vanett

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Panka's place
Regisztráció dátuma: 2012. április 3.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Paula's Choice Omega+ Complex Moisturizer

Paula's Choice Omega+ Complex Moisturizer
2019. március 4.

Nem szeretek elhamarkodott véleményekkel előállni, mert nagyon félrevezetőek tudnak lenni. Viszont a km-es vélemények alapján beszerzett szérum változat és a ragyogó eredmények után egyszerűen belebetegedtem volna, ha nem szerzem be nagyon gyorsan ezt a változatot is.
Az állaga tömör, mégis könnyed. Rendesen érezni rajta a shea vajat, mégsem émelygősen túladagolt. A pumpa nekem fura: nagyon pici adag jön egy nyomással - 2 kell az egész arcomra.
Hamar beszívódik, nem hagy ragacsos utóérzetet. Extrém (= lángoló atópia) esetben még nem teszteltem, hidratáló-képességéről igen szűkszavúan tudok nyilatkozni - mivel ez az utolsó lépése a rutinomnak, előtte 6 réteg hámlasztó+tonik+kezelés+szérum van. Paula Skin Recovery éjszakai maszkjánál sztem kevésbé hidratáló, s bár csak éjszakára használom, el tudom képzelni, hogy nappalra se legyen feltétlenül sok.
Illatmentesre rendelkeztem be arcápolás terèn, megszoktam az esetleges kellemetlen szagokat vagy kémiai illatokat, így mindig meglepődöm, ha vmi tényleg illatmentes vagy akár még esetleg kellemes is, s nem feltétlen kémiai szagú. Ennek a krémnek pedig sztem kifejezetten kellemes illata van. :)

Nem nélkülözhetetlen darab, a szérum változata annál inkább. Viszont a barrieremet a linolévsavak mentették meg, így nekem must have. A ceramidokkal nem sokra mentem, a niacinamide is sokat segített, de önmagában nem volt elég, a hialuronsav is remek dolog, viszont vmi még mindig hiányzott. Ezt a lyukat foltozták be a linolénsavak kevesebb, mint egy hét alatt. Ami korábban hetekig, majdnem hónapokig lehetetlen volt, azt ezek a hatóanyagok pár nap alatt megoldották.
Kellemes formula, csak jó tapasztalataim vannak vele - a pattanásaim sem lelkesedtek be a használatával.

Garnier Ultra Doux Délicatesse Rizskrém & Zabtej Gyengéd Nyugtató Sampon

Garnier Ultra Doux Délicatesse Rizskrém & Zabtej Gyengéd Nyugtató Sampon
2018. február 10.

Hidratálni kicsit sem hidratál, de legalább nem szárít (ezért jár 2 csillag). Nyugtatni meg aztán végképp nem. A marketingszöveg túl csábos ennek a teljesen átlagos samponnak.
A kellemes illata miatt még egy erős fél csillagot ki tudok osztani.
Inkább ne vegyetek ilyet! Lécci!

Garnier Ultra Doux Rizskrém & Zabtej Tápláló Hajpakolás

Garnier Ultra Doux Rizskrém & Zabtej Tápláló Hajpakolás
2018. február 10.

Ezmiez?!?!?! Az itteni csillagok alapján azt gondolná a földi halandó, hogy azzal van dolga, amit el szándékoznak adni: hajmaszk helyett azonban egy olcsó illatos krémlötty van a tégelyben.
Lehet, tök nem ebben az univerzumban élek, de nekem a maszk vmiféle nagyágyú vmi speckó problémára. Táplál, fényes, puha, sima - ezeket a szavakat még csak bele se merném hazudni a reklámszövegbe! Egy gyenge balzsamnak is nagyon nagy jóindulattal megy el. A maszk minősítés pedig a sz@rból várépítés kategória.
Nekem egy zöld diónyi adag megy a lapockám aljáig érő, normál vastagságú, normál sűrűségű, nem száraz hajamra (csak a copfvonaltól lefele balzsamozok), mert egyszerűen kevesebb még minimálisan sem csinál semmit a hajammal > muszáj annyit pocskolnom, hogy tocsogjon a krémben. (Legalább gyorsan fogy, nem kell sokáig szenvednem vele/tőle.)
Se nem gazdag, se nem tápláló, viszont egy évezred kimosni. A hátamon nyákos réteget hagy öblítés után, amit igen sok idő eltűntetni.
Most azon gondolkodom, tudok-e az 1 csillagra magyarázatot adni... Az illatát esetleg, de csak azért, mert nulla meg -1 csillag nincsen. Sztem ez a termék semmit nem érdemel.

Clinique High Impact Lash Elevating Mascara

Clinique High Impact Lash Elevating Mascara
2017. november 2.

Én nagyon akartam ezt a spirált szeretni, de nekem sem ment.
Nem tudom már, hogy egyáltalán fel merjem-e róni, hogy pandásít - ugyanis az utóbbi fél évben vagy 6-8 spirálom volt, s egyikről sem tudtam elmondani az ellenkezőjét, így kezdek attól tartani, hogy ez vmi génhiba nálam. 🤣
Amúgy szép pillákat csinál nekem nagyon, elégedett vagyok vele. Éjfeketék, drámaiak, emeli őket a magasba. Valóban nehézkes a felvitel, de sztem nem megszokhatatlan. A szemzughoz is könnyen hozzáfér az ember.
A festék valóban ragaszkodik, de nekem a 2 fázisú Take The Day Off nagyon könnyedén leszedi, semmi nehézséget nem vettem észre.

Clinique Pep-Start Pout Restoring Night Mask

Clinique Pep-Start Pout Restoring Night Mask
2017. október 28.

Ez a kis cukiság maga a csoda! Atópiások, ekcémások, cserepes ajkúak! Ne keressetek tovább! Szenvedésetek véget ért!
Nem tudtam, mit kenjek már a fejemre, az ekcémám széttrancsírozta a fejemet, gyakorlatilag egy merő vörös lángolás volt a szám körüli rész. Az Oriflame Tender Care mézes balzsamja az erős, féjfájást okozó szagával kiverte a biztosítékot, pedig nagyon tudtam volna szeretni (a sima verzió illatanyagmentes, viszont a propylparaben miatt nem játszik). Úgyhogy elegem lett a keresgélésből, a szagolgatásból (nagyon kevés olyan illat van, amitől nem leszek rosszul: a 2. terhességem óta gyakorlatilag semmiféle illatot nem tűrök meg magamon, s néha kínkeserv illatmentes működő kencét találni, úgyhogy nálam Clinique-ék kb adu ászok, s ált. valamelyik terméküknél kötök ki a végén úgyis).
Már első használatkor megszűntette az égő érzést (az ajkaimon kívűl is kentem, egészen fel az orromig). Igaz, enyhén csillogó felszínt hagyott, de különösebben nem volt feltűnő. Nagyon nagy megelégedéssel vettem tudomásul, hogy nem képez vízhatlan fedőréteget, mint rózsasviaszos haverja Clarins-éknél, hanem a bőr be tudja szívni. Szóval egyből barátok lettünk.
Az 1. éjszaka után láthatólag eltűntette a száraz foltokat, azonban az ajkaim összeérintésekor még vastagon éreztem a cserepeket. A megfelelő mennyiségű víz ivása előtte is megvolt, szóval nem azon múlt vagy állt a dolog. Arra figyeltem, hogy amint érezni kezdtem, hogy újból húzódni kezd a bőröm (maszkban dolgozom egész nap), újrakentem. 2 napig csak ezt használtam, s a 3. nap reggel vége volt. Minden babapopsi, sehol elhalt cafrangok.
Úgyhogy nekem ez egy nagyon fasza kis cucc. Lehet, hogy nem olcsó, lehet, hogy ilyen INCI-vel lehet találni még ennyire effektív illatmentes védőfelszerelést, de nekem már nincs erőm a vadászatra.
Az INCI böngészése közben azonban igen erősen megfogalmazódott bennem, hogy valami vagy nem stimmel, vagy én vagyok valahol nagyon más világban, de sehogy sem tudtam azokat a peptideket meglátni az összetevők közt! :D Ettől még egy szuper termék, nem fogom másként gondolni.

Clinique Pep-Start Pout Perfecting Balm

Clinique Pep-Start Pout Perfecting Balm
2017. október 28.

Krémes, könnyed textúrájú, tükör nélkül felkenhető színezett ajakbalzsam - a Cherry árnyalatot birtoklom.
A stiftnek intenzív színe van, azokban felkenve kevéssé pigmentált - nyilván ne akarjuk fedést egy színezett ajakbalzsamtól. Az ajkakon egy eszméletlenül finoman krémes réteget hagy, ami viszonylag rövid idő alatt (10-15 percet mondanék) beszívódik - sajnos, nálam ez a szín fakulását is jelenti, amiért nyilván nem vagyok mérges, hiszen amennyire emollient összetevőkkel telepakolt, úgy tartósságot nem vártam.
Az atópiától meggyötört számat az éjszakai haverja (pep-start pout night mask) tette rendbe, ezt csak szintentartásra használom. Nappalra elég, de folyamatosan kell kennem, mert az ekcémám nem viccel - ez nem a termék hibája (!), nálam ez volt az egyetlen olyan termék az éjszakai maszk mellett, ami szinten tartotta a hidratáltságot: amint máshoz nyúlok, kész, vége, újabb több napos szenvedés a cserepekkel, repedésekkel az ajkaimon. Úgyhogy ez nálam csodaszer, kb. az egyetlen smink(szerű), amit a számra kenni tudok ebben a csodálatos időszakban és nem zombiként vagy útszéliként mutatok benne.
A szín intenzitása és tartóssága lehetne jobb is, emiatt nekem nem max. csillag.

Skin 79 Water Wrapping Non Chemical Sun Block SPF50+ /Pa+++

Skin 79 Water Wrapping Non Chemical Sun Block SPF50+ /Pa+++
2017. augusztus 14.

Könnyed (😱), nem meszelős krém formátum. Egész napra matt felszínt biztosít. Pattanásokat nem okoz. A szemkörnyék érzékeny bőrét se irritálja. Nekem azonban önmagában nem elég: alá kell hidratálnom.
Nagy szerelem.

Kiehl's Calendula & Aloe Soothing Hydration Masque

Kiehl's Calendula & Aloe Soothing Hydration Masque
2017. augusztus 10.

Egy 14 ml-es tégellyel kaptam belőle, amit egyszer használtam maszkként, ugyanis sajnálom lemosni a hidratáló maszkokat. A 2. használattól hidratálóvá minősítettem. Az aknés bőröm imádta - a hidegebb hónapokban nem volt elég önállóan annak ellenére sem, hogy vastagon kentem.
Amikor elfogyott a kis tégely, meggyőztem magam, hogy nem kell ez nekem, van elég kence a polcomon. Aztán néhány héttel később kezembe akadt egy kis zacskós minta, s elhasználtam. Akkor jöttem rá, hogy a bőröm is ugyanúgy imádja, nem csak én.
A hormonális akne (amivel "büszkélkedem") a lehető leggázabb, ami egy aknéssal megeshet, ugyanis az aknés napokon, amikor a hormonok (nekem spec. az ösztrogén a ludas) az egekben vannak, teljesen mindegy, mivel kezelem le a kinyomott kis vörös foltokat, újratelődik a rendszer, s még akár 2-3x is jön belőle dzsuva. Ez a gél azonban szépen leviszi a pirosságot, fertőtleníti a kezelt felületet, s nem kell kismilliószor nekiesnem ugyanannak a dögnek, mert gyönyörűen lenyugtatja.
Nappali krémnek önmagában, éjszakára pedig szérum fölé használom. A szemem bőre is hálás érte, teljesen jól hidratál ott is, nem irritálja a vékony bőrt.
A tégelyes kiszerelésnek nem örülök, de nekem tényleg csodaszer - a száraz és aknés bőröm irtó hálás érte (elég kihívás olyan cuccokat találni, ami mindkét "versenyzőnek" kedvez).

The Ordinary Matrixyl 10% + Ha

The Ordinary Matrixyl 10% + Ha
2017. június 25.

3 hetes használat éjszakai után (egész arcon) még mindig fogalmam sincsen, mit írjak róla... Nyilván a peptidek jótékony hatását nem (feltétlen) fogom érezni - mondjuk, ráncom sincsen, ahol esetleg "azonnal" észrevenném. Feltölteni engem nem tölt fel (3 bő cseppet kenek az arcomra, ami jó tocsogós mennyiség, lassan is szívódik be az ebugatta), halvány hidratálást érzek csak - de emiatt nem venném meg, az biztos. Igazából azért használom még, mert eddig, az általam használt 5 The Ordinary termékből (23% és 10% C-vit. szérum, hialuron-szérum, hidratáló) egyiket se tudtam hatástalanság miatt megtartani - egyedül a 10% C-vit. szérummal erőlködöm még-, s akarom, hogy valami működjön ettől a cégtől, mert nem akarom elhinni, hogy ennyi fantasztikus, szép összetevővel, gondos munkával egyszerűen képtelenek effektív terméket létrehozni, amikor más cégek fele ennyi jósággal érnek el látványos, ragyogó eredményeket.
Azt el tudom mondani, hogy pattanást nem okozott, ártani nem ártott - de, ugye, nem erre van kitalálva. Meg ne azért legyen már valami jó, mert nem rosszabbít adott helyzeten! Még gyötröm a pipettáját. Majd frissítek.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2017. június 25.

Amíg használtam (3 hét után és a szérum felénél feladtam), folyamatosan azon gondolkodtam, hogy mégis mikor kéne érezzem a hidratálást... Kentem én szorgalmasan reggel és este is, közvetlenül a tonik után. A panthenolt, ha nagyon rá akarom fogni, mondjuk, éreztem: nyomkodás után (talán) nem volt olyan piros a bőröm, de annyira meg nem volt látványos a hatása, hogy kedvem legyen magamra kenegetni. Egy szérumhoz képest hamar fel sem szívódott, semmi pluszt nem kaptam tőle - max. egy csini kis üveget a fürdőszobai szekrényre, de azért egy formás kis üveg csecsebecséért nem biztos, hogy van kedvem kiadni majdnem 2 és fél ezer forintot. Ezzel együtt összesen 5 The Ordinary terméket próbálok/-tam (23% és 10%-os C-vit. szérumok, peptid-szérum, hidratáló meg ez), de egyik se győzött meg annak ellenére, hogy csudiszép és jó összetevőik vannak. Majdnem mindegyik The Ordinary termékem másnál kötött ki (a 10%-os C-vit. és a peptid-szérum kapcsán erőlködöm még), pedig nagyon akartam tőlük valamire esküdni, de nem tudok. Szeretnék bízni ezekben a termékekben, nálam azonban egyik se remekelt. Vagy semmit, vagy pattanásokat generáltak (a C-vit. szérumaik nagyon komedogének nekem). Kezdem azt hinni, hogy valahogy én vagyok nagyon szerencsétlenül összerakva, mert mindenki más ódákat zeng róluk...