wd1102

Regisztráció dátuma: 2014. július 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2014. július 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Weleda Gátmasszázsolaj kismamáknak

Weleda Gátmasszázsolaj kismamáknak
2022. április 9.

Az ajánlott időben kezdtem az alkalmazását, minden este alaposan bemasszíroztam kívül. Én sem úgy használtam, ahogy a leírásban szerepelt, idegenkedtem a hüvelybe nyúlástól, bármennyire is tiszta volt a kezem az esti fürdés után. Illetve olvastam egy cikket is, ahol azt fejtették ki, mennyire butaság "nyújtogatni", hiszen akkor ténylegesen megnyúlik, és nem nyeri vissza az eredeti állapotát. Úgyhogy nem nyújtogattam, hanem masszíroztam, és így gátvédelemmel szültem meg a 3500 g-os kisfiamat a 40. héten túl. Minimális sérülésem keletkezett. Sosem tudjuk meg, az olaj nélkül mi lett volna, de ártani biztos nem ártott, és bár drága, alig fogyott belőle, pedig rendszeresen használtam.

Vichy Complete Action Terhességi Csíkok és Striák Elleni Krém

Vichy Complete Action Terhességi Csíkok és Striák Elleni Krém
2022. április 9.

Az ajánlott 4. vagy 5. hónaptól kezdtem el kenni vele a hasamat, mert gyanítottam, hogy hajlamos a bőröm a szakadásra (a gyerekkori gyors növekedés okán a lábamon sok helyen éktelenkedik stria). 4 tubussal elhasználtam, de az utolsó hónapokban sajnos az oldalamon megjelentek a csíkok. Az a helyzet, hogy sajnos ott addig nem kentem, csak a növekvő pocakomat, szóval így nem tudom, hogy hatásos-e, máshol megakadályozta-e a striákat, vagy egyébként is csak ott jött volna elő. Mindenesetre javaslom annak, aki használja, hogy ne csak a hasát, hanem az egész oldalát is kenegesse, mert ott is szakadhat a bőr. Sajnos tapasztalatlan és tájékozatlan voltam ezt illetően. :(

Nivea Hair Milk Sampon

Nivea Hair Milk Sampon
2022. február 23.

Az egyébként jó állagú, csak hamar zsírosodó, egyenes szálú hajam sprőd szénaboglya ez után a sampon után, és még a gyors zsírosodáson sem segít, tehát csak a hajat szárítja, a fejbőrt nem. Használom már egy ideje, de nagyon várom, hogy elfogyjon végre, mert nem dobok ki semmit (így legalább érezni a rossz döntések következményét). Az illata kellemes, de ez kevés a két csillaghoz.

Napvirág Krémdezodor

Napvirág Krémdezodor
2021. július 8.

Én a levendulásat használtam, ezt a teafásat a férjemnek vettem. Az egyik utazásunkkor véletlenül csak az övét csomagoltam el, így én is ezt használtam. A markáns illat felkenve már nem olyan erős, így egyáltalán nem zavaró, abszolút használható hölgyeknek is. Ez a verzió sem irritál, és ami a legjobb, hogy nem büdösödök vele, ellentétben sok más mentes deóval. Az állaga kicsit lehetne krémesebb a könnyebb kenhetőség érdekében, de most a 40 fokokban pont jó. :) Összességében tehát minden illatban kitűnő ez a termék, csak ajánlani tudom (legutóbbi karácsonyra mindenkinek vettem is belőle a családban).

Himalaya Herbals Ajurvédikus Fogkrém Természetes Fluoriddal

Himalaya Herbals Ajurvédikus Fogkrém Természetes Fluoriddal
2021. június 18.

Eddig azért nem vettem Himalaya fogkrémet, mert fluoridmentesek. Úgyhogy megörültem ennek a verziónak, amikor megláttam. Szerettem használni, kellemes az íze, és nagyon jól habzik, azonban a szám szélén kétoldalt, ahol a hab képződik, piros és foltokban hámló lett a bőröm. Visszatértem a régi fogrémemhez, és elmúlt ez a jelenség, úgyhogy valószínűsítem, hogy ez okozta a problémát. Persze nekem extrém érzékeny a bőröm, ráadásul most látom, hogy formaldehidet kibocsátó cucc is van benne, arra pedig bizonyítottan allergiás vagyok.

Dove Cream Oil Krémszappan Marokkói Argánolajjal

Dove Cream Oil Krémszappan Marokkói Argánolajjal
2021. június 18.

Félve kezdtem el használni az erős illata miatt, mert bár nekem tetszik, a hagyományos "natúr" Dove szappan sajnos irritálja az ekcémára hajlamos bőrömet. Elhasználva egy teljes szappant viszont úgy tűnik, alaptalan volt a félelmem, mert nem viszketek tőle, ellenben nagyon kellemes vele a kézmosás és a zuhanyzás is!

Dermaflora 0% Stift Aloe Vera

Dermaflora 0% Stift Aloe Vera
2021. május 28.

Nyilván nem általános a probléma, de nekem sajnos nagyon viszket tőle a hónaljam, sebesre vakartam éjszaka. Nem tudom, melyik összetevője irritál ennyire. Sajnálom, mert kellemes, diszkrét illata van, és nem büdösödik nap végére sem, ami a mentes deóknál elég ritka. Akik nincsenek ilyen hülye, túlérzékeny bőrrel megáldva, azoknak egyébként ajánlom.

Kerastase Densifique Bain Sampon

Kerastase Densifique Bain Sampon
2021. március 22.

Sajnos az én egyébként is hamar zsírosodó hajamat még jobban zsírosította, úgyhogy inkább olyannak ajánlom, akinek nincs ilyen problémája.

Eucerin PH5 Olajtusfürdő

Eucerin PH5 Olajtusfürdő
2021. március 1.

Frissítés: Terhesen el kellett tennem a szekrénybe, mert rosszul vagyok a szagától. Pedig ugye nem is én használom, de páromon is intenzíven érezni, a fürdőszobáról nem is beszélve. Az esti zuhanyzás után még reggel is érzem, és a hányinger kerülget. Egyébként más szagokra (még) nem vagyok érzékeny a várandósság miatt.

Sajnos le kell pontozzam, mert viszketek tőle. Pár használat után visszatértem a gyógyszertári fürdetőmre, azonnal elmúlt az irritáció, majd 1 hét után gondoltam, adok még egy esélyt, hátha nem ez a tusfürdő okozta. De sajnos megint végigvakaróztam az éjszakát az esti zuhanyzás után. :( Persze akinek nem ennyire problémás a bőre, annak biztosan nagyon jó, szóval az én véleményem csak az ekcémás, hiperérzékeny bőrűeknek lehet mérvadó.

Bioderma Atoderm Olajtusfürdő

Bioderma Atoderm Olajtusfürdő
2021. február 24.

Nagy csalódás, mert a Bioderma Atoderm testápoló évek óta alapkelléke a mindennapjaimnak. Ennek a tusfürdőnek már az illata is túl erős az én ízlésemnek, és sajnos a valóban ekcémás bőröm nagyon nem szereti. Az ekcémás foltokat húzódósra szárítja, viszketek a használata után. A gyógyszertári fürdetőre áttérve pár nap alatt elmúlt az irritáció, így kizárható, hogy más okozta volna.