wishes

Regisztráció dátuma: 2011. február 23.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. február 23.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Pupa Miss Pupa Gloss

Pupa Miss Pupa Gloss
2021. december 4.

Nagyon szeretem ezt a szájfényt, többet is elhasználtam belőle. A legjobb benne, hogy tényleg remekül hidratálja még az extrém száraz ajkakat is és optikailag szebbé, teltebbé teszi őket. Nekem a 200-as Juicy Glaze árnyalat a kedvencem, ami egy szép üde és természetes barackos-rózsaszín árnyalatot az ajkaimnak. Rajtam csodás!

NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil

NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil
2020. október 20.

Vagy 5 évembe telt, mire olcsó alternatívát tudtam találni a színezett PC fényvédőmre és a Bobbi Skin Foundationomra, mitöbb, le is tudtam cserélni ezeket! 🤩 Ez a színezett hidratáló egyszerűen fenomenális! A kedvenc részem mostanában a sminkelés során, hogy ezt elkenem az arcomon, annyira finom bársonyos a textúrája! Fontos, hogy szerintem kézzel kell felvinni, mert akkor lehet olyan igazán bőrbe olvadós, üde, myskinbutbetter finisht elérni, tényleg megér egy plusz kézmosást! Karikákat, bőrhibákat nem fed, szóval kell a korrektor, de meglepően gyönyörűen egységesít és nem oxidálódik, sárgul és még tartós is. Vegyétek-vigyétek, csoda, főleg ennyi pénzért! Hozzám ma érkezik fél éven belül a második tubus Natural Soft Beige árnyalat... hát én ennyire. :)

Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner

Olaplex No. 5 Bond Maintenance Conditioner
2020. augusztus 27.

Csoda! Eleinte csak 3 pontot akartam neki adni, de szerencsére rájöttem a titkára. Nem a leírás szerinti 2-3 percre hagyom a hajamon, hanem egy diónyi mennyiséget bedörzsölök a még vizes hajam alsó 2/3 részébe, becsavarom turbánba és csak egy óra múlva öblítem le, szóval nem is balzsamként, hanem kvázi pakolásként használom. Az állaga egyébként lehetővé is teszi ezt, mert olyan sűrű, hogy fejjel lefelé tartom konstans a palackját, hogy ne kelljen vesződni a kinyomással. A szőkítés és a hossza miatt eléggé rőzsés mostanában a hajam vége és ez az egyetlen hajcucc, ami tényleg kezd is vele valamit. Olajakkal hasonló hatást lehet amúgy elérni, de az csak nagyon átmeneti és optikai, ez pedig valóban tartós táplálást ad. Iszonyú drága, de amíg festetem a hajam, tuti mindig lesz belőle itthon.

St. Tropez Tan Remover Mousse

St. Tropez Tan Remover Mousse
2020. augusztus 4.

Néha azt érzem, hogy én vagyok a hülye kozmetikumok védőszentje, jöttem hát ezt is bevédeni és elmesélni mire jó (meg mire nem) :D Nos, az újból lángra gyúló önbarnítási lázam kapcsán került hozzám ez a habocska is, és bár nem gondolom létfontosságú darabnak, viszont szeretek érdekességet kipróbálni és nagyon jókat is olvastam róla, ezért megvettem. A termék szódabikarbóna tartalma révén segít abban, hogy fellazítsa a felső, DHA-val megszínezett elhalt hámréteget, ami azért jó, mert nem kell vörösre dörzsölni a bőrt ahhoz, hogy lejöjjön a már nem kívánatos barnaság. Nálam általában 8-9 nap után jön el az a pont, hogy nedves törölközővel könnyedén tudjam dörzsölni a régi barnaságot, viszont ilyenkorra már bőven foltosodik és kopásnak indul, ezzel viszont a kopásnak induló, de még eléggé ragaszkodó, 3-4-5 napos önbarnítóktól is szépen meg lehet szabadulni és ha véletlenül foltosan vittem fel, akkor azon is képes kicsit halványítani még friss állapotában.

Sajnos az ígéreteivel ellentétben 1 napos barnaságot még nem mozgat meg, 3-4 nap után kezd látványos lenni a hatása. Nagyon fontos még az is, hogy tényleg vastagon kell felvinni és legalább 10 percig fenn hagyni, aztán megfürödni és fürdés után a még vizes bőrt meleg vizes törölközővel, lefele irányuló mozdulatokkal ledörzsölni. Nekem 100%-ban lehozza amit le kell, és mivel a szódabikarbóna fehérjelebontó hatása révén hozzájárul a legfelső bőrrétegek spontán, azonnali hámlásához, ezért enyhe, de hatásos hámlasztóként is működik. Nekem pl. 3-4 használat után már nem foltosodott be a lábfejem sem, olyan szépen leszedte a télen megvastagodott bőrt ott, szóval nem is kell már érte nyúlnom minden önbarnítózós kör előtt, mint ahogy nyár elején tettem, elég a sima törcsi is a kritikusabb részeken.

Mégegyszer kihangsúlyoznám, hogy bőven lehet enélkül élni, de ha rendszeresen barnítotok, és az újból és újból barnítás miatt foltosodtok, akkor ez segíthet, illetve az önbarnítási baleseteket is valamennyire korrigálni lehet vele.

Vita Liberata Invisi Foaming Tan Water

Vita Liberata Invisi Foaming Tan Water
2020. augusztus 4.

Az egyik legkevésbé szagos formula, amivel valaha dolgom volt, DE azért nem teljesen illatmentes, ha például az egész testemre viszem fel, akkor amikor működésbe lép, azután azért érzem, hogy rajtam van, ha közelről megszagolom a bőrömet. Persze első fürdés után ez eltűnik és nem is zavaró, szóval nem emiatt vonnék le csillagot. Ami zavar benne, hogy bár nagyon szép egyenletesen lehet teríteni, szinte lehetetlen elrontani (speckó kesztyű persze nem árt sőt kötelező hozzá) és szépen is kopik, viszont bizonyos fényviszonyokban sárgásabbnak látom magamon, mint a fele ennyibe kerülő b.tan vagy St.Tropez barnítóimat, illetve a kupakjáról elkezdett nagyon igénytelenül és erőteljesen lekopni a fémes borítás, pedig még a fele sem hiányzik, ez pedig ebben az árkategóriában szerintem megengedhetetlen. Biztos, hogy el fogom használni, de az is biztos, hogy újra nem venném.

Avon Color Trend Tutti Frutti Szájfény

Avon Color Trend Tutti Frutti Szájfény
2020. július 15.

Méltatlanul elfeledett és alábecsült darabok manapság a szájfények, hát még az ilyen kedves kis tubusos, gyümölcs illatú-színű, zselés darabok, pedig nem csak optikailag húzzák szép fiatalosra és fényesre az ajkakat, remekül hidratálnak is. Az Avon szerencsére vissza-visszahozza ezeket az amúgy nosztalgiázásra is kiváló kis cukiságait... <3 Nagyon finomak, jó az illatuk, kényelmes viselni őket, és még ha gyakran újra is kell kenni, akkor sem tudok róluk rosszat írni, mert kedves, szívmelengető kis csecsebecsék, amiket jó érzés használni, emellett árban sincsenek elszállva, sőt. Színt nem nagyon adnak, éppen csak egy beleharapnivalóan üde, zamatos árnyalatot, pont amennyi kell. A tükörfény úgyis viszi a showt... ;)

Essence Shine Last & Go Körömlakk

Essence Shine Last & Go Körömlakk
2020. május 20.

Csodás ár-érték arányú, tényleg géllakk hatású lakkocskák ezek. A 04 Millennial Pink van meg belőle, ami egy csodaszép, krémes babapink szín, amivel már tavaly óta kenem a lábkörmeim, mert nem tudom megunni olyan szép. Sajnos a nagyobb körmökön (pl nagylábujj) van, hogy 3 réteg után lesz igazán egyenletes, cserébe meglepően tartós fedőlakk nélkül is, ráadásul sokáig megmarad a vizes fénye is. Az széles, lekerekített ecsetével nagyon szépen lehet teríteni a lakkot és még én, aki nem egy manis-pedis tehetség is meglepően szépen el tudom oszlatni a körmeimen. Nálam 5 csillagos, ez az árnyalat legalábbis biztosan :)

UP: Az átlátszó szín nem tudom mennyire hosszabbítja meg a lakk tartósságát, mert nekem lábkörmön alapból nem pattog, egy viszont biztos - olyan szép fényt és vastagságot ad, hogy senki nem mondaná meg, hogy nem igazi gél lakkot visel az ember. :)

St.Tropez Gradual Tan Watermelon Infusion Önbarnító Testápoló Krém

St.Tropez Gradual Tan Watermelon Infusion Önbarnító Testápoló Krém
2020. május 18.

Na ez egy tökéletes önbarnító-választás, ha az ember lánya nem akar sokat* (*semennyit sem) tökölni a bőre előkészítésével önbarnítózás előtt... :D Nem kell radírozni vagy hidratálni előtte és még olyan kínos precízséget vagy plusz kesztyűt sem igényel, mint egy önbarnító hab, ellenben már egy használat után sokkal egészségesebb, ragyogóbb és persze barnább lesz tőle a bőr. Nekem nagyon fehér mindenem, így rajtam már egy használat után látványos a hatása, de persze lehetne még építgetni. A pár óra után jelentkező jellegzetes önbarnítós grillcsirke szag itt minimális, felkenéskor pedig eleve nagyon finom dinnyés 🍉 Ja és ha már testápolóról beszélünk, a hidratáló hatása is szuper! Gyere nyár! 😀

Tresemmé Biotin Repair Sampon Károsodott Hajra

Tresemmé Biotin Repair Sampon Károsodott Hajra
2020. május 11.

Kipróbáltam én is és nálam is hatalmas lett vele (és a balzsamjával) a szerelem! Megmondom őszintén, hogy én nem nagyon voltam előtte tisztában az árával, így kipróbálás után meg voltam róla győződve, hogy ez egy professzionális (árú) sampon, szóval nagy meglepetésként ért, mikor a sajtóanyagot elolvasva megláttam, hogy mennyibe kerül és hogy itthon a drogériákban lesz kapható. Nagyon kellemes, krémes az állaga, nagy és finom habot képez, finom az illata, ami simán van olyan, mint a sokszor ennyibe kerülő Kerastase daraboknak mondjuk, balzsammal együtt pedig pihi-puhi, illatos, fényes hajat csinál. Általában csak megkezdem a tesztelésre kapott samponokat, aztán lepasszolom anyukámnak és visszatérek a kék Tigimhez, de ezt tutttti, hogy utolsó cseppig elhasználom majd! :)

b.tan Love At First Tan (Violet) Önbarnító Hab

b.tan Love At First Tan (Violet) Önbarnító Hab
2020. április 23.

Úgy látom még nincs róla vélemény, szóval gyorsan írok róla, mert egész jó cucc és vészesen közeleg a bikiniszezon (hah!). 2 éve önbarnítóztam utoljára, de idén megint "rákívántam", a Dove testápolójától viszont idén már nem dobtam akkora hátast, pedig anno szerettem 🙄. Ez a hab a "lila altónus" ígérettel és az illatmentességével fogott meg, szóval gondoltam, kipróbálom. Megvettem a hozzá való kesztyűt is, hát az is valami isteni puha és szuper darab, de ha nem is ez a sajátmárkás kesztyűje, valami mindenképp kell mellé, mert a hab állagnak nem barátja a kézzel való felvitel, hogy a barna tenyerekről már ne is beszéljünk. No de a termék: ebben is találhatunk némi (lemosható) színezéket, ami segíti az egyenletes felvitelt és azonnal szép, natúr barna színt ad a lábaknak, nagyjából ahhoz hasonlót, mint amilyen pár óra múlva a végleges szín lesz majd. Az egy óra hatóidő senkit ne tévesszen meg - ennél is legalább 3-4 óra múlva véglegesedik csak a szín, mint a legtöbb önbarnítónál! Egy rétegben szép zsemlemorzsaszínt ad a bőrnek és az illata is csak a hajlatokban lesz olyan jellegzetesen önbarnítós mikor elkezd hatni, de az sem erős vagy zavaró. Én korábban St. Tropez és a Paula's Choice habjait használtam, ez kb. azokhoz képest csak kicsit marad el minőségben, viszont fele áron, szóval szívből tudom ajánlani mindenkinek a kesztyűjével együtt. Egy hibája van, hogy a száraz részekre nagyon látványosan ki tud ülni, szóval ha nincs az ember lánya teljesen precízen leradírozva, akkor nem kopik olyan szép egyenletesen..

UP: Végül a testem nagy részén elkezdtem inkább önbarnítós testápolót (St.Tropez Gradual Tan Watermelon Infusion) használni, mert nagyon precíznek kell(ene) lenni ezekkel a habokkal és naaaagyon elő kell hozzá készíteni a bőrt, a meg karomon tuti mindig elbénázom és kihagyok 1-2 részt 😅 Arcra és sokszor még lábra is viszont továbbra is ezt a habot használom.