zsaratnok

Regisztráció dátuma: 2021. szeptember 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2021. szeptember 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Pantene Pro-V Lift 'N' Volume Szulfátmentes Sampon

Pantene Pro-V Lift 'N' Volume Szulfátmentes Sampon
2022. május 27.

Sosem a samponjaimtól várom a csodát, ezért is kapja a három csillagot. CGM rutinnak megfelelő sampon, habzik valamennyire, tisztít is, de nem tökéletes. A volumennövelő hatásából semmit nem vettem észre. Csak a hajtöveimre használom, viszont már 1-2 nappal a hajmosás után nem olyan kellemes a hajam illata. Ennek az okára még nem jöttem rá, de nem valószínű, hogy újra veszem.

Update:
Nem sokkal később meg is szabadultam tőle, életemben először kezdett el hajmosás után 1-2 nappal zsírosodni a hajam, és rá kellett jönnöm, hogy ez okozta a problémát. Egy Yves Rocher samponra váltottam, amivel egy hetet elvagyok hajmosás nélkül, a kétnaponta hajmosás helyett. A két csillagot az illata miatt kapja.

Zara Perpetual Oud EDP

Zara Perpetual Oud EDP
2022. május 27.

Érdekes illat, a weboldalon böngészve nem fogott meg a leírás, aztán ahogy bementem a Zarába, megtetszett a csomagolás - egyszerű, mégis igényes. Az üveg aránylag nehéz, van benne anyag.

Maga az illat egészen érdekes, bár az elején lehet érezni a virágos aspektusait is, főleg rózsát és sáfrányt, minél inkább leszárad és minél többet ül a bőrön, annál inkább a bőrös, fás, fűszeres jegyek érvényesülnek - kissé egy füstölőre emlékeztet, határozottan keleties érzetet hagy maga után. A hangulata titokzatos, kissé misztikus, füstös hangulatú templomok, sivatagi városok ponyvatetőd piacait juttatja eszembe.

Ugyan női illatként van értékesítve, simán bárki használhatja, teljesen uniszex, egyáltalán nem cukorkás-édes-gourmand jellegű. Páromnak annyira tetszett, hogy rajta is kipróbáltuk és ő is bármikor használhatná, senki nem gondolná, hogy női illat.

Egyelőre négy csillag, kicsit még barátkoznom kell vele, korábban inkább virágos-gyümölcsös illatokat használtam, és még szoknom kell a stílust. Mivel ma vettem és nemrég próbáltam, tartósságról update-elek.

Syoss Keratin Style Perfection Hajrögzítőhab

Syoss Keratin Style Perfection Hajrögzítőhab
2022. január 17.

Meglepődve láttam még pár hónapja a dm-ben, hogy CGM hajhab. A Syoss zöld zseléjéről akartam váltani valami erősebbre, gondoltam kipróbálom. Vizes hajba teszem, nyomkodom, megszárítva valóban ad tartást, definiálja a fürtjeimet. Amiért mégis inkább a zselét veszem le legtöbbször a polcról, az az, hogy elég száraz érzetet hagy maga után, amit nem szeretek. Hiába van rajta előtte pakolás, hiába rakok a hajamra utána olajat, mégis száraz a hajam tapintása.

The Ordinary Retinol 0.5% In Squalane

The Ordinary Retinol 0.5% In Squalane
2022. január 17.

Ez volt az első retinolom, (nem szabad ilyen erősségűvel kezdeni, ezt akkor még nem tudtam, szerencsém volt, hogy nem okozott semmilyen irritációt/problémát!) kifejezetten tetszik benne, hogy az olajos állaga miatt jól hidratál, reggelre általában kellemesen puha marad utána a bőröm. Pár héttel miután elkezdtem használni, volt egy rövid időszak, amikor tisztult a bőröm, kijöttek pattanásaim és hámlottam, ez retinolnál normális, ha ezt kibírod, utána jó lesz! Gyönyörűen letisztult a bőröm, bár anti-aging miatt vettem, az egyéb problémáimmal is segített. Határozottan újra fogom venni. Az egyetlen “hibája”, hogy a bontás utáni lejárati idő alatt nem tudtam a teljes adagot elhasználni :(

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich
2022. január 17.

Kellemes, könnyen beszívódó hialuron. Nedves bőrre használom reggelente, a hidratáló, egyéb szérumok előtt. A szemem alatt látható egy kis “plumping” is neki köszönhetően, bár ez pár órán belül elmúlik.

Garnier Fructis Macadamia Hair Food 3in1 Hajmaszk

Garnier Fructis Macadamia Hair Food 3in1 Hajmaszk
2022. január 17.

Sajnálom, hogy ennyire le kell húznom ezt a terméket, viszont nekem egyáltalán nem vált be. Azért esett rá a választásom, mert a hideg időben jobban kiszárad a hajam, de kár volt a jól bevált pakolásomat leváltani. A fejem felső részen 2c-3a göndör hajam van, alul, a fülem és a tarkóm körül inkább 2a-b, ha sikerül jól eltalálnom adott napon a hajrutinomat, akkor kicsit göndörebb is tud lenni. Ez a pakolás viszont teljesen lehúzza a hajamat, a göndörebb tincseimből is csak laza hullámokat csinál, mindegy mennyire keveset használok belőle, bármennyire is kimosom és teszek bele akármennyi zselét, az eredmény kiábrándító.
A két csillagot az illata miatt kapja. Szöszösödő, szálasodásra hajlamos, erősen száraz hajra tudom elképzelni.

Elie Saab Girl of Now Shine EDP

Elie Saab Girl of Now Shine EDP
2021. október 4.

Az eddigi legjobb parfüm, amit próbáltam.
Nem kifejezetten ebben az árkategóriában nézelődtem, viszont régóta nagy kedvencem az Elie Saab divatház és megfogta a szememet először a csomagolás, utána a név.
Nincsen szakavatott orrom, de a benyomásaim a következők voltak:
Elsőre valóban inkább édeskés, de nem cukorkás kislányos illat.
Kicsit később letisztul, akkor már inkább melegebb, finom nőies illatnak tudom nevezni. Nem agresszív, nem tolakodó, nem olyan “a buliban megállt mellettem egy csaj, akire véletlenül ráborult egy üveg zarás parfüm” érzést ad. Viszont határozottan különleges.
Meglepően tartós, 12 óra elteltével is meg-megéreztem belőle egy illatfoszlányt.
Ez lesz a következő vételem és valószínűleg az azutáni is.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

10/10
Párommal már lassan egy hónapja használjuk reggel-este, ő zsíros és én kombinált bőrre. Én használok mellé egy hialuron szérumot reggelente, de mindkettőnknek tökéletesen annyit hidratál, amennyit kell. Előtte nem is gondoltam volna, hogy ilyen remek hidratáló létezhet.

Revox Just Niacinamide 10%

Revox Just Niacinamide 10%
2021. szeptember 30.

A márka szaliciljával használom együtt, már nagyjából két hónapja. Szépen letisztultam, alig vannak mitesszereim, pattanásaim pedig csak elszórtan, leginkább mensi előtt vagy alatt jön elő néhány.

Revox Just Salicylic Acid

Revox Just Salicylic Acid
2021. szeptember 30.

A márka 10%-os niacinamide-jával közösen szépen rendbe tették és rendben tartják az arcomat.
Könnyű felvinni és jól beszívja a bőr. Pénztárcabarát, személy szerint egyáltalán nem irritál.