vkata96

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 - Nőknek - Hajhullás Ellen

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 - Nőknek - Hajhullás Ellen
2020. május 3.

Erős hajhullásra ajánlotta a bőrgyógyász, hogy amíg nem tudok kivizsgálásokra menni a járvány miatt, addig se hulljon ki a maradék hajam. Azt mondta, hogy a tudomány mai állása szerint az aminexil a leghatásosabb külsőleges hatóanyag hajhullásra. Hát, ezt elhiszem, viszont ebben több alkohol van, mint aminexil, szóval hiába hatna esetleg (nem hat) a hatóanyag maga, ha az alkohol miatt amúgy lerohasztja az egész fejbőrömet és a hajamat is. Nem használtam még el mindet, van pár ampulla, de azt hiszem eleget láttam és tapasztaltam ahhoz, hogy véleményt írjak... Egyrészt egy kínszenvedés a használata emiatt a flancos kis üveges-pipettás összeszerelős megoldás miatt, másrészt meg teljesen összetapasztja a hajamat. Zsírosít is és valami ragacsos réteget is hagy a hajamon, így kifejezetten jó, hogy most nem kell menni sehova, mert egyébként már kidobtam volna az első használat után. Ugye mondtam, hogy tele van alkohollal. Emiatt szárít, a hajam egy szalmakazal lett tőle, nem győzöm olajozni, de ez semmit se segít, mivel minden este rákenem ezt. A hajhullás minimálisan javult (mondjuk nem hiszem, hogy emiatt, inkább a vitaminoknak köszönhetően) mivel ezt bele kell dörzsölni a fejbőrbe, azzal is kiszedek egy csomó hajat, mivel ugye ragad össze-vissza, tehát nagyon óvatosnak kell lenni, hogy ne tépjem. Arról már ne is beszéljünk, hogy mennyire felháborító, hogy a Vichy kiad a kezéből egy ilyen szeméttel telenyomott szert, mégpedig húszezer forintért. El fogom használni, ha már megvettem, és ha már nem kell kilépnem a házból, de soha többet nem veszek meg valamit csak azért mert az orvos ajánlotta, anélkül, hogy megnézném az összetevőit.

UP: konkrétan el is sz.rt a pipettája, szóval a probléma megoldódott. Mondjuk az ára miatt azért ez is felháborító.

L'Oreal Elseve Selymes Olaj Károsodott Hajra

L'Oreal Elseve Selymes Olaj Károsodott Hajra
2020. április 27.

Azért vettem ezt az olajat, mert lassan egy éve kínlódtam a szilikonmentességgel, és elég volt. A hajam sose volt még olyan sz.r állapotban, száraz, élettelen, volt és szerintem részben (de nem kizárólag) emiatt veszítettem is a hajamból, mivel szilikonmentes termékek nélkül a hajmosás utáni fésülködés egy küzdelem volt. Sajnos nagyon tud gubancolódni, mert vékony szálú. Kentem én mindenféle natúr olajjal meg mindennel, de látványos eredménye nem volt, ezért arra jutottam, hogy engem nem érdekel hogy a szilikon milyen káros, anélkül leesik a hajam a helyéről. Ez az olaj végre visszaadta a hajamnak a fényt és a selymességet, öröm vele kenegetni.

L'Oreal Paris Infallible 24H Matte Cover Alapozó

L'Oreal Paris Infallible 24H Matte Cover Alapozó
2020. április 22.

Én a régebbi verziót is nagyon szerettem, kb egy éve már csak azt használtam. Ennek több árnyalata van, nekem a régiből a Sand árnyalat volt, ebből pedig kétféle Sand is van, de sikerült elsőre eltalálni a nekem valót. A régi is nagyon jól fedett, de ennek mégjobb a fedése, kicsit sűrűbb, krémesebb az állaga, de ugyanúgy lemattul és észrevétlen marad, nem zavaró, nem fullasztó. Kicsit megijedtem, hogy újítottak a formulán, mert általában ez sose jelent jót, valahogy mindig sikerül jól bevált verziókat elrontani, de ez most kellemes meglepetés volt, továbbra is a kedvenc alapozóm marad.

BioTech USA Active Woman

BioTech USA Active Woman
2020. április 20.

Nekem az újabb (?) fekete csomagolású van de ugyanazok vannak benne. Nagy reményekkel vettem meg a sok pozitív vélemény hatására, egyrészt a hajra gyakorolt hatásában bízva, másrészt pedig mert államvizsgára készülök és jól jönne egy kis plusz energia. Hát, sajnos egyiket se tapasztalom. Helyette viszont borzasztó hányingert és gyomorégést produkál ha épp nem úgy veszem be, hogy tele ettem magam előtte. Akkor is émelygek tőle, ha nem teljesen üres a gyomrom. Szóval állandóan ezen sakkozok, hogy mikor kéne bevenni. Emellett pedig az égvilágon semmi hatása nincs. Alapvetően a táplálkozásom szerintem rendben van, szóval nem ettől várom a csodát, de legalább a szokásos tavaszi hajhullást kicsit visszafoghatta volna... biztos nem veszem újra.

Garnier Botanic Therapy Hair Milk Mask Ricinus Oil

Garnier Botanic Therapy Hair Milk Mask Ricinus Oil
2020. április 11.

Őszinte leszek, a csomagolása fogott meg főleg, és pont járt utána plusz pont a dm-ben, gondoltam akkor kipróbálom. Egyébként is szeretem a Garnier hajápolási termékeit mert drogériás termékek közül szerintem ezeknek a legjobbak az összetevői, még nem nagyon csalódtam bennük. Ezzel is elégedett vagyok, puhaítja a hajam, könnyen kifésülhetővé teszi, jó az illata és nem is zsírosít. Én nem tartom akkora csodaszernek a ricinus olajat, már sok formában kísérleteztem vele, nekem óriási eredményeket nem ért el a hajnövesztésben, de ez nem is arra való, inkább egy kis plusz ápolást várok tőle, amit meg is ad.

Alpecin C1 Koffeines Sampon

Alpecin C1 Koffeines Sampon
2020. április 9.

UP: nagyon nagyon csalódott vagyok, sajnos a folyamatos ápolás ellenére is további két hét alatt úgy kiszárította a hajam, mint még soha semmi. Életemben nem volt még ilyen állapotban a hajam, seprűszerű és élettelen az egész. Arról nem is beszélve, hogy csomókban jön ki a hajam. Úgy néz ki, hogy az első pár hétben még tolerálta a hajam, de már nem. Így nem is merek vele kísérletezni tovább. Nagyon örültem, hogy végre valami mérsékli a zsírosodást de ilyen áron sajnos nem éri meg.

Még csak 2 hete használom, ezért a hajhullás csökkenéséről nem igazán tudok beszámolni (azért se, mert most több hajhullás elleni eszközt bevetettem), de már azért mindenképpen szerettem volna véleményt írni, mert a zsírosodást nagyon nagyon lecsökkentette, ami nálam bravúros, mert másnapra általában már vállalhatatlan a fejem. És ebben a problémában tizenéve nem tudott még egy sampon se segíteni (se drogériás, se speciális). Tartást is ad a hajamnak, ami másnap is kitart, és elég 3-4 naponta hajat mosnom az eddigi 2 nap helyett. Igaz, hogy a vírushelyzetre tekintettel nem megyek ki a lakásból, így nem is "koszolódik" a hajam, de korábban akkor is nagyon zsírosodott, ha mindig itthon voltam. A hajhullás minimálisan csökkent, de használok tonikot, és szedek vitamint is, de egyébként ha konkrétan ez a sampon ebben nem is segítene, akkor is újravenném a zsírosodás csökkentése miatt. Persze kócolja is a hajam rendesen, de balzsammal ez kiküszöbölhető, és hajpakolást is használok, így nem érzem, hogy szárítana. 100 csillagot is adnék neki.

The Ordinary Matrixyl 10% + Ha

The Ordinary Matrixyl 10% + Ha
2020. április 2.

Ezzel a szérummal építettem be a peptideket az arcápolási rutinomba, és szerintem elsőre ez jó választás volt. Az állaga pont olyan, amit szeretek. Esténként használom úgy, hogy először még vizes bőrre felütögetem a Hyaluron + B5 szérumot, ezt rá, majd a niacinamid szérumot, és az egészet lezárom a Natural moisturizing factors + HA krémmel. Soknak tűnik, de az egészet beszívja a bőröm. Ez a szérum ad egy kis plusz hidratálást, egy kicsit éltettel telibb az arcom, mióta használom. Ráncaim nincsenek, így arról nem tudok nyilatkozni. Összességében nincs óriási hatása, de szerintem erre nem is szabad számítani. Az, hogy a bőröm az összes többi szérummal együtt ezt is beszívja, csak azt mutatja, hogy ez is jól esik a bőrömnek.

Mixa Repairing Surgras Hand Cream

Mixa Repairing Surgras Hand Cream
2020. március 28.

Két okból vettem ezt a kézkrémet, az egyik, hogy a híres neves FLP aloe krémtől kb lerohadt a kezem, olyan allergiás reakciót csinált, a másik pedig, hogy a vírus miatti folyamatos fertőtlenítés miatt egyébként is elég rossz állapotban van a bőröm. Ez nagyon jó választás volt, szépen rendbetette a kezem. Nagyon sűrű, de pillanatok alatt becuppantja a bőröm, és valóban megmarad a hatása 1-2 kézmosásig. Persze egész nap azért nem. De szorgalmasan kenegetem, éjszakára is bőségesen, és sokkal jobb állapotban van a kezem. A parfümnek nem örülök, de elég minimális lehet benne, mivel még így "tönkrement" állapotban se irritálja a bőröm. Biztos, hogy újra fogom venni.

Mixa Cold Cream Testápoló Kiszáradt és Érzékeny Bőrre

Mixa Cold Cream Testápoló Kiszáradt és Érzékeny Bőrre
2020. március 28.

Eddig még csak az Atopiance testápolót próbáltam a Mixától, de kiváncsi voltam erre is. Nekem sokkal jobban tetszik ennek az állaga, mert nem olyan sűrű mint az Atopiance, bár őszintén arra számítottam, hogy ez is olyan, mivel nagyon száraz bőrre való. De szerintem jobb ez a könnyedebb formula, könnyebben kenhető, és ez teljesen beszívódik a másikkal ellentétben, de a hatása ennek is ugyanolyan jó. Azonnal megszünteti a feszülést és a viszketést. Az egyetlen, aminek nem örülök, hogy van benne illatanyag, de szerencsére csak a végén és nem érzem, hogy irritálna.

FLP Aloe Moisturizing Lotion

FLP Aloe Moisturizing Lotion
2020. március 26.

Ajándékba kaptam, magamtól nem vettem volna, mert nem vagyok oda ezért a cégért. A vírushelyzet miatti folyamatos fertőtlenítés nagyon kikezdte a kezemet és épp elfogyott a kézkrémem is, hát felbontottam. Hát, miután bekentem vele a kezem, fél percen belül égő vörös ekcémára hasonlító foltok jelentek meg a kézfejemen (sose volt ekcémám, és semmilyen kozmetikai termék nem okozott még allergiás reakciót a bőrömön). Alaposan lemostam szappannal, de ezután is ugyanúgy égett és csípett az egész, a foltok nem tűntek el, és pár perc múlva olyan érdes lett a kézfejem felülete, mint télen a -20 fokban. Nem tudom, mi a franc lehet benne, de ennyi elég is volt belőle. Még jó, hogy nem fizettem érte... Egyébként se túl szépek az összetevői, és még büdös is.