vfejes

Cat in the Beautybox
Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Cat in the Beautybox
Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Lotion Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Lotion Exfoliant
2016. május 8.

"Perfecting"... Számomra tényleg nem túlzás. Immár a blogon is írtam róla egy hosszabb lélegzetű bekezdést.

Nagyon óvatosan kezdtem használni, tartva a sok szélsőséges reakció miatt. Azonban az én aggodalmam felesleges volt. Nem használom csak heti 1x, általában akkor, mikor másnap számít, hogy szép legyek. Minden pirosságot, minden tokeletlenseget, minden gyulladást levisz. Nem, nem lesz szárazabb a bőröm tőle, alapvetően száraz pedig. Mitesszekre vagyok hajlamos, havonta max egy pici patti, vízhiányos, ultra érzékeny bőrrel, ami bármi kis irritációtól kipirosodik. Szeretem :)

Balea Sarokápoló Hab Ureával és Shea Vajjal

Balea Sarokápoló Hab Ureával és Shea Vajjal
2016. május 2.

A tubusos verzió a HG lábkrémem, semmi nem tudta soha überelni. Egy lapon sem volt említhető vele semmi. Ez igen, de hiába tök izgi h hab, nem praktikus m nehéz jól adagolni. Persze meg fogom venni megint mindegyiket ettől még... ;-)

Biomed Fekete Nadálytő Krém

Biomed Fekete Nadálytő Krém
2016. május 1.

Ez a cucc nekem is nagyon bejött, borzalmas bokaszalag szakadásom van... Sajnos valahol eltüntettem a lakásban. Az összetevő listában nadálytő gyökér van, nem levél, így azért lehet valtozott és ennek köszönhető a nagyobb népszerűsége. Életmentő. 2 hétnél viszont tilos tovább használni, mert mérgező nagyobb mennyiségben.

BRTC Multi-Vital 10 System Vitalizer Cream

BRTC Multi-Vital 10 System Vitalizer Cream
2016. április 11.

2016. április. 11. Írtam róla a blogon is egy bejegyzést bővebben, nekem ő a HG (Holy Grail) jelenleg. Megpróbáltam leváltani egy egyszerűbb krémre, de csúfos vége lett, mert a papíron gyönyörű összetevős koreai Cosrx "mindenki kedvence" rizses spa overnight krém iszonyúan elbánt velem. Visszatérvén hozzá, egy hét alatt rendbetette a pofikámat, ebben a percben egyetlen pici piros folt van az arcomon. Lévén némi stressz a múltheti lépcsőn leesős fekvőgipszes bokasérülésemnek hála, el is nézem neki h ennyi átment. Fantasztikus cucc, éjszakára használom és nagyon-nagyon szeretem.

Wow... Szó bent marad, hang fennakad, egy használat után. Sajnos nekem tegelyes, de potom áron szereztem most leértékelve, szerintem függőség lesz belőle. Remélhetően pár hét múlva updatelek :) Öröm a köbön. Úgy tervezem ő lesz a téli éjszakai krém.

Update. 2016. jan. 23. Pár napja használom, nem tudtam megállni h ne írjak. Ez egy viszonylag sűrű, nagyon tápláló krém. Kicsit be voltam tojva, pedig ugye száraz a bőröm, de ez már az a kategória, ahol azt mondom, lehet nekem is gondom. Alaptalanul!!! Olyan baba bőrt művel kevés alvással is, hogy az valami döbbenet! Bárhova ér, az érdes, kiszáradt bőrből eszméletlen puha, finom tapintású lesz. A felszivódásához kell 5-10 perc, nekem a száraz bőröm gyakorlatilag elnyeli ennyi idő alatt. Picit nedves bőrre kenem, tonikot v esszenciát használok előtte, úgy könnyebb eloszlatni. Erősen citrusos illatú, mikor beleszagolok, de felkenés után 20 mp-cel már semmit (!) nem érzek. Nem, hogy allergiát nem okoz, hanem gyakorlatilag kezdi eltüntetni minden bőrhibámat. Na, ha ez így marad, akkor gyakorlatilag kimondhatom, hogy sok szuper krémet láttam már, de ilyenhez még nem volt szerencsém. Vigyázat, nekem azért száraz és erősen vízhiányos a bőröm. Nem tudom, hogy zsíros bőrön ez milyen, arra biztos a lotiont ajánlanám, nekem most mínusz 7-10 fokban egy megváltás h éjjel rendbetesz (lovagolni hordom pl. a gyermeket heti 2x). Love <3

Cosrx Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask

Cosrx Ultimate Nourishing Rice Overnight Spa Mask
2016. április 10.

2016. március 30.

Hmm, azt hiszem muszáj NadjaBluehoz csatlakoznom, és nagyon gondolkodom, hogy mi legyen, vessek e véget a kapcsolatunknak ezzel a kencével. Csak, mert többnyire kiolvasom a fél netet, mire megveszek bármit és ritkán is nyúlok mellé. Nos, itt is ez történt, de mégis inkább magamban keresem a hibát, pedig annyira örültem neki, hogy rátaláltam. Agyondícsért, hypolt, mindenki által istenített a blogokon, mesés összetevők, amit akartok. Csak épp, hiába, az én bőrömet már a legelső használatkor csípte, gondoltam, az én hibám, biztos a hámlasztás vagy a Pigmanorm, csökkentenem kell ezeket tovább. Az ám, a csípés elmaradt, kb 2-3 hétig használtam, tiszta kiütéses vagyok, gondoltam a havi 1. Ok, de már másfél héttel előtte. Most meg már nem is kéne. Azt hiszem nem tudom tovább másra fogni, valószínűleg valamire érzékeny vagyok belőle. Jól hidratál, bár a bőröm nem szívja be rendesen, bármilyen keveset teszek belőle. A fehérítésben mintha tényleg bevált volna, de ezt azért más koreai kencék is elég jól tudják.

Amúgy pont a Pigmanorm miatt váltottam át rá, mert nem akartam a 10 vitaminos BRTC-vel terhelni mellette a bőröm, de azt hiszem rosszul tettem. Most azt fogom csinálni, hogy visszaállok arra, és 3 naponta, mikor a Pigmanormot felkenem, használom ezt. Updatelek és sajnos, ha nem tudom megszokni, akkor felteszem ide a zsibire, biztos valaki boldog lesz, ha megkaparintja. Azért még reménykedem, de egyelőre csak 3* és könnyes szemek :_-I Olyan helyen jöttek ki pattik és kiütések, ahol szinte soha, semmitől sem.

(A Pigmanormot csak helyileg használom, 3 naponta, attól biztosan nem lettem pöttyös. Más nem változott a rutinomon. Értetlenül állok előtte, mert fogalmam nincs, mi üt ki benne. Főleg, hogy inkább száraz a bőröm, néha kombináltba hajlik, szóval azt sem hinném, hogy sok, főleg abból, amit mások írnak már előttem.)

2016. április 10. Kiiktattam, mert vállalhatatlan volt a fejem sajnos. Azóta szépen rendbejött a bőröm. Teszek még vele később egy próbát, ha így marad, akkor feldobom majd ide.. :(

Widmer Pigmanorm

Widmer Pigmanorm
2016. március 30.

2016. március 29. Az első hét után 2 napra csökkentettem a szüneteket a használatában, most minden 3. nap használom. Ugyanis itt elvileg nem az a cél, hogy a bőr vörös és hámló legyen. Igyekszem vékonyabban is kenni, így semmilyen túlzott reakció nincsen. A májfoltjaim gyönyörűen halványodnak (és nem csak annyira, mint a C vitamintól, amit egyébként nem becsülök le, de teljesen más hatékonyság). Most ott tartok, hogy már BB krém mellett sem igazán feltűnőek. Ez a hatás korábban egy vastag korrektor vakolattal volt elérhető. Beszereztem fél tonna ázsiai szép összetevős fényvédőt azóta, és folyamatosan van egy mini kiszerelés a táskámban is vészhelyzetre. Egy nap minimum egyszer frissítem 50-essel a foltjaimon helyileg, délután. Most nagyon boldog vagyok és folytatom a kúrát. Később talán emelem a gyakoriságot majd, ha úgy érzem, a bőröm megszokta. A vitaminokat és a hámlasztókat lassan visszaállítom a rutinba, de nem a felkenés napján semmiképp, és másnap reggel sem C vitaminozok rá (éreztem, hogy csípett másnap reggel, pedig azelőtt soha). Heti 2x váltott AHA/BHA-t most heti 1 váltásban használok, így pont jó. Jah, természetesen este használom, az összetevőknek egyébként sem tesz túl jót a fény.

2016. március 16.

Kétszer használtam idáig, máris látom a hatást. Nekem idáig semmi nem használt, most nagyon örülök, nem hittem, hogy ilyen lehetséges. Kiváncsi vagyok, mi lesz 2-3 hónap után.

Hát, nem egy popsikenőcs! :-) Egyelőre egy nap szünetet tartottam, ma délután már éreztem h picit érzékeny a bőröm, szóval valószínű ritkítom majd időben. C vitamin szérum és egyéb vitaminos dolgok, hámlasztók ezen a területen most szigorú parkolópályán vannak.

Nyilván nem várható, hogy egyáltalán ne érzékenyítsen, senkinek nem ajánlom, hogy megfelelő tájékozódás nélkül használja. Kis aloe, hámosító és fizikai fényvédő beszerzése nem árt mellé. Csak a foltokat kenem, folyamatosan updatelni fogok. Úgy érzem amúgy, barátok leszünk, mert a lézer vicc volt, egyéb krémek nevetségesek, talán kisebb kivétel volt a retinol és a C vitamin. Egyedül a szárazjég hozott részleges eredményt, ami értékelhető, most pedig látom az alagút végen a fényt, hogy ezeket kombináltam.

Isehan Sunkiller Baby Milk SPF45

Isehan Sunkiller Baby Milk SPF45
2016. március 25.

Ma jött meg! Ohhh... Elolvadtam! Nos, ez minden, csak nem ragacsos. Szuper könnyű. Meg nyilván updatelek, de már azonnal lenyűgözött, nem csak a híre szuper. A doboz maga valóban pici, de 30ml az ennyi. Sok Bioderma is annyi, csak a csomagolás úgy lett megcsinálva, hogy vizuálisan ne legyen sokkoló. Azt hiszem, le fogok szokni az európai fényvédőkről. Milyen lehet a kémiai, ha egy szimplán fizikai összetevős ilyen szuper?! OhmybrushViki rulez :-))

Benton Snail Bee High Content Mask Pack (régi)

Benton Snail Bee High Content Mask Pack (régi)
2016. március 23.

Csodás! :-) A szemmaszk kis lehajtható részét meg külön imádtam. Csúnya napokon békából királylányt csinál :-) Nem vagyok nagyon pattikra hajlamos, csak kisebb mitesszerek szoktak lenni hormonális okokból, de nagyon látszik rajtam a fáradtság, sötét karikák, kiütések.

Update 2016. március: macska is szeretné. Egyetlen maszkot sem akart benyalni (orrpuszi fixáció), de ezt mindenáron! Mire kattant rá??!

Bioderma White Objective Fluid

Bioderma White Objective Fluid
2016. március 22.

Nem értem ezeket a rossz véleményeket, nekem egyáltalán nem ő a legrosszabb ilyen típusú krémem. Aki azt hiszi, hogy egy ilyen krém fogja elmúlasztani a foltjait, szeplőit, az valóban nagyon naiv.. Azonban arra jó, hogy ne legyenek rosszabbak, fényvédő van benne (ugyan nem túl magas, de nyarat leszámítva irodai munka mellett optimális) és nem tocsog a zsírtól a fejem. Valóban nincs benne parfüm, semmi különös, de van Niacinamid, kis C vitamin, édesgyökér kivonat, amiket nem lehet elvitatni. A bőröm kedveli, nem is csap ki, csak a 8 ezer feletti árat sokallom érte nagyon. Egy nagyobb akcióban elfogadhatónak tartanám újravenni (sokkal inkább m a Clinique Even Better Lotiont, amit csak télen vagyok képes használni, annyira sok még úgy is a száraz bőrömnek a hígabb formája is). Attól tartok azonban, hogy nyárra mégis inkább egy jó fehérítő hatású ázsiai 50++++ SPF jobb lesz. Ezért viszont nem éri meg lehúzni. Az enyémnek semmilyen szaga, illata nincs, nem büdös, sem semmi, redheadnél lehetett valami tárolási dolog is, mert az enyém mégcsak nem is új, a télen az Even Bettert használtam inkább el.

Laneige Lip Sleeping Mask

Laneige Lip Sleeping Mask
2016. március 7.

Imádom! Tutti-frutti (halvány) illatú, világos rózsaszín csoda! Nincs íze, finom, vastag, kicsit olajos réteggel vonja be a szám éjszakára, ami reggel is érezhető. Az alap leírás szerint ilyenkor kéne radírozni, de én nem mindig teszem, lévén száraz bőrű. A maszk enyhe túlzás, éjjeli ajakápoló inkább. Szerintem nagyon minimálisan ragad csak. Minden idáigit agyonvert! Csillagos 6