Vikinca

Regisztráció dátuma: 2015. január 17.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2015. január 17.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Gliss Kur Ultimate Repair Express Balzsam

Gliss Kur Ultimate Repair Express Balzsam
2019. április 2.

Tetszik az illata, könnyű használni, a hajamban meg csak úgy siklik a fésű a használata mellett, nem kell percekig bíbelődni vele, hogy azt a 10 szál hajamat kifésüljem. Kicsit még a hajmosásokat is várom mióta használom, pedig kifejezetten utálatos tevékenységnek számít nálam.

Babydream Extra Sensitive Dusche & Shampoo

Babydream Extra Sensitive Dusche & Shampoo
2019. április 2.

Pár hete használom, de úgy tűnik csak egyre rosszabb állapotokat idézek vele elő a fejbőrömön és a hajammal is kapcsolatban is. Alapból is nagyon gyorsan zsírosodik a hajam, muszáj kétnaponta megmosni, de ezzel kb. naponta kéne, hogy ne legyen tiszta zsír az egész. Fél napig nagyon szép puha a végeredmény a mosás után, csillog is, viszont sokkal hamarabb összeáll tincsekbe, nem olyan szép pergős vagy hogy mondjam. A fésülködés is egy rémálom, mert nagyon gubancos tőle. A korpásodás is fokozódott mellette, így meg még egyre többet vakarózom is, szóval nem jött be.

Update: Felejtős lesz. Kipróbáltam artisztítónak és tusfürdőnek is, és mindenhol pattanásaim lettek tőle. Persze nem túl durva a helyzet, de érezhetően sokat rontott a bőröm általános állapotán.

Bell HYPOAllergenic Folyékony Szem Korrektor

Bell HYPOAllergenic Folyékony Szem Korrektor
2019. március 10.

A legvilágosabb színt vettem meg és amíg meg nem szárad jó is lenne az árnyalata, viszont idővel eléggé besárgul, a panda karikáimnak meg a fedése is kevés. De könnyű eldolgozni és szépen a helyén marad, az időnként a szemem alatt kiújuló ekcémás foltom se jött ki a használata mellett. Ez eléggé mellette szól. Ameddig nem találok valami több szempontból jobbat, addig maradok ennél.

Alveola Aloe Vera Eredeti Aloe Vera Gél

Alveola Aloe Vera Eredeti Aloe Vera Gél
2019. március 10.

Az ekcémám miatt vettem meg, gondoltam egy próbát megérne, ha már a gyógyszertári kenőcsök nem érnek semmit. Nagyon vörös volt az érintett rész, hámlott és iszonyúan viszketett, éjjelente rendszerint véresre meg sebesre vakartam. Aztán elkezdtem ezzel napi kétszer kenni, és csodát tett. Már csak egy nagyon halvány piros folt látszódik, korábban ilyen eredményt egyedül a szteroidos kenőccsökkel tudtam elérni. Borotválás után a bikini vonalra is szoktam kenni belőle, minimálisan pattog csak ki ezután és a viszketést is megúszom. Néha sminkelés előtt a szempilláimra is kenek, hagyom megszáradni és utána spirálozok, így dúsabbnak hat és talán mintha íveltebbre is sikerülne ezzel a módszerrel.

Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs

Naturland Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs
2018. december 9.

Update:
A bőrgyógyász "eltiltott" minden illatosított dologtól irritatív ekcéma miatt, így ezt használom fürdéshez és a lábaim borotválásához. A felsőtestemről eltűntek a kis apró pattanások, zuhanyzás után nem jelennek meg az 5 centis piros és viszkető foltok a mellkasomon, amiket eddig mindig a melegvíznek tudtam be. A lábam szebb, kevesebb az irritáció és a szőrbenövés a borotválások után. A konkrét hámlós foltra, amire a diagnózist kaptam nem tudom önmagában mennyire lenne hatással ez a váltás (tusfürdőről a mosdókenőcsre), mert a szteroidos kenőccsel csak most fogok leállni. Mindesetre eddig beválni látszik most már nem csak arcon, de testen használva is.

Kellemes érzetet hagy maga után, végre nem feszül a bőröm és lesz tele itt-ott kisebb hámlásokkal, mint a különböző arctisztítóknál. Nyugodtan tudok sminkelni, nem emeli ki az alapozó a száraz foltokat és nem mellesleg az ekcémám se durran be tőle az arcomon. Sminklemosáshoz is ezt használom és elégedett vagyok vele. Nem irritál, ugyan egy kicsit nehezebben szedi le a festéket mint egy sminklemosó, de így is sokkal szívesebben nyúlok ehhez, mint akármi máshoz. Szembe kerülve nem csíp csak egy kicsit homályosabban lát tőle az ember, de kimosva semmi gond nincs utána, még csak be sem pirosodik.

Garnier Pure Intenzív Arctisztító Gél

Garnier Pure Intenzív Arctisztító Gél
2018. december 9.

Update:
Elkezdtem napi kétszer használni, hogy végre elfogyjon, erre meg tele lett a homlokom és az arcom két oldala pattanásokkal, de még csak nem is ilyen kis aprókkal, hanem óriás, gyulladt és vörös pattanásokkal. Soha nem nézett ki még ilyen csúnyán az arcbőröm még akkor sem, amikor leálltam a fogamzásgátlóval. A korábbi 3 csillagos értékelésem helyett most mínuszt adnék, ha lehetne.

Elég vegyes érzéseim vannak ezzel a termékkel kapcsolatban. Úgy igazából nem sok mindent csinált a bőrhibáimmal, pattanásaim és mitesszereim is ugyan úgy voltak, mondjuk utóbbi azért kevesebb, de azért jóval többet várnék egy arctisztítótól. A pórusaimat összehúzta a használata után, de nem sokáig tartott. Jól felfrissíti az arcot, ami utána viszont feszül és száraz, emiatt egyből hidratálót kell használni. Az illatáért oda vagyok, ez az egyetlen egy dolog, ami tetszik benne és amit kiélvezhetek még el nem használom.

Hyperol Tabletta

Hyperol Tabletta
2018. november 22.

Főként fogkefe fertőtlenítésre használom, aztán ha eszembe jut akkor a szemöldökcsipeszt, körömvágó csipeszt, meg mikor mit áztatok az oldatába. Ha érzékenynek érzem az ínyem öblögetek vele, és a kinyomkodott pattanásaim helyét is ezzel kezelem. Azóta gyorsabban gyógyul és kevésbé gyullad be az arcbőröm, és az ínyemmel se szendvedek napokig. Ha kijön az ajakherpeszem, ezzel szoktam feloldani róla az órákkal korábban felkent és rászáradt kenőcsöt, meg hát na, a kifakadt hólyagocskákból az odaszáradt váladékot is szépen leszedi. Bocsi a túl részletes beszálomóért, de hátha másnak is segítene ezen a gondján. :)

Nivea Diamond Gloss Gyémántfény Hajbalzsam

Nivea Diamond Gloss Gyémántfény Hajbalzsam
2018. október 21.

Két tubust használtam el belőle, a samponjával ellentétben ezzel meg voltam elégedve. Puha, könnyen kifésülhető a hajam utána, kicsit talán mintha fényesebb is lenne és az illata is nagyon tetszett. Mondjuk így a sampona nélkül nem érződött valami sokáig a mosás után, de ez úgysem volt szempont nálam. Annyi elvárásom van, hogy normálisan ki tudjam fésülni a hajam tépés és húzás nélkül, azt hozza.

Naturland Kézápoló Balzsam Körömvirág-Kivonattal

Naturland Kézápoló Balzsam Körömvirág-Kivonattal
2018. október 6.

Hónapokig ezzel kentem az arcomon lévő hámlós foltjaimat (szeborreás dermatitisz) és sokat segített rajtuk. Csökkent a gyulladás és a hámlás is, mert hagyott egy vékony zsírosabb réteget a bőrömön, amitől nem száradt ki. Mondjuk több pattanásom volt ott, ahol ezt kentem az arcomra, de inkább ez, mint az az ekcéma jellegű nyavalya. Aztán egyszer csak elkezdte irritálni a bőrömet, égett tőle napokig és még nedvedzett is, de hát kellett is nekem egy kézkrémet az arcomra használni, ráadásul egy körömvirágosat, ami az esetleges irritáló hatása miatt nem ajánlott bőrbetegségre :D
Egy sűrű, de könnyen kenhető krémről van szó, némi körömvirágos illatot felfedezni, de inkább csak sima kenőcs szagot érezni a használatakor. Kézre meglehehetősen ritkán használom, de megfelelően hidratál és a kicsit lassú felszívódása sem zavar, mert csak a kézfejem külsö részeit kenem be vele, a tenyerem soha. Lábkrémnek is nagyon bevált, sarokreszelés után szoktam vele bekenni a talpam, és heti egyszeri használat mellett is nagyon sokat segít abban, hogy ne száradjon ki. Jó kis krém, de nem fogom újra venni, mert szebb összetevőjű termékeket szeretnék használni. A arcon történt incidens miatt nem vonok le csillagot, azt a saját hülységemnek köszönhetem.

Johnson's Baby Lágy Krémtusfürdő

Johnson's Baby Lágy Krémtusfürdő
2018. szeptember 24.

Gondoltam az érzékeny bőröm miatt teszek egy próbát a babáknak gyártott termékekkel, és először erre esett a választásom, de nem bizonyult jó ötletnek. Az illatával én is hadilában állok, egyszer tetszik és élvezem, hogy ha megcsap fürdés után, máskor meg inkább viszolygok tőle. A bőrömet szárította és mintha érzékenyebb lenne, mint amilyen alapból lenni szokott. Aztán még ott van az is, hogy többet kell nyomnom belőle, mint az ezelőtti akármelyik tusfürdőmből, mert alig habzik. Egyszer hajat is mostam vele, de olyan furcsán letapadt az egész. Nem tudom ajánlani, babáknak meg főleg nem. Alig várom, hogy elfogyjon és kipróbáljak a babydream-től is egy tusfürdőt, mert az egyik samponjukat épp most kezdtem el használni és ígéretesnek tűnik.