vkata96

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

The Ordinary Multi-Peptide Serum for Hair Density

The Ordinary Multi-Peptide Serum for Hair Density
2020. március 16.

Elhasználtam egy üveget, és nagyon nagy reményeim voltak a jó vélemények miatt, de sajnos nem segített semmit, sőt, most hogy jön a tavasz, elkezdett hullani is a hajam. Tudom, hogy a hajhullást sokszor nem olyan probléma okozza, amit egy tonik el tud mulasztani, ráadásul tavasszal meg plána akármit csinálok, elkezd hullani, de azért minden ilyesmit szeretek kipróbálni. Nekem sajnos genetikailag kevés és vékonyszálú a hajam, a hullás csak időszakonként jön, de ez erre se tudott megoldást nyújtani. Azt is tudom, hogy legalább 3 hónap használatot javasol, de ennyi idő után a Hélia D piros hajszesze már látványos eredményt hoz, az az egyetlen, ami nekem bevált, így inkább azt veszem meg legközelebb. Amellett, hogy nem használt, még zsírosította és el is nehezítette a hajamat. Kár, pedig nagyon hasznos összetevői vannak.

Yves Rocher Éjszakai Regeneráló Hajápoló

Yves Rocher Éjszakai Regeneráló Hajápoló
2020. március 15.

Nemrég kaptam rá (újra) a hajpakolásokra, már évek óta nem nagyon használtam semmilyet, részben lustaság miatt, részben meg mert nem annyira száraz a hajam, sőt. De azért kiváncsi voltam, hogy mennyit tenne hozzá a hajam állapotához ha használnék, és mivel ennek viszonylag szép összetevői vannak, erre esett a választásom. Hajmosás előtt szoktam feltenni, van amikor egész éjszakára, van amikor csak előtte pár órával. Nagyon jó az illata, kicsit nekem a naptejekre hajaz. A hajam egy kicsit fényesebb és puhább tőle, mint egyébként, de azért nem annyira látványs a hatása és nem tapasztaltam, hogy erősítene. De mint mondtam, az én hajam szerencsére amúgy se problémás ilyen szempontból, nem töredezik, nem száraz. Megelőzésnek mindenképp jó, talán nyáron még hasznosabb lesz a nap-klór károkra.

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
2020. március 7.

A niacinamid szérum helyett szerettem volna valami hasonló, problémás bőrre való terméket, mert annak sajnos már nem érzem látványos hatását és csíp is. Ezzel egyelőre meg vagyok elégedve. Nagyon kényelmes a használata, reggelente kb egy borsónyit oszlatok el főleg a T zónában. Bár ez kicsit nehézkes, mert elég sűrű és nehezen kenhető krém. Ennek ellenére viszont pikk pakk beszívódik, ami nekem nagyon nagy előny, rögtön mehet is rá a hidratáló és a fényvédő. Egyetlen hátránya van, hogy nekem büdös, és néha meg-megcsap napközben a szaga. Egyébként a hatása is szuper, picit tisztított az arcomon (nyár van, csodát nem várok, ilyenkor borzasztó állapotban van), egyenletesebbé tette. Sajnos ez a kiszerelés nem túl gazdaságos, de mivel cserébe hatásos, így ezt elnézem.

UP: már a harmadik adagot használom, viszont azóta lettek hormonális pattanásaim amikkel nem nagyon tud mit kezdeni. Viszont továbbra is fenntartom az 5 csillagot, mivel a reggeli rutinomban még így is nélkülözhetetlen. Semmi más nem tudja úgy lemattítani az arcomat mint ez. Cerave nappali arckrémet használok, ami önmagában, ha ezt nem kenem alá, elég zsíros és fényes, de ez a krém teljesen lemattítja és nap közben is sokkal később fényesedik ki az arcom.

Yves Rocher Hamamélis Lágy Tusfürdő

Yves Rocher Hamamélis Lágy Tusfürdő
2020. február 29.

Szeretem ezt a tusfürdőt, nagyon gyengéd, nem szárít. Nem annyira habzik, de ez is csak a kíméletességét mutatja. Ennek ellenére csak kuponnal venném meg legközelebb is.

Essence Camouflage+ Matt Korrektor

Essence Camouflage+ Matt Korrektor
2020. február 23.

Én nem is tudom, hogy eddig hogy nem figyeltem fel erre a korrektorra :D Olcsó, tényleg jó fed, nem emeli ki a száraz részeket, nem ül bele ráncokba szem alatt és szemhéjalapnak is tökéletes. Külön kiemelendő szerintem, hogy végre egy korrektor amiből nagy a színválaszték. Mondjuk így is két árnyalatt között lett volna a tökéletes de végül a világosabbat választottam és meg vagyok vele elégedve.

Balea Tuchmaske mit Aktivkohle-Vlies

Balea Tuchmaske mit Aktivkohle-Vlies
2020. február 20.

Még csak néhányszor használtam. Az illata kicsit fura nekem, de nem erős. A leírásnak megfelelően 10 percig hagyom fent, ezután bemasszirozom az arcomba a felesleget. Ez pár perc után maradéktalanul be is szivodik és friss, puha érzet marad utána. A szalicilsav miatt (meg amúgy is) mindig hidratálok utána. Hatását még nem vettem észre, de egyébként tök kellemes néha feltenni ezt a maszkot, eldőlni és kicsit relaxálni :) már emiatt is megszerettem, illetve a kedvező ára miatt.

UP: mostanában többször használom, mert egy ideje nem lehet kapni a The ordinary szalicilsavas hámlasztóját, de hosszú távon sajnos nem hozza azt az eredményt. Kicsit puhít de a gyulladásokkal nem nagyon tud mit kezdeni.

Garnier Fructis SOS Repair 10in1 Nem Kiöblítendő Hajápoló Krém

Garnier Fructis SOS Repair 10in1 Nem Kiöblítendő Hajápoló Krém
2020. február 7.

Nagyon jók az összetevői (a végét kivéve), és kényelmes a használata is, nem ragacsol, 1-2 pumpálásnyit simán felszív a hajam, viszont kicsit el is nehezíti, így inkább hajmosás előtti este szoktam használni. Főleg megelőzésre vettem, bár szerencsére nem jellemző, hogy töredeznek a hajvégeim, de ilyenkor hidegben azért ki tudnak száradni, erre szerintem tökéletes. Praktikus a pumpás kiszerelése, főleg emiatt választottam a Hair food helyett (bár abból is nagyon szerettem a banánosat). Az ára nagyon baráti ahhoz képest, hogy mekkora a kiszerelése.

Oriflame Giordani Gold Iconic Többfunkciós Szempillaspirál

Oriflame Giordani Gold Iconic Többfunkciós Szempillaspirál
2020. február 6.

Ajándékba kaptam, egyébként nem sok Oriflame terméket ismerek és magamtól nem is rendeltem volna meg, de nagyon megszerettem. Pont az ilyen szilikon kefét szeretem, mert könnyű vele dolgozni, nem kenődik fel a szemhéjamra mint sok hagyományos kefével és jól szétválasztja a szempillákat. A festék pont jó állagú, két rétegben nagyon szép az eredmény. Tartósságára sincs panaszom.

Trend It Up Fiber Brow Szemöldökformázó Gél

Trend It Up Fiber Brow Szemöldökformázó Gél
2020. február 4.

A pozitív vélemények miatt vettem de nekem sajnos elég csalódás volt. A középső árnyalatot vettem, de borzasztó sötét (milyen lehet a legsötétebb?) és a kefe rengeteg festéket vesz fel, így óriási pacákat nyom a szemöldökömre. Jó lenne ez a dőlt megoldás, de így hogy tocsog a festékben, nagyon nehéz vele dolgozni.

CeraVe Hidratáló Arckrém Nappali SPF25

CeraVe Hidratáló Arckrém Nappali SPF25
2020. február 1.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a krémmel kapcsolatban. A 25-ös fényvédő miatt vettem meg, illetve nyilván mivel szépek az összetevői. A problémám az, hogy a niacinamid szérumommal nem nagyon akar együttműködni. A kettő együtt ragacsos marad, kukacosodik, nehéz rá sminkelni (magában könnyebben beszívódik és nem is kukacosodik). Viszont már olyan jól bevált a niacinamid a reggeli rutinomban, nem nagyon tudnám hova máshová tenni, mert este hyaluron szérumozok és hámlasztok... A másik meg, hogy nekem nem száraz a bőröm, viszont a Cerave kínálatában nicns olyan krém ami fényvédőt is tartalmaz és kombinált bőrre is való. Szóval sajnos nem teljesen én vagyok a célközönsége ennek a krémnek, de egyszerűen mivel képtelenség olyan nappali krémet találni ami nincs tele alkohollal meg parfümmel és még fényvédő is van benne, nagyon szeretném valahogy kikíséletezni, hogy hogy lenne a legjobb.

UP: rájöttem, hogy lehet a legjobban kihasználni. Reggel niacinamid helyett a TO azelainsavas krémjét kenem alá, ami még le is mattítja, így a fényes, ragadós réteg se jön létre, és nem is kukacosodik. Sminkelni így tökéletesen lehet rá, így már meg tudom adni az 5 csillagot.