vikofrivia

Regisztráció dátuma: 2019. május 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. május 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Bioeel Ricinus Plus Ricinusolaj A-vitaminnal

Bioeel Ricinus Plus Ricinusolaj A-vitaminnal
2020. szeptember 4.

Nagyon szépen erősíti a szemöldökömet és a szempilláimat, igazi kis csoda.
Hajra egyszer használtam eddig pakolásként, de számomra nem igazán éri meg a macerát, ahhoz túl nehezen lehet kimosni, még olivaolajjal hígítva is, a hajam meg egyébként sem sérült, a végekre mindig tapogatok hajolajat.

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration
2020. augusztus 31.

Hihetetlenül hálás vagyok ennek a márkának, amiért ennyire elérhetővé teszi itthon az ilyen csodaszereket, amikről eddig szinte csak külföldről hallottunk.
Nagyon kellemes kis tonik, ezer éve vágytam már hasonlóra még akkor is ha nem must have, szóval amint jött az e-mail róla meg is rendeltem. Puha és selymes lesz tőle az arcom, pár másodperc alatt felszívódik, nagyszerűen beleillik a rutinomba, mivel most hatalmas skin barrier építésben/erősítésben vagyok a pattanások kezelése mellett.
Ezek után alig várom a G&G lemosóját, meg igazából mindent, ami még tervben van! 🥰

CeraVe Moisturizing Cream

CeraVe Moisturizing Cream
2020. augusztus 24.

UPDATE: sajnos úgy néz ki tőle lettek óriási fájdalmas bőr alatti pattanások az arcomon, amit borzasztóan sajnálok mert ennek ellenére imádta a bőröm, láthatóan szebb lett tőle, és ezt a ceramidoknak köszönhetem, ezért a két csillag. Ő volt az utolsó termék, amire gondoltam volna és már terveztem megvenni a márka valamelyik lemosóját is. :(
Testre teljesen jól működik, de nálam nem ez lett volna az elsődleges célja.
Ugyanitt: AKI TUD JÓ, ÁRBAN ÉS MENNYISÉGBEN HASONLÓ CERAMIDOS KRÉMET, AZ KÉREM NE TARTSA MAGÁBAN. 🥰

Mindig hadilábon álltam a hidratálókkal, akárcsak az arcbőrömmel, míg el nem jutottam odáig egy koreai youtuber videója által, hogy valószínűleg sérült a bőröm védőrétege. Az összetevők pedig a következők arra, hogy visszaépítsem: ceramidok, cholesterol, fatty acids.
Ezért erre a krémre esett a választásom, és jelentem nagyon szeretem használni, mert hiába testes krém, abszolút nem nehezíti el a bőröm és nagyon jól hidratál, puha tőle az arcom. Várom a hosszútávú hatását is, akkor majd updatelek.

Revlon Colorstay Alapozó SPF15 - Combination/Oily

Revlon Colorstay Alapozó SPF15 - Combination/Oily
2020. augusztus 19.

UPDATE 2: Lassan már tényleg nem tudom mit gondoljak erről az alapozóról, lehet, hogy az előző updates már veszített a minőségéből, mert a mostani amit használok tökéletes megint, vagy a bőröm javult sokat azóta. (rám maradt egy világosabb árnyalat, el akartam adni, de végül egészen passzol hozzám egy kis bronzosabb folyékony highlighterrel keverve)
Azt hiszem maradok ennél az alapozónál egyelőre, mert jobbat se árban se hatásban nem találtam eddig.

UPDATE: Hát nem tudom mit mondhatnék. Eleinte imádtam, valószínűleg azóta változott a bőröm, mert már kicsit sem kompatibilisek. Sok olvasgatás és kutatás után rájöttem, hogy alapjában véve nekem nagyon dehidratált a bőröm, ezért olajosodik rettentő gyorsan. Ez az alapozó kiemeli ezeket a szabad szemmel észre sem vehető dehidratált részeket, borzasztó csúnya, csak azután kezd valahogy kinézni rajtam, miután kezd olajosodni a bőröm. Akkor pár óráig szép, utána meg egyszerűen csak elszeparálódik az olaj miatt, akárhogy is fixálom, vagy akármilyen primert is használok.

Ez az alapozó az eddigi legjobb amivel valaha dolgom volt. Fedésben közepes, de szerencsére tökéletesen eltakarja a bőrhibákat, illetve építhető is kedv szerint. Nagyon szépen megmarad napközben egy kis púderrel, nincs maszkos hatása. Nem szárad teljesen mattra, van egy egészséges fénye, pont ettől olyan gyönyörű az arcon.

Trend It Up Galactic Glow Eyeshadow Palette

Trend It Up Galactic Glow Eyeshadow Palette
2020. augusztus 13.

Mostanában olyan kevés alkalommal voltam drogériákban, hogy akaratlanul is jött velem haza ez a kis paletta a képen látható árnyalatban. Elsősorban a zöld szín miatt akadt meg rajta a szemem, régóta szeretnék hasonlót (de nyilván a paletta amit kinézetem és van benne ilyen szín, sehogy sem elérhető Európában).
A dm-ben is csak lestem milyen szépek a teszterek és a swatchok is, csodás földszínek, a sötét szaténos fényű, a világosban pedig irizáló rózsaszín kis csillámok vannak, a zöld pedig tényleg eszméletlen szép árnyalatú, jól illik a barna szememhez.
Nyilván nem kell tőle hatást dobni azért, és magában neutrális színek nélkül én nem is tudnám használni, de az eddigi TIU-os paletták és szemhéjpúder swatchok alapján szerintem ez elég jól sikerült, nem véletlenül ez az eddigi egyetlen kis palettám tőlük.
Ha úgy adódik, lehet, hogy beszerzem a másik két kombinációt is.

Essence Bronzed This Way Bronzosító

Essence Bronzed This Way Bronzosító
2020. augusztus 13.

Update: nekem sajnos kinti fényben elég erős, úgyhogy a leheletnyinel is kevesebbet kell használnom.

Hú, én nagyon szeretem ez a bronzert!
Először kószáltam a karantén után a drogériákaban, mikor konstatáltam hogy minden le van fosztva, ami nekem kellene, így vigaszdíjként jött velem ő.
Elég pigmentált, úgyhogy vigyázni kell vele, mert a light verziója is tud erős lenni, viszont jól eltalálva a mennyiséget tényleg csodálatosan mutat, és még a nap végén is visszaköszön az arcomról.
Kicsit nehézkes eldolgozni, de számomra ez nem von le a szépségéből. 🌞

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél
2020. július 24.

UPDATE: Mióta alá kenek egy réteg könnyű gélt (Benton aloe real cool shooting gel), azóta nem szárít, pedig napi egyszer használom most reggelente. Ha letisztul az arcom, marad a heti 2-3 alkalom.
Megint nagyon megkedveltem, szépen dolgozik.

Vegyesek az érzéseim ezzel a krémmel kapcsolatban. Az tény, hogy dolgozik, de sajnos én hosszútávon érdeményt nem érek el vele, de lassan kezdek beletördődni, hogy ez így is marad. Nagy odafigyelést igényel a használata, szó szerint képes megégetni a bőrt, ha sokat van kenve egy helyen. Most fogyott el, nem igazán akartam újravenni, de az arcom mást gondol sajnos.. 😅

Makeup Obsession Nude Is The New Nude Shadow Palette

Makeup Obsession Nude Is The New Nude Shadow Palette
2020. július 24.

Ez a paletta valami eszméletlenül csodálatos. Régóta keresem azt a nude palettát, amit tökéletesen tudok használni a mindennapokra, de alkalmi és füstösebb sminkek is készülhetnek belőle.
Pár Revolution palettán már továbbadtam, magasabb árkategóriában Tarte és UD paletta volt még a használatomban. Valahogy sosem fogott el az elégedettség velük, mert egyszerűen nem tudtam kihasználni minden színt, ezzel a palettával ellentétben.
Krémesek, pigmentáltak, kb. felrakom és el is dolgozzák magukat a szemhéjamon. I M Á D O M 🥰

Benton Aloe Real Cool Soothing Gel

Benton Aloe Real Cool Soothing Gel
2020. július 22.

Most használtam először, szóval tudom, hogy nem teljesen releváns így véleményezni, de úgyis visszajövök updatelni.
Azt már elsőre leszögezném hogy fényévekkel jobb mint a drogériás eredeti aloe vera gél vagy mint a holika holika gélje. Ezek egy ponton mindig csíptek, a drogériás kifejezetten büdös számomra, a holikás meg parfümöt tartalmaz, nem annyira szerettem használni egyiket sem, hiába nem ártottak.
EZ viszont tényleg shooting érzést ad, nagyon kellemes az állaga, az illata se nem büdös, se nem tolakodó, és egy álom volt használni reggel a megnyomkodott fejemen.
Sminkelős reggeleken valószínűleg csak ő lesz a hidratálóm a fényvédő alatt.
A kiszerelése ezért az árért (beautypanda.hu-ról rendeltem, 2490 Ft-ért) pedig tökéletesen megéri, egyedül egy kis spatula hiányzik mellőle, de ezt könnyen lehet orvosolni.

Cosrx Acne Pimple Master Patch

Cosrx Acne Pimple Master Patch
2020. július 18.

Régebben használtam hasonló tapaszokat, egész jól működtek, de úgy voltam vele, hogy nem szükséges eszköz. Hát nagyot tévedtem.
Nyilván csak olyan pattanásokon fog működni, amik nem mélyek, és akár szabad kézzel is megoperálhatnánk őket, DE milyen jó, hogy megoldja helyettünk sterilen ez a kis csoda. Nagyon szépen kiszedi a dolgokat, és nem mellesleg így napközben nem piszkálom az arcomat ott ahol van a pattanás, illetve védi a környezeti szennyeződésektől.
Biztos helye marad mostantól a rutinomban.