vkata96

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték
2021. február 4.

Update: én nem tudom mi lett ezzel a festékkel, de az elmúlt fél évben akármelyik barna árnyalatot próbáltam, egyszerűen nem fogja be a hajam.. pedig annyira szerettem, főleg a 400-as barnát. Most kb semmit se sötétít, a festéskor megfogja de az első mosás után a nagy részét ledobja... pedig már egyre sötétebbeket próbáltam, kb már a fekete van hátra amit nem. iszonyat csalódás ez nekem, mert rendes hajfestékkel nem akarnám terhelni a hajam, ez pedig tényleg tökéletes volt de valamit nagyon elrontottak benne :/

Kb. 1 éve festem ezzel a hajamat, ez idő alatt több árnyalatot is kipróbáltam. (Jeges gesztenye, barna, világosbarna). Ahogy szinte mindenki, én is azt tapasztaltam hogy sötétebb lesz a végeredmény, mint a képen. Ez engem egyáltalán nem zavart, sőt, kifejezetten örültem neki. Egy hajmosás után egyébként is veszít kicsit az élénkségéből. Én nem tapasztaltam, hogy gyorsan elvesztette volna a színét, nekem inkább mindig egyenletesen kopik és nő le, emiatt nem kell sűrűn festenem. Nem érzem, hogy károsította volna a hajam, sőt, a méhpempős balzsam csodát művel :D Mivel rövid és vékony szálú hajam van, sose kell mindet felhasználnom, így halomban áll a sok kis balzsam a szekrényben, más balzsamokat nem is szoktam venni, ez tökéletes mindenféle samponhoz :D Összességében tökéletesen meg vagyok elégedve vele.

Tangle Teezer The Ultimate Hairbrush

Tangle Teezer The Ultimate Hairbrush
2021. január 18.

Nagyon nagyon szeretem, kényelmes a fogása, pillanatok alatt kifésüli a vékonyszálú és gubancolódásra extrémen hajlamos hajamat, még vizesen is! Pedig ez nagy szó. Abszolút megéri az árát.

Revlon One-Step Hair Dryer & Volumizer Elektromos Hajkefe, RVDR5222E

Revlon One-Step Hair Dryer & Volumizer Elektromos Hajkefe, RVDR5222E
2021. január 11.

Nagy reményekkel vettem meg, rengeteg YouTube videót megnéztem előtte. Az én hajam nagyon vékonyszálú, és nagyon kevés is. Sajnos azt a wow hatást nem érte el, amit sok review videóban láttam, de határozottan nem rossz. Nagyon kényelmes, hogy nem kell a kefével meg a hajszárítóval zsonglőrködni, a közepes hőfok is pont jó, nem is gubancol. Szép egyenesre szárítja a hajam, és azt mondanám, hogy közepesen dúsít (hajhabbal persze). hullámosítani ezzel nem próbáltam, mert úgyse tartaná meg a hajam. Most váll alá ér a hajam, de ha nyáron rövidebbre vágatom, kiváncsi vagyok, tudom-e jobban dúsítani vele.

Real Techniques Expert Face Brush

Real Techniques Expert Face Brush
2021. január 3.

Ez az első jobb minőségű alapozó ecsetem, és már elsőre nagyon megszerettem. Egy kicsit kisebb, mint ahogy elképzeltem, de ez egyáltalán nem zavar, nagyon gyorsan és szépen el lehet oszlatni az alapozót. A szem alatti részen még előny is, hogy viszonylag keskeny, erre nem használok külön ecsetet. Úgy érzem, hogy kicsit sok alapozót nyel el, viszont cserébe tényleg gyönyörűen eldolgozza, nem lesz csíkos vagy foltos az eredmény.

Cosrx Advanced Snail 96 Mucin Power Essence

Cosrx Advanced Snail 96 Mucin Power Essence
2020. december 9.

Sokáig ódzkodtam tőle, de a sok pozitív vélemény hatására mégis kipróbáltam. Használatkor tényleg el kell vonatkoztatni tőle, hogy ebben csiganyál van, és valami szépre gondolni :D De legalább szaga nincs és gyorsan beszívódik. Az első használat után reggel olyan kisimult bőrrel ébredtem, hogy nem hittem el. A szokásos téli hámló részeket eltüntette, és az egyébként már hetek óta gyógyulni nem akaró sebeket felére halványította. Mindennapos használat mellett szépen egységesíti és élénkíti a bőrt és láthatóan gyorsítja a sebgyógyulást is. Szerintem örök darab lesz, kár, hogy nem vettem meg korábban.

The Ordinary EUK 134 0.1%

The Ordinary EUK 134 0.1%
2020. október 26.

Csak nemrég kezdtem el vele kísérletezni, ez az első antioxidáns szérumom, eddig nem volt a rutinomban. Kicsit kényes darab, elég nehéz, olajos állaga van, ezért ezt lefekvés előtt egy órával fel kell tenni, de így azért 95%-ban beszívódik a többi réteggel együtt is. Mivel inkább megelőző jelleggel kezdtem el használni, és mert használok retinolt és peptideket is, és figyelek a fényvédelemre is, hosszú távú hatásáról nem tudok nyilatkozni, de bízom benne, hogy 10-20 év múlva majd hálás leszek érte.

The Ordinary Argireline Solution 10%

The Ordinary Argireline Solution 10%
2020. október 26.

Szeretem próbálgatni a TO szérumokat, már sokat leteszteltem. Peptid vonalon eddig a Matrixyl-t használtam, azzal is meg voltam elégedve, de erre is kiváncsi voltam. Ez egy sokkal könnyedebb, szinte víz állagú peptid szérum, könnyen be lehet illeszteni a rutinba, mivel a Deciem conflict chart szerint csak a hámlasztókkal nem lehet egyszerre használni. Jól lehet rétegezni is, EUK-kal, retinollal, niacinamiddal is egybeolvad, szépen beszívódik és nem pereg le. Így mindkét szérumot nézve a Matrixyl talán télre ideálisabb, mivel testesebb, ez pedig nyárra lenne a legjobb. Hosszú távú hatását tekintve nem tudok mit mondani, nyilván egy hónap alatt nem látszik az eredmény, de minden más hatóanyaggal együtt remélem tíz év múlva majd látható lesz az eredmény. Az biztos, hogy beszívódik, tehát dolgozgat, csak egyelőre észrevétlenül.

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light
2020. október 24.

Nemrég több hatóanyag tekintetében átálltam a GG-re a TO-ról (b-bomb, apad és ez), és rá kellett jönnöm, hogy nekem ezek a formulák sokkal de sokkal jobbak, kényelmesebbek. Ebből is már a második üveggel rendeltem. Hyaluronból eddig a TO HA+B5-öt, és a Marine-t próbáltam, hát ez mindkettőnél sokkal jobb. Pikk pakk beszívódik, és mehet rá a TO hidratáló. Igazából majdnem minden este használom, és igényli is a bőröm, mert beszívja teljesen, mindegy hány réteg van alatta (pl retinol vagy antioxidáns). Reggelre azért sok lenne, akkor elég a hidratáló+spf.

Catrice Slim‘Matic Ultra Precíz Vízálló Szemöldökceruza

Catrice Slim‘Matic Ultra Precíz Vízálló Szemöldökceruza
2020. október 24.

Sajnos nem vált be. Szerettem volna egy ilyen vékony hegyű tekerős szemöldök ceruzát, hogy ne kelljen hegyezgetni folyton. A közepes árnyalatot választottam, de sajnos még ez is túl erőteljes nekem, nem természetes, és nem tudok vele szépen dolgozni. Túl puha, ezért ha nem is nyomom rá, akkor is erős vonalat húz. A keféjével ezt lehet egy kicsit finomítani, de hajlamos elkenni is, ezért túl macerás nekem. Maradok a Catrice sima ceruzájánál, inkább hegyezgetek :D

Rimmel Extra Long Lash Szempillaspirál

Rimmel Extra Long Lash Szempillaspirál
2020. október 24.

Direkt ilyen egyenes szilikon keféjű spirált kerestem, és erre esett a választásom. Nagyon szeretem, szépen szétválasztja és dúsítja a pillákat, nem nehéz vele dolgozni. Egy rétegben is szép eredményt lehet vele elérni, de építeni is lehet. Nap közben nem potyog, de mivel hosszú szempilláim vannak, a szemhéjamra hajlamos felkenődni, de sajnos olyan spirált még nem találtam, ami ezt nem csinálja. Ezért igazából nem is zavar, ha észreveszem nap közben, csak gyorsan letörlöm egy zsepivel. Este lemosni is könnyű micellás vízzel, nem kell dörzsölni a szemem.