vanillacaramella.sweet

Regisztráció dátuma: 2013. február 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. február 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Silky Baby Sensitive Care+ Wipes Törlőkendő

Silky Baby Sensitive  Care+ Wipes Törlőkendő
2022. július 24.

Kipróbálásképpen vettem egy 4csomagos kiszerelést belőle. Nos, elég vékonyka törlő és illatosított enyhén. Kellemes,de illatos. Hosszúkàsabb alakú téglalap, vékony, könnyen nyúlik viszonylag, viszont eléggê nedvesített és hasznàlat után kellemes selymes a bőr. Legkisebbem nem lett tőle kiütéses és én sem, sehol. A vastagságát kevesellem. Egyébként egynek jó, ha akciós,mert "mindenmentes",elvileg. A panthenol illatát érezném akkor? Összetevőket ellenőriztem, ugyanaz van ràírva,mint ami itt fel van tüntetve.
Nincs benne szappan, alkohol és illatanyag, ez is rà van írva,hàtha vkinek segítek ezzel az infóval. Nem érzem azért rossznak, kap 4*-t.

Garnier Micellás Víz Rózsavízzel

Garnier Micellás Víz Rózsavízzel
2022. július 19.

Az illata nagyon finom, kellemesen rózsás, jól tisztít, nem csíp, de nekem zsíros a bőröm tőle utóétzetre és fénylik is. (Alapból egyes részeken szàraz, de T -vonalon meg zsíros a bőröm.) Összetevők majdnem mind OK,peg van benne.

Mexx Simply for Her EDT

Mexx Simply for Her EDT
2022. július 16.

Annyira hű a nevéhez, hogy kàr volt kiadni, tényleg szimpla, egyszerű, túl könnyed.

Nagyon enyhén friss (citrusok), kis viràgos illat, lágy szantàlos selymes (benzoin) alapon. Gyümölcsössége szinte nincs, tartóssàga, szillàzsa sincs. Tulajdonképpen semmi rosszat nem nyújt az illatàt tekintve végülis, csak tényleg olyan semmiség, hogy nem értem, miért van.

Mondjuk aki fejfájós, annak tökély, ha muszàj,hogy azért mégis vmi illat legyen rajta migrênje alatt, de nem akar rosszul lenni. Vagy még a 40fokban jó, arra a 20 percre, míg van, mert nem fog megfojtani senkit, illetve irodàban is fújható.
Nem akarom lehúzni annyira,legyen 3*.

Lanvin Blue Orchid EDT

Lanvin Blue Orchid EDT
2022. július 14.

Csak 1x teszteltem nemrég, ez alapján írom véleményem.

A nevéhez hűen tényleg orchideàs illat, rajtam a pézsmàval, nőszirommal együtt domináns, a többi jegy nagyon elbújik. Semmi citrom,alma, sem vanília, tonka. Kifejezetten viràgos, mint ahogy ez vàrható is, de valahogy az én bőrkémiàmmal nem működött együtt, nem tetszik sajnos, nincs összhang. Nem édes illat. Üvege viszont szép, igényes, illik hozzà. Tartóssága 5-6 óra. 4*

Naomi Campbell Here To Stay EDT

Naomi Campbell Here To Stay EDT
2022. július 13.

2022. Júli 12-13: Jön egy nyàri update: Melegebb időkben hasznàltam és megint egy olyan szitu, hogy nagyobb mértékben érzem màsnak az illatot,mint az megszokott az illatoknàl évszakkülönbség kapcsàn.
Furcsa és sajnàlom,hogy nyàron pont a kedvencem, a málna tűnik nagyon el belőle és a ribizli is enyhébben üdít a maga fanyarságával, gyümölcsösségével.

A forrósàgban sokkal de sokkal erősebben érződik rajtam a jázmin és a rózsa,a pézsma is erőteljesebb,illetve amit nem írnak jegynek, de kis púderesség is megjelenik, ami még éppen belefér nàlam (a sok púdert nem annyira szeretem).

Tehàt màr nem annyira kis üde semmiség, hanem sokkal viràgosabb, erőteljesebb, de persze magàhoz mérten, mert még most sem nagyàgyú, nem túlzàs, nem erőszakos, nem sok. Azt hiszem, kellően kielemeztem ezt az illatot is. Viràgos-gyümis illat, a megnevezést direkt ebben a sorrendben írtam a mennyiséget jelezvén. Feljavítom 4*-ra,mert ugyan nem életreszóló szerelem illat, de kicsit jobb és több, mint annak idején megismerve, kategóriájában jó.
Megjegyzés: most nyàron jól esett volna, ha megmarad a málna és ribizli jobban, de sebaj,majd télen.

(Kellemes illat, de elég belőle a kicsi kiszerelés amolyam hétköznapi, futkosós vagy gyerekekkel jàtszóterezős illatnak, teszt alapjàn a méhek sem kergettek, mert nem annyira édes! Nem nevetni! 😄 Ez fontos szempont,ha több óràn àt vagyok kint zöld övezetben és nem akarok csípést vagy a gyerekekkel kilómétereket futkosni ijedten. 🤣)

2021. január 18. Nemrég teszteltem, egy nagyon kis üde, kis szillázsú, 3 órás "tartósságú" illat. Főleg málnás-rózsás volt rajtam, pici fanyarabb ribizlivel. Pézsma és vanília rajtam nem volt kivehető. Nagyon irodabarát, bármikor hordható, egyszerű komfort illat. Végülis kellemes, de semmi újat nem nyújt. 3*

Esprit Essential EDP

Esprit Essential EDP
2022. július 12.

2022. Júli 12: A kis 20ml-semet hasznàlgattam a nagy forrósàgokban, ez alapján meg is változott a véleményem kicsit az illatról. Télhez képest nyàron eléggé más lett rajtam, most sokkal kevésbé gyümölcsös, nagyon előtérbe került a magnólia, a lótusz és a cédrus fássàga is, most alig érezni a g.almàt, ribizlit, a bazsarózsa is épphogy. Most sokkal markánsabb, fàsabban friss az illat. Most így csak 4*.

2022. február 6.: Ma teszteltem m-ben, nagyon kellemes, jó gyümölcsös indítással, majd hamar csatlakozik a rózsa, lótusz, kis tiszta magnólia, majd pézsmás-ámbrás, meleg illat kerekedik, édes-virágos-gyümis összhatással, teljesen finom, nőies, édes! (Cédrust nem tudtam kivenni).
Én nem szeretem a magnóliát, de ebben "elfér". :)
Üvege nagyobb kiszerelésben hosszúkásabb. 5*

Bruno Banani Daring Woman EDT

Bruno Banani Daring Woman EDT
2022. július 12.

Jópàrszor teszteltem màr a megjelenése óta, mindig kis kellemes, üde, ropogós almàs -viràgos illatnak éreztem, bàr főleg têli időszakban volt rajtam, érdekelt, milyen nyàron.

Jó áron jutottam itt km-n hozzà, meg is örültem neki, köszi ismêt az eladónak! :)

Jó élményem van és pozitív tapasztalatom ezzel az illattal, mert meglepően tartós, 5-6 óra simàn, bàr kisebb szillàzzsal, de a jegyeit tekintve ez is klassz!!
Az illat maga kifejezetten ropogós, friss alma, édesen, kis barackossággal, amihez pici rózsa, selymes benzoin és krémes szantàl is hozzásimul.

Eleinte még mintha kis vaníliàs porcukros beütése is lenne, ami hamar elillan, később erőteljes almàs-viràgosba megy àt és rajtam leszàradásig ilyen is marad. A cédrus, rózsa, pézsma nem hangsúlyos, a bergamott és narancsviràg az, ami együtt friss-viràgosságot ad, de ha nem olvasnàm, nem mondanàm meg,hogy narancsviràgos illat,pedig szeretem ezt a jegyet is.

Nagyon üde, zamatos, ropogós almás -viràgos illat, nekem tetszik, a nyàri melegekben is egész jól bírja, nem fullasztó, de nem is halovány, hétköznapokra ideàlis, szerintem irodàban is kellemes, édeskés, de nem torokmaróan. Finom, kategóriájában nagyon jó. Üvege a 2 csücsökkel és a műanyag kupak mivolta kissé gagyi, de a szín passzol, esetleg barackosabb is lehetne.

Carolina Herrera Very Good Girl EDP

Carolina Herrera Very Good Girl EDP

A VGG Glamnél ez vmiért jobban tetszett magamon,
pedig fordítva szàmítottam rà tesztelés előtt. Igazán a nyári forrósàgban tudom elképzelni ezt is, illetve furamód olyan,mintha több (piros)gyümölcs lenne benne, mint ahogy írjâk.

Üde gyümis a ribizlitől és licsitől, finom rózsàs mellé, kissé fàs-vaníliàs alapon. Kellemes, édes, rózsásan virágos, vaníliás illat, erőteljesebb a Glamnêl, bàr tesztelni fogom még később mind2t.

Egy hibája van csak,hogy a licsi bizonyos hőfok utàn savanykàs, erjedt vagy enyhén romlott szaghoz hasonlóvà tud vàlni (rajtam), pedig az üdeség miatt hasznàlt jegy, szóval ...

Tartóssàga jobb, olyan 5-6 óra, de erős szillázsa csak 2-3 óra maximum, persze ruhàn minden tovàbb tart. A piros kihívó színe tetszik, az üvege instabil szàmomra.

Kívàncsi lennék, milyen lenne, ha a licsi helyére mandarin vagy bergamott, esetleg körte került volna? Nem vagyok parfümőr, úgyhogy nem fogom tudni kipróbàlni..

Ja még vmi: én nem érzek màlnàt, pedig vadászok rà, szeretem ugyanis.

Carolina Herrera Very Good Girl Glam EDP

Carolina Herrera Very Good Girl Glam EDP
2022. július 12.

Hmm,ha cseresznye, akkor Tom Ford,vagy költséghatékonyabb megoldàsa a Zara Cherry Sm. inkàbb. Ez a VGGG nem hozza azt,amire szàmítottam. Értem amúgy,hogy mire "gondolt a költő", a jelenlegi trendet követi, a maga módján.

Nem rossz, de egyszerű, kellemes, légies-gyümis illat rajtam, nagyon kevés mandula, liliom, vanília van benne, nyilvàn számomra. A vetiver sem erős,de azt nem bànom!

Nyàrra való, semmi erős jegyet nem tudok kiemelni, gyümis-rózsás-édes illat.

Azt hittem,hogy jegyek alapjàn ez fog tetszeni, de jobb rajtam a VGG.

Tartóssàga, nos 3-4 óra. Az üveg színe klassz, illik hozzá, az üveg alakja eléggé instabil, mint ahogy a többié is, de ugye direkt kihívó és más, talàn túlontúl csajos, nàlam éppen hatàrvonal mêg.

Ariana Grande Thank U, Next 2.0 EDP

Ariana Grande Thank U, Next 2.0 EDP
2022. július 12.

Rövid ismerkedésünk volt, mert ugyan tetszik nagyon az üveg színe, hàt levettem a polcról, lássuk, milyen. Az üveg alakja nem tetszik amúgy,nem esik kézre és a koncepció sem nyerő, de végülis nem az én korosztàlyomnak szól.

Az illatról: rajtam eléggé limeàrisan érezhetőek a jegyek abban a pàr óràban, míg tart a parfüm.
Édeskés, zöldleveles epresnek ható, orchideás-jàzminos illat,kis habos cukrossàggal, pézsmás-szantàlos,krémes alapon. Selymesen édes az összhatás, lényegében. Hamar bőrközeli.

A grànàtalmàt nem érzem ki (az Euphoriàban,vagy Aguilera Unforg.illatokban jól kivehető),de az almát sem.

Nem rossz, de számomra semmi olyan különleges nincs benne, ami megfogott volna, pedig könnyű elcsàbítani, a kedvencek mellett mindig vàgyom vmi újra is, főleg édes területen. 3 és 4 közt ingàzom,legyen 4*.