vfejes

Cat in the Beautybox
Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Cat in the Beautybox
Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30
2021. március 12.

Alig egy hete használom a kis deluxot, amit kíváncsiságból rendeltem a Skinsmarton tankolás során. Paulával kb. 6 éve kezdődött a viszonyom, ő volt az, ahol először mondtam, hogy hű, ilyen létezik?! Most sem csalódtam.

Nagyon kellemes krém nagyon szép összetevőkkel. Olyan fizikai, hidratáló, fényvédős nappali krémet kerestem, amit szeret a száraz, érzékeny, ekcémára és szeplőkre, pigment foltokra hajlamos fehér bőröm. Nem szoktam az arcom simogatni, de kifejeztten meglepett, hogy milyen fantasztikusan sima, puha és kellemes a bőröm érzete. Nyilván ez a rutin más tagjain is múlik, de nagyon jól esett. Aki azt írta, színezett, rossz helyre írt, keveri valamivel - mert nem az (jó, picit szürkésfehér - gondolom természetes alapon)

Eredetileg nem akartam a nagy kiszerelést megvenni, esetleg később. Csakhogy nagyon megszerettem és még tart az akció, ezért most megrendeltem azt is. Lehet nélküle élni, de nem érdemes.

PS: hosszú távon minden fizikai összetevős spf krém szárít, ezért én vizes bázisú szérumok fölé kentem fel, azokat pedig törölköző száraz bőrre. A bőröm konkrétan eltünteti, szóval nem tudom kinek marad meg az arcán, de lehet nem száraz a bőre.

Bónusz, hogy napi 8-10 órákat is ülhetek egy átlagos napon gép előtt, ez pedig a kék fénnyel szemben is hatásos védelmet ígér. ❤️

Urban Decay Beached Eyeshadow Palette

Urban Decay Beached Eyeshadow Palette
2020. október 13.

Nagyon jól kihasználható és szép színekkel rendelkező, változatos paletta. Azonban nálam ez max jónak megy el, mert a csillámos színek egytől egyig a szemem alá porolnak - úgy szemetelnek konkrétan, hogy azt hiába törölgetem le, ott fognak maradni a kis farsangi csillámok. Ezt amúgy elnézném, de ecset nem jár a palettához, ráadásul az egész kartonból van - még, ha nagyon mutatósra is lett nyomtatva.

Alap nélkül is viszonylag szépen pigmentált és jól is tart, picit mosódik, bár annyira azért nem vészes - alappal azért sokkal jobb. Szóval nekem ez jó, de semmiképp sem kiváló. A Clinique palettáimmal ilyesmi sosem fordulna például elő.

The Body Shop British Rose Mélyhidratáló Arcmaszk

The Body Shop British Rose Mélyhidratáló Arcmaszk
2020. október 13.

Nagyon szeretem ezt a maszkot, az illata valami mennyei. Aki tudja, mi az a szomjas bőr, az fogja tudni csak igazán értékelni. Pozitívum, hogy a doboz sötét, nem átlátszó, a maszk pedig tele van sziromdarabokkal, igazi élmény használni. Kevésbé pozitív, hogy belenyúkálós. Kevésbé pozitív az ára, de ki lehet fogni akciókat és a törzsvásárlói program is enyhít. A rózsa tulajdonképp az egyik legdrágább kozmetikai alapanyag. Az alkohol tartalom minusz, de gyanítom, hogy az eltarthatóságot meg kell valahogyan oldaniuk. Mivel a bőröm szereti, a többi pozitívum elnyomja ezt a tényt - tulajdonképp nem napi szinten használom.

Yves Rocher Monoi De Tahiti Traditional Nourishing Oil

Yves Rocher Monoi De Tahiti Traditional Nourishing Oil
2020. július 5.

Az új változat még jobb, mint a korábbi olajak. Illatra, állagra sokkal jobb minőség, most akciós épp. Idénre most feltankoltam, hisz ismét érkezik a fülledt, meleg nyár - és én bizony rendszeresen úszom. Nem tudom elképzelni az életem nélküle :) Mellesleg meg szokták kérdezni, milyen parfüm van rajtam, de én max egy kis Light Blue-t teszek fel emellé, azt hiszem alapvetően körülleng. Elsőre nehezebb megszokni, de a Monoi bőrre gyakorolt jótékony hatása egyébként is verhetetlen. Csakis jó szívvel ajánlom, illatérzékenyeknek nem - bár van az az égés, seb, amikor nem számít. Tavaly a Bottega Verde olaja meggyógyította a feltört lábam két éjszaka alatt (az csak 60%).

Hajvégekre is, bár az én hajam nagyon-nagyon száraz, szőke és hullámos ;)

PS: Hűvösebb hőmérsékleten megszilárdul. Akkor, ha zavar, tedd ki az ablakon kívülre vagy hajaszárítózd meg a flakont. (Ez a legkevesebb, bár nyáron ez nem fenyeget minket)

UPDATE: szúnyog ellen is! ❤️🤘🏻

Artdeco Szemhéjalapozó

Artdeco Szemhéjalapozó
2020. július 1.

Látom, hogy a főleg fiatalabb korosztálynak nagyon bejött ez a smink alap. Bevallom, ajándékba kaptam, előtte nem is jutott eszembe, hogy ilyet használjak. Ma már nem szeretek heti 3-nál többször sminkelni, mert ahogyan öregszem, úgy lesz egyre szárazabb a bőröm és borzasztó rossz hatással van rá. Szóval én nem azért használom, mert zsíros a bőröm, hanem mert vannak olyan szemfestékek, amik enélkül egyszerűen értékelhetetlen kategóriába kerülnek (lsd. Chanel négyes). Szóval több ilyen drága holmiról utóbb kiderült, hogy fantasztikus termék ilyen cuccal mégis, és roppant megörültem ám neki, hogy nem kuka a 20 ezer körüli festék.

A lepontozást viszont azért kapja, mert 36 évesen rút, öreg banyát csinál belőlem, látszik vele az összes apró ránc, ha nem krémezek alá vadul, több rétegben. Ennek ellenére akkor is szerettem az előbbi miatt, amíg nem jutottam az Urban Decay alapjaihoz... Hehe. Na, azóta max 3* Bocsi. Tudom, nem azonos árfekvés, de.... Nem akarok banya lenni, még nem. A sminket amúgy gyönyörűen tartja, arra valóban tökéletes!

Update: csak rosszabb az évekkel.. :D egy rossz pillanatban pár éve újravettem. Ki kellett dobnom, mert beszáradt. Borzalom.

Yves Rocher Napozás Utáni 3 az 1-ben Hidratáló Testápoló

Yves Rocher Napozás Utáni 3 az 1-ben Hidratáló Testápoló
2020. július 1.

Nos, ismét beköszöntött a fülledt, meleg nyár, gyermeknek a vakáció. Kevesebb a munka (a covid után ugye ez igazi megváltás, hülyére dolgoztam magam) és megnyitott az uszoda, ahol szabadtéren egyedül rovom a hosszokat a sávomban végre 4 hónap után, míg a lányom a nagy strandmedencében lubickol (már nagyobb). Számomra fontos a sport, heti 5-6 alkalommal mozgok, de 30 fok felett az úszás a fenti körülmények miatt viszi a pálmát.

Nincs az a fényvédő, ami mellett nem barnulsz le ilyen életmód mellett.. Monoi mániásként továbbra is viszi a pálmát, mindemellett a száraz, érzékeny bőr megmentője. A monoi más formában is nagyon hasznos: tavaly Olaszországban a feltört lábamat is meggyógyította (pedig nem azért kentem rá elsősorban (szinte egész nap a strandon voltunk Szardínián).

Az illatát is imádom, bár nem egy enyhe, friss illat - nehéz virágillat kókusszal keverve. Nem számítottam rá, hogy ennyire beleszeretek, de ha nyár, csak ez és az olajok: Bottega Verde, bio, Yves Rocher Monoi olajai... mindegy, csak legyen. :) Aki érzékeny, érdemes utánanézzen, miért olyan hatásos.

Idén az Yves Rocher behozta a Monoi család más tagjait és végre a 97%-os tisztaságú olajat is. Igazán megtehették volna már korábban. Az egyik legnépszerűbb szezonális termékcsalád szinte mindenhol.

Az olajon és ezen a napozás utáni testápolón (50%) kedvezmény van most.

Clinique Dramatically Different Hydrating Jelly

Clinique Dramatically Different Hydrating Jelly
2020. június 25.

Patronnal van most kb egy életre szóló tartalékom, sikerült lecsapnom a webes ajándék akción, egyet vettem a zsibin és egyet még régebben. A narancs színű patronost próbáltam idáig és én imádom. Méltatlanul van lehúzva, nem igazán értem miért...

1. Nekem az adagolóval semmi bajom. Valóban, száraz a bőröm, de ennél kevesebb cuccot nem tudok magamra kenni, mert mire levegőt veszek, eltűnt. Nem köpköd és egyáltalán nem kényelmetlen. Avatatlan használónak valóban soknak tűnhet az adag, de nem az (nekem).

2. Alapvetően nagyon fehér bőrű vagyok és mindig szőke voltam. Az a remek téli fakó szürke típus, aki nyáron marha jól fest, de októbertől végem. Nah, nekem ezt is megoldotta (bár igaz, a sport is segít).

3. A krémek előtti vízpótlásra tökéletes. Őszintén, nem is gondoltam másra használni. Így vagyok a moisture surge új koncentrátumával is, nem magában való.

Ezek alapján nálam ez a zselé szuper. Szelingernek viszont plusz pont azért, hogy ha 40 fokos meleg lesz, nyilván én sem fogok rétegezni. A július közepétől augusztus végéig tartó kánikula időszakát egyetlen hidratáló tudja a szívemben elfoglalni 18 éves korom óta, ez a moisture surge zselés krémje. Abból is a *5-ös annak a tubusos verzója.

Clinique All About Shadow 8-Pan Palette

Clinique All About Shadow 8-Pan Palette
2020. június 9.

Sokat elmond a lenti csakis 5 csillagos vélemények özöne. Sok újat nem tudok hozzáadni, de két dolgot azért mégis. Gyerekkorom (16+) óta a kedvenceim a Clinique sminkek. Mikor még szinte semmit nem lehetett itthon kapni, ők minőségként nyitották az első boltokat, anyu vitt el és onnan kerültek ki az első ikonikus darabjaim. Elsőre unalmasnak tűnhet, de nem az. A színek jól vannak összetéve, kiegészítik egymást és nem csak szépek, de könnyű velük dolgozni. Nagyon érzékeny bőrűként nekem nagyon fontos az, hogy semmilyen irritációval nem jár, sőt, alap nélkül is megállja a helyét, igaz, a sötétebb színekhez azért jobb minimum egy BB felkenve alá, ha nem is profi szemhéjalap. Az egyik leggyakrabban használt jolly sminkem. Huda-t, Anastasia-t, Urban Decayt, Macet és Natasha Denonát szorít ki, ami vicc, de mégis ezért nyúlok. Ha egy mondatot kéne írjak, ez lenne: a tökéletes bázis, ha egy lakatlan szigetre kéne válasszak, ezt vinném.

Ebelin InvisiBobble

Ebelin InvisiBobble
2020. május 4.

Nah, 3 nap alatt sikerült elaszakadnia... Nekem akkor már inkább az eredeti - van olyan is, érdekes, azzal nem volt gond. Egyéb iránt ezzel sem lett volna, de így nekem nem ér egy penny-t sem. 😐

Lancôme Hydra Zen BB Cream

Lancôme Hydra Zen BB Cream
2019. december 31.

Nagyon szeretem ezt a bb-t, viszont van összehasonlítási alapom. Érzékeny, de ritkán problémás, száraz és vízhiányos bőröm van. Évekig használtam két színben, de azt kell mondjam, hogy Mac C vitaminos és az új Clinique Moisture Surge simán kenterbe veri. Miért? Mert a fedése inkább színezett hidratálóé, mert hajlamos kiemelni az összes száraz foltot, és mert foltot, bőr hibát (amolyan igazit) nem fed el egyáltalán. Egységesítésre viszont és további hidratálásra remekül alkalmas, de ha most elfogy, nem őt veszem majd újra.