vfejes

Cat in the Beautybox
Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Cat in the Beautybox
Regisztráció dátuma: 2015. január 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Berrisom SOS! My Lip Patch

Berrisom SOS! My Lip Patch
2016. március 5.

Hát, nem csodaszer, de nagyon jót tesz a télen felcserepesedett, igénybevett szájnak. Sokat nem kell tőle várni, de nagyon jó érzés viselni, poén, kicsit gyümis illata van. Akkor szoktam rendelni, mikor olcsó és nem növeli a postaköltségemet. Nálam szokott itthon lenni belőle, :)

Berrisom My Lip Tint Pack

Berrisom My Lip Tint Pack
2016. március 5.

Nagyon finom illatú, ízmentes zselé, szép tartós színe van, ami teljesen természetes. Viszont a száradási ideje iszonyú hosszú, ilyenkor nagyon ragad, nem szabad a számhoz érni, mert össze-vissza lesz az egész és akkor a filmet a végén nem tudom egyben lehúzni. Szóval nem jó, ha rohanás van és nem árt megtanulni a használatát éles bevetés előtt. Az illata egyébként friss barack, egyáltalán nem mű, olyan, mint a nyári piacon, nagyon nagyon jó érzés. Száradás után már egyáltalán nincs illata, a film pedig sokkal élénkebb színű, mint a szín, amit a számon hagy. Én nagyon megszerettem, megrendeltem a teljes dobozt az összes színnel, mert a doboz maga 6 színnel annyiban van, mintha 2 darabot akarnék külön megvenni. Egyébként nem szárít és nem kopik, nem maszatol és egyáltalán nem hagy nyomot. A használat körülményessége miatt kap csak 4 csillagot, mert amúgy nagyon jó termék a hozzám hasonló lustáknak ;-)

Update: gondolkodom az 5 csillagon. Hiába körülményes, számomra tökéletesen megoldja egy procedúra a rúzsozást egy egész napra. Egyébként állítólag Kínában hamisítják nagy sikerrel, vigyázni kell h Koreából jöjjön. Volt egy korábban gyártott verzió is, az új termékben több van pl. Egy hónapja használom szinte napi gyakorisággal és még van benne. Újrarendelős.
Meg fogom nézni a többi színt is, még mindig jobbról a másodikat, a barack árnyalatút használom. Szerintem még hidratál is.

Update: csak a barack árnyalat és a narancs jó illatú, de annyi baj legyen... ;-)

Skinfood Honeypot Lip Balm

Skinfood Honeypot Lip Balm
2016. február 2.

Jan 29. Roseroseshopnál vettem és az ő cuccai mindig itt vannal kb. 2 hét alatt. Akkor is, ha ki van írva h ünneo miatt nem :D
Egyrészt über cuki a csomagolása, de szép is. Ugyan mindenki azt írta, nem színez, szerintem pici természetes árnyalatot ad (lehelletnyit csak). Olajos zselé állagú cucc, ami nem hámlasztja darabokban a szám. Egyetértek abban, hogy inkább megelőzésre van, de nekem arra nagyon jó. Nyilván nem egy tégelyes Carmex, de én imádom. Finom illat, szép külcsín, kellemes érzés, szép sima lett tőle a szám.

UPDT Február 2 Megkövetem, öve az 5 csillag. Miért? Mert nem hámlik lepedőkben a számról a bőr. Mert végre egy jó balzsam, ami könnyű, megis hat. Nincs íze és finom az illata. Mert gyönyörű. Ezek után átléptem a SPF hiányán, a pálcika is mosható... Mandarin van meg, de rendeltem egy berryt és ebből egy tartalékot. A 6 éves lányom is odavan érte ugyanis. Amúgy a szárazság mellett erősen vízhiányos is a bőröm, lehet, ő a zselés állagával más? Minden esetre tél van, de rég volt ilyen puha és szép a szám.

Kérastase Oleo Relax Smoothing Mask

Kérastase Oleo Relax Smoothing Mask
2016. február 2.

Ultra száraz szőkített hajam van, ami alapból is hullámos és száraz. Ahogyan "öregszem", egyre szárazabb. Ez kb. semmit sem ér. Nem győzöm nyomni az olajat es kimosás nélküli balzsamot a hajamra.

Utoljára vettem ilyet, ezt a dobozt még elhasználom keservesen és itt a vége. Brasil Cacau vagy egy sima Kallos ezerszer többet ér. Na, most a sznobok jól kiakadnak majd. Igen! Kallos. :-) Pedig én se vetem meg a high end cuccokat, de nem agyatlanul. Hál istennek itt van nekünk a Krémmánia. Kenje a hajára, aki akarja! ;-)

Nuxe Réve De Miel Lip Balm

Nuxe Réve De Miel Lip Balm
2016. január 31.

Valahogy nem kötődöm hozzá annyira. Nálam az SOS gyorssegélyt továbbra is a Carmex tégelyes v click-stick adja, ez végül a sminkelés elé lett száműzve. Sajnos van néhány rúzsom, ami nagyon szárít, de hiába használom primerként, a szám akkor is romokban lesz mellette már délután. Valószínű a bőrtípusom miatt sem jön be annyira, száraz és magas páratartalom mellett is vízhiányos bőröm van (hiába iszom viszonylag sokat, gyors az anyagcserém).

Szeretem egyébként, de mint minden Nuxe terméknek, nagyon erős az illata. Ki tudok békülni amúgy az illattal, ha nem vagyok rá érzékeny, de felkenés után nem bírom, ha nem távozik. Már pedig Nuxe nem szokott. Amíg ennél nem találok jobbat, marad, rúzs alá jó a matt alap. Mac-ra fenem a fogam, ha egyszer elfogy, de az sokára lesz. Abba legalább nem kell beletúrni.

Mondjuk hiába, tudom h a tegelyes balzsamok a legjobbak... Egy van még, mostanában próbálok figyelni a napvédelemre. Emiatt nappalra, önmagában nem elég. Sok ajakápoló rendelkezik már SPF8-15 védelemmel, őket preferálom inkább akkor.

Besolbo Royal Salmon Egg Return Cream

Besolbo Royal Salmon Egg Return Cream
2016. január 23.

Nos, éjszakai krém formában próbáltam, nagyon kellemes viselet. Ugyan erős virágillatú, de ez felkenés után meglepő gyorsan elillan. Szóval megnyugodhatunk, semmi hal szag... ;-) Emiatt kicsit idegenkedtem, de elég impozáns hatóanyagok vannak benne, beleszerelmesedtem a kiszerelésbe, bevallom őszintén. Tényleg nagyon szép a doboz, a vízhiányos, száraz bőröm beszippantotta seperc alatt. A folyadék, amiben az ikrák úsznak, jót tesz a vízhiányomnak, a bogyók pedig kocsonyaszerű zselés cuccok, eleinte képeztek egy réteget, de max 5-10 percig. Több oldalról támadom a májfoltokat, de most úgy láttam, hatásosan. Ez a krém egyébként elvileg világosítani hivatott, beleillik az elképzeléseim köze. Allergiát, kellemetlenséget nem okozott az érzékeny bőrömön, csak kellemes meglepetést reggel. Erős narancs színe van, ezt a lazac ikra kivonatban levő egyik összetevő okozza. Sajnos a pontos inci-t nem tudtam kideríteni, mert a dobozon csak koreai krikszkraszul van, pár blog írt róla, de nem volt erőm már ahhoz h melyik volt teljes.

L'Occitane Cseresznyevirágos Kézkrém

L'Occitane Cseresznyevirágos Kézkrém
2016. január 22.

Macska utálja az illatát. A rózsásnak is. Pedig a TBS vanilliát meg imádja. Szóval macska velem alszik. Annyira kiborul, mikor ezzel kenem a kezem, hogy nem hajlandó lefeküdni, őrjöng. Igen, egy sziámi. :-) Szóval valami nem ok vele, mert imádja az illatokat, öblítőt is, soha ilyet nem láttam tőle.

Én szeretném, de száraz a bőröm, nekem nyáron se ér sokat. Sajnos. Azt hiszem anyu megkapja, legalább az őrjöngés abbamarad. :-))

OZ Naturals Vitamin C 20%+Amino Blend+Hyaluron Acid+Vitamin E+Ferulic Acid

OZ Naturals Vitamin C 20%+Amino Blend+Hyaluron Acid+Vitamin E+Ferulic Acid
2016. január 16.

Hosszabb vívódás után döntöttem, de aggódtam, mert idáig minden C vitaminos review a ragacsosságról szólt. Paula sötétkék szérumát kb. 1 éve használom (nem minden nap) esténként, de reggelre én sem tudtam beilleszteni. Nos, jelentem egyáltalán nem bántam meg. A sokszor hallott csípő érzésnek nyoma sincs (igaz, az utasítás szerint száraz bőrre kenem, reggeli arcmosás után). Sőt, inkább még jó érzésnek is mondanám, lehet a hyaluron és az aloe az oka. Rövid időn belül hidratáló krém követi fényvédővel.

Mivel száraz a bőröm és érzékeny, azért érzem, hogy nem esik jól sokat várni. Ragacsosságról nem tudok beszámolni, az új leírásban benne is van, hogy szín és állag tekintetében tovább fejlesztették a terméket, világosabb és hígabb is lett. Az eredménye egy hét után is látszik, igaz, a héten 2 napnem használtam. A bőröm szürkesége nagy mértékben távozott. Sajnos nekem alapból nem ilyen az arcszinem, egész meglepődtem, mert nem volt rajtam se púder, se bb, se szem alatti korrektor és a tél közepén tök jól néztem ki, nem mint aki beteg (ritka!) A szeplők és májfoltok tekintetében nem tudok nyilatkozni, mert már a fél világ csodakrémjeit rájuk kentem, köszönik halványabbak, de nem távoznak. Majd talán a bőrdoki...

Összefoglalva: szeretem nagyon. Tuti h rendszeresen itt fog egy lakni a fridzsiben.

Mizon Original Skin Energy Collagen 100 Ampoule

Mizon Original Skin Energy Collagen 100 Ampoule
2016. január 10.

Nehány nap használat után selymes, makulátlan babapopsi bőrt csinált. Persze, jó a krém is, amivel használom, no, de ehhez kevés. Meg voltam pusztulva, hogy most bevásárolok Koreából, mert még hűen él bennem a kozmetikusnál tapasztalt szemtapasz és egyéb nyalánkság hatása. Persze a tapasz megszűnt, de itt van nekünk erre Korea. Nagyon megérte az árát.

Update 2016. január 10. Boosterként is használom, illetve a szemem köre is. Nagyon finom, nyugtató, feltöltő hatása van, ilyenkor télen nagyon jól esik. Igaz, nálunk ilyenkor is magas a páratartalom, hagyja érvényesülni. Az biztos h ő állandó lakó lesz nálam. Nagyon kevés is elég belőle, egy örökkévalóságig fog tartani, ennek örülök. Nem tudom mennyi niacinamide tartalma van, de mintha a szeplők és a pigmentfoltom jobb állapotban lenne. Persze kenem már a foltot mindennel, lehet együttes hatás is, de most úgy látom ez is benne van rendesen.

Etude House Collagen Eye Patch

Etude House Collagen Eye Patch
2016. január 2.

Nagyon fincsi! Nyugtat, feltölti a szem körüli ráncokat. Nayao is írja, úszik a tapasz a "nedűben", kb. 20 perc alatt szárad meg. Szimpatikus az inci, engem nem bántott belőle semmi, pedig a szemem igen érzékeny. Eleve többet rendeltem, mert 1 db kevés. Egyelőre a zacskóban még annyi anyag maradt h úgy döntöttem holnap este is felteszem, visszazártam. Kis műanyag tartóban van a két tapasz, két fólia között, ez meg külön zacskóban, kettesével csomagolva.

Alkalmazás: kicsit csúszós a kezeknek és hajlamos lecsúszni arcra. Szóval feküdni ajánlatos vele. Használat után ragacsos érzést hagy, fénylik is kicsit, szóval estére ajánlom mindenképp. Arra figyelni kell, ha megszárad a tapasz, le kell venni, különben ellenkező hatást érhet el.

Szeretem. Most 5 db-ot rendeltem, fogok még tuti. Csak akkor viszont, ha elfogy a Berrisom Placenta tapasz, mert abból most betankoltam egy egész tégellyel. Régen a kozmetikusomnak voltak ilyen cuccai, sajnos ezek megszűntek. Úgy döntöttem nem mondok le róluk ;)

Update: az összetevő lista javításra szorul. A helyes INCI: Water, butylene glycol, glycerin, PEG-75, PEG/PPG-17/6 copolymer, alcohol, hydrolyzed collagen, citrus paradisi (grapefruit) fruit extract, xanthan gum, PEG-60 hydrogenated castor oil, carbomer, triethanolamine, disodium EDTA, camellia sinensis leaf extract, sodium hyaluronate, tocopherol, retinol, polysorbate 20, phenoxyethanol, fragrance

Macskások: vonzza a macskaszőrt :D
Tuti tipp: pici vízzel pacsmagoljátok be (nem lemosni) a szemkörnyéket használat után. Használható a mosolyráncokra is.
Minimális benne az illatanyag. Az én szemem ultra-hyper-agyonérzékeny, ekcémára hajlamos, de nem irritál!
Világosító hatás: sajnos azt egyáltalán nem láttam, pedig rámférne, igazán. Remélem Berrisom placentása ebben jobban teljesít, nagyon istenítő review-kat láttam róla. Ha ez 5, az lehet 9 csillag lesz? :D