viragi

Regisztráció dátuma: 2016. október 28.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2016. október 28.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Canmake Mermaid Skin Gel UV SPF50+ / PA++++

Canmake Mermaid Skin Gel UV SPF50+ / PA++++
2022. július 27.

Előtte csak kémiai fényvédőim voltak, de ki szerettem volna próbálni egy vegyeset is, sőt azóta már egy csak fizikai fényvédővel is megpróbálkoztam. Érzésre a kémiaira hajaz, gyorsan beszívódik, nincs maszkhatása, szép a finishe. Nem irritált, nem morzsálódott. Hétköznapi használatban próbáltam illetve volt, hogy biciklizéshez, de akkor is reggel. Meg voltam vele elégedve, a jövőben is fogom használni, kár hogy ilyen kis méretű. Már megrendeltem a mint-es verzióját is, arra is kíváncsi vagyok.

formotopia Bffect - Ascorbyl Tetraisopalmitate 3% Serum

formotopia Bffect - Ascorbyl Tetraisopalmitate 3% Serum
2022. július 26.

Sűrű, opálfehér szérum, amit elég nehéz a pipettával felszívni az üvegből, inkább a pipettát belemártom az üvegbe és a csövéről húzom le. Ezt a nehézséget leszámítva már a második üveggel fogyasztom. Nincs illata, abszolút nem irritál, jól és gyorsan beszívódik, nem olajos. Nem tartom hűtőben, így sem romlik meg. A kollagén stimmuláló hatása miatt használom, toner után, arckrém előtt, de biztos nem olyan hatásos, mint egy C vitaminos szérum, csak a C vitaminnal sajnos eddig nem lettünk barátok. Így egyelőre maradok a C vitamin származékoknál.

Neogen Dermalogy Real Ferment Micro Essence

Neogen Dermalogy Real Ferment Micro Essence
2022. július 17.

20 ml-es mintát próbáltam belőle. Átöntöttem pumpás flakonba, mert víz állagú, semmi illata sincs, és tényleg nagyon gyorsan beszívódik. Puha és hidratált lett utána a bőröm, én tonerként használtam, nem esszenciaként. Tetszik, jár neki a max csillag, de azért nem olcsó.

107 Chaga Jelly Low pH Cleanser

107 Chaga Jelly Low pH Cleanser
2022. július 13.

3 ml-es mintát próbáltam, reggel és este is, és elég volt kb 5 alkalomra. Kellemes bergamot illatú, aranybarna színű, zselés -amiben van vmi sötétebb színű cucc- lemosó, ami nem szárított, nem irritált, lehozta amit kellett (nem használtam sminket). Érdekes volt számomra az erjesztett ecet használata, de nem volt ecet szagú:-)
A G&G Jelly-jéhez tudnám hasonlítani hatásban, érzésben, csak az illatmentes és könnyen elérhető itthon, viszont ebben több és érdekesebb a hatóanyag, viszont drágább és várni kell rá. Nem igazán habzott ez sem, a bőröm puha volt utána. Dupla tisztítás második tisztítójaként is jól funkcionálhat szerintem vagy reggeli használatra tökéletes.
Ha nem lenne a G&G-s lemosóm, megvenném a teljes kiszerelést, mert a minta alapján tetszett, kellemes volt használni, még úgy is, hogy van illata, viszont az ár és illat miatt levonok egy csillagot.

Skinfood All Day Berry Deep Moist Sun

Skinfood All Day Berry Deep Moist Sun
2022. június 23.

Halvány bézs színű krém (de nem mondanám színezettnek, mert színez meg semmit), amit könnyű eloszlatni, jól beszívódik. Nem csípi a szemem és szép természetes finishe van, nekem nem is kell rá szinte púder. A canmake finish-éhez tudom hasonlítani. Nem morzsálódik, nem irritál, nem okoz pattanást vagy mitesszert. Van illata felvitelkor, de utána már nem érzem. Szóval nekem bejött, újravevős, szívesen használom így nyáron. Azt nem tudom mennyire hidratál önmagában, mert én kenek alá hidratálókrémet is.

Alverde Sensitive Mattító Púder

Alverde Sensitive Mattító Púder
2022. június 18.

A világosabb verziót vettem belőle, de az én bőrömhöz ez is sötét, nem is volt tartós, gyorsan átfénylett a homlokom. Bár irritációt és pattanásokat nem okozott, de nem fogom újravenni.

Purito Pure Vitamin C Serum (2021)

Purito Pure Vitamin C Serum (2021)
2022. június 9.

Most fog elfogyni (kb 3 hónap alatt), én végig hűtőben tartottam, nem oxidálódott. Óvatos duhajként eddig csak homoktövises vagy nem AA-s termékeket használtam Rozi miatt eddig, de a szép összetevők ill. az alacsony 5%-os AA miatt szerettem volna kipróbálni, hátha nem lesz vele gondom és be tudom építeni a C vitamint is a rutinomba reggelenként. Rozi nem is reklamált, viszont a formula nem tetszett a bőrömnek, apró pattanások jöttek ki rajtam tőle, volt hogy párszor látható fekete mitesszereim lettek, ahol eddig nem. Egyébként jól beszívódott, de a ruháim nyakánál narancssárga lett az anyag, szerencsére ki lehetett belőlük mosni. Az már csak hab a tortán, hogy a pumpája sem működött, egy korábbi szérumom pumpáját kellett ráraknom, hogy ki tudjam nyerni belőle a szérumot. Még majd óvatosan próbálkozom más C vitaminos termékekkel, de őt nem veszem újra, lehet, hogy másnak bejön, nekem sajnos nem.

Round Lab Birch Juice Moisturizing Cream

Round Lab Birch Juice Moisturizing Cream
2022. június 9.

Gyorsan felszívódó, könnyed hidratáló és illatmentes krém, semmivel sem veszik össze, nem irritál, tetszik az inci. 80 ml-es a tégely, és kis műanyag kanálka (spatula) is jár hozzá. Én a jó idő beköszöntével kezdtem használni nappalra (éjszakára Illiyoong ato-t kenem). Volt a márkától naptejem is, de pont elfogyott, mire elkezdtem ezt használni (és azzal nem lettünk barátok), viszont ez újravevős (nyárra, télen kevés lenne), bejött.

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ PA++++

Round Lab Birch Juice Moisturizing Sun Cream SPF50+ PA++++
2022. május 17.

Talán mert zsírosabb hidratálót használtam (kora tavasszal), de nekem nagyon fénylett tőle a fejem, a púder is átfénylett pár óra után. Sőt olyan is volt 1-2-szer, hogy morzsálódott, de lehet, h túl sok szérumot kentem alá, amiatt volt, mivel a krémet is hagytam beszívódni mielőtt felkentem a naptejet és tényleg csak pár alkalommal volt ilyen baleset. Most épp a márka birch juice-os hidratálókrémjét használom, de mire azt elkezdtem használni, addigra elfogyott a naptej, így együtt nem próbáltam, de önmagában sajnos nem győzött meg, pedig a leírás ill. a vélemények alapján nagy reményeket fűztem hozzá.:-( Most a Beauty of Joseon naptejét használom, az finish szempontjából sokkal jobb.

Round Lab Mugwort Calming Toner

Round Lab Mugwort Calming Toner
2022. május 8.

Vizes állagú tonik, amit én a 300 ml-es flakonbók kis spray-s flakonba öntöttem át és abból fújkálom magamra tisztítás után, reggel és este is. Aranybarna színű, semmi illata nincs, nem irritál és nyugtatja is a bőröm. "Vakon" vettem, mert épp a keep cool-os bambuszos tonerem nem volt, de nem bántam meg, már rendeltem is belőle újabb adagot, mert nagyon bejött. Alkohol-, illat- és illóolaj mentes.