vfejes

Cat in the Beautybox
Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Cat in the Beautybox
Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Benton Snail Bee High Content Essence (régi)

Benton Snail Bee High Content Essence (régi)
2016. augusztus 10.

Csodás. Röviden, tömören. Ekcémára hajlamos, száraz, hisztis (de általában szép), 37 éves bőröm van. A lotion előtt használom, szomjúság ellen. 1 hónapja ütött ki, másfél hete maradt az utolsó mentsváram a szteroid. Azelőtt kezdtem a Benton kombót használni. Nekem egyáltalán nem ragacsos, inkább fura, hogy azonnal eltűnik rajtam. Gyönyörűen lenyugtatta a bőrömet. Remélem most már lassan el tudom hagyni a szteroidot is, de Benton marad. Nagyon szeretem a maszkot is. Zseniális mind.

Sudocrem Antiszeptikus Védőkrém

Sudocrem Antiszeptikus Védőkrém
2016. július 21.

Akkor vettem először, mikor a kislányom még baba volt. Popsikenőcsnek utáltam, a gyógyszertári keverthez nem is hasonlítom. Viszont kínomban elkezdtem kisebb bőrproblémára, pattikra használni és már 4 éve nem hord a lányom pelust, de mindig van itthon. A kislányom és az én kis pattijaimat (picike kiütéseket is) azonnal, sok esetben másnapra, rosszabb esetben 3 napon belül nyom nélkül elfújja.

Az ekcémával nekem sajnos csak a szteroid után küzd meg, ha az nálam belobban, akkor az isten se húzza le pár napig, nincs mit tennem. :-( Most épp egy ilyen után vagyok és annyit azért jelentek, hogy a szteroid kúra után már segít, talán így hamarabb le tudtam tenni a szteroidos kenőcsöt. Annyira rohadék ez az ekcéma, de nem a kenőcs hibája. Csípésekre is kiváló, mindig is lesz itthon. Nem olcsó, de nagyon kevés kell, sokáig elég egy doboz.

L'Occitane Pivoine Flora Tusfürdő

L'Occitane Pivoine Flora Tusfürdő
2016. július 21.

Nos, impulzus-vásárlás volt. Mégsem bántam meg! Mesés illata van, királylány illat. Imádom a virágos illatokat, ez az a klasszikus tavasz-nyár virágillat. Finom állagra és nem vettem észre, hogy szárítana. Igaz, én mindig testápolok, de előtte sem éreztem ilyet. A férjem is rákattant, pedig nem fiús. :-) Mi kell még, ha ez nem? Most akció van, sikerült kibűnöznöm egy majdnem teljes szettet, ajándékkal, mindennel. Nem tudom még, mennyire legyen bűntudatom, de nagyon szeretem, szóval kivételesen nem kéne, hiszen mégsem hiába.

L'Occitane Pivoine Flora Testápolótej

L'Occitane Pivoine Flora Testápolótej
2016. július 21.

Ez a testápoló váltotta ki a hozzá illő EDT megvásárlását is. Nem okoz allergiát az egyébként ekcémára hajlamos bőrömön. Nagyon finom, könnyed, kellemes viselet, ami isteni illatba burkol minden este. Nem akartam rászokni az ára miatt, de nem kell belőle nagyon sok, és annyira szeretem másfél hónap után is, hogy semmi mást nem akarok használni, pedig van ám készlet itthon! :) Szerelem.

L'Occitane Pivoine Flora EDT

L'Occitane Pivoine Flora EDT
2016. július 21.

Tavasszal vettem, mivel imádom a virágillatot és a rózsafélék (tudom a bazsarózsa amúgy nem az, de az illata hasonló) különösen a kedvenceim, a gyengéim. A story úgy kezdődött, hogy véletlen tévedtem be, mikor az akció volt és vettem egy kisebb szettet, mert a márkát amúgy nagyon szeretem. A férjem (!) már másnap elszerette a tusfürdőmet is, le volt nyűgözve az illattól, amit a testápoló és az hagytak maguk után. Rengeteg parfümöm van, de nem viszem őket túlzásba, idővel érzékeny lettem a túlzott illatfelhőkre -, de ez különleges. Szerencsétlenségünkre önhibánkon kívül most nem lehetünk együtt, de a férjem imádja ezt az illatot és én is, a tusfürdős eset után rohantam megvenni pár nappal és alig-alig használok mást, sokáig így is marad talán, nem tudom megunni. Hála a krémmániának, nem a parfümöt vettem meg, hanem az edt-t és meg is vagyok vele elégedve. Nyilván évszak és bőrfüggő a tartósság, aki többet szeretne, vegyen vazelint a patikában párszáz pénzért és kenje a bőrfelületre, ahová a parfümöt fújja. Én jobb szeretek a porlasztot "felhőbe" állni inkább és van nálam egy mini kiszerelés, ha újra kéne fújni. (Bár nem szoktam, mindig elfelejtem). :D

Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs

Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs
2016. július 17.

A kikevert verziót használom most. Sajnos alap, mert az ekcéma családi örökségünk, a lányom is csak 4 éves kora körül kezdett más illatmentes tusít használni, mert azonnal allergiás vagy ekcémás lett. Nekem idővel egyre szárazabb az arcbőröm, fél évente szinte kötelező egy fellángolás, egyre rosszabb a stressztől. Ez a cucc a megmentőm. Azon gondolkodom, ha elfogynak az arclemosóim, nem tartok itthon többet egynél (abból is illatmentest) és ezt. Végeztem az allergizáló tutymókkal.

Skin-Cap Cream

Skin-Cap Cream
2016. július 13.

Nem tudom mennyit tudtok erről, de ez az FDA (US Food and Drug Administration) főoldalán van, szteroidot találtak benne, ezért tiltólistára került. Majdnem megvettem én is, jó, hogy nem tettem. Ez a hivatalos FDA honlap, szóval nem gondolom, hogy kamu lenne... :-( Nagy kár, csodák pedig nincsenek.

Bioré UV Perfect Bright Milk SPF50 / PA++++

Bioré UV Perfect Bright Milk SPF50 / PA++++
2016. július 2.

A legjobban a nyári melegben válik be, mert mint minden könnyű állagú, matt, púderes hatást keltő napozó engem szárított. 40 fokban viszont csak ezek működnek és erre kitűnő. A legjobban az Eucerin matt, folyékony állagú naptejére hasonlít, csak nyilván olcsóbb volt.

BRTC Jasmine 3D Lip Therapy

BRTC Jasmine 3D Lip Therapy
2016. május 8.

Régóta vadásztam a BRTC Jasmine család részeit, sőt általában sok BRTC termékre vadászom, mert többnyire nagyon szeretem őket. Véletlenül sikerült megtalálnom eBay-en mégis, mert elég ritkán lehet őket beszerezni, ha mégis, elég drágák. Nagyon szeretem, bár ennek nincs észrevehető jázmin illata (talán pici), nagyon szuperül hidratál és kellemes viselet. Zselés olajos gél állagú, szépen fénylik, kevés kell belőle. Az ára elég gáz, de jó sok van benne, sokáig jó lesz.

Hillvital Gyógyfüves Mesterbalzsam

Hillvital Gyógyfüves Mesterbalzsam
2016. május 8.

Anyukámtól kaptam ezt a tégelyt. Szalagszakadásom van és 1 hónap múlva úgyis lejárna a szavatossága. Nem mondanám, hogy nagy csodát tesz, de valamit biztosan használ. Borogatással viszont teljesen szétzsibbasztja a lábamat... Nem húznám le, de ennyi pénzért én fix, hogy nem venném meg! Tény, hogy az én verzióm 50 g, még 2 hétig biztosan kellene és az alján maradt kevés talán kitart addig másikkal kombinálva.