Uveggalamb

Regisztráció dátuma: 2015. november 5.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. november 5.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Geek & Gorgeous Calm Down

Geek & Gorgeous Calm Down
2021. július 8.

Imadom, ha nem hasznalom egy ideig jelez a borom. Elutaztunk hosszabb idore szuleimhez ,ahol semmi hamlasztom nem volt,kozben rendeltem g&g cuccokat,tobbek kozt ezt is. Tegnap mar vallalhatatlan volt a borom,csomo mitesszer es gyulladtabb pattanas is kijott es nem birtam abbahagyni a piszkalasukat. Estere ezt kentem fel egy hidrataloval es reggelre teljesen uj ,nyugodtabb borkeppel talalkoztam,lehuzta a gyulladasokat,puhabb lett a borom. Mivel egy ev a lejarata es mindig a kicsiket veszem es boven eleg. Foleg ,ha a harmat valtogatja az ember,es nem mindig ugyanazt az egyet hasznalja.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2021. július 1.

Esti rutinba tokeletesen beleillo nyugtato hidratalokrem,jo vastagon felvive szepen karbantartja az arcom allapotat,leviszi a gyulladast,szepen masszivan hidratal,masnapra maradektalanul felszivodik. Nagyon szeretem:)

Cosrx Advanced Snail 92 All In One Cream

Cosrx Advanced Snail 92 All In One Cream
2021. július 1.

Hidratalokrem fole szoktam kenni utolso lepeskent,ha epp rosszabb allapotban van a borom,kijottek gyulladasok,pattanasok,vagy egyeb csunyasag. Cicaplast mellett nem tudom melyik tesz tobbet,de masnapra szebb a borom,esti rutinban abszolut jol mukodik. Az alaga nekem kicsit maceras,nyulos,geles,azt azert eroteljesen szokni kell. Plusz mindig gondolok szegeny ferjemre,hogy szerencsetlen egy bebalzsamozott no mellett hajtja le a fejet,vagy veletlenul ilyen dolgok kerulnek a szajaba:D Emiatt pl annyira nem kerult be a mindennapi rutinomba. Ennek ellenere siman lehet ujravevos.

Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser

Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser
2021. július 1.

Egy honapja hasznalom valtogatva mas lemosokkal. Nagyon eros teafaolaj illata van,nekem nem a kedvencem. Geles allagu es a szememet csipi,igy oda nem is viszem mar fel. Az arcom tobbi reszen, szemet kikerulve hasznalom, foleg akkor,ha nehany gyulladas,pattanas van az arcomon. Egyelore nem vettem eszre h szaritana ,mert mindig figyelek a visszahidratalasra retegzos hidratalos rutinom mellett. Amikor a szememre is kerult,onnan pl a sminket maradektalanul nem tudta eltavolitani.

Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF50+ PA+++

Cosrx Aloe Soothing Sun Cream SPF50+ PA+++
2021. július 1.

Nem rossz termek,viszont eleg sok naptejet hasznaltam mar es viszonyitva a tobbihez nekem egy kozepes . Eleg zsiros,hidratalo formula,kellemes ,letisztult zold illattal(ez ugye nem preferencia,ha illatmentes lenne,jobb lenne) ,ara magas ahhoz kepest ,hogy mennyi van a tubusban. A megfelelő mennyiseg felvitele mellett max ket honapra eleg nekem. Nem okozott semmilyen irritaciot,a hajvonalnal kicsit megult viszont felvitelnel. Volt mar jobb fenyvedom:)

Lovely Butterfly Liner

Lovely Butterfly Liner
2021. május 15.

Nekem is a világoszöld színben volt meg. A szín csodaszép, baromi ütős volt a zöld szemehez.Én simán csak ezt használtam egyetlen tusvonalként és rá szempillaspirál. Nagyon élénkítette a tekintetemet ..Sajnos most fogyott el, nem tudom elérhető e még. Igazából lejárati szempontból már rég meg kellett volna válnom tőle és tök elfelejtkeztem róla , h van ilyenem.. Most megtaláltam és tavaszra sztem tökéletes, ilyenkor a pasztell színekért élek, viszont két használatnyi maradt belőle:D ez az én formám. Újravevős, ár-érték arányban szupi.

Origins Mega-Mushroom Relief&Resilience Advanced Face Serum

Origins Mega-Mushroom Relief&Resilience Advanced Face Serum
2021. február 8.

Körülbelül ezt is egy hónapja használom az ehhez tartozó Lotion és a Mask mellett, ugyanazt tudom csak ismételni, mint azoknál. Számomra túlzottan illatos, jó pár allergizáló összetevő van benne. Szerencsére nálam nem okozott gondot, de az érzékeny , reaktív bőrre való ajánlást nem értem. Hidratáló hatását látom, a nyugtatót nem, és nem is várnám . Az illata lehet bár valakinek nyugtató, erősen fűszeres, gyógynövényes, nekem személy szerint sok, meg nem az én ízlésvilágom:)
Ezt is elhasználom, de nem fogom újravenni.

Origins Dr. Andrew Weil Mega-Mushroom Relief & Resilience Soothing Face Mask

Origins Dr. Andrew Weil Mega-Mushroom Relief & Resilience Soothing Face Mask
2021. február 8.

Ugyanaz volt a tapasztalatom, mint a Lotion-nél is. Erőteljes illatú, tele illatanyaggal,ami allergizálHAT. Engem szerencsére nem ütött ki, elhasználgattam, de mindig volt rossz érzés bennem, hogy vajon nem teszek -e rosszat a bőrömmel. Érthetetlen , hogy lehet ez reaktív, érzékeny bőrre való termék?! A végén már dekoltázsra, felsőtestre használtam el testápolóként, mert lemosós maszkként nem akartam használni, hidratálókrémként meg elég masszív, testes krém.. Nappalra merek inkább csak ilyen illatos dolgokat felkenni(inkább akkor sem), estére maradok a jól bevált nyugtatós, illatanyagmentes dolgoknál.

Origins Dr. Andrew Weil For Origins Mega-Mushroom Skin Relief Soothing Treatment Lotion

2021. február 8.

Ez a termék számomra kicsit rejtély. Egyrészt tele van illatanyaggal: Linalool, Citronellol,Geraniol, Limonene. Hogy lehet mégis érzékeny , reaktív bőrre ajánlani? Egy rendelésemhez kaptam egy hármas kiszerelésű utazó szettet, az egyik termék ez volt. Elég sok van benne, egy hónapja legalább már használom .. Valamiért én csak reggel tudom elképzelni, olyan erőteljes, fűszeres illata van, hogy ébresztő hatással van rám, nem kellemetlen, de már azóta mióta használom szinte "várom" mikor jelenik meg negatív reakció a bőrömön ettől a brutálisan erős illatorgiától. Szóval nem teljesen nyugodt lélekkel használgatom, és kicsit várom h elfogyjon. Brutális árai vannak az origins-nek , szóval azért érdekelt mit tud, és reméltem, hogy ha igazából tele "lenne" allergén dologgal , akkor nem írnák rá, hogy érzékeny bőrre ajánlják. Az én bőröm egyébként közepesen érzékeny, tehát vannak időnként mitesszereim, pattanásaim, hiába veszem komolyan a bőrápolási rutinomat.. Lehet , ha csak a teljesen biztos és mindenmentes termékeket választanám akkor ennyi sem lenne.. Mindenesetre nagy kísérletető vagyok, mindig vannak termékek ,amik kíváncsivá tesznek, ez a termékcsalád is ilyen volt.
Nyugodt szívvel nem tudom ajánlani, de egyelőre rosszat nem tett a bőrömmel. Nyugtatni nem tudom h nyugtat -e , nem vettem észre, hidratáló hatást viszont látok, szóval arra megfelelő lehet.

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++

Innisfree The Minimum Sun Cream SPF25 / PA++
2021. január 26.

Most fogyott el , most télen használtam, szerettem. Kicsit lelkiismeretfurdalásom volt ,miután megvettem, mert mindenhol megy a sulykolás, hogy 50 spf alatt nem fényvédő a fényvédő:D Én mégis kíváncsi voltam és megvettem yesstyle-ról, elég jó áron is volt. Ráadásul nem ezt az egyet, hanem mellette a biztonság kedvéért két 50spf-es Puritot, ami ugye tudjuk , h azóta kiderült h kb spf 19..tehát egy vicc utólag, és még azt hittem egy évre most el vagyok látva szuper fényvédőkkel.
Az innisfree-re visszatérve, amin tökre meglepődtem, h három hónap a szavatossági ideje felbontás után. Mivel én naponta elég nagy mennyiséget feltettem belőle így igazából sztem három hónapon belül elfogyott, na de egy átlag fényvédő használó nem tudom megbirkózik-e vele.
Állagra egy kicsit nehéz, zsíros krém, az én szárazabb bőrömre mégis most így télen jó volt, sokszor hidratáló helyett is.. Szerintem egy kicsit fehérít az elején, de amint jól beszippantja a bőröm a fehérség is eltűnik és egy egységesebb bőrképet eredményez.Szerintem télre tök jó, de más évszakra nem szívesen használnám, úgyhogy nem vagyok biztos benne, h újravenném.