VickyV

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 24.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 24.
Bőrprobléma: Vízhiány

MAC Velvet Teddy Parfüm

MAC Velvet Teddy Parfüm
2021. szeptember 11.

Biztos vagyok benne, hogy akik a L'Artisan Tea for two és Dzing illatáért rajongtak, azok ezért is odalesznek. Nekem egy az egyben ezt a vonalat hozza. Szegfűszeges, dohányos (rajtam édes szivaros) és nekem enyhén lószagra (aki lovagol, annak illat:)) hajazó jegyeivel simán lehetne egy sokkal drágább niche. Név és külső alapján tuti nem lőttem volna be az illat kategóriát egyébként.
Nem lesz kedvenc, de maga az illat szuper, amin az egyszerűbb üveg se ront.

DKNY Liquid Cashmere Black EDP

DKNY Liquid Cashmere Black EDP
2021. július 30.

Egészen véletlenül került hozzám ebből a kis kincsből egy üveges pinduri maradék. Nagyon érdekes, hogy elsőre az imádott Mango Adorably jutott róla eszembe. Mintha annak a felnőttesebb, barack helyett cseresznyésebb kiadása lenne. Látszik, hogy nem új kiadású, mert még karaktere van. Fűszeres, de nem tolakodóan, cseresznyés, de nem az a harsogó nyári tinglitangli gyümi, hanem ami után közelebb szeretnél hajolni, hogy kibontogasd, mi van ott még, ahonnan ez jött. Ilyet visel az a nő, aki szavak nélkül akarja elmondani, hogy a szelíd és visszafogottnak tűnő külső mögött jóval több rejlik.
Biztos nem jutott volna eszembe megvenni egy parfümériában, most meg vadászhatom, hol találok még belőle:DD
Remekül váltogatható szerintem a CK Euphoriával, aminek az eredetije egy estibb, "dögebb" verzió, amit nem biztos, hogy akárhová akárki magára fúj, ez viszont, mivel nem túl tartós és nem ordít, napközben is jól viselhető.
Annak ellenére, hogy egyébként nem egy túlagyalt kreálmány, most elképesztően jól esik, és kategóriájában megérdemli az 5*-ot.

MAC Ruby Woo Parfüm

MAC Ruby Woo Parfüm
2021. július 30.

Annyi érdekes véleményt olvastam róla neten, hogy bár nagyon nem egy blind buy biztos illat, megvettem. Nem csalódtam, de ami nekem döbbenet, hogy bizonyos összetevők rajtam átcsapnak vetiverbe, nem értem, miért. Nekem ebben sem a bőr dominál, hanem egy friss vetiveres vonal, pedig leírás alapján az nincs is benne.
Aggódtam, hogy nem lesz rajtam elég cseresznyés (kb. tényleg nem is érezni), ezért egy DKNY Liquid Cashmere Black mintával vettem meg, amivel szerintem brutál jó lesz.
Nem az a tinglitangli csajillat, mindenképp a maszkulinabb, vagány irányba hajlik, és biztosra veszem, hogy pasikon is isteni.

Később visszatérek feltétlenül még, amikor már többet használtam, de ár-érték arányban megnyert, és semmivel nem rosszabb egy hypeolt nichenél, ami 5-ször ennyibe kerül. Addig dobok rá egy négyest, aztán majd meglátom, mennyire ájulok el :D

WiseTree Naturals Arcradír

WiseTree Naturals Arcradír
2021. április 4.

Korábban nem hallottam a termékcsaládról. Anyukám lepett meg ezzel, amire aztán azért is lettem különösen kíváncsi, mert nehezen találok olyan arcradírt, ami nem szedi le a fél arcom a téglaméretű szemcsékkel. De láss csodát, van ilyen😄 kellemes illat, nagyon jó kis textúra és ideális szemcseméret. Lemosás után babapopsi-puha lett az arcom:)) nekem a kiszerelés (az új nagykupakos pumpás) is tök bejön. Nem csumpi, nem gagyi a dizájn, és árban is abszolút rendben van, főleg ha az összetevőket is számításba vesszük:)

MAC Turquatic

MAC Turquatic
2021. április 4.

Szerintem ez egy abszolút komfort illat, mégsem az az érzésed, hogy minden második szembejövő ezt fogja viselni.
Fiataloknak igazi tavaszi-nyári, citrusos vonalon mozgó frissesség.
Nem egy atomsokáig tartó, erőlteljes “egyenesenazarcodba” parfüm, de ez nem is egy ilyen kaliberű illat, hogy ezt várjuk el tőle😊
Húgomnak van egy üveggel, és rajta van egy kis citromos-krémes sütis beütése is😍

Carolina Herrera Very Good Girl EDP

Carolina Herrera Very Good Girl EDP
2021. április 3.

Good girl+ Tresor Midnight Rose/ Tresor La Nuit a la folie. Ez a három illat nekem külön mind tetszik, ebben a kombinációban se mondanám rossznak, de rajtam olyan igazi “d.m.” illat. Aki tudja, tudja mire gondolok, aki nem, annak úgy fogalmaznék csak, hogy ha határozott célokkal indulnék bulizni, biztos ezt fújnám😆
Nekem semmi újat nem mutat, nem ér annyit, amennyiért pl. a Müllerben meg lehet venni. Ennyiért már inkább veszek akkor egy alacsonyabb árkategóriájú, de egyedi niche-t.
Tényleg nem rossz, egy nyári bulizós-pasifogósnak tökéletes, nagyon csajos, kissé, de nem rossz értelemben közönséges is, de nem extra.
Rajtam vetivernek halvány nyoma sem volt, pedig ez egy érdekes jegy lenne hozzá, már ha a bőröm hajlandó lenne partner lenni ebben😁
Az üveg szép, de annyi verzió volt már (flankerek, kiadás gyűjtőknek) hogy valahogy nem tűnt volna fel, hogy ez új, ha neten nem olvasok róla.
(Na jó, a 4*ot mégiscsak rádobom, mert maga az illat nem rossz amúgy, még ha rajtam nem is túl eredeti:))

Dolce & Gabbana-Light Blue Love Is Love EDT

Dolce & Gabbana-Light Blue Love Is Love EDT
2021. április 3.

Nekem annak ellenére, mennyire szanaszét hordták már az anyaillatot, ez most valamiért megtetszett.
Annyira magamba innám már teljes valójában a nyarat, hogy szomjaztam erre az egyértelműen nyárillatra, amit az original rejt magában 100%-os hitelességgel.
Ami pluszt pedig a Love is love ad, az egy icipicit még könnyít, édesít rajta. Ami elsőként beugrott, a Calvin Klein One shock!. Mintha az eredetihez tettek volna egy csipetnyi Shockot.
Az üveg hangulatban visszahozza a 90-es éveket, és azt hiszem, kifejezetten szeretem azt is, hogy az illat is megmaradt ezen a vonalon, és nem toltak egyet rajta a kommersz irányba.
Alapvetően a nehezebb, gourmandosabb parfümöket kedvelem, de határozottan gondolkozom ezen egy tavaszi-nyári szívmelengetéshez☺️

Montale Mango Manga

Montale Mango Manga
2021. február 21.

Nagyon nehezen jellemezhető nekem valamiért. Szeretem a mangó illatát és ízét is, de a kihívást az jelenti, hogy ebben nem igazán vélem felfedezni. Inkább csap arcon az első pár perc után az ylang-ylang, ami valóban átvált egy állatias vonalba, ami így leírva kicsit hihetetlen párosításnak tűnhet, és magamon is ezt érzem, hogy nem tudom teljesen behatárolni. Van benne valami nagyon “raw” és épp ezért szexi, natúran ember-állatias, ám később elő-elő bukkanó szúrósabb jelleg (ami valahogy fügés-licsis🧐). Én azt hiszem, erről kár lenne most télen teljes beszámolót adnom, mert tuti, hogy nyáron fog élni igazán a bőrön. Valóban van egy számomra bőrös füstössége (meg talán némi gumi szaga is) és zöld növényessége is, ami a nyári zuhanyzás utáni frissességet adja vissza. Meg aztán azt is, amikor a szeles tengerparton, alig sminkben, még nedves hajjal flörtölsz egy gyümölcsös, de nem geil koktélt szürcsölve.
Talán a nyár eldönti, ki is a viselője igazán:)
Én örülnék, ha rajtam gyümisebb lenne, mint virágos, de így is érdekes. (Joghurtosság halvány nyoma sincs rajtam egyik fázisban se)
Egyelőre mivel most nagyon hamar eltűnik az illat, maradok inkább a 3*nál.

Memo Paris Tamarindo EDP

Memo Paris Tamarindo EDP
2021. február 21.

Azért tetszik, mert kicsit mindegyik illatból van benne, amiket szeretek. Nekem elsőre Calvin Klein Euphoria jutott róla eszembe. Aztán nagyon hamar átvált egy nagyon tipikus, most futó parfüm egyvelegre. Ez talán leginkább Dolce &Gabbana Dolce Shine, Acqua di Gioia Sun, és Gucci Gorgeous Gardenia keverék. Végül egyébként a lecsengés már kevésbé szokványos. Elég tartós is és nagyon kellemes naptejes-nyárias, szexi illat, viszont ez megint egy olyan darab, ami irreálisan túl van árazva. Annyira pedig nem sokrétű, amennyire az árát a csillagok közé tették. Biztosan hamar elfújom a kis mintám, mert tényleg tetszik, de nem hiszem, hogy gondolkozni fogok azon, hogy spóroljak rá.

Mancera Black Vanilla EDP

Mancera Black Vanilla EDP
2021. február 15.

Biztos az én bőröm a “hibás”, de rajtam sajnos nyanyássá válik. Üvegből szaglászni imádnám, mert úgy az a vanília érződik ki, ami tetszik. Rajtam mégis átvált, és a sok virág erőszakoskodik előre, kiütve a vaníliát. Csak pár millis mintát próbáltam, de nagyon nem én vagyok.
3*, mert értékelném, ha amúgy extra lenne, és csakis rajtam rossz, de az üvegszaglászáson túl szerintem meglehetősen egysíkú illat.