vattaidori

Regisztráció dátuma: 2019. június 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. június 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Kiehl's Midnight Recovery Concentrate

Kiehl's Midnight Recovery Concentrate
2021. szeptember 23.

Mintát kaptam belőle, rövidtávon azt mondom nagyon jó termék. Gyógyszer használata miatt száraz a bőröm és naponta kétszer kell hidratálni, különben húzódik, viszket. 2 másik kiehl's termékkel használom: a creamy eye treatment avokádós szemkörnyékápolóval és az ultra facial cream hidratáló krémmel.
Ebben a konkrét termékben az külön pontot érdemel, hogy isteni az illata, valódi levendulát érzek minden este, ami segít az elalvásban.

Kiehl's Ultra Facial Cream

Kiehl's Ultra Facial Cream
2021. szeptember 23.

Mintát kaptam belőle, rövidtávon azt mondom nagyon jó termék. Gyógyszer használata miatt száraz a bőröm és naponta kétszer kell hidratálni, különben húzódik, viszket. 2 másik kiehl's termékkel használom: a creamy eye treatment avokádós szemkörnyékápolóval és a midnight recovery concentrate éjszakai olajjal. Teszik a dolgukat, hidratált, puha bőrt kapok a használatukkal. Mind gyorsan beszívódik, nem hagynak ragacsos vagy nehéz érzetet. Igyekszem a természetes összetevőkkel rendelkező termékeket megvásárolni, ha tehetem. Egy időben nem foglalkoztam ezzel, azonban rá kellett jönnöm, hogy egyáltalán nem mindegy, mit használok. Ezeket a termékeket hosszú távon is tervezem használni.

Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado

Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado
2021. szeptember 23.

Mintát kaptam belőle, rövidtávon azt mondom nagyon jó termék. Gyógyszer használata miatt száraz a bőröm és naponta kétszer kell hidratálni, különben húzódik, viszket. 2 másik kiehl's termékkel használom: a midnight recovery concentrate éjszakai olajjal és az ultra facial cream hidratáló krémmel.

Inerta 10 mg

Inerta 10 mg
2020. július 11.

Ugyan nem ezt, hanem a medinacot szedem 2 hete, de ugyanaz a hatóanyag. A bőrgyógyászom azt mondta, hogy igazából ugyanaz a kettő, az, hogy melyiket írják fel az az aktuális "trendtől" függ. :D Nekem az elmúlt két hétben csodát művelt a bőrömmel. Tinikoromban 1-2 pattanásom volt, az is a piros napoknak köszönhetően, és az is már soknak számított. A huszas éveimben elkezdtem szedni egy hajvitamint, aminek következtében ez megváltozott és csak utólag jöttem rá, hogy mit csináltam. A vitamin sok kis pattanást okozott és az elején még sajnos nem tudtam, hogy mitől lettek, illetve egy ideig még nem is volt annyira elviselhetetlen. Úgy voltam vele, hogy majd elmúlik. Aztán időközben fogamzásgátlót kezdtem el szedni, amitől pedig sikerült meghízni. Egy év után abbahagytam a szedését és elkezdett megint változni a testem. Természetesen mindezt nőgyógyásszal beszéltem meg, vagyis beszéltem volna, ha érdekli...Kérdeztem tőle, hogy ilyenkor mire kell számítani, milyen mellékhatással járhat, ha nem szedem tovább a gyógyszert, amire azt a választ kaptam,hogy: "Nem szedi és kész." Szóval megvolt a megfelelő tájékoztatás (sem). Viszont később felkerestem egy bőrgyógyászt, aki elmondta, hogy a fogamzásgátló elhagyása hatással volt a szervezetemre olyan szempontból is, hogy az sajnos a bőrömön is látszódott. Az arcomon folyamatosan előjöttek pattanások, csúnyák, nagyok és pirosak. A hátamon szintén. A mellkasomon csak kis picik, viszont abból meg több, volt ami pirosas is volt. Egy idő után mindegy volt, hogy mit csináltam, nem hogy jobb, de még rosszabb lett. A hátam annyira csúnya volt, hogy hiába itt volt már a jó idő, nem mertem még pólót sem felvenni, nehogy meglássák. És akkor döntöttem úgy, hogy ez így tovább nem mehet. Elmentem egy magán bőrgyógyászhoz, aki a medinacot írta fel, illetve mellé egy krémet, amit a gyógyszertárban kevernek ki kb 10-15 perc alatt. A doki elmondta, hogy a szájszárazságra figyeljek, kenjem a számat folyamatosan. Mivel egy barátnőm már szedte az inertát, ő is mondta, hogy az első perctől ahogy beveszem az első szem gyógyszert, kenjem a számat, mert nagyon durva lesz. Így tettem. Azóta eltelt két hét, valóban folyamatosan szárad a szám, hiába mindig be van kenve. Emellett a fejbőröm, az alkarom a könyökömtől kicsit visszább egy pontban, a térdem, a sarkam is szárad. Viszont a pattanások eltűnnek, már rég nem volt ilyen szép az arcbőröm, illetve a másik két említett problémás terület. Amikor a két hetes kontrollon voltam a dokinál, felírt még egy dobozzal, amit ki is váltottam, viszont vettem mellé egy üveg ricinusolajat a gyógyszertárban, hogy a fejbőrömet azzal igyekszem majd táplálni. Korábban már használtam és szerettem, azonban a pattanások megjelenésekor minden olajos dolgot igyekeztem elhagyni.

Mindenkinek ajánlom, hogy ha kiváltja ezt vagy hasonló hatóanyagú gyógyszert, ami szárít vegyen mellé ricinusolajat is. Egyszer kentem fel az ajkamra, amikor hajpakolásként a fejbőrömre is felvittem és pár órát kertészkedtem, majd este azt vettem észre, hogy nem száraz, sőt majdnem puhák az ajkaim.
Szóval: a bőrgyógyász által felírt krémet reggel és este megtisztított arcbőrre használom, amitől az arcom egyáltalán nem szárad, nagyon jó!
A ricinusolajat pedig amióta megvettem fejbőrre pakolásként, illetve a száradó területekre kenem: ajak, könyök, térd, sarok. Amikor úgy érzem, hogy szükséges. Ezek nekem beváltak, így már csak azt kell megvárnom, hogy a bőröm teljesen letisztuljon! :)

Annak, aki épp elkezdte szedni a gyógyszert: Az első időszakban még fognak kijönni pattanások. Nekem is előjött egy-egy és volt, amelyik piros is volt. Viszont szépen elmúltak. Hamar lement róla a gyulladás, a pirosság és nem maradt heges az arcom. Ne ijedjetek meg!

Garnier Ambre Solaire Fluid Arcra SPF50+

Garnier Ambre Solaire Fluid Arcra SPF50+
2020. június 24.

Imádom! Kerestem folyamatosan a jó fényvédőt, ami hamar beszívódik és nem hagy ragacsos hatást, sem pattanásokat a használatával. Egyik nap a DM-ben jártam, és akkor is szétnéztem, hogy milyen fényvédők vannak kirakva. Teljesen random találtam meg őt és megmondom őszintén, hogy a hialuron tartalma miatt már azonnal rohantam volna a pénztárhoz, de gondoltam megnézem előbb itt is, hogy milyen vélemények vannak. Összesen 3, de annál megnyerőbb vélemények elolvasása után úgy döntöttem, hogy jön velem. Amikor kipróbáltam el sem hittem, de MEGTALÁLTAM a megfelelő fényvédőmet! Folyamatosan küzdök pattanásokkal, ha a bőröm nem szeret valamilyen kozmetikumot, amit rákenek, egyből kipattogzok. Na ennél még ami volt is elmúlt! :D A megszokottakhoz képest nagyon folyik, ezért érdemes vigyázni vele. De pont emiatt nagyon könnyű dolgozni vele és a bőröm is pillanatok alatt beszívja. Még hidratálónak is tökéletes. Puha, selymes hatást hagy maga után és bár az én bőröm igényli a hidratálást reggel-este, ez a reggelit kipipálja :)) Biztos, hogy újraveszem!! :)

Garnier Pure 3in1 Arclemosó

Garnier Pure 3in1 Arclemosó
2020. június 21.

Korábban használtam, amikor is ajándékba kaptam. Szerettem arcradír és maszk verzióban használni. Az érzékeny bőrömre kicsit durva volt egy idő után még úgy is, hogy nem használtam mindennap, csak mondjuk hetente 2-3 alkalommal. Elhasználtam a kapott tubust, utána még azt hiszem egyszer újravettem, azóta viszont váltottam.

PomPom BB Fényvédő Arckrém

PomPom BB Fényvédő Arckrém
2020. június 21.

Mintát kaptam belőle, ami jól jött, mert gondolkodtam rajta, hogy szeretnék rendelni. Még jó, hogy nem tettem! :D teljesen mindegy, hogy kézzel vagy ecsettel kenem fel, nekem csíkos lesz a végeredmény. Annyira híg, hogy lehet ,hogy hidratálásra jó, de színezőnek nem.. Csak "összekoszolja" az arcom. Akkor már használok külön hidratálót és mellé alapozót, hogy nagyobb hatása legyen mindkettőnek. Pár hónapja kaptam a mintát, ami egy pici műanyag dobozkában van. Sokat elárul, hogy még mindig nagy része megvan.. Kár, pedig szeretem a POM-POM termékeket, de ez csalódás volt.

Garnier BB Cream Miracle Skin Perfector 5-In-1 Vegyes és Zsíros Bőrre

Garnier BB Cream Miracle Skin Perfector 5-In-1 Vegyes és Zsíros Bőrre
2020. június 21.

Szeretem, mert nekem hidratál és plusz az is, hogy SPF 20 fényvédővel van megturbózva. Nekem a matt hatás úgy jelenik meg, hogy felviszem és nincs nehéz, zsíros érzete, nem érzem az arcom koszosnak tőle. Elsőre fényesebb, majd ahogy megszárad, kicsit mattabb, viszont így is ad egy minimális fényt az arcomnak, de az a kellemes és szépítő glow, ami még a természetesség határain belül van. Én a sötétebb változatát használom, nekem eleve bronzos bőröm van, főleg, ha még rá is napozok egy keveset :D de mindenképp sárgás kicsit. Én eleve szoktam használni bronzosítót a kontúr miatt, így én el tudom dolgozni. Magában a krémet nem biztos, hogy ajánlanám, csak maximum, akinek eleve illik a bőrszínéhez. Nem ad maszkhatást, és lehet, hogy van jobb alapozó ezen az áron, viszont könnyű vele dolgozni. Ha kifejezetten nagyon pattanásos arcra kellene használni a jó fedés miatt, arra biztos van jobb. Nekem elsősorban a hidratálás és a fényvédő miatt volt fontos, illetve elsőnek én akciósan vettem kipróbálásra, nekem bejött.

PomPom Tavaszi Megújulás Tisztító Arcpakolás

PomPom Tavaszi Megújulás Tisztító Arcpakolás
2020. május 28.

Miután az Őszi varázslat arcpakolást kipróbáltam és maximálisan bejött (amit én is nehezen hittem el), gondoltam teszek még egy próbát. Mivel ez is kifejezetten kombinált és zsíros bőrre van, őt választottam, hogy a pattanásos rész is kapjon hidratálást és a száraz része is az arcomnak. Imádom, csak úgy mint az összes eddig próbált terméket! :)

PomPom Őszi Varázslat Ápoló Arcpakolás

PomPom Őszi Varázslat Ápoló Arcpakolás
2020. május 28.

A hidegebb időszakban extra hidratálásra van szüksége a bőrömnek. Kétoldalt a fülem mellett, illetve az orcámon erősen viszket is miatta. Ekkor rendeltem belőle, bevallom kicsit félve. Az arcpakolások nálam mindig a zsíros érzetet és az eltömődött pórusokat eredményezték. Ez azonban kivétel volt.. annyira pihe-puhává változtatta a bőrömet, hogy el sem hittem. És semmi eltömődés, semmi zsíros érzet, csak a hidratált finom bőr. A korábbi arcpakolásokat úgy kellett levakarni magamról arctisztítóval, ami után ugye ugyanolyan száraz maradt az arcom, ergó semmit nem tettek..ez viszont egy csodaszer! ÉS az illata is isteni :)