zagnes89

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Secriss Pure Nature Mask Potato

Secriss Pure Nature Mask Potato
2019. szeptember 1.

Rendeléshez kaptam ajándékba, magamtól nem vettem volna meg. Ez a véleményem meg is változott.
A leírás szerint arcmosás és tonizálás után kell használni, így tettem, és kb 20 perc után vettem le, a maradék esszenciát beütögettem a bőrömbe. Előtte elég piros volt pár helyen a fejem, főleg hogy a szemöldökömet is előtte ritkítottam, ez 20 perc múlva teljesen megszűnt. nem húzódik a bőröm, csak hidratált. Kellemes volt viselni és utána is jó érzés, valószínűleg megrendelem, illetve más maszkot is kipróbálok a márkától.

Gliss Kur Total Repair Sampon

Gliss Kur Total Repair Sampon
2019. szeptember 1.

Eddigi legrosszabb samponom: összesen 4szer használtam, elsőre is szárította az amúgy zsíros hajam, másodjára meglepően sok jött ki hajmosás közben és után, végül viszketni kezdett, elborított a korpa már a hajmosás napján, úgy hogy előtte már hetek óta teljesen megszűnt. Gyorsan átváltottam Vichy-re, már nem viszket nem olyan száraz, a korpakérdés alakul - korábban is azzal hoztam helyre.
Összegezve: Senkinek sem ajánlom.

Trend It Up Ultra Matt Vízálló Szemhéjtus

Trend It Up Ultra Matt Vízálló Szemhéjtus
2019. május 16.

Szép fekete, valóban mattra szárad. Megfelelően kemény a filc, de nem szúr, emiatt nagyon könnyű vele precíz vonalat húzni, vékony, vastag bármi mehet! Az ára baráti, és tényleg tartós, de a strandra nem való ;)
Egy spinning órát munka után még lazán kibírt, de egyébként nedves fültisztító pálcával könnyen javítható száradás után is, illetve nem szabad megérinteni, vagy onnantól indul a panda...
Nem vonok le csillagot mert nekem nem szempont hogy vízálló legyen, és már most sokkal többször tudtam használni mint a maybelline tusát (az essence-é sem rossz, de ebben mintha több lenne az anyag, nem kell 10-12 használat után kidobni).

Isana Clean + Care Milder Reinigungsschaum

Isana Clean + Care Milder Reinigungsschaum
2018. június 4.

Update: elhasználtam sminkecset tisztításra, de se bb kérmet (koreai) sem alapozót nem bírt kimosni belőlük. Még erre sem volt jó.
Mivel már nem kapni az rdl szappanmentes lemosóját, gondoltam kipróbálom ennek a géljét, de persze az sem volt...Az összetevők alapján gondoltam egy próbát ez is megérhet, és nagyon tetszett a hatása. A vízhiányos de kombinált bőröm nem szárította és nem is zsírosította, a pórusokat különösen bha-val kombinálva szépen tisztítja és összehúzza. Mégis, pár nap után előjött pár pattanás, és ezután minden nap akadt egy új. Biztos, hogy ettől. A két csillag azért jár mert nem szárít/nem zsírosít és nem csípi a szemet.

Skinfood Tojásfehérje Hab Arctisztító

Skinfood Tojásfehérje Hab Arctisztító

update:
Most hogy már többfélét kipróbáltam, le kell pontozzam. Az innisfree jeju és a cosrx good morning lemosóihoz ugyanezeket a pozitívumokat hozzák de egyik sem szárít, miközben ettől a kombinált bőröm sivatag lett. Persze az innisfree meg zsírosított, szóval ha az 3 csillag akkor ez sem érdemel többet. (-1 csillag)
Egyébként ha jó lemosót kerestek akkor a cosrx nagyon tud :)

2018. január 2:
Első koreai habzó lemosóm, eddigi tapasztalataim alapján:
+ Nagyon hatékonyan tisztít
+ Ténylegesen összehúzza a pórusokat (hideg vízzel még jobban)
+ Borsónyi elég, kellemes krémes-habot képez
+ Tavasz óta használom (hetente 2-3 alkalommal) és a fele még benne van
- Csípi a szemet, ezért ott inkább nem használom
- Nekem szárítja a kombinált bőröm, szinte azonnal hidratálnom kell (emiatt nem használom minden nap)

Alapvetően elégedett vagyok vele, és szívesen is nyúlok utána, ajánlani is tudom de inkább csak zsíros bőrűeknek (az én kombinált bőrömet szárítja, nagyon vízhiányosnak érzem utána, ezért kötelező az azonnali hidratálás). Elhasználom, de utána másikat fogok kipróbálni.

Innisfree Jeju Volcanic Pore Cleansing Foam

Innisfree Jeju Volcanic Pore Cleansing Foam
2018. június 4.

A skinfood tojásfehérjés lemosója után nagyon más élményt nyújtott: egyáltalán nem szárított, mégis tisztább lett a bőröm. Eleinte jó érzés volt használni, de sajnos nem távolítja el teljesen a sminket (okok, először olajos lemosót kellene használni, de kétszeri lemosás után már nem kellene sminknek maradnia a bőrömön). Csípi a szemet! Sajnos mire a végére értem addigra teljesen beolajosodott tőle a bőröm, pedig mindent megpróbáltam: toner, szérum, krém egymás után, hol egyiket másikat kihagytam, máskor semmit sem használtam utána de mindig ugyan az volt az eredmény. Elhasználtam keservesen (egyébként a skinfoodhoz képest meglepően gyorsan sikerült pedig nem használtam többet belőle), de nem veszem újra. Ugyan kevesebb lett a miteszerem, de most hogy a cosrx lemosóját használom, még tisztább a bőröm és picit kevésbé is zsírosodik ráadásul az a szememet sem csípi.

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)
2018. május 8.

update: Mióta jó idő van, rettentően zsírosítja a t-vonalam, végül kikerült a rutinomból (pedig próbáltam csak estére is). Nem jutottam el a feléig, de már biztos, hogy nem használom többet. Egyszerűen olyan mintha túltöltené a bőröm, ha létezik ilyen :D
Mivel télen jobb volt, a kerge bőröm miatt nem vonok le csillagot. Feltettem eladásra, hátha másnak jobban beválik még.

2018. március 9.: Reggelente használom, ez után már csak a fényvédőt teszem fel. Az arcom puha tőle, hidratált, és nem zsírosítja, nem is irritálja, és egész hamar beszívódik. Este hyaluronsavas szérumot használok (Purito) ami után kicsit soknak tűnik, de reggel nagyon puha a bőröm. Viszont mégis jobban bevált a Mizon terméke.
Mivel hatalmas mennyiség (hónapok óta használom és a negyede sem fogyott még el) nem tudom meddig fog kitartani, de már várom. Nem fogom újravenni, mert habár semmi gondom vele, valahogy komfortosabb a Mizon terméke, még akkor is ha az tégelyes ez meg pumpás ezért sokkal higiénikusabb. Azt hiszem a bőröm lehet az oka, kombinált, és sok neki, száraz bőrre viszont szuper lehet.

seaNtree Green Tea Mask Sheet

seaNtree Green Tea Mask Sheet
2018. március 30.

Vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Nagyon kár az alkoholért és parabénért benne. Az illata is kicsit fura, viselni valahogy kellemetlen volt, kissé viszketett, irritálta a bőröm, viszont lehet csak beképzeltem mert utána nagyon szép volt a bőröm. Aztán lehet csak a maszk anyagával volt gond, mert a maradék esszenciát a tasakból még 3szor tudtam használni. Először még tartottam tőle, de semmi kárt nem okozott a bőrömön, utána már szívesen használtam mert egységes lett tőle a fejem, biztos értitek mire gondolok :)
Az összetevők és a viszketős maszk miatt -2 csillag, a hatása egyébként simán lehetne 5. Nem fogom újrarendelni.

Etude House 0.2 Therapy Air Mask - Snail

Etude House 0.2 Therapy Air Mask - Snail
2018. március 30.

Nagyon kellemes maszk, csupa szuper összetevőkkel. A centallára nem is számítottam pedig imádja a bőröm ezért nagyon kellemes meglepetés volt. A mérete nekem nem volt tökéletes de kolléganőmnek igen (gondolom nagy a fejem :) ). A csomagolásban marad még anyag másnapra is, azt magába felkenem hidratálónak és tökéletes. Ami miatt nem 5 csillag az eukaliptus ami miatt nagyon hűsítőnek éreztem, télen nem a kedvencem ha lefagy az arcom :D
Nyáron lehet átértékelem még, biztosan fogok még rendelni belőle. (beautynetkorea-n nagyonjó árban kapható)

Cosrx Acne Pimple Master Patch

Cosrx Acne Pimple Master Patch
2018. március 9.

Bizonytalan vagyok miatta, mert tényleg sok cuccot magába szív (estére teszem fel, és marad reggelig), és a gyulladt terület mérete is jócskán csökken, mintha nem gyógyulna a helye olyan szépen mintha nem tenném rá. Még kísérletezgetek vele, mert volt már olyan pattanás amire ha nem használom akkor még napokig megkeserítette volna az életem (a fertőtlenítő összetevők miatt egész jól megakadályozza az újabb gyulladást). Egyelőre 3 csillag és majd updatelek ha elfogyott.