, a lecsengés fázisában, amely nagyon hamar eljött, inkább tisztaságillatnak éreztem. Az az illat, amely biztos, hogy nem emel ki a sorból. Ez az a cukorka, amit kitesznek a pultra, hogy vegyen belőle nyugodtan mindenki, nem lesz baj. A tartóssága pedig értékelhetetlen.

Sisley Phyto-Eye Twist Waterproof Cream Eyeshadow

Sisley Phyto-Eye Twist Waterproof Cream Eyeshadow
2022. május 4.

Inspirálódtam az előttem hozzászólótól, hogy én is kifejezzem, mennyire különlegesen szép a Bronze árnyalat. Zöldnek tűnik, és szerintem van olyan szemszín, pl. a barna, amely mellett a zöld hatása érvényesül erősebben. Az én szemem zöld, és rajtam ez a szemfesték egy tóp (semleges, se nem barna, se nem szürke) árnyalatot mutat, benne finoman aranyló csillámokkal. Tényleg annyira diszkréten csillog, hogy egy megfáradt ötvenes szemet pont a kellő mértékben öltöztet fiatalos csillogásba. Felvitelkor puhának tűnik a ceruza, így nem kell rányomni, nem karistolja a szemhéjat, és már egy vonással megfelelő mennyiségű festék került fel, viszont olyan brutál tartós, szemhéjalap nélkül az én rejtett és olajos szemhéjamon, hogy még este is ugyanolyan, mint reggel volt. Az is jó benne, hogy nem kell bajlódni a pontos vonal kialakításával, így sietve fel lehet dobni vele egy szemsminket, és máris megoldva a szem kiemelése egész napra. Van, hogy csak nagyjából húzom meg a vonalat, szinte tükör nélkül. Már ennyi is eltereli a figyelmet az esetleges sötétebb karikákról, szemkörnyéki ráncokról. Az összetevők is hibátlanok, nem irritálja a szemet. Tartóssága ellenére nagyon könnyen lemosható. Szóval tökéletes.

Pyunkang Yul Calming Moisture Barrier Cream

Pyunkang Yul Calming Moisture Barrier Cream
2022. május 2.

Első látásra könnyednek tűnő hidratáló krém, állagát tekintve azt mondanám, hogy biztos kevés lesz az én száraz-kombinált, idősödő bőrömre. A látszat csal, mert felkenve azonnali megkönnyebbülés következik, hosszantartó hidratálást nyújt, és nem szippantja be a bőr azon nyomban. Nagyon jó érzés eloszlatni a bőrön, hajlamos vagyok többet is kenni egyszerre, mint amennyi feltétlenül szükséges lenne, mert valahogy adja magát, könnyen terül. Nem szívódik fel azonnal, ad egy friss, kissé fényes bőrképet, és nagyon könnyű az alapozót vagy az én esetemben mostanában a színezett fényvédőt felvinni. A fényvédő amúgy eléggé szárít, de ez a krém megoldja a problémát. Később sem válik mattá a bőröm, érzem, hogy hidratált. Ehhez képest hagyja a bőrt lélegezni, nem marad ragacsos, nem marad réteg utána. Szépek az összetevői, nincs benne illatanyag. Sajnos hamar el fog fogyni, de biztos újraveszem, mert nagyon kellemes meglepetés ez a krém.