VickyV

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 24.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. szeptember 24.
Bőrprobléma: Vízhiány

Memo Paris Tamarindo EDP

Memo Paris Tamarindo EDP
2021. február 21.

Azért tetszik, mert kicsit mindegyik illatból van benne, amiket szeretek. Nekem elsőre Calvin Klein Euphoria jutott róla eszembe. Aztán nagyon hamar átvált egy nagyon tipikus, most futó parfüm egyvelegre. Ez talán leginkább Dolce &Gabbana Dolce Shine, Acqua di Gioia Sun, és Gucci Gorgeous Gardenia keverék. Végül egyébként a lecsengés már kevésbé szokványos. Elég tartós is és nagyon kellemes naptejes-nyárias, szexi illat, viszont ez megint egy olyan darab, ami irreálisan túl van árazva. Annyira pedig nem sokrétű, amennyire az árát a csillagok közé tették. Biztosan hamar elfújom a kis mintám, mert tényleg tetszik, de nem hiszem, hogy gondolkozni fogok azon, hogy spóroljak rá.

Mancera Black Vanilla EDP

Mancera Black Vanilla EDP
2021. február 15.

Biztos az én bőröm a “hibás”, de rajtam sajnos nyanyássá válik. Üvegből szaglászni imádnám, mert úgy az a vanília érződik ki, ami tetszik. Rajtam mégis átvált, és a sok virág erőszakoskodik előre, kiütve a vaníliát. Csak pár millis mintát próbáltam, de nagyon nem én vagyok.
3*, mert értékelném, ha amúgy extra lenne, és csakis rajtam rossz, de az üvegszaglászáson túl szerintem meglehetősen egysíkú illat.

Kräuterhof Csigagél

Kräuterhof Csigagél
2021. február 15.

Egyelőre pozitívnak látom/érzem a hatását, de! én is nagyon meglepődtem, mennyire alkoholos. Kicsit olyan, mintha technocolt kennék az arcomra😬😄
Maga az illat és az állag kellemes, de megpróbálom nem elképzelni, hogy csiganyálka van benne, és hogy vajon hogyan készült.
Mivel én amúgy is ápolom az arcom, így egyelőre nem érzem, hogy szárítaná.
Talán később még update-elek.
(A flakon szerintem elég igénytelen, főleg az árkategóriához képest. Mint egy alsókategóriás lábkrém.)
Azért 4*, mert puhábbnak tűnik a bőröm tőle eddig, és ez a lényeg☺️

Montale Arabians Tonka EDP

Montale Arabians Tonka EDP
2021. január 20.

Rajtam nagyon extra. Húgom kitiltott vele a házból, mert szerinte agresszív, szúrós, nem bírja elviselni. Nagyjából 10 percnyi kirohanás után benyitott a szobába, ahol voltam, és ártatlan arccal közölte, hogy azt hiszi, mégis tetszik neki😆
Szerintem ez egy nagyon dögös illat, de az a fajta, ami nem szakad az arcodba, nem (előre is bocsi) LVEB vagy Black Opium (van nekem is) jelleg. Hanem a tudatalattiba férkőző, állatias “szexillat”. Engem az Intense Cafera nagyon emlékeztet benne valami, majd kipróbálom őket együtt. És ez lehet, hogy csak az én asszociációm, de tényleg van benne valami felnyergelés illat😅a legnemesebb értelemben. És most vagy én vadultam meg, hogy mindenben ezt érzem ki, vagy tényleg ennek is van egy kis BR540 lecsengése. Az a bizonyos száraz összetevő. Utánajárok, mire gondolhatok:D
Mindenesetre ez egy nem blind buy biztos, de nagyon extra darab:))

Lush Dirty Parfüm

Lush Dirty Parfüm
2021. január 16.

Tuuuudtam én már név alapján, hogy jóban leszünk😄
Se nem friss levegő, se nem virágos. Viszont túlzás nélkül mondhatom, hogy az egyik legérdekesebb, legsokrétűbb illat.
Megérkezésekor először csak megszagoltam a fújókáját... na, mondom remélem, nem lesz gáz.
Aztán felfújtam.(Aztán a húgom, és anyukám is:D) Hát wow! Megcsapott a fodormenta illata, majd valami hihetetlen gyorsan már éreztem is a levendulát. A fix illat rajtam egy nagyon különleges, nem teljesen meghatározható egyveleg, némi kellemesen maszkulin beütéssel, de abszolút kaméleon jelleggel. Olykor pacsulis hippi illatnak érzem, holott pacsuli nincs benne, máskor meg mintha ánizst is vélnék benne felfedezni. Aztán meg elfelejtem, hogy nekem van ez az illatom, és csak szagolgatok, hogy minek van ilyen furin jó illata körülöttem:D
Van, hogy a Lush egyik mentás-ánizsos pink ajakápolója ugrik róla be; ami viszont meglep: hogy a lecsengése emlékeztet a Baccarat Rougera. Van benne valami szárazság, ami abban is.
Nagyon kíváncsi vagyok, mit fog produkálni nyáron, a fülledt melegben.
Húgomon és anyukámon is teljesen más oldala mutatkozik meg amúgy, ami pedig nekem megint érdekes, hogy ha a tetejét leveszem és megszagolom, elsőre menta, a második szippantásn pedig levendula. Ki érti ezt? Tiszta szaglószerv hülyítés😁😁
Ja, és nekem ez teljesen niche kategória. Nyolcezerért. Körül fogok nézni én még ott, ahonnan ez jött:D
Valahol olvastam ezt a “tisztaság illat”hasonlatot.. azzal nem tudok azonosulni. Frissnek friss, de nem egy kis lightos friss kis alapdarab, hanem egy elég erős karakterillat.

Mango Adorably EDP

Mango Adorably EDP
2020. november 26.

Annyira, de annyira imádtam! Amikor nekem volt ilyenem, árban is teljesen vállalható volt, az illata pedig teljesen ÉN. Kicsit pikáns, provokatív, de nem tolakodó, hanem olyan egyedi és nőcis. Fűszeres, de kicsit gyümölcsös is. Nagyon szerettem.
Keresem, így ha valami csodával határos módon valakinél lenne, írjon valamelyik hirdetésem alá pls😄
Update: még jó, hogy hiszek a csodákban😁sikerült egy kis mini maradékot beszereznem, és hát igen... ugyanaz a szerelem, mint anno. Ha ez nicheként futna most, kisebb vagyonokat lehetne rá elkérni. Eddig nem találtam olyan alternatívát, ami helyettesíthetné.

Langhaarmädchen Öl-Kur Intense Repair

Langhaarmädchen Öl-Kur Intense Repair
2020. november 4.

Bár nálam az Aussie hajvégápolója még mindig a kedvenc, azért kipróbáltam ezt is:)
Nem rossz, picit sűrű állagú- talán egy leheletnyit lehetne folyékonyabb.
Az illata totál PlayDoh gyurmaeo😁ez nagyon tetszik!
Rossz tulajdonságot nem is tudnék mondani nagyon.

Avon Artistique Iris Fétiche EDP

Avon Artistique Iris Fétiche EDP
2020. október 30.

Mintát kaptam csak belőle, amiből egy egész minimálisat próbáltam ki a csuklómon.
Őszintén szólva nekem ez annyira nagyon nem, hogy valami őrület.
Nagyon kis tucat, és egyszerű illatnak tartom.
Az üvege szép, de nyilván azért, mert ez is valami minőségibb illat koppintása:)
(Mielőtt bárki berágna, nyilván lehet, hogy akiknek tetszett, azokon valamilyen módon teljesen máshogy nyilvánult meg, rajtam sajnos kb Playboy/Impulse kategória)
Előnye viszont azok számára, akiknek tetszett, hogy tartós.

Thierry Mugler Angel Nova EDP

Thierry Mugler Angel Nova EDP
2020. október 11.

Ez akár egy leakciózott Avon parfüm is lehetne. Nulla hasonlósággal az eredeti Angel-höz. A két csillagot a design kapja. Sajnálom, hogy a Mugler az új tulajjal ilyen lejtőn megy lefele...

Gucci Flora Gorgeous Gardenia 2020 EDT

Gucci Flora Gorgeous Gardenia 2020 EDT
2020. szeptember 3.

Rajtam a nyitás teljesen Escada Cherry In The Air. Egy 20 perc múlva már az alap illat bújik elő:)
Kellemes, de sajnos rajtam nem volt tartós.