Verona5

Regisztráció dátuma: 2017. június 11.
Bőrprobléma: -
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2017. június 11.
Bőrprobléma: -
Korcsoport: >54

A Lab On Fire Messy Sexy Just Rolled Out Of Bed

A Lab On Fire Messy Sexy Just Rolled Out Of Bed
2023. január 25.

Puha-édes éjjelek és a kuckózós-dunyhás hétvégi ébredések illata. Most akadt a kezembe a már szinte feledésbe merült fufukám és újra meg kell, hogy állapítsam, mégsem ellenségek számomra az édes illatok. Ő is úgy karamellaszínűen édeskés, mint a Le Couvent des Minimes-em, viszont nem füstös, hanem burkolózóan melengetően gurmadus. Tökéletesen megfelel a selyempizsis, lustikázós otthoni vasárnapok illatának, mellé dukál egy nagy pohár tejeskávé is, tetején csipenyi fűszerrel.

A téli hangulatához nálam itt befigyel egy kis Prada Candy is, őket csak télen tudom magamon elviselni, de most irtóan finicsik, lágyak, cukrosak. :)

Ami nagyon érdekes, hogy nemrégen érkezett hozzám egy minta a Kilian Rolling in Love illatából, és azonnal ez a messy sexy ugrott be róla. Az összetevőik különböznek, de a két illat hangulatvilága számomra ugyanaz.

Tetszik mindkettő, meg ennek a Marilyn-es reklámfotói is! Nagyon!

Valentino Donna

Valentino Donna
2023. január 15.

Az elsánelesedésem utáni újabb döbbenetem lett ő! Ugyanis saját magamon döbbentem le, azon, hogy mi is történt: én és egy rózsás illat, ami első fújásra szerelem?? Most is nehezen hiszem el, de ez van, jobb is beletörődni. :) Ámokfutást végeztem a múlt hétvégén az M-betűsben, rettenet sok drogériásat kipróbáltam, hogy legyen már fogalmam a mostani felhozatalról közvetlen közelről is, ne csak úgy ímmel-ámmal. Sok polc és teszter is üresen állt még, várták az újévi szállítmányt. Ebből a Donnából is egy alig valamennyire szaggintható magányos teszter üveg árválkodott a csupasz Valentino-s polcsor közepén. Én meg, talán harmincadikként próbálva egy parpírcsíkra őt is felfújtam, azzal a mondással, hogy "áhh ez nekem soha nem is tetszett"... és akkor fenn is akadtam, lehellet megszegik, orrom elalél... Jajj nekem, ez milyen fincsi!! És ott, akkor, ez a valami íriszes, rózsás pihe-puha, csajos (csajos???? nemáááá!) csicsikálós szépség elrabolta a szívemet. Meg sem néztem, csak arra emlékeztem, hogy szögecses volt a nyaka az üvegnek, nem olyan, mint a többi valentinomé. Aztán itthon jött a kutakodás, kiderült, hogy ezek a háttérben adják, veszik a cégeket / licenceket és a jelenlegi újrakiadását a L'oreál gyártja már, francia lett az eredetileg spanyol Puig gyártmány. El is tűnt közben a piacról, majd árformulálták ezt is! Valahonnan rémlik, hogy én ezt az illatot régen már próbáltam és akkor nem tetszett. De hát megy az idő, az orrok változnak és remélem, hogy lesz még szerencsém az eredeti bőrös kiadáshoz is egyszer! Addig is egyelőre itt vigyorgok ebben a barackos-rózsás illatban, ami éjjelre felfújva még álmomban is segít kicsit visszafiatalodnom a csajos korszakomba! :)))

Tartós bitang állat, kabátujjon vagy egy hétig megmaradt! Igazi kozmetikumbödön illat! ;) Ilyen hideg időben jó magamra dönteni belőle sok-sok fújást, NŐ leszek tőle!

És nem, nem LVEB, azt ki nem állhatom...

Lattafa Khamrah EDP

Lattafa Khamrah EDP
2023. január 10.

Az ihlető illathoz nem volt még szerencsém, de ő nem is csinálta meg hozzá a kedvemet. Rajtam egyértelműen kocsmaszagú lett, sörös-alkoholos kipárolgást imitált a nyitányában és még jóval tovább is. Utána fűszeres, de viszonylag egysíkú, unalmas, enyhén fahéjas töményédes. Semmi süti, semmi karácsony - hol is van attól!
Sajnos eléggé csalódás, csakúgy, mint a Divain Kilian Black Phantom-ja, túl nagy hype és semmi valóság. Az én bőrömön legalábbis ők nem nyíltak ki.
A kivitele, az üvege és a csomagolás lenyűgöző, a súlyáról nem is beszélve.

Gloria Vanderbilt Jardin A New York EDP

Gloria Vanderbilt Jardin A New York EDP
2022. december 31.

A régi sárga hattyús Vanderbilt igazi klasszikus / retro, de örökérvényű, ára ellenére mindig is egy kis csodaillat marad, mint a Chanel No5.

Ennek a zöldhattyúsnak a megillatolására már nagyon régen várok, és mit ad isten, ma a DM-ben ott figyelt velem szemben a polcon. Ő a harmadik nálam a sorban, a rózsaszín verzióját egyszer már birtokoltam, az is egy eszméletlen fincsi kis csajos illatnak bizonyult, de korban magamat már valahogy túlhaladottnak éreztem hozzá képest, csakúgy mint a Paul Smith rózsájához.

A kis zöldeskét ma csak papírra fújtam fel, nem lett volna kompatibilis Terenzi néni túltolt Laudano Nero-jával :), ennek ellenére elégedett szagolgattam a kis csíkocskát és csámcsogtam, hogy ilyen jó, meg olyan friss és finom! Ugyan a fenti árnál már többet mutat a bolti cédula, netes webshop-ban bizton olcsóbbért is be lehet szerezni.

Kiváló, friss, zöldes, virágos illatka, bármilyen körülmények között megállja a helyét egy kis kedves szoknyás szaladgálós-nőies outfittel.
Igazi viselési ideje szerintem a tavasz lehet majd.

Szívemből megy az öt pont, próbáljátok ki csajócák, megérdemli, átlag feletti drogériás cucc, csini üvegben! :)

Amouage Material

Amouage Material
2022. december 24.

Gyönyörű illat, téli idős szignatúra is lehetne! :) Számomra a kezdése az MFK Grand Soir és a többi időben egyszerűen a régi szép kiadású SL Ambre Sultan. Two in one. Jelenleg ünnepi rajongás van! :)

Initio Parfums Rehab EDP

Initio Parfums Rehab EDP
2022. december 20.

2022.12.20
A V&R Spicebomb-hoz valóban hasonlít, de szerintem csak kicsit, inkább csak a stílusukban hasonlóak. Ebben a levendula dominálja az egyértelműbben kifinomultabb alapanyagokat, beleértve a lágy dohányt, míg a Spicebomb sokkal fahéjasabban és szantálosabban fűszeres, rajtam utóbbi gyengébben muzsikál. Viszont mindkettő nagyon klassz, hűvösidős illat.

2022.07.20
Teljesen uniszex csodás niche levendula, balzsamos dohányos alapokon, méltóan elegáns fehér üvegben. A bezsákmányolt nerolis illatcsomagban simán vitte a primet mindegyik másik illat előtt! :) És még csak annyi, hogy szerintem nem a kánikulában hordandó illat, de lehet most is kipróbálom majd.

Ormonde Jayne Xandria EDP

Ormonde Jayne Xandria EDP
2022. december 19.

Érezhetően szép is, jó is, minőségi is, de sajnos rajtam nagyon szúrós a pézsmája, teljesen lenyomja a többi illatjegyet a bőrömön.
Más bőrén bizton élvezetesebbé válik, nálam sajnos most nem nyert!

The Merchant of Venice Fenicia

The Merchant of Venice Fenicia
2022. december 19.

Gyönyörű egy illat!

Fenséges citrom/narancs aromával indít, ami az illatjegy illékonysága ellenére sem tűnik el hamar, hanem szépen összeolvad a megalapozó fűszerekkel és rózsával. Utóbbit itt nagyon szépen illesztették bele a jegyek közé, én általában finnyás vagyok erre a jegyre, de az alkimista most klasszul összedolgozta a szívjegyekkel. Szinte mosolyog tőle az ember, a nap is felragyog, egy európai orral is szerethető keletet kelt életre.

Valamilyen szép napos idő illik az Ő hordására.

Csak az a csúnya árcédula ne lenne... mindegy is, a mintám tart, ameddig tart, aztán egyszer majd csak megláthatom élő üvegében is a d betűs drogériában!

Chanel Coco Noir

Chanel Coco Noir
2022. december 2.

Belédszerettem Coco Noir!

A hideg kabát-alá-sűvítő széllel érkeztél meg hozzám és többé nem szeretnélek elengedni! Nővére vagy a Coco Mad Intense-emnek, szinte az esti-éjjeli alteregója. Kirobbanó bombával indítasz a bőrömön, és pár perc után rám simulsz, szinte eltűnsz rólam, legalábbis így tűnik, de ez az érzés csalóka. Ott vagy sokáig, diszkréten, elegánsan, hanyagolod az anyaillatod erős pacsuliját, amit nagyra értékelek. Inkább a fűszeres jegyzetekkel dorombolsz - szantál, olibánum, szegfűszeg, benzoin, túl a megszokott vanílián, pacsulin és tonkababon. Nincs csíkhúzás, de aztán a kabát ujján, a felkaromon és bárhol máshol váratlanul újra és újra felbukkansz a háttérből, eltűnésről szó sincsen, mindig kicsit új meglepetést szerzel számomra!

Maradj itt még sokáig! :)

The Different Company Sublime Balkiss

The Different Company Sublime Balkiss
2022. november 26.

Ki kellett próbálnom, mert annyi ódát olvastam róla, szerencsére csak egy minta erejéig merészkedtem a közelébe.

Ő az az ominózus jókislányos "tisztaságillat", amitől menekülök. Nagyon nem tudok vele azonosulni, talán csak a felütésében van pár perc szépség.

Jujj, és brrrr... sajnálom! A chypre számomra nagyon mást jelent.