Winger

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 31.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 31.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Bioré Kao Bioré UV Kids Milk Sunscreen SPF+ / PA++++

Bioré Kao Bioré UV Kids Milk Sunscreen SPF+ / PA++++
2017. június 12.

Egy igen jó értékelésű japán eladótól vettem és egy teljes hónapot vártam, hogy megérkezzen. Hát ennyit az ebay-es értékelésekről..
Na, de a termék.. Életem fényvédője!! Minden várakozást és minden centet megért.
Eredetileg a lányomnak vettem, de én is ezt használgatom, de csak módjával, mert csak 90g, és nagyon fogy. Tudtam, hogy ekkora, de azért megnyúlt az arcom, amikor megláttam, hogy milyen picike. A krém maga fehér, szagtalan és csak úgy siklik a bőrön. Pillanatok alatt eldolgozható, nem tapad, nem ragad, nem fénylik. A bőr utána selymes és puha. Ha valaki nem látta, hogy bekentem vele a lányomat, az életben meg nem mondja. A mamáknál egész nap kint van a kertben és a medencében pancsizik és semmi leégés, pirulás, egyéb. Több, mint 2 hete használjuk folyamatosan, ezalatt az idő alatt irritációt nem tapasztaltam.
Én arcra próbáltam ki, és valami álom sminkelni rá. A BB-t remekül tartja, a sminkem nem folyik le, nem izzadok alá és gyönyörű bőrképet ad még a nap végén is. Szárazabb bőrűeknek, mint ahogy nekem is, elkél alá a hidratáló. De végül is ez egy gyerekeknek szánt fényvédő, és az ő normál bőrükre van optimalizálva. Mindenesetre én egyelőre maradok az eddig jól bevált fényvédőmnél, főleg mert nem akarom a gyerekem fényvédőjét elhasználni és egy újabb hónapot várni a következő szállítmányra. De fontolgatom, hogy betárazok belőle.
Az INCI-je sajnos nem makulátlan, de a hatás szempontjából toronymagasan veri az eddig általam próbált nem kevés fényvédőt.

Mad Hippie Vitamin C Serum

Mad Hippie Vitamin C Serum
2017. június 5.

Az első használat után az volt az első gondolatom: Végre!
Egy C vitamin szérum ami nem tapad, nem ragad, nem sárgít, nincs fémes szaga, nem kell a hűtőhöz szaladgálnom érte, és ami nem romlott rám.
A több lépéses rutinomban, reggel kapott helyet, de este is ezt kentem, amíg meg nem érkezett az A vitaminos tesója. A használata nagyon kellemes, könnyen eloszlatható és még hidratál is. Lustább napokon, amikor nem kellett sehova se menni, akkor volt, hogy elfelejtettem hidratálót felkenni, és valahogy annyira nem igényelte a bőröm a hidratálót.
A Mad Hippie honlapja szerint csak 5 perc a hatóidő. Sietős reggeleken ez egy megváltás. Felkenem, megiszok egy kávét és már lehet is tovább kenekedni, smikelni.
A hatása nagyon látványos. Gyakorlatilag azonnal élettel tölti fel a bőrt.
Volt, - vagyis azért még van is-, a jobb szemem alatt, az arccsontomon 4 barna kis folt. Kicsit nagyobbak, mint a szeplő. Nem túl látványos, de ott vannak. Így cca. 3 hónap használat után már csak akkor látom őket, ha úgy 2 centiről csodálom magamat a tükörben. Természetesen ez nem csak ennek az egy szérumnak az érdeme, több termékkel dolgozom az ügyön, de amióta bevettem őt is a rutinomba, jelentősen jobb hatást értem el.
Ezt a többi C vitamin szérummal, amit eddig használtam, nem sikerült elérnem.
Engem maximálisan meggyőzött ez a termék is és maga a márka is.

Ja, az a pipetta, Mad Hippie, a pipetta. Mint az A vitaminnál, itt is rövidebb, nem ér le az üvegcse aljáig. Sérelmezem, de nem vonok le érte csillagot.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2017. június 5.

Számomra nagyon zavarba ejtő ez a termék. Főleg akkor volt az, amikor csupa maximális értékelés szerepelt az adatlapján. De most, hogy azért szállingóznak a negatívabb értékelések, így több, mint 2 hónap használat után merek róla írni.
Őszintén szólva mikkamakka75 véleménye ctrl+c - ctrl+v.
Bevallom a Mad Hippie A vitamin szérumára /ami nem mellesleg nagyon bevált, véleményt ld. ott/, kerestem olcsóbb és elérhetőbb alternatívát.
Ehhez a termékhez is szoktattam a bőrömet, biztos ami biztos alapon, mielőtt áttértem volna a heti kb 5 használatra. Irritációt, hámlást nem tapasztaltam, de mást se. Az állaga nekem nagyon furcsa, attól függetlenül, hogy folyékony, mégis olyan kenőcsös érzetem volt. Az arcom felkenés után még fél órával később is fénylett. Furamód amikor hozzáértem, nem volt zsíros, csak fénylett. Mintha kiwaxoltam volna, vagy nem is tudom.. Hidratálót nem igényelt a használat után a bőröm, de párszor azért felkentem, de egész egyszerűen nem szívódott be, szóval inkább nem erőltettem.
Mivel így nem vált be, próbáltam nedves kézzel elkenni, vizes arcra felkenni, termál vizes spray-vel fújkálni, krémbe belekeverni, de mindig ugyanaz volt a hatás. A bőröm nem lett hidratáltabb, feszesebb, feltöltöttebb stb. Ennyi erővel akár vízzel is kenegethettem volna magam. Inkább placebo hatása volt a terméknek, mint ténylegesen bármi is..
A maradékot azért elkenegetem, mert a remény hal meg utoljára,de utána inkább visszatérek a MH A vitamin szérumához. A The Ordinary márkával pedig nem szeretnék kísérletezgetni többet.
Ez most egy csúnya elhasalás.

Mad Hippie Vitamin A Serum (régi)

Mad Hippie Vitamin A Serum (régi)
2017. június 5.

Volt egy csúnya nagy befürdésem a PC retinol szérumával, utána sokáig nem mertem retinol tartalmú termékekkel próbálkozni. Aztán győzött a kíváncsiság és az ehhez a termékhez írt első vélemény - ami időközben törlődött -, és megrendeltem ezt a szérumot.
Őszintén szólva csak szuperlatívuszokban tudnék róla beszélni. Már-már tankönyvbe illően betartottam a használati utasítást és szép fokozatosan szoktattam hozzá a száraz, mindenre érzékeny bőrömet, majd áttértem a minden esti használatra, kivéve amikor hámlasztottam, de az szép lassan elmaradt. Érzékenységet, hámlást, egyéb irritációt nem tapasztaltam. De a hatása valami lenyűgöző. Már felkenés után pár perccel amikor tükörbe néztem, már gyönyörűen kisimult az arcom. Nem hittem a szememnek. A hatás reggelre fokozódott.
Én is tapasztaltam húzódó érzést a felkenés után, de semmi szárazságot nem éreztem, de azért jó érzés volt a 10 perces hatóidő lejárta után felkenni a hidratálót.
Ilyen használat mellett, nekem 4 hónapig volt elég egy üvegcse. És így 4 hónap elteltével még sosem volt ilyen jó állapotban a bőröm. A szemem alatti nevetőráncokat és a haragos ráncomat nagyon szépen kezelte, gyönyörűen feltöltötte, a bőröm sima és egyenletes. Persze én is a koreai több lépéses rutint nyomom, de ez a szérum jelentősen megdobta a hatást.
Ha valamibe mindenképpen bele akarnék kötni, akkor az a pipetta hossza lenne, ugyanis nem ér le teljesen az üvegcse aljáig. Emiatt úgy 2-3 adag veszteség keletkezik. A C vitaminos tesójával ugyanígy jártam. Erre azért figyelhettek volna.
Most jelenleg a The Ordinary 2%-osát nyúzom, de inkább visszatérek hozzá.

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++
2016. július 4.

Imádás van itt is. Nekem maci van az elején, de ugyanezen a néven fut csak ' Limited Edition'. Nagyon könnyű krém, ami hidratál is, ezért esszencia, vagy toner fölé szoktam kenni. Nem zsírosít, nem fénylik, remek sminkalap és nem váltott ki allergiás reakciót. Sikerült elhagyni a lányom fényvédőjét, így őt is ezzel kentem be, amíg nem vettem neki újra gyerekeknek való fényvédőt. Nála sem váltott ki allergiás reakciót. Persze nem vittem túlzásba. De visszasírom a Misshát, mert egy álom volt felkenni.

Eveline Cosmetics Spa Gyömbér & Narancs Intenzíven Feszesítő Luxus Testbalzsam

Eveline Cosmetics Spa Gyömbér & Narancs Intenzíven Feszesítő Luxus Testbalzsam
2016. július 4.

Ezt a terméket konkrétan nem is értem. Ugyanis az égegyadta világon semmit nem hidratál. Olvasva az összetevőket, nem értem miért nem. A krém maga valóban egy balzsam. Felkenve nagyon jól hűsít és az illata.. az illata valami mennyei. De mire végére érek a testápolózásnak olyan érzésem van, mintha nem csináltam volna semmit. Vagyis egy illatos filmréteget húztam a bőrömre. Gondolom ez a filmréteg adja a feszesítés érzetét. És ennyi.
Mivel nem akartam kivágni a kukába, azt találtam ki, hogy egy valóban hidratáló, de illatmentes, vagy kevésbé illatos testápolóval bekenem magam, majd pedig ezzel. Egyfajta testillatosítás. Testpermetezés krém formájában. Tudom, hogy ilyen termék már létezik, és parfüm testápolónak hívják, ez ugyanaz, csak a ' lábbal hajtós' verzió. :) Persze ezt csak alkalomszerűen csinálom, és így legalább nem landolt a kukában. Ha valaki tud erre a termékre egy jobb felhasználási módot, kérem, jelezze. Az illatélményért és az alternatív felhasználhatóságért legyen két csillag. Az Eveline termékekkel pedig ezennel végeztem..

My Hsin-Ni Luxurs Series Arany Arcmaszk

My Hsin-Ni Luxurs Series Arany Arcmaszk
2016. július 4.

Ez valami elképesztően jó cucc. Kb. egy órát hagytam az arcomon a maszkot, amikor levettem, akkor csak ámultam. Sima, egyenletes, feszes bőr, pórusaim mintha nem is lettek volna. Csekkoltam, hogy mennyit fiatalított. Pont abban a korban vagyok, amikor az emberek nem tudják eldönteni, hogy még 'sziá'-t vagy már 'jó napot'-ot köszönjenek. Most két boltban is 'szia' fogadott a jól bevált 'jó napot' helyett. Működik, kérem szépen.
A zacskó alján maradt egy ujjnyi folyadék, azt áttöltöttem egy pipettás üvegcsébe és most egyfajta szérumként építettem bele az arcápolási rutinomba. Így is működik. Mentem felvásárolni a Müller készletét. :)

Rimmel Volume Colorist Szempillaspirál

Rimmel Volume Colorist Szempillaspirál
2016. május 30.

Jöttem habzó szájjal lepontozni ezt a rettenetet..!! Ilyen sebességgel még gyakorlatilag nem vágtam semmit a kukába.. ezidáig.
Na szóval.. ez a spirál kéken fog. Amikor felkenem akkor persze fekete, meg a spirálon is fekete a festék, de amikor lemászik a szemem alá, akkor kék. KÉK!
Valószínűnek tartom, hogy ennek a kékségnek köszönheti a festék a színező hatását, de hát akkor is.. A biztosítékot az vágta ki, hogy elszínezte a kontaktlencsémet. Az átlátszó lencsémből amolyan aqua blue lett. Dobhattam ki azt is.
Pár napig teszteltem, mert nem akartam elhinni. Csak BB/alapozó-t és ezt a spirált használtam. Semmi szemfesték, sem egyéb. Minden nap ugyanaz volt az eredmény. KÉK festékelkenődés a szemem alatt. (Kipróbáltam kézfejen, elkentem és ott is kék).
Tapasztalt más is ilyet, vagy valami hasonlót, vagy én vagyok UFO?

Követelem, hogy hívja vissza a Rimmel ezt a szemetet!!!

Mariella Rossi Magic Shower Orient

Mariella Rossi Magic Shower Orient
2016. január 15.

Pont Müllerben jártam és szembejött velem ez a tusfürdő. De mivel volt itthon már vagy 10 tusi, így visszaraktam a polcra. Aztán még aznap megláttam Hanky véleményét erről a csodáról. Szívtam a fogamat rendesen, egészen mostanáig.
Aki járt már ezoterikus boltban ahol füstölőt is árulnak, vagy indiai ketymety-kütyü-kellék boltban, vagy volt már buddhista szertartáson, annak ismerős lesz az illat. Én a TKBF-en végeztem és 5 éven keresztül mindennap ez az illat fogadott. Körbeölelt, megnyugtatott, nem tudtam megunni. A főiskola a második otthonom volt és ez az illat számomra az otthon illata.
A tusfürdő krémes, nem szárítja a bőrt és igazi tömjén füstölő illata van. Behunytam a szemem a zuhany alatt és újra a főiskolán voltam.
Hazaérkeztem.. végre.

Csak azt sajnálom, hogy nincs belőle testápoló..

Mizon Hyaluronic Ultra Suboon Cream (régi)

Mizon Hyaluronic Ultra Suboon Cream (régi)
2015. augusztus 21.

Ez egy igazi 'basic' krém. Semmi csicsa, semmi flanc, csak a bőrnek hasznos összetevők. Pillanatok alatt beszívódik, és puha hidratált arcbőrt eredményez. A szérumával együtt remek párost alkotnak. Nyáron a nagy melegben megváltás volt használni. Nem fuldoklott a bőröm tőle és nem is akart lefolyni az arcomról. Pattanást, irritációt nem okozott. Félek a hidegebb időben már kevés lesz az én száraz, vízhiányos bőrömnek, de jövő tavasz végén újraveszem.