vkata96

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Yves Rocher Lait Apaisant Emollient & Protective

Yves Rocher Lait Apaisant Emollient & Protective
2020. február 1.

Szépek az összetevői, praktikus a pumpás kiszerelés és rendesen hidratál. Nem ragacsos, nagyon gyorsan beszívódik, de elégnek érzem még így télen is. Nagyon kiadós kiszerelés, ráadásul a tusfürdő testvére használata mellett ritkábban is van rá szükség. Illata szerencsére nincs, rászokhatna az YR arra, hogy nem nyomja tele a termékeit parfümmel. Azon kevés YR termékek egyike, amit újra is vennék.

Schauma 7 Gyógynövény Hajbalzsam

Schauma 7 Gyógynövény Hajbalzsam
2020. február 1.

Samponjával együtt használom, ami eléggé összegubancolja a hajam, tehát ez a balzsam mindenképpen kell mellé. Az illatát nem annyira szeretem (összességében a gyógynövény illatot) de nem marad meg a hajban. Kell legalább egy diónyi a vállig érő hajamra, de így kifésülhetővé teszi. Nem zsírosít jobban mint bármelyik másik balzsam, és szép fényes lesz tőle a hajam, bár a samponnál is leírtam hogy alapból viszonylag fényes a hajam. Összességében értékelve a samponnal 4 csillag, nem valószínű, hogy újra fogom venni.

Schauma 7 Gyógynövény Sampon

Schauma 7 Gyógynövény Sampon
2020. február 1.

Akkoriban vettem, amikor még nagyon hittem a gyógynövény alapú hajápolásban, mostmár annyira nem, de azért már majdnem elhasználtam. Összességében teljesen átlagos, bár a jobbak közé tartozik. Az első pár alkalommal picit irritálta a fajbőrőm, de azért nem akartam kidobni, és szerencsére el is múlt a probléma, és végül nem okozott semmi sérülést, korpát, vagy ilyesmit. Az illatát nem szeretem, de hát a gyógynövényes cuccok ilyenek és szerencsére nem marad meg sokáig. Eléggé gubancol, de a balzsamjával ezt a problémát ki lehet küszöbölni. A hajam puha és fényes lesz tőle, bár nekem alapból puha és fényes a hajam szóval ez nem olyan szenzáció. A hajnövekedést nem serkentette, zsírosságot nem csökkentette (alapból az volt a fő célom), szóval ilyen célokra ez kevés.

CeraVe SA Bőrsimító Hidratáló Krém

CeraVe SA Bőrsimító Hidratáló Krém
2020. január 29.

Amikor megtudtam, hogy bevezették ezt az új Cerave krémet, tudtam, hogy nekem kelleni fog. Tudom, elvileg ez testápoló, de én az arcomra használom éjszakára, ugyanis olyan csoda incije van, hogy pont azok a hatóanyagok vannak benne, amiket én szeretek és egyébként külön-külön szérumok formájában használok is. Kicsit féltem, hogy sok lesz, de nem! Tökéletes éjszakai krém, ha egész nap nem megyek sehova, akkor nappalra is felkenem. Az tény, hogy hagy egy nagyon enyhén ragadós réteget, de nem kényelmetlen és cserébe tényeg elkezdte kicsit simítani a bőrömet, érezhetően hámlaszt de mégse agresszív. Kézre is nagyon jó, meg igazából mindenre, ekkora kiszerelés pedig biztos nagyon sokáig elég lesz. Remélem, sose vonják ki!

Barnängen Lycka Tápláló Kézkrém

Barnängen Lycka Tápláló Kézkrém
2020. január 26.

Ez az első termékem a márkától, már régóta szemezek vele mert szimpatikus, de ezzel kicsit mellélőttem. Kézkrém mániás vagyok, általában nem bírom megállni, hogy ne legyen több is megbontva, most a három közül, amiket használok (Neutrogena és Uriage a másik kettő) ez a leggyengébb. Hagy egy zavaró réteget a kezemen, nem tetszik az illata, és a hatása se kiemelkedő.

UP: nem tudom, tapasztalt-e már valaki hasonlót, de nekem bevizesedett.. kb egy hétig nem használtam, aztán mikor nyomtam, víz jött belőle. Soha, semmilyen krémmel nem jártam még így.

Yves Rocher Hamamélis Lágy Tusfürdő 2 az 1-ben

Yves Rocher Hamamélis Lágy Tusfürdő 2 az 1-ben
2020. január 9.

Nagyon jó tusfürdő, valóban nagyon lágy és krémes, nem szárítja a bőrömet. Alapból nem érzékeny a bőröm, és a sima tusik se szokták annyira szárítani, de azért testápolózás nélkül hajlamos kiszáradni és feszülni. Emellett ritkábban érzem szükségesnek a testápolózást. Az illata is kellemes. Látom, már nem gyártják, de az újfajta verziót biztosan ki fogom próbálni.

Mixa Atopiance Testápoló Balzsam

Mixa Atopiance Testápoló Balzsam
2020. január 3.

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a testápolóra, számomra már csodaszámba megy ha drogériában találok ilyen szép összetevős testápolót. Ilyenkor ősszel, mikor kezd lehűlni a levegő, kezd a bőröm is kiszáradni kicsit, és sokszor viszket. Ez már az első használat után mérsékelte a viszketést. Nagyon sűrű krém, és nem is szívódik be maradéktalanul nekem. Igazából szerintem nem is szükséges minden nap használni, így sokáig elég is lesz.

Up: kipróbáltam az arcomra, mert a hideg miatt hámlik, hiába a hialuron szérum, ráadásul mèg meg is nyomkodtam, egyszóval botrányos állapotban van, gondoltam ez helyre teheti. Sajnos azonban be se szívta a bőröm, ragadt vagy fél óráig, így inkább lemostam, nehogy eltömítse a pórusaimat. Ezért persze nem vonok le pontot mert testre továbbra is szuper.

Bioderma Sebium Sensitive

Bioderma Sebium Sensitive
2019. december 23.

Kb 3 hete használom éjszakai krémnek, mivel nincs benne fényvédő. Hidratáló hatása így télen kicsit kevés, ezért hyaluronsavas szérumot használok alá, de nyárra magában is elég lesz. Mondjuk ez a zsíros bőrre való termékek esetében általában így van. Az állaga nekem pont jó, szépen beszívódik. Van egy kis illata, de szerencsére csak az inci végén van és nem is zavaró. Irritációt nem okozott, de a problémás bőrőm nem lett kevésbé problémás, mióta használom, a mitesszerek, a fényesedés és a pattanások nem csökkentek. Azért nem húzom le nagyon, mert mint krém tényleg nagyon jó, csak kicsit többet vártam volna tőle, de hát tudjuk, hogy ezek összetett problémák, sokszor kevés egy krém.

Yves Rocher Első Hópelyhek Tusfürdő

Yves Rocher Első Hópelyhek Tusfürdő
2019. december 20.

Vásárlás mellé kaptam egy kis mintát és nagyon megszerettem. Az illata nagyon kellemes, nekem tetszik mert visszafogott de mégis van egy kis karácsony hangulata. Nagyon krémes, nekem ez nem szárítja a bőrömet, pedig ilyenkor hajlamos rá hogy kiszárad. Ez a pici adag is majdnem egy hétig elég volt, jól habzik és nagyon selymes.

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2019. december 20.

Nem ezt akartam venni hanem a habzót, csak otthon esett le, de nem bánom, most télen talán jobb is ez mert tényleg hidratál. Nem habzik, ezért kicsit olyan, mintha nem is tisztítana annyira, de persze tisztít rendesen. Én mondjuk nem sminklemosásra használom, hanem micellás vizes tisztítás után a maradék szennyeződések letisztítására, szóval nem tudom, hogy a sminkkel hogy bánna el. A kiszerelése nagyon praktikus, szeretem az ilyen pumpás termékeket. Télre ez tökéletes, nyárra valószínű sok lenne, akkor majd kipróbálom a habzó testvérét.