vkata96

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Geek & Gorgeous 101 aPad

Geek & Gorgeous 101 aPad
2020. augusztus 3.

Évekkel ezelőtt elhasználtam egy üveggel ebből, de nem láttam változást sajnos, de már tudom, hogy az volt a baj, hogy csak ettől vártam a csodát, más hatóanyagokkal nem próbálkoztam. Most már egy komplett rutinba illesztve működik. Egyébként eddig a TO azelainsavas krémjét használtam, de újra ki akartam próbálni ezt is. Sokkal kényelmesebb a használata, mint a TO, mert ez nem kukacosodik, bármit lehet fölé rétegezni. A hatása egyébként ugyanaz, a csulladásokat leviszi, halványítja a foltokat.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2020. augusztus 3.

Régóta használtam a TO niacinamid szérumot, de a kezdeti lelkesedés után valahogy mégsem vált be, csak kínlódtam vele, így gondoltam teszek egy próbát ezzel is. Nagyon jó döntés volt, nekem ez sokkal jobban bejött. a TO sokszor csípett, ragacsos volt, nem szívódott be, kukacosodott, és a hatásával se voltam teljesen megelégedve. Ezzel semmi ilyesmi probléma nincs, nyugodtan tudom rétegezni, reggel is, lehet rá sminkelni minden más réteggel együtt is. A bőrképem is javult egy kicsit mióta használom.

Moonbasa Nails One Step Gel Lac

Moonbasa Nails One Step Gel Lac
2020. július 31.

Hát nekem konkrétan nem kötött meg.. annyi időre tettem lámpa alá, mint más márkák lakkjait, és ragacsos maradt, úgy, hogy még vissza is tettem. Semmit nem csináltam másképp, mint más géllakkokkal. Így kellett fölé egy réteg fény, úgy sikerült. Csak hát ennek az lenne a lényege, hogy időt takarítsak meg vele... egyébként a színe nagyon jó (13) és jól is fed. De így pont a célnak nem felel meg.

Revolution Matte Base Foundation

Revolution Matte Base Foundation
2020. július 31.

Sajnos nekem nem hozza azt a matt hatást, amit vartam tőle. Egyébként más bajom nincs vele, szépen fed, jó az állaga, nem szárít, de nekem nem mattul le. A melegben plane nem, és rövid idő után mégjobban átfényesedik, púderrel is. Az összetevői miatt viszont nagyon tetszik, talán hidegebb időben jobban fogom szeretni.

Vichy Idéal Soleil Napvédő Permet SPF50

Vichy Idéal Soleil Napvédő Permet SPF50
2020. július 27.

Szeretem ezt a fényvédő sprayt, nagyon praktikus, elfér a táskában, bármikor lehet fújkálni. Mondjuk ha sminkre fújom melegben, eleve átfényesedett bőrre, akkor kicsit ragad és még fényesebb lesz, de máshogy sajnos nem lehet megoldani az "újrakenést". Teljes védelmet biztos, hogy nem ad, ha csak abba gondolunk bele, hogy ez a néhány fújás mennyi krém állagú fényvédőnek felelne meg, de a semminél jobb, kerülve a napfényt.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2020. július 27.

Ez egy elég veszélyes cucc, ha nem teljesen ép a bőröm (apró sebek, hegek) akkor szétmarja. Szóval csak akkor tudom használni, ha épp semmilyen gyulladás vagy ilyesmi nincs a bőrömön. Az arcomra emiatt nem is annyira szeretem használni, mert nem nagyon van olyan, hogy épp nincs semmi szétnyomkodott valami az arcomon :D Ezért kipróbáltam a lábszáramra, ami nagyon erősen keratosis pilarisos, gondoltam arra úgyis valami erős kell. Hát sajnos semmit se javított rajta, pedig nagyon bíztam benne.

Alfaparf Lisse Design Keratin Refill Spray

Alfaparf Lisse Design Keratin Refill Spray
2020. július 27.

Elsőre nem akartam az egész termékcsaládot megrendelni, csak ezt. De nagyon megszerettem, pár fújás elég a vékonyszálú hajamra, és máris sokkal könnyebben kifésülhető. Kellemes illata van, de nem marad meg sokáig a hajamon. A hajam szerkezetén nem nagyon erősített, bár ezt nyilván nem is vártam, de nálam az már nagy szó, ha segíti a kifésülést. Nekem az is pozitív, hogy kicsi a kiszerelése, így biztos el tudom használni mielőtt lejár a szavideje.

Benton Aloe-BHA Toner (régi)

Benton Aloe-BHA Toner (régi)
2020. május 6.

Már vagy 3 hónapja használom kisebb kihagyásokkal, de többnyire minden este, de még mindig nem tudom, hogy vagyok vele. Csodát sajnos nem ért el, pedig a vélemények alapján nagyon bizakodó voltam. A bőröm kombinált, mitesszeres, és vannak pattik is néha. Mindig ezzel kezdem az esti rutint, erre rá megy a TO HA+B5, majd a Matrixyl szérum, és TO NMF hidratáló a végén. Hidratálni biztos hidratál, viszont nem hámlaszt. De rájöttem, hogy ezt nem is kell tőle várni, mert ez toner, nem hámlasztó, hiába van benne BHA. Mindenesetre azokban a rövid kihagyásokban nem volt látványos a “hiánya”. Ezen felül viszont ami a legjobban zavar, az a szaga.. ezt sehol nem látom a véleményekben, az enyémnek jó a szavideje, valószínű csak én vagyok rá érzékeny, mert a páromnak is megmutattam, ő nem érez rajta semmi furát. Én viszont csak úgy tudom használni, hogy felkenés után fél percig nem veszek az orromon levegőt, mert rosszul vagyok tőle. Olyan hipószerű szagot érzek.
Még van az üvegben, el is fogom használni, de nem fogom újravenni, egyáltalán nem érzem nélkülözhetetlennek.

La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+

La Roche-Posay Anthelios XL Mattító Hatású Napvédő Gél-krém SPF50+
2020. május 6.

Régóta szerettem volna már kipróbálni ezt a fényvédőt, és most beruháztam rá. Nem bántam meg, ez az eddigi legjobb fényvédőm. Tényleg mattít, akármit, akárhány réteget kenek alá! Mondjuk vannak szérumok, amikkel kukacosodik, de ahogy egyre melegebb lesz, már nem is igényli a bőröm azt a sok hidratáló réteget nappal, mint télen. Egymagában a TO NMF hidratálóval jól működik, és heti 1-2x a 30%-os C-vitamint is alá kenem, azzal se kukacosodik. Valóban sűrű krém, gyorsan el kell kenni, de aztán rögtön le is mattul, és tökéletesen lehet rá sminkelni is. Különböző patikák webshopjaiban ki lehet fogni akciósan olcsóbban, így az ára se zavar. Biztosan újra fogom venni.

Vichy Dercos Energiát Adó Sampon Hajhullás Ellen

Vichy Dercos Energiát Adó Sampon Hajhullás Ellen
2020. május 3.

Bőrgyógyász ajánlására vettem meg erős hajhullás miatt az ampullájával együtt, de hazavágták a hajamat. Az hagyján, hogy a hajhullás gyakorlatilag nem javult, de az ampulla és ez a sampon is borzasztóan szárít, szóval a hajam mostmár szerintem amiatt is hullik, mert a szerkezete is tönkrement, meg gondolom a fejbőröm se örül ennek az extrém szárításnak... Tökmindegy, milyen balzsamot, hajpakolást, olajat kenek rá, szárít. Ja és gubancol is borzasztóan, és mivel nehéz kifésülni, amiatt is vesztek a hajamból.