Best of Beauty 2019

WorkingClassGirl

Regisztráció dátuma: 2015. március 19.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2015. március 19.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil
2019. június 20.

Évek óta csak szemeztem vele, aztán elegem lett az itthon kapható olajos lemosókból és megrendeltem. Olyan jó, mint vártam :) Híg, könnyű olaj, nekem mindent leszed, helyet ad a rutinomban egy kis arcmasszázsra, és nagyon könnyen, gyorsan le lehet öblíteni. A teljes illatanyagmantességtől pedig repes a szívem. Jó minőségű a csomagolása is, szerintem kitartok ennél és rendelek utántöltőket, hogy ne fogyjon ki.

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2019. június 16.

A közepes méretűt megkaptam ajándékba, és nagyon örülök, hogy nem ebből vettem magamnak nagy flakonnal. Ez a cerave lotion lemósónak szánt verziója. Könnyű krém, nem habzik egyáltalán, nem is érzem annyira, hogy különösen tisztítana.
Nekem csak reggel kényelmes használni, a nap végén inkább egy erősebb lemosót használok.
Azonban érzékeny bőrre megváltás lehet, erős retinoid mellé pl., nekem is volt olyan időszakom, amikor jól jött volna.

LVLY Sminklemosó Olaj Gojibogyó-Kivonattal

LVLY Sminklemosó Olaj Gojibogyó-Kivonattal
2019. június 16.

Nekem sem lett az igazi. Túl sűrű, és viszonylag nehéz lemosni. Egy időben az volt az érzésem, hogy ki is pattogtam tőle. A csomagolása valóban rossz, én konkrétan látni is szoktam, hogy lenyomáskor kispriccel a pumpa mellett.

CeraVe Hidratáló Arckrém Éjszakai

CeraVe Hidratáló Arckrém Éjszakai
2019. május 21.

Én is a niacinamid miatt vettem meg a sima lotion mellé arcra. Az én bőröm szereti ezt a hatóanyagit, de legközelebb nem veszem meg. Sokkal gazdaságosabb a sima moisturizing lotion, és ugyanazt a hatást hozza az is. Ha veszek mellé egy niás szérumot, toner, vagy akármit sokkal jobban járok. Egyébként állagra, hatásra tényleg semmivel se több, de kevesebb se (nekem).

Giibon Care Daily Sun Block SPF50+ / PA+++

Giibon Care Daily Sun Block SPF50+ / PA+++
2019. május 21.

Hát, ez nem vált be.
Szép inci, kellemes állagú, sűrű krém. De kis fehér réteget valóban hagy, és nagyon morzsálódik, feltűnően. Egyszer átizzadtam, rémsen néztem ki. Nehlz leírni a látványt, de nem szép ez a fényvédő rajtam.
Eléggé a pénzkidobás kategória volt számomra, bár próbáltam már rosszabbat drágábban, csúnyább incivel.

CeraVe Moisturising Lotion

CeraVe Moisturising Lotion
2019. május 3.

Igaz, hogy csak emlékek alapján dolgozom, de én nem érzek különbséget a daily moisturizing lotionhöz képest, ok, az inci más, de akinek az egyik bejött, szerintem jó eséllyel a másik is tetszeni fog.
Könnyű, gyorsan beszívódó lotion, nem hagy réteget, de azért hosszú távon is érezni a hatását, lemosás után is. Alá és fölé is lehet rétegezni ízlés és egyéni rutin szerint. Nagyon jó vétel, arcara is tökéletes és testre is.
Nem egy testes krém, nagyon száraz bőrre önmagában kevés lehet.

Maybelline Snapscara Szempillaspirál

Maybelline Snapscara Szempillaspirál
2019. május 3.

Fél áron nagyon jó vétel volt. Jó kialakítású a keféje, szép a végeredmény, könnyű vele dolgozni, nagyon tetszetős a csomagolása (engem ezzel is levett a lábamról), de potyog. Tetszik, de azért nem lettem rajongó.

CeraVe Foaming Cleanser

CeraVe Foaming Cleanser
2019. április 8.

Hosszas gondolkodás után végül is ezt választottam a hydrating cleanser helyett, bár arra is nagyon kíváncsi vagyok.
Határozottan erősebben tisztít, mint hittem, erősebben, mint a BMUS. Tényleg inkább normál-zsíros bőrre jó, mikor elkezdtem használni elég szársz volt a bőröm, és ez egy kicsit bántotta, de mióta megszűnt a szárazság, remekül működik. Szépek az összetevői, kellemes használni, jól habzik, határozottan jól tisztít.

Rohto Skin Aqua UV Super Moisture Milk SPF50+ / PA++++

Rohto Skin Aqua UV Super Moisture Milk SPF50+ / PA++++
2019. március 17.

Nekem nem lett a szívem csücske. Igaz, hogy szépen terül, alig hagy fehér réteget, könnyen rétegezhető, alig érezni, hogy fent van és nem morzsálódik. De egy örökkévalóság, amíg felszívódik.. szeparálódik és ül az arcomon sokáig, lejön ha hozzáérek, és beleragad minden. Nincs nekem fél órám erre reggelente. Akkor is eddig tart beszívódnia, ha teljesen száraz, pucér arcra kenem. És igazából moisturizing hatása sincs, a nap végére húzódik a bőröm alatta, hiába krémezek alá.
Nekem ez erős hármas/gyenge négyes.
Ja, és még a flakon is pici, bár ez japán fényvédőknél nem ritka.

Differin 1 Mg/G Gél

Differin 1 Mg/G Gél
2019. február 23.

Azóta többször használtam kúraszerűen, illetve lassan 10 hónapja kb folyamatosan mostanáig. A véleményem kb ugyanaz, remek krém, a pattanások gyors eltüntetésére nálam legjobban az esti differin plusz rápöttyözött akneroxid kombó vált be legjobban az évek alatt. A retinoidok bármilyen hámlasztónál jobban működnek nálam. Továbbra is úgy gondolom ehhez a krémhez jól hozzá lehet szoktatni a bőrt, persze fontos a folyamatosság és fokozatosság, és, hogy krémezzünk utánna. Konkrétan az adapalennek az előnye, hogy fényre nem bomlik, nem féltem este a lámpafénytől, a gyulladás lehúzásában kifejezetten jó, eddig jobbank tűnik, mint a tretinoin. Amire sosem vált be nekem, hogy meg is előzze a pattanások kialakulását, pedig mindenféle bőgyógyász által javasolt diétás megkötéseket is betartok és egyébként gondosan ápolom, krémezem, tisztítom stb a bőröm, szedek cinket stb stb. Ezért most átváltottam tretinoinra, ami sok szempontból problémás persze, de úgy tűnik beválik. És mivel a bőröm hozzá van szokva a differinhez, a tretinoin se okoz mellékhatásokat. :)

2016:
5 hónapja használom, lassan ideje is véleményét írni, azt hiszem. Az biztos, hogy ezentúl a legközpontibb kérdés számomra a retinoid lesz a bőrápolásban, nem is értem, eddig miért nem használtam.. Az adapalene leginkább a gyulladáscsökkentést hozza számomra, nagyon gyorsan lehúzza a pattanásokat. A keratinizációt és a faggyútermelést is csökkenti, de esetemben csak mérsékelten, pedig a zsírosodást szeretném leginkább gátolni. Tartósan használva finomít a pórusokon. Nekem nem szárít, nem irritál, persze az első két hétben még óvatoskodtam, hozzászoktattam a bőröm.. Igazából ez egy jól tolerálhatónak tartott krém, én úgy érzem nekem gyengusz is kicsit, de érthetetlen módon nálunk nem igazán van forgalomban tretinoin :/
Néha hiányolom a hámlasztást, de mindig rájövök, hogy a BHA és az AzA nem annyira hatásos nálam, mint ez a krém, szóval lehet feleslegesen szorítok nekik helyet. Viszonylag elégedett vagyok, sokat használ, de szívem szerint azért erősebbre váltanék.