Verona5

Regisztráció dátuma: 2017. június 11.
Bőrprobléma: -
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2017. június 11.
Bőrprobléma: -
Korcsoport: >54

Frederic Malle Portrait of a Lady

Frederic Malle Portrait of a Lady
2024. június 5.

Már nagyon régóta nézegetem ezt az illatot, próbáltam összerakni a fejemben a jegyeket, és "ráképzelni" Nicole Kidman-ra, a híres regényből készült filmben. Nemigazán sikerült.

Most rám mosolygott a szerencse és üvegéből végre kipróbálhattam. Nagy várakozással fújtam fel és elsőre hihetetlen csalódás volt. Ez? Csak ennyi lenne? Sokkal-sokkal többet vártam! Ez olyan semmilyen illat, fűszeres, de rajtam nem igazán rózsás sem, keletisnek keleties, chyprének biztosan nem chypre.Valahogy nem fogott meg, sajnos. Egyfolytában az zakatolt a fejemben, hogy egy ilyet illatot már ismerek. Mikor már lecsillapodott a kezdeti fújás, akkor kezdett az illat kiteljesedni, finomodni. Eltelt már pár óra mire végre rájöttem, hogy mire hasonlít: ő az Esté Lauder Ambre Mystique! Régóta nagyon szeretem, igaz ritkán használom, de akkor szerelem. Szóval a PoAL az ő gyengébb mása rajtam.

Rákerestem, Lady 2010-es alkotás, az Estée 2012-es, szóval ő volt előbb a porondon, nekem mégis az utóbbi jobban tetszik.

Talán nem a legjobb napon próbáltam, mert a végén annyira zavaróvá vált, hogy le is mostam, de azért még nem adom fel! :)

Bitang tartós, az esti fürdés után reggel is ott virgonckodott a karomon.

Most még nem vagyunk barátok. És szerintem nem Nicole Kidman illata.

A Lab on Fire Sweet Dreams 2003

A Lab on Fire Sweet Dreams 2003
2024. május 20.

Finom fehérvirágos nyári puhaság, kissé citrusos, inkább nerolis kezdettel. Nevével ellentétben szerintem ő egy nappali illat.
Nagyon tetszik, de a bőröm egyszerűen megeszi, sajnálattal, de kénytelen vagyok meneszteni.

Guerlain Shalimar Philtre de Parfum

Guerlain Shalimar Philtre de Parfum
2024. május 17.

Akárhányszor felfújom, szinte nincsenek szavak! Bármihez illik és szinte bármikor hordható!

A lenti véleményekben minden szépet elmondtak erről az illatról, sok újat nem is tudok hozzáfűzni.

Ma az Ő napja van, a kinti hőfok kiváló, hogy ez a vaníliás, balzsamos, enyhén füstös Shalimar illat a frissítő citrusaival úgy öleljen körül, hogy a lelkem az ég felé kívánkozzon.

Imádom!

És persze őt is kivonták...

Jo Malone Wood Sage & Sea Salt

Jo Malone Wood Sage & Sea Salt
2024. április 28.

D&G Light Blue élmény, már megvolt, egy régebbi korszakban.
Van sok más illatom amit használhatok egy remake helyett. :)

Heeley Parfums Cardinal

Heeley Parfums Cardinal
2024. március 30.

Az eddig megismertek közül a legkönnyedebb, jól hordható tömjén illat számomra.

The Merchant Of Venice Queen Of The Night

The Merchant Of Venice Queen Of The Night
2024. március 24.

Hát ő Egyiptom királynőjének az illata, szerintem másnak nem is lenne szabad viselnie!
Azt írja a neroli, hogy van benne kyphi füstölő-keverék, melyet annak idején Egyiptomban használtak vallási és gyógyászati célra.
Tényleg ilyen, van benne valami füstölős medikális vonal, rögtön a szfinx közelébe képzeltem magamat.
Különleges, intenzív!

Veronique Gabai Sexy Garrigue

Veronique Gabai Sexy Garrigue
2024. március 24.

Egy videót láttam, amiben az alkotó hölgy magyarázza el a garrigue jelentését.

A mediterrán tengerpart melletti erdő különféle alkotóelemeit szerette volna megjeleníteni parfümjében, az illatok egységét, ami ha leszáll a éjszaka, még intenzívebbé válik, elvarázsolja a szíveket és igazán szexi.

Ciprusok, gyantás fák illatai, kiemelve ciste labdanummal, aláfestve pacsulival, ámbrával, gyümölcslikőr ágyon.

Számomra a legnagyobb hasonlóságot a SL Ambre Sultan illatomhoz mutatja, annak kissé könnyedebb, enyhén zöldebb, fásabb, mézesebb verziója.

Nagyon finom!

Heeley Parfums Note De Yuzu

Heeley Parfums Note De Yuzu
2024. március 24.

Valami nagyon citrusos zöld illatra vágyom, ami tartja is a citusosságát, gondoltam kipróbálom az új Heeley-t.
Sajnos csak a kezdete az, amire vártam, akkor nagyon is tetszik.
A következő fázisokban már teljesen zavarossá válnak a jegyek, nem szeretem a bőrömön ezt a kombinációt. Nem hozza a tengerpari nyaralós élményt.

Egy próbát nagyon megér!

Giardini di Toscana Bianco Latte EDP

Giardini di Toscana Bianco Latte EDP
2024. március 24.

Idén ősszel és télen nagyon sokan égtek a karamell, vanília, tonka és egyéb édes ízek lázában, amire azért én s felültem a Prada Candy és Lab on Fire illatokra való rácuppanással.

Széles tömeg lett rajongója ennek az illatnak is, én csak így tavasz elejére próbálom utolérni a trendiket, legalább egy kenős minta erejéig.
Milyen jól tettem, hogy csak ennyit vételeztem belőle!

Sajnos megint egy csalódás illat lett. A neve alapján egy édeskés fehér tejes italt képzeltem, rajtam émelygősen édes karamelles, majd valami szúrós jegy miatt keserű illat tör elő (ez lehet a kumarin hatása?) és valami zöldes furcsasággá válik a bőrömön.
Pénztárca itt megmenekítve! :)

Veronique Gabai Le Point G

Veronique Gabai Le Point G
2024. március 24.

Ebből az első tíz perc az igazi, puha bőrös, enyhén pézsmás, nagyon kellemes intim illat, ebben a fázisban locsolnám magamra.
Bárcsak így maradna! De sajnos előjön belőle az a zöldes vágott szár dominálta rózsa, ami miatt rajtam elviselhetetlenné válik, elnyomja ezt a finom kezdetet és végig marad. Idegesítő lesz, lágyan, egyszerűen de ott van. Nagyon nem kellene bele, mert emiatt már elveszti számomra intimitás jelleget.
Nagy kár érte!