Zafír

Regisztráció dátuma: 2014. április 4.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. április 4.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15
2022. január 4.

Korábban Clarins Everlasting alapozót használtam, és ahhoz képest, meg egyébként is, ennek nagyon gyenge a fedése, bár nekem elég világos bőröm van, és a világosabb színek amúgy is kevésbé fednek. Előnye, hogy zsíros, vagy kombinált bőrre jó lehet, mert nem fénylik át olyan hamar, viszonyt nem mondanám tartósnak, egy orrtörlésnél kb. az egész a zsebkendőn marad. A megfelelő színt nem könnyű megtalálni, én már a harmadik verziónál tartok, de még nem tökéletes. Igazából a Clarins Everlasting sokkal szebb bőrképet ad, viszont mivel ez szárítja a bőrt, ezért a kettőt keverni szoktam. Ami újdonság volt még számomra, hogy csak simán kézzel tudtam felvinni, ecsettel vagy blenderrel nem működött nálam.

Biotherm Life Plankton Eye Szemkörnyékápoló

Biotherm Life Plankton Eye Szemkörnyékápoló
2022. január 4.

Fantasztikus ez a krém. Inkább zselés állagú, de viszonylag gazdag, könnyen felszívódik és nagyon kellemes érzetet hagy maga után. A bőr selymes lesz tőle, eddig egyetlen krém sem tudta ezt az érzést nyújtani. A ránctalanító hatásáról egyelőre nem tudok nyilatkozni, mert még csak rövid ideje használom. Illata visszafogott, kellemes. Nem irritál.

The Body Shop Aloe Calming Facial Cleanser

The Body Shop Aloe Calming Facial Cleanser
2017. június 30.

Nagyon szeretem ezt a terméket. Korábban a kombinált bőrre való arctisztító tejet használtam, de azt már nem lehet kapni. Olyat kerestem, ami nem irritál, nem zsírosít. Nekem nagyon bevált, eltávolítja a sminket, nyugtatja, szebbé teszi a bőrt, sokáig elég. Az egyetlen negatívuma a csomagolás, vagy nem jön semmi, vagy rengeteg.

Nivea Pure & Natural Action Golyós Deo Jasmine Scent

Nivea Pure & Natural Action Golyós Deo Jasmine Scent
2017. június 30.

Szerintem egész jó kis deo, főleg, hogy alumíniummentes. Nekem tetszik az illata is, olyan jellemzően Niveás illat. Egész napra meggátolta a kellemetlen szagok kialakulását, bár még csak néhányszor használtam. Eddig elégedett vagyok vele.

Malus Alumíniummentes Krémdezodor

Malus Alumíniummentes Krémdezodor
2017. június 30.

Nagyon akartam, hogy működjön, mert nagyon jók az összetevői, jó az állaga, kellemes az illata és nem irritál egyáltalán. Viszont a kellemetlen szagok kialakulását nálam nem akadályozza meg. Sajnálom, pedig reménykedtem. Meghagyom télre, hátha akkor elég lesz.

Lavera Golyós Dezodor Vadrózsa

Lavera Golyós Dezodor Vadrózsa
2017. június 30.

A csomagolása már nem ilyen, mint a képen. Az illata kellemes, viszonylag lassan szívódik be. Télen a nagy hidegben még csak-csak használ valamit, de nyáron semmit. Förtelmes büdös voltam tőle. Legalább nem irritál... Viszont indokolatlanul drága.

Olivia Teafa-Levendula Krémdezodor

Olivia Teafa-Levendula Krémdezodor
2017. június 30.

Az alumíniummentes dezodorok közül az egyik legjobb, ha a kellemetlen szagok kialakulásának megelőzése a cél. Egész napon át hat, még a nyári melegben is. Viszont egy-két nap után kipirosodik, néha viszket, fáj is a hónaljam tőle. Fehér ruhák viselésekor nem mertem még használni az itteni vélemények miatt, hogy sárga foltot hagy. A felvitele amúgy egyáltalán nem macerás, a hozzá tartozó kis műanyag spatulával kiveszek egy borsónyi mennyiséget, kissé megmelegítem az ujjaim között és felkenem. A kézről sima szappannal lejön. Az illatát kifejezetten szeretem. Szóval hosszútávra nem ajánlom annak, akinek érzékeny a bőre, de valamivel felváltva használva alapdarab.

Clinique Anti-Blemish Solutions Clinical Clearing Gel

Clinique Anti-Blemish Solutions Clinical Clearing Gel
2017. február 20.

Hiába, minden ember, így minden bőr más. Nem is tudom miért vettem meg, mikor nekem eddig egy Clinique termék sem vált be, valahogy nem passzolunk. Sajnos az utóbbi időben kijött pár pattanás, és mivel világos bőröm van, nagyon látszanak, és nehezen tüntethetők el. Nekem ez a gél nem vált be, semmit sem javított a bőrömön, igaz csak néhányszor használtam. Eléggé szárította a kombinált, helyenként zsíros bőrömet, a patikkal semmit nem csinált, még a gyógyulást sem segítette elő. Ha még használna, de így nagyon drága.

Bourjois 123 Perfect Bőrtökéletesítő Alapozó

Bourjois 123 Perfect Bőrtökéletesítő Alapozó
2017. február 1.

Korábban is voltak már Bourjois sminktermékeim, és mindig elégedett voltam a márka termékeivel. Az itt olvasott vélemények alapján végül emellett döntöttem. Elég folyékony, de legalább így könnyű vele dolgozni. Szépen felvihető az arcra, az apróbb bőrhibákat jól elfedi. A fedését azonban inkább gyenge közepesnek mondanám. Inkább olyannak ajánlom, akinek csak kisebb bőrhibái vannak. Nekem sajnos a pirosabb patikat nem fedi el, és viszonylag hamar fénylik T-vonalban, szerintem kombinált vagy zsíros bőrre egyáltalán nem jó. Nekem, mintha segítené a patik és mitesszerek megjelenését. Ráadásul az összetevői is rosszak. A szekrényben nézegetem.

The Body Shop Colour Crush Shine Lip Colour

The Body Shop Colour Crush Shine Lip Colour
2017. február 1.

A Color Crush rúzsok a kedvenceim, és gondoltam, hogy kipróbálom ezt is. Mintha nem is ugyanaz a termékcsalád lenne, semmi köze a Color Crushhoz. Bár a nevében is benne van, hogy Shine, nem mondanám fénylőnek, inkább olyan labellós csillogása van. Nem tetszik, hogy mindegyiknek ugyanolyan a kupakja, már annyira megszoktam, hogy a Color Crushnál elkülönítik a meleg, hideg és piros árnyalatokat. A színe egyáltalán nem olyan, mint amire számítottam, és annyira enyhe a fedése, hogy ha nem kenek fel sok-sok réteget, akkor csak egy színezett ajakápolónak felel meg. Kevésbé tartós, mint a sima C. Crush és az illata, íze számomra kissé zavaró. Csalódás volt a nagytestvéréhez képest.