Zorkaboszorka

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 14.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 14.
Bőrprobléma: Vízhiány

Braun Silk-Épil Supersoft Epilátor

Braun Silk-Épil Supersoft  Epilátor
2013. október 14.

Óóó, ez már történelem! :)
Életem első epilátora, tinikoromban kaptam, ki lehet számolni, hát nem most volt, jóval több, mint tíz éve...A mai napig működik!
Persze többnyire a szekrényemben szomorkodik. A múltkor nosztalgiából elővettem. Lábra használható, de fentebbi területeken össze-vissza csípte a bőröm. De megadom neki az öt csillagot, a megbízhatósága, meg már csak az emlékek miatt is. Sajnálok megszabadulni tőle, mert a szerkezetnek semmi baja,csak elavult a konstrukció. Elteszem emlékbe, no meg tartaléknak, úgysem fog soha cserben hagyni. Majd az unokák öröklik:D

Balea Holt-tengeri Maszk (régi)

Balea Holt-tengeri Maszk (régi)
2013. március 9.

Kicsit csípett, viszont finom puhává (bár kissé száraz tapintásúvá) varázsolta a bőröm.A pórusaim tényleg kisebb lettek,összehúzódtak.Jó kis maszk, bár a tasakot nem értem, miért nem osztották legalább kétfelé, hiszen egy alkalomra sok, kettőre,talán háromra is elég. Becsomagoltam fóliába, így remélhetőleg nem fog beszáradni.

Nivea 5 Az 1-ben BB Krém

Nivea 5 Az 1-ben BB Krém
2013. március 9.

Újságban található mintát próbáltam, a light árnyalatot. Mit mondjak, engem nem vett meg. A dekoltázsomtól felfelé úgy néztem ki, mint egy néger. Szerintem túl pigmentáltra sikerült a világos változat is, ennek ellenére a fedése is hagy kívánnivalót maga után. Persze nem a Nivea tehet arról, hogy nekem az átlagnál fehérebb a bőröm, viszont tudtommal a jó BB-krém kritériuma, hogy némileg képes a bőrszínhez igazodni. Hát ez nem igazodott egyáltalán, semerre....Lehet, hogy kidobnak majd egy extra light változatot is, de az után sem fogok rohanni, mert ez az enyhe fedőképesség nem tűnik meggyőzőnek, és a 10-es faktorú fényvédelmet sem találom túlzottan kompromisszumra keltőnek.
Tartósságáról nem tudok nyilatkozni, mivel nem akartam bantu lányként maszkabálba menni, hamar lemostam
Pozitívum: kellemes az illata, és gyorsan beszívódik. Ennyi.

Essence Click&Go Műkörmök

Essence Click&Go Műkörmök
2012. december 8.

Műkörmös a szakmám nekem is, de mielőtt elvégeztem volna az alapképzést,egy évig tipet ragasztgattam magamnak,ehhez hasonlót.Abba a hibába estem,mint sokan,gondoltam,így szuperül megspórolom magamnak a műkörömépítés költségeit...Aha.Az egy dolog,hogy iszonyúan tönkretette a körmeimet,de még szerencse,hogy nem gombásodott be,mondjuk én felbolyhoztam és fertőtlenítettem előtte,de a felválások alá úgy is beférkőzhetett volna. Ráadásul a körömragasztók többnyire cianoakrilátot tartalmaznak,ami mérgező,és az apró,észrevehetetlen sérüléseken keresztül könnyen felszívódik. Úgyhogy tényleg érdemesebb rászánni a pénzt,és elmenni egy jó szakemberhez, aki gombamentes és tartós, a saját körmöt védő és kímélő műkörmöt épít.
Maximum egy alkalomra ajánlom,de lehetőleg arra sem.

Esztétika Műkörömragasztó

Esztétika Műkörömragasztó
2012. december 8.

Bár most már építem a műkörmöt, magamon évekig tipeztem (tip az a műanyag lapocska,mit főként régebben a körömre ragasztottak,zselé vagy porcelán alá). Emlékszem, párszor vettem csepegtetős ragasztót, bár az ecsetes változat jobb és könnyebben kezelhető. Egyszer volt "szerencsém" ehhez a márkához is, de soha többet....Valóban borzasztó.Hiába nyomtam és szúrtam ki,nem jött belőle semmi,amikor meg mégis, az egész kezemet összeragasztózta.Senkinek nem ajánlom,érdemesebb egy kicsivel drágábbat venni,az legalább használható.

Alaya Nap-Hold Csokoládés Kecsketej Szappan

Alaya Nap-Hold Csokoládés Kecsketej Szappan
2012. december 8.

Imádom a kecsketejes natúr szappanokat,legutoljára ezt a fajtát próbáltam,bár az enyém sem egyöntetűen barna volt,hanem fehér,barna foltokkal (olyan bocis :) Illatra enyhe,semleges,a csokoládét nem kifejezetten érezni benne. A bőrömre kiváló hatással van,egyáltalán nem szárít, bár a hidratáló testápolót persze nem váltja ki,de egy szappantól ez is nagy teljesítmény. Magas olajtartalma ellenére remekül habzik és tisztít. Negatívuma, hogy többszöri használat után kicsit nyálkás az állaga, engem nem igazán zavar. Olvadékony,ezért a hagyományos szappanoknál gyorsabban fogy,lecsöpögtetést lehetővé tevő tartóban érdemes tárolni.

Greenland Ajakápoló Kakaó-Vanília

Greenland Ajakápoló Kakaó-Vanília
2012. december 8.

Már régebben kinéztem magamnak,de az ára miatt eddig csak nézegettem,most,hogy leárazták,végre megleptem magam vele. Az illatába egyszerűen szerelmes lettem,színtiszta kakaó a köbön:)
A hatása kiváló,nagyon jól hidratál,krémes,de jól eloszlik az ajkakon.Összességében jó kis natúr kozmetikum,mondjuk a propylparabent tényleg kihagyhatták volna.Amúgy nem szoktam ilyeneken fennakadni,de természetes összetételű termékek esetében kényesebb vagyok.Már csak azért sem elengedhetetlen a tartósítószer,mert a termék valóban gyorsan fogy (ebben fontos szerepet játszik az isteni illat,amihez könnyű hozzászokni).

Balea Fuss Vitalizáló Lábfürdősó

Balea Fuss Vitalizáló Lábfürdősó
2012. december 8.

A profi pedikűrös termékekhez képest nagyon gazdaságos az ára,így azt hittem,nem is lesz olyan hatékony,mint azok.Kellemes csalódást okozott.Jól felpuhítja a bőrkeményedést,így sokkal könnyebb azt szikével vagy habkővel eltávolítani.

Millennium Körömágyápoló Olaj

Millennium Körömágyápoló Olaj
2012. december 8.

Vigyázat,erősen addiktív illatú!:) (Főként a mandulás,egészen marcipán hatású,hmmm).
Kiválóan ápolja a szálkás körömágybőrt.Én Akzent műkörmös szakboltban jutottam hozzá.

Master Nails Gel Polish Lakkzselé

Master Nails Gel Polish Lakkzselé
2012. december 8.

Én főként Crystal Nails-es termékeket használok,csak nem régen találtam rá a Master Nails géllakkjaira,és mondhatom,hogy nagyon jók a tapasztalataim.Közepes sűrűségű,de könnyen kenhető,már egy áthúzással is szépen fed.Kifejezetten tartós,egészen lenövésig makulátlan.A kiszerelése is remek (12 ml),és az ára relatíve gazdaságos.Szeretem!