XiaoBai

Regisztráció dátuma: 2016. december 14.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2016. december 14.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Mixa Moisturizing Cream Anti-Redness

Mixa Moisturizing Cream Anti-Redness
2020. július 1.

A szokásos krémem helyett vettem SOS-ben, mivel az kifogyott, és csak netről tudom rendelni, ami több hét, míg ideér.
Nagyon nehezen találok bármit az arcomra, ami nem okoz allergiát, így örültem, hogy ettől nem viszket az arcom. Talán a pirosságot is eltüntette. Viszont nagyon nehéz, zsíros, fullasztó krém, próbálom vékonyan kenni, de így sem szívja be a bőröm reggelre sem, ami így nyáron extrán zavar. Ez valóban száraz bőrűeknek való, akiknek mindig feszül, húzódik, nekik ez egy nagyon jó, tápláló krém lehet. Biztos nem veszem újra, még nem tudom, hogy elhasználjam kézkrémnek/testápolónak, vagy várjam meg a telet, amikor jól jöhet hidegebb, szelesebb napokon az arcomra. Nekem ez 3 csillagot ér.

Versace Crystal Noir EDP

Versace Crystal Noir EDP
2019. szeptember 27.

Szerintem a világ egyik legfinomabb illata. Több, mint tíz évig volt anyukám parfümje, így mostmár örökre ő fog eszembe jutni róla. Őhozzá konkrétan annyira odanőtt ez a parfüm, hogy egy idő után, amikor nem volt vele befújva, akkor is éreztem a bőrén :) Nagyon tartós, ha reggel befújod magad vele, meg délután is érződik. Sokaknak fullasztóan nehéznek tűnik, a titka, hogy tényleg csak picit szabad fújni belőle, úgy tud kibontakozni igazán.. A kókusz erősen dominál benne, de világosan kiérezni belőle a kardamomot és a virágokat is. Egyébként valóban érettebb nőknek, minimum 30, de lehet inkább 40 év fölött ajánlom. Egyszer tinikoromban titokban fújtam belőle én is magamra, majd így szálltam fel a buszra reggel suliba menet. Két fiatal, nagyon elegáns nő ült le mellém, és az út feléig azt találgatták, milyen parfüm lehet a levegőben, aminek ennyire különleges, jó illata van. ( Nem gondolták, hogy a mellettük ülő, nyilatkozó kis 15 évesnek van ilyen illata :DD)

Versace Versense EDT

Versace Versense EDT
2019. szeptember 27.

Tavaly nyáron vettük édesanyámmal , miután végigszagoltuk az összes parfümöt a Müllerben. Lehet, hogy a meleg évszak miatt volt, de akkor minden vagy öregasszonyos-pacsulisnak, vagy habos-cukrosnak érződött, nem tetszett semmi. Ez a kis zöld parfüm viszont üdítően egyedinek tűnt a maga friss, energikus, citrusos illatával. Vettem belőle egy 30ml-s EDT-t, (mivel csak ez volt belőle) bevallom, azóta kicsit lejjebb hagyott a lelkesedésem iránta, mivel a bőrömre kifújva nagyon hamar elillan a citrusos illat, helyette inkább a kardamom és a virágos illatok dominálnak rajtam. Tartóssága közepes, mivel EDT, napközben többször újra kell fújni. Nyárra tökéletes, friss és enyhe, télen azonban a vaníliás Avon Luck for her-ért nyúlok gyakrabban.
Ha elfogy, valószínűleg új illat után nézek, de egynek jó volt.

Yves Rocher Hajhullás Elleni Sampon

Yves Rocher Hajhullás Elleni Sampon
2019. szeptember 21.

Az előző hajhullás elleni sampont imádtam, ebben egyelőre csalódott vagyok :( Az illata sokkal jobb, ebben már van parfüm, és mintha jobban is habzana, de sajnos hamarabb zsírosodik tőle a hajam (az előzővel ki tudtam tolni 1 nappal a hajmosást, most visszaállt a "régi rendszerbe"), és ez nem ad neki olyan jó kis "vattás" tartást, amitől máskor dúsabbnak látszott a hajam. A hajam rettenetesen hullik, már csak ha belesimítok az ujjaimmal is, bár ez attól is lehet, hogy most ősz van, ilyenkor sok mindenkinek szokott amúgy is hullani. Emiatt azért nem húzom le teljesen, megvárom, amíg véget ér a szezon, aztán meglátjuk, javít-e valamit a helyzeten (a régivel 3-4 szál hullott ki / hajmosás). Nem szeretnék megint váltani, az Yves Rocher samponját 2 éve használom folyamatosan, eddig toronymagasan a legjobb samponom volt, nagyon csalódott lennék, ha megint keresnem kellene az Igazit...

Nail Expert 3D Gel Effect Fedőlakk

Nail Expert 3D Gel Effect Fedőlakk
2019. június 11.

Olcsó, szép fényt ad a körömnek, viszonylag tartós is marad utána a lakk, de valóban hamar besűrűsödik, pedig még a fele megvan. Illetve nem tudom, hogy csak az enyémmel lett-e valami, de nekem oldja néhány lakkomat! Egész pontosan most az egyik YR lakkomat, amit még reggel kentem fel (tehát tuti megszáradt), délután kentem rá egy réteget ebből a fedőlakkból, és tiszta piros lett az ecsetje tőle..!! Korábban már csinált ilyet egy másik, rózsaszín el, nagyon fura...

X-Epil Használatra Kész Gyantázócsík Arcra Hypoallergén

X-Epil Használatra Kész Gyantázócsík Arcra Hypoallergén
2019. május 8.

Legszívesebben képekkel illusztrálnám, mit tett az arcommal...
A szőrt nem szedi le rendesen, de a szám mellett mindkét oldalt lenyúzta a bőrt, ami most vörös, hámlik, és fáj. Lassan egy hete takargathatom alapozóval, mivel úgy néz ki, mintha valami randa bőrbetegségem lenne, ráadásul lassan is gyógyul. Már nem először járok így hipoallergénnek fémjelzett termékkel, hogy végül ugyanannyi, vagy még nagyobb kárt okoz, mint egy hagyományos termék.
Legközelebb inkább kozmetikusra bízom a gyantázást, az a biztos, ennek meg jár egy nagy 1-es.

Love Beauty and Planet Tusfürdő Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal

Love Beauty and Planet Tusfürdő Murumuru Vajjal & Rózsa Illattal
2019. március 27.

Az itt olvasott vélemények alapján vettem én is egy flakonnal, mert imádom a rózsaillatot, de sajnos a legtöbb illatosított tusfürdő allergiát okoz nálam. Első használatakor nekem a felkaromat szárította, és kicsit csípte a sebet a kézfejemen, azóta kétszer használtam (felváltva használom a Dove original-, lal), utána nem volt vele probléma. Még nagyon kevés fogyott belőle, úgyhogy csak 4 pontot merek adni, nem tudom, később milyen lesz. Az illata viszont tényleg fantasztikusan csodálatosan mesés, sokáig érződik a fürdőszobában utána is, igazi fiatalos, csajos illat :))

Update : Sajnos hosszabb távon igen erősen allergizált :( És nem csak az, hogy viszket tőle a bőröm, de konkrétan CSÍPI a sebeimet, ilyen esküszöm nem volt még velem (pl.száraz , repedezett kézfejemet, borotválás után a hónaljamat) ! Sajnálom az illata miatt, mert tényleg nagyon tetszik , és hát jó kiadós mennyiség, nem tudom mi lesz vele, talán felmosáshoz jó lesz... Sajnos túl sokszor járok így

Yves Rocher Hajhullás Elleni Sampon (régi)

Yves Rocher Hajhullás Elleni Sampon (régi)
2019. március 22.

Már kb. 2 éve ezt használom, voltak kikacsintások más samponok felé, de mindig visszatértem hozzá. Kevés is elég, szerintem habzik annyira, amennyire kell, jól tisztít, kíméletes a fejbőrhöz, és tényleg alábbhagyott a hajhullásom, régen fél maroknyi hajam is kijött egy-egy hajmosásnál, most csak pár szál (!). Jó kis tartást is ad a hajamnak, nem tudom, hogy bedúsult tőle, vagy csak volument adott, de lényeg, hogy többnek tűnik. Plusz mintha még lassabban is zsírosodna azóta a hajam, szóval tényleg nagyon jó :) Egyedül az illata nem tetszik, konkrétan fű illata van, így több év után eléggé csömöröm van tőle (ezért is próbálkoztam néha más samponnal) ,de ezen kívül max pont, mert tényleg a legjobb, amit eddig használtam.

Dove Nourishing Secrets Relaxing Ritual Tusfürdő

Dove Nourishing Secrets Relaxing Ritual Tusfürdő
2019. március 15.

Levendula-mániásként vettem egyet én is, gondoltam, jó lesz vizsgaidőszakban stressz ellen. Az állaga szokásos Dove, krémes, nehéz, inkább télre való, szerencsére nem is irritált, nem szárított. Viszont érdekes, hogy mennyien írjátok, milyen intenzív illata van, nekem a vízzel keveredve pont inkább a rozmaring tűnik dominánsnak, a levendula csak a levegőben érződik egy kicsit, a bőrömön pedig csak a púderillat és a rozmaring marad meg. Ettől függetlenül szerettem, elhasználtam, talán egyszer majd újraveszem, ha megint valami egyszerű, tiszta illatra vágyom

Dove Sensitive Skin Micellás Tusfürdő

Dove Sensitive Skin Micellás Tusfürdő
2019. március 15.

Kíméletes a bőrhöz, meg sensitive, ja. A nagy fenéket.... Az Dove antistress -ben csalódva vettem meg ezt, ugyanaz a probléma jött elő itt is: zuhanyzás után viszkető, vörös felkar, második használatkor a mellkasom és a nyakam is kivörösödve. Írták lejjebb, hogy a DMDM hydantoin formaldehidet bocsájt ki, 10-es kockázatú, fokozottan allergizáló összetevő... Nos, akkor megvan a bűnös, nekem ez kuka lett.