vaczkor

Regisztráció dátuma: 2014. július 9.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. július 9.
Bőrprobléma: -

Nonique Ránctalanító Éjszakai Krém

Nonique Ránctalanító Éjszakai Krém
2019. december 8.

Szeretem az illatát, felkenéskor teljesen beszívódik és reggelre nagyon selymes lesz a bőröm. Ránctalanító hatását nem fedeztem fel, pedig direkt azért vettem meg a 2. tubust, mert írtátok, hogy homlokráncot és nyakráncot eltüntet - na mondom de jó, nekem ezek pont vannak -, de a 2. tubus végére is, változatlanul itt ficeregnek rajtam, nem csökkentek. Ettől függetlenül táplál, jól hidratál, nagyon kellemes krém és nem csípi a szememet, úgy se, ha arcmasszírt végzek vele, tehát szemhéjra is kenek belőle bőven.

Naturissimo Akne Kontroll Gél

Naturissimo Akne Kontroll Gél
2019. december 8.

Olyan világos, hogy korrektornak nem tudtam használni, ahova pöttyöztem, ott majdnemfehér pötty volt az arcomon, úgyhogy csak éjszakára kentem. Az én patijaimon nem segített, semmit nem javított a helyzetükön.

Garnier BB Krém Olajmentes

Garnier BB Krém Olajmentes
2019. december 8.

Pro: szépen egységesíti a bőrszínt és matt is, nem zsírosít. Pirosabb patikra azért kell a korrektor, mert annyira nem színez (ami jó is, mert így nincs vakolat/maszk hatása), szóval teszi a BB krémek dolgát, klasszul.
Contra: irritálja a szememet, folyton pislogni és hunyorogni kell, száraznak érzem a szemem, nagyon zavaró, emiatt csak akkor kenem az arcomra, ha nagyon muszáj. És: öltözésnél ügyelni kell, mert befogja a ruhát. Meg orrfújáskor a zsepit.

Garnier 5in1 Pure Active BB Krém

Garnier 5in1 Pure Active BB Krém
2019. november 24.

Nem sok fedése van, patikra kell tenni plusz korrektort. Nem tartós, lejön zsepivel orrfújáskor és összefogja a ruhámat, ha nem vigyázok öltözködésnél.
Viszont: nem okoz patikat, sőt a meglévők is hamarabb elmúlnak. Úgyhogy patikezelőnek használom, éjszakára.

Specchiasol Verattiva SPF50 Napozó Spray

Specchiasol Verattiva SPF50 Napozó Spray
2019. szeptember 3.

Nem vettem észre, hogy gyorsabban vagy jobban barnulnék, de jól véd, nem égtem le egyszer sem.
Viszont: nem szívódik be a bőrbe, kenés után az egész testem zsíros és csillog, összekenek vele mindent. Arcra nem is mertem kenni emiatt.
A spray kiszerelés nekem nem jön be, nem csak ennél a kencénél, hanem soha, mert egyrészt a felét melléfújom, nem a testemre, másrészt, ha már elkezdtem kenni kézzel, de valahova nem jutott és utó akarok fújni, nem lehet, mert csúszik a kezem, le kell támasztani a flakont és úgy spray-zni, macerás. Ezért a tubusos/nem-spray naptejek szerintem praktikusabbak, már ami a kiszerelést illeti.

Hifu Kezelés

Hifu Kezelés
2019. június 24.

Öt hónapja voltam HIFU kezelésen: teljes arc, nyak, dekoltázs.
(Gondolom, ugyanabban az elegáns budai szalonban, ahol az előttem szólók: II. ker)
Röviden: nem ér semmit, pénzkidobás.
Hosszabban: első csalódás, hogy az arc közepét és a szélét nem szabad kezelni a géppel, mert "ott futnak az erek és begyulladhat".
Na de: minden probléma középen van: homlok vízszintes ráncok, szemöldök közti haragos ráncok, ezeket nem lehet. Ajkak alatti-fölötti mini ráncok: azt se lehet. Nyakon vízszintes ráncok: nem lehet. Dekoltázs középen, ahol a pókhálók lesznek majd (még nincs): nem lehet. Szem alatti táskákat nem lehet. Ahol a fülem találkozik az arcommal: az meg a széle, azt sem lehet.
Úgyhogy maradt a "többi" rész, illetve ahol a bőrön átlátszanak az erek, ott sem lehet.
Így a "maradék" részeket kezelték, de minek: azokon így 5 hónap elteltével sem történt SEMMI változás.
Sőt, 1 hónappal a hifu kezelés után - ugyanott - kaptam egy rádiófrekvenciás kezelést is, benne volt a 150e Ft-os (akciós) csomagban, de annak sem láttam sem azonnali, sem későbbi eredményét.
Mivel mindenhol azt olvastam, hogy nagyon fáj, a kezelés előtt fél órával bevettem egy Algopyrin-t, hogy zsibbassza le előre a fájdalomközpontot. Nem tudom, hogy emiatt-e, de nem volt vészes a fájás, kicsit éreztem, hogy ütöget, főleg, ahol a csonton vékonyabb a bőr (szem alatti arccsont, állkapocs csont, szemöldök fölötti csont), de elviselhető volt, rosszabbra számítottam.
Aztán olvastam valami angol nyelvű fórumon, hogy egy csajszinak 3 hónappal a kezelés után kiolvadt a zsír az arcbőre alól és úgy néz ki a beesett arca, mint öreganyám, úgyhogy erre is ráparáztam, de nem történt semmi ilyesmi. Annyira nem, hogy a tokámról sem tűnt el az a mini zsír, ami van, pedig azt nyugodtan leolvaszthatta volna.
A kezelés után hónapokig (most is, azóta is) iszom a kollagén italt és a szokásosnál több vizet, napi 2.000 mg C-vitamint szedek - mindent a kollagén termelés segítéséért, de nem látom, hogy lenne bármilyen eredménye.
Semmi változás nem történt, semmilyen irányban, totál pénzkidobás ez a hifu kezelés. Nekem legalábbis.

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték
2019. június 24.

2017: Szépen színez, pár színt már próbáltam. Puha és fényes lesz tőle a haj. De nekem nem kopik. Lenő. Úgy műxik, mint a hajfesték.
Up 2019: Még mindig használom, kb. félévente kenek egyet. A csokoládé bonbon lett a kedvencem: ennél kicsit sötétebb az alapszíne a hajamnak, úgyhogy határozottan tudom azt mondani, hogy világosít. Kicsit szőkésebb-világosabb és vörösebb lesz (a középbarna vörösmentes) hajam. Nagyon lassan kopik ki a hajamból, inkább azért színezem újra, mert lenő. Fodrászom azt mondja, úgy néz ki, mintha ombre-t festettünk volna, a lenövése közben fokozatos színátmenetet produkál.

Yamuna Ichtyolos Hidegen Sajtolt Szappan

Yamuna Ichtyolos Hidegen Sajtolt Szappan
2019. április 12.

Nem bírta a bőröm, pattanásokat okozott. Kicsi sima kinyomhatókat és óriási gyulladt kinyomtatatlanokat. Nem hittem el, hogy ettől van: abbahagytam, erre letisztult az arcom. Megint elkezdtem használni, erre megint jöttek a patik. Több körben is megcsináltam, mert nem hittem el... De ez van: nem kompatibilis az arcommal.

Delia 40+ Nappali és Éjszakai Ránctalanító, Intenzíven Hidratáló Arckrém

Delia 40+ Nappali és Éjszakai Ránctalanító, Intenzíven Hidratáló Arckrém
2019. február 26.

Sima hidratáló krémnek elmegy, tehát az arcmosás utáni száraz bőrömet jól hidratálja, de a ráncok feltöltésében és a bőröm feszesítésében nem segített. Azt viszont értékelem, hogy nem csípi a szemet, nem okoz semmilyen allergiát és pattanásokat sem. Más krémekkel is jól kijön.

Aromax Liposzómás Hyaluron Szérum

Aromax Liposzómás Hyaluron Szérum
2019. január 12.

Érezni az alkoholt, kellemetlen tőle az illata és emiatt a tudat is, hogy mit kenek az arcomra. Egy üveggel használtam el, öregedésgátló, ránctöltő hatást nem véltem felfedezni, viszont patikat azt okozott. Nem vált be.