vikofrivia

Regisztráció dátuma: 2019. május 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. május 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Air Volume Szárazsampon

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Air Volume Szárazsampon
2022. november 28.

Én még nem találkoztam olyan szárazsamponnal, ami tökéletesen megfelelt volna, ha lehetne inkább minden nap megmosnám a hajam, de ez nem opció, így kell egy. A legtöbb szerintem irtó erős szagú, ezt azért vettem meg mert reméltem hogy olyan illatú lesz mint az egész dream long termékcsalád és szerencsére olyan. Azt sokszor elfelejtem, hogy a kevesebb néha több, de mikor eltalálom a mennyiséget szerintem hiba nélkül ellátja a feladatát.

Revox Just 7% Glikolsav Hámlasztó Tonik

Revox Just 7% Glikolsav Hámlasztó Tonik
2022. november 28.

Úgy voltam vele, hogy nagyobb kiszerelés, olcsóbb és glikolsav van benne, amit én locsolok a fejbőrömre, az arcomra és a testemre is. A TO glikoljának komolyabb összetevő listája van, de eddig nem érzem, hogy ez bármivel kevesebbet nyújtana. Egyedül a csomagolása rossz, de át lehet tölteni egy elhasznált TO-s üvegbe. Szerintem 10/10 és szuper, hogy elérhető a dm-ben.

Balea Arcápoló Olaj Kendermagolajjal, Biszabolollal és E-vitaminnal Érzékeny Bőrre

2022. szeptember 18.

Arcra vettem gua shához, de mivel oda nagyon kevés kell elkezdtem a fejbőrömön és a hajamon is alkalmazni, hiszen renegteg ápoló olaj van benne, így őszre-télre elkél a plusz. Kellemes kis olajkeverék. :)

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution
2022. szeptember 4.

Anno a régi verzió előhozta az ekcémámat, de gondoltam csak azért, mert akkor nem használtam mellé semmit mást kb. Viszont sajnos másnap reggelre ez is nagyon szétszedi az arcom, úgy nézek ki mint egy paradicsom. Fejbőrre fogom elhasználni, talán ott nem okoz majd gondot, de több TO szalicilsavat nem fogok venni az tuti. Más szalicilsavval nem volt soha gondom, és tudom hogy ezzel sincs gond, csak én nem vagyok vele kompatibilis, szóval nem szavazom le. Viszont aki ekcémára hajlamos az csak óvatosan! 😊

Balea Deo Kristály

Balea Deo Kristály
2022. május 21.

Én egészen eddig nem tudtam, hogy a deodorant és az anti-transpirant nem ugyanazt hivatott csinálni, míg az első a szagokat fedi el, addig az utóbbi az izzadást mérsékli csak. 🥴
Szóval eddig csak deodorant volt a birtokomban, beszereztem ezt is, hogy ne izzadjak mint a ló, eddig jól bevált a kettő kombinációja nagyon 🐴

Pantene Pro-V Intensive Repair Regeneráló Hajápoló Balzsam

Pantene Pro-V Intensive Repair Regeneráló Hajápoló Balzsam
2022. május 18.

Egyik legjobb cucc ever, amit a hajamra használtam, valószínűleg megveszem majd az 1 literes kiszerelést is. Sose voltam oda a nem természetes és szép összetevőjű dolgokért, de a hajamat ugye nem nagyon érdekeli ilyen szempontból mi van rá kenve. Amióta visszaálltam a szilikonra és társaira sokkal erősebb és szebb az egész hajam.

Altruist Dermatologist Family Sunscreen SPF50

Altruist Dermatologist Family Sunscreen SPF50
2022. április 28.

Nagyon sok fényvédőt kipróbáltam már, nekem fontos a magas PPD, mert csak így nyugszik meg a lelkem, szóval még tavaly megvettem a sima SPF50 Altruist fényvédőt, ami egy csalódás volt számomra, a formulázása fullasztóan zsíros volt az arcomon + kukacosodott, önmagában is. Aztán el is ment a kedvem a márkától, gondoltam a SPF30-as fényvédőjükre is, de az mégis "csak" 30-as.
Tehát elvoltam Garnier és Sundance meg japán fényvédőkkel, míg nem elkezdtek kifogyni, szóval előrelátóan már el is kezdtem kutakodni, hogy akkor mi legyen a következő.

És nem hiszitek el, pont aznap este nézelődtem a Skinsmarton, mikor szembe jött velem ez a sunspray, de out of stock volt, mondom mi a fene, le is mentettem, hogy majd utánanézek. Erre másnap reggel küldte ki a hírlevelet a Skinsmart, hogy új termékként megjelent náluk. Ha ez nem egy jel volt, akkor semmi sem, azonnal megrendeltem.
És hát mondanom sem kell, hogy imádom, pedig rendesen be voltam tojva, hogy nem lesz jó.

Fluid állagú, tényleg folyik, érzetre könnyű viselet, DE! nem matt, hanem bőrfényű, viszont tocsogás nulla, nem kukacosodik, pedig antioxidáns is megy alá, amiben propylene glycol van, nekem ezek szinte mindig gondot okoztak a fényvédővel. A spray része számomra kicsit nehézkesen kezelhető volt eleinte, de csak gyakorlat kérdése. Hatalmas kiszerelés csodálatos áron, szuper filozófiája van a brandnek, magas a PPD, nekem pedig nem is kell több.

Azt azért fontosnak tartom kiemelni, hogy azért mert nekem ő A Fényvédő, még másnak nem biztos hogy az lesz, szóval csak azért ne dobj ki pénzt az ablakon, mert nekem bevált. Én is sokszor estem abba a hibába, hogy mindenki által ajánlott fényvédőket vettem, amiket aztán utáltam. Gondold át, fontold meg! 🌞

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution
2022. április 18.

Update2: hajra és fejbőrre is bevált nagyon. Hajmosás előtt rakom fel 10-20 percre, nekem utána sokkal jobb élmény maga az egész procedúra.

Update: valaki itt említette, hogy hónaljra vagy izzadós helyekre is használja, kipróbáltam, konkrétan leizzadtam mint a ló ma délelőtt és SEMMI szagom nincs. Hihetetlen.

Imádom! Az biztos, hogy az AHA savak közül ő eddig a leghatásosabb a bőrömön. Rendszerint voltak az arcomon ilyen pici kis pattanás szerű pöttyök, teljesen eltűntek tőle, sokkal szebb és tisztább a bőröm mióta használom. Természetesen nem egyedül dolgozik, de sokat hozzátett a rutinomhoz. Nem mellesleg kiadós, egész testre is alkalmaztam már ha úgy hozta kedvem és csodás puha bőrt eredményez. A könyökömnél lévő keratosis pilarist is teljesen eltűntette. Mindenképp újravevős!

Skinoren Krém

Skinoren Krém
2022. április 9.

Úgy írattam fel, nem voltam külön bőrgyógyásznál miatta. Én már tényleg mindent használtam a pattanások ellen, kezdve az akneroxiddal, majd külföldről berendeltem a Differint (ez segített a legtöbbet), később tretinoinoztam (több aktívot használok és nem tudtam kompromisszumot kötni vele, szóval testre használtam el, de majd szeretnék még vele próbálkozni anti aging miatt) és most jött ő. Szóval a helyzet nem olyan borzasztó, mérsékelten jön elő néha egy-két nagyobb pattanás, kisebbek gyakrabban.
Már izotretinoin kúrán is gondolkoztam, de gyerekkoromban is annyi gyógyszert szedtem folytonos betegségek miatt, hogy valahogy nem szívesen venném be.

Vasárnap lesz egy hete, hogy használom minden este, legelőször nagyon csipkedett, egyszer kipróbáltam hidratáló-skinoren-hidratáló szendvicsben, de féltem, hogy így nem az igazi, így maradt a toner utáni felvitel, mára már nem bántja a bőröm. Azért mertem minden este használni, mert előtte a G&G aPAD-ját használtam (ami nagyon bevált, ezért szerettem volna egy erősebb azelaint), gondoltam hiába "csak" származék, akkor is kell, hogy mérsékelje a kezdetleges kellemetlenséget a krémmel. És így is lett. Jelenleg nem használok semmi más aktív hatóanyagot mellé, majd fokozatosan szeretném visszavezetni őket.

A purging természetesen megjelent, majdnem sírva is fakadtam tőle, hogy ott ahol amúgy is csúnyább pattanásaim szoktak lenni előjött még 3-4. Az boldogít, hogy tudom dolgozik az a 20% azelain.
A másik fele az arcomnak, ahol ritkán van pattanás nagyon szép tiszta már most, plusz a mitesszeres részeknél eltűnt az a texturált bőr érzés, amit eddig csak glikolsavval tudtam elérni. A zsírosodást is mintha kicsit visszafogta volna.

Összességében látom benne a potenciált, hogy még többet fog segíteni, majd updatelni fogok róla a későbbiekben. :)

Catrice Holiday Skin Luminous Bronzosító

Catrice Holiday Skin Luminous Bronzosító
2022. április 6.

Régóta kerestem egy krémesebb állagú bronzert, és benne végre megtaláltam a szerelmet. Fontos volt még, hogy ne legyen tőle narancssárga a fejem és a világosabb árnyalat szerintem pont tökéletes, bár a tesztert kipróbálva elég gyengécskének tűnt a szín, valójában nagyon pigmentált, alig kell belemártani az ecsetet. Az illata nekem sem nagyon tetszik, de a krémessége miatt elnézem neki.