zita.czinege

Regisztráció dátuma: 2014. július 24.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. július 24.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Glossier Futuredew Oil Serum Hybrid

Glossier Futuredew Oil Serum Hybrid
2020. augusztus 27.

Nagyon különleges termék! Rengeteg hidratálót, arckrémet kipróbáltam már, de ehhez foghatóval még nem találkoztam. Hatását tekintve strobe krémhez tudnám hasonlítani, az állaga zselés. Zsíros bőrre nem ajánlom semmiképp. Felkenés után az ember feje úgy világít, mint egy diszkógömb. De aztán szépen beszívódik, úgy 15 perc alatt bemattul. Gyors sminkhez nem alkalmas, mert mindenképp várni kell az alapzás, púderezés előtt. Egyfajta bársonyos érzetet ad az arcnak, mintha egész nap egy arcpakolás lenne rajtam. Az illata furi gyógynövényes, nem a megszokott parfümös kozmetikum. Nekem kellemes, de biztosan lesz, aki szerint ez büdös. Normál bőröm van, nekem nyáron ez kicsit sok. Nap végére elnehezül, bezsírosodik az arcon. Majd az őszi-téli időben lesz az igazi. Egyfajta belső ragyogást ad az arcnak, miközben táplál is. A Mac Strobe-hoz hasonló a hatása smink alatt, csak ez egy picit jobban fénylik. Sok érzés kavarog a fejemben: elég drága, nálunk nem lehet beszerezni, egy igazi ikonikus termék, gyönyörű fényt ad, nyáron túl nehéz a viselése, DE nem bántam meg, hogy megvettem, mert ez a sminkelés egy újabb dimenzióját képviseli.

Glossier You EDP

Glossier You EDP
2020. augusztus 27.

Illatmintát kaptam belőle, utólag örülök, hogy nem rendeltem meg vakon. A weboldalukon ódákat zengenek róla, a vélemények alapján teljesen másra számítottam. Ez egy sportos illat, ami nekem inkább egy férfi spray-re emlékeztet. Még le is kellett mosni magamról, annyira zavart benne valamilyen tipikus férfias összetevő, talán az erős pézsma.

MAC Spellbinder Shadow Szemhéjpúder

MAC Spellbinder Shadow Szemhéjpúder
2020. március 6.

Gyönyörűen csillámló fénye van. Nem diszkókirálynősen csillámporos, hanem pont a mindennap viselhető kereten belül marad. Könnyen eldolgozható, kellemes viselet. Jól építhető, több rétegben erősebb a színe. A tégelyben nagyon pici mennyiség van, épphogy belenyúltam, már kilátszott az alja. Na persze így is egy évre elegendő mennyiség lehet benne.

Chanel Le Vernis Körömlakk

Chanel Le Vernis Körömlakk
2020. február 24.

Iszonyú drága, de tényleg nagyon jó lakk! Pillanatok alatt megszárad és valóban több napig bírja lepattogzás nélkül. Hezitálva vettem meg és próbáltam ki,
de végül meggyőzött, megérte! Nálam a drogériás lakkok 1 napig, a többi márkás cucc is 2-3 napig bírja a strapát. Millió félét kipróbáltam már, ( ILNP, Cupcake, FUN, Cirque ..) de valahogy egyik sem győzött meg. Ennek a Chanel lakknak a fénye, tartóssága, száradása biztosan a legljobbak között van!
Hátrányként említeném meg az ára mellett még az ecset kicsiny méretét, amivel nehezebb a lakkozás.

Sisley Stylo Lumière Highlighter-Ceruza

Sisley Stylo Lumière Highlighter-Ceruza
2019. november 18.

Nagyon jó termék a szem alatti puffatság és karikák eltüntetésére. Könnyen eldolgozható, kellemes állagú és illatú. Szinte észrevehetetlenül beleolvad a bőrbe, azonnal ragyogóvá és simává teszi a szemkörnyéket. Nem ül bele a ráncokba és nem lesz tőle hófehér szemüveges bagoly fejünk, mint sok hasonló stifttől.
Tényleg egy csodaszer, csak az ára elégggé borsos.

Annick Goutal Songes

Annick Goutal Songes
2019. október 8.

Olyan, mint egy nagyon régi klasszikus illat. Nincs benne semmi modern, semmi fűszeresség, semmi oud, semmmi cukrosság. A vanília miatt vettem belőle mintát, de én még azt nem igazán érzem benne. Nem jellemző a tiaré-s illatokra jellemző naptejes vonal sem.
Nem teljesen az illatjegyeiben, hanem stílusában hasonlítanám a Chanel 5-höz vagy a Miss Dior-hoz.A klasszikus, visszafogott stílus képviselője. Tőlem nagyon távol állnak ezek az illatok, de van ismerősöm, aki ezekért rajong. Szóval mindenképp érdemes mintát venni vásárlás előtt, mert nem igazán az, amit a leírás és az illatjegyek alapján várna az ember... Ezért én egy kicsit csalódott vagyok.

s-he stylezone Quick'n Crazy Körömlakk

s-he stylezone Quick'n Crazy Körömlakk
2019. szeptember 16.

Ez egy nagyszerű lakk! Miért is nem fedeztem fel előbb?? Esküszöm, jobb minőség, mint a vagyonokért kapható high end és indie márkák! Vagy 10 éve keresem a tökéletes lakkot, ami gyorsan szárad, szépen terül, és nem pattogzik le 1 nap alatt. Próbáltam már a Dior, ILNP, Glam polish és rengeteg márkás lakkot. De ez a kis 500 Ft-os lakkocska jobban teljesít, mint sok méregdrága társa. Tényleg, mire végzek az egyik kezemmel, már meg is szárad! Szépen fed, nem csíkozódik. 4-5 napig hibátlanul bírja kopás nélkül. Kellemes, jól alkalmazható színek. Mostanában biztosan csak ezt fogom használni.

L'Artisan Parfumeur Bois Farine

L'Artisan Parfumeur Bois Farine
2019. szeptember 13.

Úgy néz ki, én leszek az első, aki lepontozza ezt a parfümöt? Bár sokan írták, hogy nem tudják viselni, mégsem merték lepontozni. Nos számomra ez egy kellemetlen szag. Semmi púderes nincs benne. Se nem elegáns, se nem alkalmi, se nem nőies. Egyszerűen nem tudnám magamra fújni.
Tényleg lisztes, de nem egy pékség illata. Nem süti, de nem is a friss kenyér illata. Pont mint amikor az élesztőt felfuttatják és a kovászt bekeverik a lisztbe.És poros is, valóban. Mintha beleesnék egy óriási dagasztótálba, fulladoznék az oromba szálló lisztportól, miközben kétségbeesetten próbálok kikászálódni.
Köszönöm, ebből nem kérek.

Diptyque Paris L'Ombre Dans l'Eau EDT

Diptyque Paris L'Ombre Dans l'Eau EDT
2019. szeptember 12.

Különleges, egyedi illat, hűen a Diptyque ház alkotásaihoz! Aki szereti a fűszeres, fás illatokat, az nem fog csalódni. Nekem nem ez a stílusom, de be kell ismernem, ez az illat különleges és egyedi, levett a lábamról!.
Fás ribizli illat, de egészen kifinomult módon rózsával betakarva. Érdekes, nekem az első nyitánya a friss bodzára emlékeztet. Talán ezért érzem különlegesnek, mert imádom azt pár röpke pillanatot, amikor friss házi bodzaszörpöt kóstolhatunk az évben. Pont ezt az életérzést hívja elő nálam ez a parfüm: harsogó, zamatos, fűszeres kora nyári öröm - melyben már ott lappang a közeledő elmúlásának gondolata.( De ez a búcsú nem szomorú, hiszen a tavaszi szellőt hamarosan felváltja a perzselő nap, a zamatos cseresznye, a mézédes görögdinnye, a friss tengeri fuvallat a perzselő homokparton...)

Lancôme Idôle

Lancôme Idôle
2019. szeptember 11.

Engem megvettek ezzel az új parfümmel. Az elmúlt évek elég egyhangúan teltek a Lancome parfümök világában, unalmasabbbál-unalmasabb kreációkkal. De ez valahogyan teljesen más irány. Elegáns, kifinomult, nőies alkotás, ami igazán méltó a Lancome névhez. Végre visszahozták a Poéme nagyszerű stílusát. Nem erős illat, inkább héköznapi, munkába való, de kifejezetten minőségi, finom darab. Nem értem a fanyalgókat... Az üvege pedig egyszerűen káprázatos. Annyira felemelő érzés kézbe venni!