vanillacaramella.sweet

Regisztráció dátuma: 2013. február 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. február 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Avon Incandessence Lotus Parfüm

Avon Incandessence Lotus Parfüm
2021. április 13.

Update: Marad az 5*, csak beszereztem üvegesen is. :) 3-4 órát tart ki, nem egy brutális aurát okozó illat, de jegyeit tekintve én nem is ezt vártam tőle. Leszáradáskor jobban közelít a Chanel Eau Tendre-hez, de fenntartom korábbi vélemyénemet, ez édesebb annál, ez csak kiegészítés. Szeretem! Árát nagyon megéri,amennyiért én vettem (1600-), az üvege nekem kissé fura, de végülis a színe oké hozzá, na meg az Incandessence sorozatra ugye ez az üveg a design.

2021. március 16. :
Milyen meglepetés, rosszabbra szàmítottam,kellemes csalódàs! Ez az illat rajtam édes-gyümölcsös-virágos illat.

Alma, szeder, vanília mind jól érződik és édesítik, de ugyanúgy helyet kap a viràgos oldala, főleg a rózsa, ibolya, lótusz.
Én a borostyànt nem érzem,a pézsmàt sem, de még tesztelgetem.

Régebben olvastam róla,hogy a Chance Tendre-hoz hasonlítottàk. Nos ez sokkal édesebb, viràgosabb annàl és finomabb szàmomra, de azt is kedvelem.
Nekem nagyon tetszik, kis kellemes tavaszi-nyári illat! Biztosan nem tolakodó sehol sem, irodabarát (màr ha vki nem Home Officeban van ugyebár).

Oscar De La Renta Bella Rosa EDP

Oscar De La Renta Bella Rosa EDP
2021. április 13.

Nagyon régóta szemezgettem vele, de vakon megvenni sokallottam az árát, mígnem nemrég megláttam egy szuper árat érte.
Hú de jó, hogy megrendeltem! :)
Nekem ez az illat nagyon tetszik!!!!

Először is az üvege, egy dísz önmaga, szép, különleges, nehéz, de kupakja jól zár, szépen megmunkált az egész és illik a színe, mindene az illathoz.

Az illat pedig végtelenül bájos, nőies, simogató, édes-rózsás! A citrusos oldala üdíti, a jázmin édesíti, lágyítja, a bors picit dob rajta, a frézia is annyira szép benne, a szantál és pacsuli pedig kiváló alap és nem erőszakosak egyáltalán, egybesimul az egész kompozíció rajtam.

Rajtam nem sok köze van a LVEB-hez, mert az sokkal erőszakosabban pacsulis-gyümis-rózsás, amelyben a ribizli, a púderesség, a tonka, a praliné, vanília uralják az egészet töményen. Bár szeretem az ilyesmi illatokat, nekem a LVEB viszont már túl sok.

Ez a Bella Rosa tényleg kis bella (szép), könnyedebb, üdébb, enyhébb, mégis benne van, ami kell és jól kitart a bőrömön is!

Furát írok, mintha icipici porcukrossága lenne, ugyanezt érzem még a Lanvin Modern Princess illatnál is, nem tudom mi okozza ezt nálam ennél a két illatnál. A pézsma, jázmin, frézia a közös bennük, talán ők okoznák ezt, nem tudom. De finom! :) Nem szirupos, hanem szép egyensúlyban édes, virágos, gyümis!

Nagyon boldog vagyok most, ugyan hosszas vacillálás, olvasgatás előzte meg, hogy enyém legyen, de imádom! Hamarabb kellett volna megvennem, de így is örülök! 10*!

Maestro Délice Femme EDP

Maestro Délice Femme EDP
2021. április 13.

Először is, az üvege, szép, nőies, bár robosztusan nehéz és nagy, de színre is jó, minőségi kidolgozású, felül átlátszó, alul a bőrös borítás, összességében élőben is szép! (nem az erős pinkes a színe, hanem a barackosabb. Neten többféle színben mutatják).
Az illat pedig, örlök, hogy megvettem akciósan.
Bár sehol sem találtam részletesebb összetevőket róla, ezért a saját orromra hivatkozva tudom csak leírni, hogy valamivel több összetevős ez az illat ,mint ahogy neten leírják róla.
És finom! Röviden egy citrusos-rózsa, kis r.borsos enyhe beütéssel, de igenis minőségi, finom, nőies illat, és tartós is rajtam, a jellege ellenére.
Kifújáskor teljesen bergamottos-rózsás üdeség, tiszta, ropogós! Majd kis idővel kezd picit változni, előjön rajtam többféle virágossága és egy csipetnyi r.bors, ami annyira feldobja, hogy na!
Ha hasonlítgatnom kellene, akkor a Bvlgari Rose Essentielle sokkal pirosgyümisebb, erősen rózsás, melegebb, pacsulis-pézsmásabb ennél, kis fássággal, jázminnal ugye.
A Boucheron Quatre En Rose mégjobban meleg, ribizlis, gyümisebb, pézsmás-pacsulisabb ennél, fülledtebb.
Tehát ez a Délice egy üde, kis ropogós, friss szirmos, citrusos, édes rózsás illat, kis plusszal. Szerintem ebben is van pézsma icipici.

Nagyon kellemes, nem nehéz illat, kiváló egész évszakban, de szerintem a tavasz és a nyár neki való lesz.
Nekem nagyon tetszik, pont az egyszerűsége, üdesége és mégsem rossz, nem unalmas. 5*

Givenchy Live Irrésistible Rosy Crush EDP

Givenchy Live Irrésistible Rosy Crush EDP
2021. április 9.

Mintám van, kifújáskor erősen ropogós citrusos-rózsás-fanyarkás, majd elkezd virágosabb és szúrósabb-borsosabb lenni, kis földes porossággal, és szintetikussággal (amboxán) és egy fura növényes jelleggel (goji?).
Az eleje még elmegy, semmi különös, de ha tartós lenne és üde citrusos-rózsás maradna, bár hasonlít sok illatra, nyáron még jó is lenne nekem. Viszont a szív és alapjegyek, azok sajnos nem jó összhangot adnak rajtam. Vanília nulla, a pacsuli és pézsma is alig van jelen.
Most citrusos, rózsás, fűszeres nyári illatot akartak vajon, vagy vmi pikáns erősebbet? Minkdettőt elrontották. Nem borzalmas, de nem tetszik.
Az üveg szép, színe is oké.

Mivel itt is hiányosan vannak feltöltve az illatjegyek, iderakom, nincs időm mindig hibákat jelenteni.
Fej: Goji bogyó, Rózsaszín bors, narancs, Citrom, Bergamott
Szív: Rózsa, Pünkösdi rózsa,
Alap: Pézsma, Vanília, Pacsuli, Ambroxan

Givenchy Live Irresistible Blossom Crush

Givenchy Live Irresistible Blossom Crush
2021. április 1.

Hónapok óta tesztelgettem, nem tudtam dűlőre jutni, így kellett egy minta belőle, hogy ne csak a D-ban fújjam fel, hanem többször és itthon.
Ez tényleg egy citrusos-virágos illat, meleg leszáradással, nem rossz, kellemes, de hamar bőrközelivé válik, kis szilázzsal, a narancsossàg ekkor is jól kivehető!

Viszont érdekesebbre sikerült, mint a hasonló kategóriájú illatok általában.

Kifújáskor erősen keserkés narancos-rózsás-bergamottos, szinte szúrósan, majd puhítja és másképp üdíti fel az alma, a rózsa, ribizli.

Amikor leszáradóban van, akkor valóban melegséges oldalát mutatja, selymes vaníliás, pézsmás, kasmírral és ámbával. A kakaó nagyon a háttérben, én nem is érzem ki.

Ami érdekes nekem benne, az az, hogy végig megmarad a narancsos-citrusossága, emellé csatlakozik a ribizli, de rózsás is, gyümölcsös is, ugyanakkor meleg,de gyengéd alapokkal, nem uralkodnak el az alapjegyek. Tartóssága rajtam olyan 4-5 óra kb. Orrom a bőrömhöz tapasztva több. Ruhán is.

Sokkal-sokkal jobb és összetettebb illat, mint a Ti Amo Aignertől.

Illatjegyei teljességgel!:
Fej: keserű narancs, bergamott
Szív: bazsarózsa, alma, rózsa, fekete ribizli és málna;
Alap: kakaó, vanília, pézsma, kasmír, amberwood.

Tetszik, folyton szimatolom magam... és meglesz az 5*!

Nem értem, miért csak 4 jegye van a leírásban.

Aigner Debut

Aigner Debut
2021. április 1.

Egyértelműen vmely avonos illatra emlékeztet, vagy az avonos erre, nem tudom, "ki volt előbb".
Üde citrusos, erősen virágos illat. Amiket én ki tudok jobban venni, az a liliom, n.virág, bergamott, narancs, savanykás grépfrút, jázmin, kis fásság.

Nem tudok elvonatkoztatni az avonos érzettől, az se tetszett és sajnos ez sem, pedig sok avon illatom van és szeretem őket.
Egyszerű tavaszi-nyári, virágosabb komfort illat, üdébb kiadásban.

Aigner Cara Mia Ti Amo

Aigner Cara Mia Ti Amo
2021. április 1.

Alig vártam, de megérkezett a kis minta ma.
Nos, egy erősen bergamottos-citrusos illat, kicsi rózsával és fássággal, illetve lehelletnyi pikáns r.borssal, ami jól kivehető.
Számomra nagyon olyan, mintha egy olcsóbb kategóriás, egyszerű tavaszi-nyári illat lenne. Kicsi teás beütése is van 1 óra után.
Valahogy csalódott vagyok, többet vártam, drága is árban. Max 3 csillagot tudok adni, kategóriájában tartós végülis, a friss-citrusos mivolta azért jól kitart, de hamar bőrközeli. Leszáradásánál a vetiver és mohás porosság nem tetszik magamon.
Nagyon szép és jó az üvege, színe végülis, minősági illat egyébként,csak valahogy kevés, semmi plusszt nem érzek benne. Van már ilyen sok illat.
Örülök, hogy nem mentem vakvásárlásba vele, elég a minta.

Aigner Icon EDP

Aigner Icon EDP
2021. április 1.

Mmm, ez nagyon kellemes, hálásan köszönöm a mintát annak, akitől vettem. :)
Az illatról: Kifújáskor erős zöldes édesség (ibolyalevél?) és jázminos-vaníliás, bársonyos, barackos, de ahogy telik az idő, rajtam kis rágógumis jellege van, továbbfejéődve pedig 80%-ban a 2012-es Dolce & Gabbana Pour Femme!

Gondolom a sok közös jegy miatt (n.virág, jázmin, szantál, vanília, mandarin).

Számomra amúgy nagyon kellemes, kicsit különbözik csak az említett klasszikustól, és ha vki bánkódna az Icon hiánya miatt, tesztelje magán a D&G Pour Femme és P.Femme Intense illatokat, biztosan tetszeni fog neki az a 2 is és még kaphatóak, nem úgy, mint ez az illat.
Ha nem lenne a P.Femme, akkor 5* lenne.

Dior J'adore EDP

Dior J'adore EDP
2021. április 1.

Legalább 15 évvel ezelőtt, akkori majdnem rokonom, idősebb hölgy akarta nekem adni, de annyira borzalmasan tolakodó katyvasz volt, hogy nemet kellett mondjak, hiába erősködött, csomószor rámfújta, alig vártam, hogy letusoljak, mert mindenhova fújta én meg rosszul voltam.

Sokan leírták már, nem akarom nagyon ismételni a lényeget.
Brutálisan erős virágos illat, amiben tömény a magnólia, s.dinnye, t.rózsa, jázmin, orchidea, pézsma, viola, fás jegyek, frézia. Ezeket nem tudják a gyümölcsök sem lágyítani, inkább erősítik a töménységet (szeder, szilva, mandarin)..
A körte, gyöngyvirág is minek bele, elnyomja a sok erős jegy. És akkor jön a pézsma is.

Fele ennyi jeggyel jobb lehetett volna, vonzóbb klasszikus lehetett volna.
Extrémtartós, erős, tolakodó, fejbevágós-orronpofozós, émelyítő kuszaság, több méterrel előre szól, hogy jövök és jelez, hogy itt jártam.
Számomra ugyanennyire bántó erős, zavaros illat pl a La Panthere és Kenzo Jungle, csak abban még a fahéj stb is túltolt, az üveget hagyjuk.
Én se értem a sikerét amúgy.

Betty Barclay Women No.2

Betty Barclay Women No.2
2021. március 30.

Csodás kis klasszikus illat ez, engem évtizedeket repít vissza, teljesen retro feeling, de modern kivitelben! Gyermekkoromban éreztem hasonló illatot,de nem tudnám megmondani, mi volt az. NEM öreges az illat, ezt hangsúlyoznám.
Ritkán használom, de szeretem, sosem adnám el! Annyira bájos, nőies illat.
Kifújás után azonnal jön az időutazás, egy kecses, csinos nő sátál gondtalan lenge tavaszi-nyári ruhában, és ez az illat csodás virágos fuvallatként öleli körbe, mintha egy szép virágoskert mellett sétálnánk és a szél arcunkba fújná lágyan az illatokat. Már-már puha pamutos öleléssel!

Pici üde bergamott, de főleg a rózsa, ibolya, szantálfa és vanília kivehető rajtam. Mintha púderes-pamutos jellege lenne rajtam amúgy.

Nem erős, hanem gyengéd, kellemes illat. A borostyán rendkívül lágyan van jelen, kis melegséget ad neki a pézsmával, de semmi szúrós fásság, semmi túl tömény-erős nincsen benne.
Orientális, igen, mert mégsem annyira üde, mint egy citrusos-rózsás illat, annál azért sokkal virágosabb.
Édeskés, lágyan, gyengéden simogató, ennél sokkal de sokkal édesebb illatok is vannak.
Nagyon kellemes a fogása az üvegnek, jó a szín hozzá. Négyévszakosnak érzem, talán a tavasz az ő ideje, se nem túl hideg, se nem túl meleg. :) 5*