ViviAnne

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 19.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 19.
Bőrprobléma: Vízhiány

Montale Honey Aoud

Montale Honey Aoud
2021. június 15.

Méz+fahéj.
Nagyon finom kombináció, tökéletes egyensúlyban.
Mintám van, egyet fújtam a karomra (csuklóimon Roses Musk, Intense Cafe) de csak ezt érzem. EGYFOLYTÁBAN! Már szinte zavaróan. (mondjuk talán nem 30 fokban kéne tesztelnem, de nem bírtam várni na :D ) Nagyon intenzív, pedig én locsolni szoktam magamra a parfümöket, de ebből tényleg maximum 3at fújnék, és egész nap kitartana.
Nagyon hasonlít az Essential Parfüms Divine Vanille illatára, de abból van itthon, úgyhogy erre nincs szükségem a repertoárba.

Montale Intense Cafe

Montale Intense Cafe
2021. június 15.

A kávé a háttérben van lekerekítve/tompítva a rózsa édességét. Összességében egy édes rózsás illat egy kis mélységgel, krémességgel. Hatósugara rajtam nem olyan nagy mint a Roses Musk-nak. Nincs szükségem rá, de ettől függetlenül egy szép illat :)

Montale Roses Musk EDP

Montale Roses Musk EDP
2021. május 31.

Nem szeretem a rózsás illatokat. Legalábbis a Delina előtt ezt gondoltam..
Eddig minden rózsa túl száraz volt, túl öregasszonyos, de végre rátaláltam az édes rózsákra.
Itt is ez a helyzet, bár egy kicsit másképp édes mint a Delina. Itt nincsenek gyümölcsök körítésnek, de van valami ami kicsit jam jellegűvé teszi az egészet.
Egy idő után nagyon hasonlít rajtam a kettő.. de nincs mese, ez is kell a gyűjteménybe! :D
Az illat maga bármilyen öltözékhez, évszakhoz illik. Nagyon nőies, minden korosztály találhat benne szépséget.

Montale Sweet Flowers EDP

Montale Sweet Flowers EDP
2021. május 31.

aidenne, imádtam a megosztott emlékedet, amit felelevenített ez az illat! :)

Az illat nagyon finom édes, nekem sütis.
Méghozzá mandula sütis, mint a Givenchy - Live Irrésistible Délicieuse, számomra egyből ez ugrott be.. akinek az tetszik és mondjuk nincs megelégedve a tartósságával - bár szerintem az is tartós- az tegyen egy próbát ezzel, mert lerobbanthatatlan.

Montale Arabians Tonka EDP

Montale Arabians Tonka EDP

Esküszöm féltem Tőle! :D
Az üvege és a neve sem tükrözi azt ami nekem általában az esetem illatok terén.. majd kifújáskor jött a csoda. Valóban arab és olyan luxus érzete van. Londoni éjszaka illata van nekem. A 20as éveik végén járó tehetős fiatalok illata, akik nem sajnálva magukra fújva vetik magukat az éjszakába.
Misztikusnak mondanám, nem annyira erősen oud-os illat, inkább édesen dark-os kategóra.
Unisex, de az édessége miatt magamon is el tudom képzelni, ami ritka, mert az uni illatok általában nem az én asztalom.
Édes, puha, jól összedolgozott illat, de a rózsa határozottan kivehető a háttérben. ISTENI!
Érdekes módon a napokban egyszer produkált rajtam egy Delina Exclusif vonalat, amit más is megerősített.. hm érdekes :D

Montale Pretty Fruity

Montale Pretty Fruity
2021. május 29.

Nagyon kakukktojás a Montale-nál, mert semmi keleties nincs benne, olyan mint egy gyümölcsös sampon illat, kb egy kategória mint a D&G l'imperatrice 3. Nem venném meg,mert tényleg semmit extrát nem nyújt..

Alaïa Blanche EDP

Alaïa Blanche EDP
2021. május 23.

Nagyjából tavaly november óta van nálam egy 5ml-s minta belőle, de nem tulajdonítottam neki túl nagy figyelmet.
Én mindig is egy ÉDES illatokat kedvelő lány voltam. Csak hogy szemléltessem, a teenager éveim főszereplője a Pink Sugar volt, és most is szinte csak édes illataim vannak. (Mancera Vanille Exclusive, Lancome LVEB Intensément)
Első illatolásra kellemes volt. Púder+mandula.Akár egy smink cucc is lehetne.. Gondoltam ebben a pulcsis időszakban melengetős illatnak tökéletes lesz, de valahogy mindig valami édesebbért nyúltam, egészen a ma estéig.

Bár már május vége van, de elég őszies az idő, egész nap esett és hűvös is volt. Elővettem pár mintámat hogy válasszak egy esti illatot ami körbeölel ebben a szürke időben .. a "kosárban" volt Mancera Rose & Chocolate, Montale Sweet Vanilla és Alaia. Első fújás a levegőbe Mancera, aha ez túl sok, következő! Jött a Montale, de a Sweet Vanilla-ban van valami amit nem bírok elviselni. Először azt hittem romlott a mintám, de több helyről is rendeltem, és mindegyiknél ugyanazt tapasztaltam.. na mindegy egyik sem volt az igazi, mondom akkor marad az Alaia.
Ki sem próbáltam, csak vettem egy forró zuhanyt, majd felfújtam a nyakam közelébe a bőrömre, majd felöltöztem pizsibe és bebújtam az ágyba. Az ablakom nyitva volt résnyire, hallottam ahogy esik az eső, enyhe hűvös szellő jön be, de cseppet sem zavar, mert a meleg takaró alatt vagyok és ez az illat leng körbe. Olyan nyugalmat éreztem amit már régen nem. Annyira tökéletes volt.
Mikor először próbáltam el sem tudtam képzelni, hogy ilyen karaktert társítsak hozzá, de ahogy lentebb is írták ez határozottan "bed time" parfüm. Egyszerre erotikus és komfortos. Hihetetlen!
Kár, hogy már nem gyártják, így elég nehéz hozzájutni, de úgy tűnik sikerült rálelnem egyre! :)

Mancera Vanille Exclusive EDP

Mancera Vanille Exclusive EDP
2020. október 26.

Két Mancera illatot próbáltam eddig, és meg kell mondjam lenyűgöztek!
A favoritom határozottan a Vanille Exclusive.❤️ Nagyon szeretem az édes illatokat, na ez határozottan ÉDES!
Fragranticán lepett meg egy vélemény, ahol száraz "poros", egyáltalán nem gourmand vaníliaként jellemezték. Nos, ez totál félrevezető, mert ha ez nem gourmand vanilia, akkor nem tudom mi az! 😃 Vanilia barack és barna cukor mennyország.Megjegyzem apukám szerint cukrászda illata van.
A tartósságról csak annyit, hogy egy kímélő mosás után is érezhető a ruhán. Még 2 hete sem használom az 5 ml-s mintát, de többen is megdicsérték. Hát kell ennél több?? Nekem nem! 😃 Úgyhogy már csak az alkalmat keresem amire megajándékozhatom magamat vele.

Mancera Aoud Orchid

Mancera Aoud Orchid
2020. október 26.

Most ismerkedem a Mancera parfümökkel, és meg kell mondjam eddig nagyon biztató a kezdés, pedig tartottam tőle, hogy csak keleties, és NAGYON rózsás illatokat fogok találni a kínálatban.
Ez a parfüm számomra teljes ellentmondás.
Érdekes.., de mégsem.
Friss.., de mégsem.
Fűszeresen fás .., de mégsem.
Minden alkotóelem jól elegyedik ebben a parfümben egy egészet alkotva. Igazából el tudom képzelni alkalmi öltözékhez, de hétköznapi ruhákhoz is. Rendkívül tartós, este alváshoz felfújtam csuklóra, ruhára és még reggel is érezhető volt - ruhán még utána is-.. Igazából egy másik Mancera illat rabolt el a szívem, de most annyira kihagyhatatlan áron van a N.-ban, hogy rendeltem egy nagy üveggel.

CeraVe Foaming Cleanser

CeraVe Foaming Cleanser
2020. október 12.

T ö k é l e t e s !

A bőröm zsíros és vízhiányos.
Nem szárít, használat után friss, és nagyon puha a bőröm! A smink maradékát is jól leszedi. Tényleg jól működik!