vombatszombat

Regisztráció dátuma: 2017. április 21.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2017. április 21.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Paula's Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer

Paula's Choice Water-Infusing Electrolyte Moisturizer
2020. május 21.

Nagyon kellemes csalódás ez a krém, próbából vettem csak egy delux mintát. Nagyon szeretem ezt a textúrát, kicsit habos, nagyon könnyű, de ennek ellenére szuperül hidratál. Az állaga nekem az Omegás hidratálóhoz hasonlít, azt télen szereti nagyon a bőröm, szerintem pedig nyárra most ez lesz a befutó. Hamar beszívódik, nagyon kellemesen hidratál, illatmentes (legalábbis semmi zavarót nem érzek rajta), szóval nekem éjszakára tökéletes, de akár nappalra is simán működhet, csak én reggel fényvédős krémet használok. Meg fogom venni nyárra teljes kiszerelésben is.

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30
2020. május 21.

A kis kiszerelést vettem meg próbából, hogy vajon jobb-e ez a termék, mint a megszokott Super Light Daily Wrinkle defense. Ugyan nem rajongok a fénylő arcért, lévén magától is szokott fényleni a bőröm, de ez azért mégis csak más jellegű. Felkenéskor még nagyon fényes, később már finomabb, egészségesebb a kép, tetszik. Az, hogy zsírosít, az nekem nem kizáró ok, sajnos minden terméktől átfénylik az arcom nap végére, szóval összességében tetszik a termék, könnyű, kellemes krém, nekem a hidratálás is elég volt tőle. Nekem csak ebben van különbség a Super Lighttal, az mattabb arcot ad, ez fényesebbet, még vacillálok, hogy melyik legyen teljes kiszerelés, de javaslom mindenkinek ezt is

Paula's Choice Resist Anti-Aging Clear Skin Hydrator

Paula's Choice Resist Anti-Aging Clear Skin Hydrator
2020. április 18.

Már talán a második vagy harmadik flakonnal használom ezt a krémet, mert a leírás és ígéretek alapján ideális nekem, és egyébként valóban klassz kis alapkrém, ha nincs jobb ötletem milyen krémet vegyek, őt választom, mert mégis PC, de olyan se veled se nélküled viszonyban vagyunk. Télre például nekem elég kevés a hidratálás, tavasztól már jó kezd lenni. A hatását nem mondanám eget rengetőnek, nekem mellette is bőven kijönnek a bőrproblémák, nem hiszem, hogy ez a krém csökkentené őket. Esti krémnek javasolják, én ugyan reggel szoktam használni, utána fényvédőzök. Az állagát nem igazán kedvelem, nem érzem, hogy hamar beszívódna. Alapozással vagy bb krémmel azért várnom kell, hogy ne kukacosodjon. Épp most fogyott el, most nem fogom újra venni, mást próbálok helyette. Összességében 3 csillag, mert olyan semmilyen...kicsit hidratál, kicsit nem, kicsit anti-aging, kicsit nem, kicsit problémás bőrre jó, de annyira mégsem...

Paula's Choice Weightless Body Treatment With 2% BHA

Paula's Choice Weightless Body Treatment With 2% BHA
2020. április 18.

Ez egy szuper termék, én a lábamra használtam, ahol sajnos főleg a vádlimon és a combom belsején sok piros pötty van mindig szőrbenövéstől és keratosis pilaristól. Arra egész jól működött, kellett azért pár hét mire láttam az eredményt, de valóban volt eredmény, kevesebb szőrbenövés, puhább bőr. Sajnos teljesen nem tűntek el a piros pöttyök, de lényegesen jobb lett. Érdekes viszont, hogy cserébe nem igazán hidratált. Ahogy egyébként nyáron látom, nagyon sokan küzdenek ilyen gonddal, a piros pöttyökkel a vádlin, combon, csodálkozom is, hogy mások még nem jöttek ki hasonló termékkel erre a problémára, már csak azért is, mert tök jó lenne egy hasonló termék mondjuk harmadáron...ez a nagy gond ugyanis, hogyha nagyobb felületen használja az ember, elég hamar elfogy, viszont elég drága termék, ezért sajnos igyekszem csak nyáron megvenni.

Paula's Choice Clear Extra Strength Anti-Redness Exfoliating Solution With 2% BHA

2020. április 18.

Mitesszeres, korpás-seborrheás bőrrel a BHA mindenképpen must-have, erre én is csak későn jöttem rá. Szeretem Paula hámlasztóit, ezzel viszont szerintem óvatosan bánjatok, nem véletlenül extra erős, én is sikeresen túlszárítottam az egyébként kombinált bőröm, pedig évek óta hámlasztok és csak reggelente használtam. Szeretem az állagát, hamar beszívódik, és teszi a dolgát is, szépen puhítja a bőrt és könnyebb a tisztítás, talán kicsit kevesebb a mitesszer és pattanás, de tényleg óvatosan és hidratálással :)
Egyetlen negatívum, ami szerinten minden PC terméknél, a borsos ár...ezért nekem 4 csillag.

Pupa Double Foundation Fibre Brush

Pupa Double Foundation Fibre Brush
2020. április 14.

A Pupa BB krémhez vettem, még korábban sosem használtam ecsetet az alapozóhoz vagy a BB krémhez, szivaccsal vagy kézzel dolgoztam. Én szeretem ezt az ecsetet, szépen el lehet vele dolgozni a BB krémet, ami azért picit sűrűbb is. Könnyen lehet tisztítani is az ecsetet, nekem nem hullott még belőle. Nagyon finom puha ecset, jól működik, ajánlom, ár-érték arányban szerintem remek.

Pupa Professional BB Cream + Primer SPF20

Pupa Professional BB Cream + Primer SPF20
2020. január 25.

Ez a krém csodálatos!! Ár-érték arányban verhetetlen, most ráadásul épp akciósan adják, 4000 Ft alatt van az ára, és szerintem minden forintot megér. Remekül egységesít, nem szárít, nem foltosodik, nem kukacosodik, ecsettel nagyon szépen el lehet dolgozni, és nem érzed maszkhatásnak vagy nehéznek, és nekem egész nap fennmarad. Púderezek rá, estére azért átfénylik, de csodaszer nincs.... Tehát nekem minden benne van, amit egy jó BB-től elvár az ember lánya, és cserébe még szerintem teljesen vállalható az ára is. Aki épp hasonlót keres, tegyen vele egy próbát, szerintem nem fog csalódni. Ja igen, szerintem az illata is finom, olyan testápolós-tisztaság illat ez nekem. Lehet veszek még pár tubussal amíg akciós :) soha nem volt Pupa termékem, de ezzel megfogtak (+ az alapozóecsetet is akciósan vettem és szerintem csoda az is), lehet, gyakrabban nézek majd be hozzájuk...

Dora Natura 13 Gyógynövényes Natúr Bőrbalzsam

Dora Natura 13 Gyógynövényes Natúr Bőrbalzsam
2020. január 9.

A próbacsomagban vettem pici tégelyes kiszerelésben, és már közel egy hónapja használgatom, vegyes érzésekkel/eredményekkel.
Az illata sajnos nekem nem tetszik, tudom, hogy ez a gyógynövények illata, de az én orromnak kellemetlen. Ettől eltekintve az állaga jó, könnyen kenhető, és gyorsan beszívódik.
Ekcémás foltokra kentem, illetve a kiszáradt számra, és a náthától kisebesedett orromra. Amikor felkenem, azonnal érzem a nyugtatást és hidratálást, de ez valahogy hamar el is tűnik, ezért úgy érzem, kb. óránként kellene újrakennem, nem tartós a hatása. A kiszáradt orromra például a sima sötétkék Nivea krém hatásosabbnak bizonyult, a számon pedig a Carmex is hosszabban hidratált. Ekcémás foltra nekem sajnos hatástalan volt, sőt talán még jobban is irritálta a felületet.
Valószínűleg nem fogom megvenni teljes kiszerelésben, de legalább ki tudtam próbálni. Úgy gondolom, kisebb szárazságra jó lehet, illetve annak, aki bírja az illatát.

Max Factor Healthy Skin Harmony Miracle Foundation SPF20

Max Factor Healthy Skin Harmony Miracle Foundation SPF20
2019. december 18.

Korábban a Facefinityt használtam, és utána tértem át erre az alapozóra, de nem bántam meg. (főleg, hogy a Facefinity megújult, és számomra vállalhatatlanná silányult). Kicsit trükközni kell a megfelelő árnyalattal, de egy gyors internetes kereséssel meg lehet találni a Max Factor alapozók árnyalatait, hogy hideg, meleg vagy semleges bőrtónusra javasolják az árnyalatot, ez nekem nagyon sokat segített a helyes szín megtalálásában, mert tudom, hogy melyik típusba tartozom.
Aláhidratálás után általában az ujjaimmal oszlatom el az alapozót és nekem így tökéletes az eredmény, közepes a fedése, bőrhibákra mindenképp kell még korrektor, és végül púder is, mert nekem nap végére azért átfénylik.
Mindenképpen jó, hogy van benne SPF, kellemes egész napos viselet, maszkhatás nélkül, nálam újravevős.

Max Factor Facefinity All Day Flawless 3in1 Alapozó

Max Factor Facefinity All Day Flawless 3in1 Alapozó
2019. december 18.

Régen nagyon szerettem a Facefinity-t, csoda egységes és matt bőrt tudtam vele készíteni, enyhén sűrű és krémes állaga volt, ami remekül működött a bőrömön. Egy darabig a Healthy skin alapozót használtam, de most gondoltam visszatérek a Facefinity-re kellemes nosztalgiával, hát nagyot csalódtam. Feltűnt, hogy a csomagolása megújult, fekete már a kupakja, és szerintem a tartalom is más lett, mert azonnal észrevettem, hogy sokkal folyósabb, mint amilyen régen volt, és gyakorlatilag nem lehet szépen eloszlatni. Általában az ujjaimmal viszem fel és oszlatom el szépen a folyékony alapozót, ezt nem tudtam, csak csíkozott és foltokban kukacosodott, pergett le az arcomról. Ecsettel is próbáltam, hasonlóan lehangoló volt az eredmény. A legrosszabb, hogy amikor úgy tűnik, már eloszlattam, közelebből látom, hogy csak beleült a pórusaimba, így azok remek "alapozószínben" pompáznak, míg a bőröm többi része érintetlen...szóval sajnos borzasztó, akár hidratálok alá, akár nem. Nagy csalódás, főleg, hogy régen tényleg egy csoda volt, fantasztikus bőrt lehetett vele készíteni, de ez az új csomagolás nekem sajnos nem vált be...megyek és veszek egy Healthy skin-t, az jobban bevált.
Ja igen, azért pedig még egy pontot levonnék, hogy a Max Factornál nem sikerül az ugyanolyan nevű árnyalatokat két különböző alapozónál ugyanolyan színűvé is tenni...A Healthy skinből télen a 40-es Light Ivory-t kell használjam, és nyárra jó nekem az 50-es Natural, no a Facefinity-ből a 40-es Light Ivory gyakorlatilag hófehér, az átlag téli világos bőrszínemből konkrétan beteg arcot csinálok vele, és az 50-es Natural árnyalat olyan világos, hogy télre használni tudjam. Mindenképp próbáljátok ki, és ne megszokásból vegyétek az árnyalat neve alapján.