Zsuszie84

Regisztráció dátuma: 2017. január 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. január 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

MoLash Szempillanövesztő Szérum

MoLash Szempillanövesztő Szérum
2018. november 27.

Még rögtön a Skinsmart webshopba kerüléskor megrendeltem szeptemberben, azóta is használom szorgalmasan, így itt az ideje beszámolnom a tapasztaltakról.
Azzal kezdeném, hogy amúgy sem voltak kifejezetten rövid pilláim, de persze az ember lánya mindig hosszabbat szeretne. Korábban is fontolgattam a szempillaszérumok használatát, a dm-es koffeinest használtam is egy ideig, de semmi extra hatást nem érzékeltem, a külföldi szérumokról(pl LiLash) pedig elég vegyes reakciókat olvastam. Ez viszont láthatóan használt. A szempilláim szemmel láthatóan hosszabbak (mivel szögegyenesek, így spirállal megtoldva igazán látványos a változás, de anélkül is látszik), a szálak erősebbek, kevésbé hullanak. Mivel alapból fekete pilláim vannak, a feketítő hatásáról nem tudok nyilatkozni.
Az útmutatót követve 8 hétig minden este használtam, azóta heti 3-4-re csökkentettem. Maga a szérum színtelen, szagtalan, egyáltalán nem csíp vagy irritálja a szemhéjat (mint pl a dm-es, ami ha véletlenül a szembe ment, iszonyat csípett) és a szemet sem, ha véletlenül belemegy (párszor elfeledkezdtem róla, hogy rajta van és megdörzsöltem a szemem). Nekem a szemhéjamat se színezte el. Az applikátorral picit nehezebb precízen a szempőillatőre felvinni a szert, de nem egy ördöngősség. Talán a csomagolása az egyetlen, amit nem annyira szeretek rajta, mert egyáltalán nem érzem, hogy mennyi van még benne, se súlyra, se "lötyögésre", látni meg ugye nem látszik. Csak viszonyítani tudom, hogy mivel 3 hónapra elegendőnek írták a honlapon, valószínűleg lassan itt az ideje újat beszerezni.

Bourjois Volume Reveal Szempillaspirál

Bourjois Volume Reveal Szempillaspirál
2018. november 23.

Nagyon szeretek kísérletezni a különböző spirálokkal, de valahogy mindig visszatérek ehhez. Egy árnyalatnyit száraz a formula, de én kifejezetten ezt szeretem, mert így kevésbé tapasztja össze a pilláimat. Szépen építhető, két rétegben sem csinál póklábakat, nem pereg és nem is maszatolódik (pedig nem a vízálló verziót használom). A keféjét is remek, mind anyagra, mind formára (klasszikus sörtés kefe). A csomagoláson lévő tükröt én nem szoktam használni, de ha nem otthon kellene minkelnek, akkor talán még jól is jöhet.

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%

The Ordinary Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%
2018. november 23.

Eleinte nem tudtam hová tenni, mert a honlapjuk szerint olajmentes, mégis, mintha tömény olajat csepegtetnék a kezembe. Végül Nadine Bagott tanácsára az esti rutinomba építettem, és ott remekül elvan. Szintén Nadine videójában láttam, hogy használat előtt a tenyerében felmelegíti, és utána paskolja a bőrbe. Valahogy nekem így sokkal jobban szereti! Utána én még használok krémet, de így is könnyen beszívódik, nem ragad. Nagyon szép, puha bőrképet ad reggelre. Nálam újravevős termék.

The Ordinary Marine Hyaluronics

The Ordinary Marine Hyaluronics
2018. november 23.

A Hylamid Low HA kistesójaként használom a nappali krémem előtt, a reggeli rutinban. Állagra folyósabb, mint a LowHA, de nagyon szépen hidratál, könnyen beszívódik, nem ragad utána bőr. A nyéri időszakba, rétegzős rutinba szerintem kiváló kis low-budget hidratáló.

NIOD Superoxide Dismutase Saccharide Mist

NIOD Superoxide Dismutase Saccharide Mist
2018. július 17.

Egyszerűen imádom! Annak ellenére, hogy messze a magasabb árkategóriába tartozik a rutinomban. Nekem viszonylag sokáig, több, mint fél évre elég, pedig reggel-este használom. Lemosó után (este a G&G hámlasztóm után) szérum előtt fújok az arcomra bőségesen. A hidratáló hatása mellett a gyulladáscsökkentő hatást imádom benne a legjobban, mert így az esetleges gyulladásban lévő pattanást is segít megnyugtatni. Majd 60 éves édesanyám is használja, nála is nagy a szerelem. Az ára húzós, viszont tényleg elég fél évre, így nálam biztos pontja a rutinnak.

L'Oreal Paris Paradise Extatic with Castor Oil

L'Oreal Paris Paradise Extatic with Castor Oil
2018. július 17.

Nagyon vártam ezt a spirált, mert valljuk be, a beauty közösség eléggé hype-olta a terméket. Ehhez képest elég csalódás volt. Az ára a drugstore mivoltához képest magas, kiszerelése se nagy, és nem is egyszerű vele bánni. Az első héten iszonyat mennyiségű festéket felvesz a kefe, és szinte képtelenség szétválasztott pillákat csinálni vele. A második héten maga a tökély. Hosszabbít, ível, fekete, nem potyog. szinte álomszerű. Szinte. A haradik hétre úgy besűrűsödik, hogy megint nem lehet vele dolgozni.
Kétszer is nekifutottam, de mindkét alkalommal egy hónap után megváltam tőle, mert annyira besűrűsödött. Ennyi pénzért nekem ez nem éri meg.

Estée Lauder DayWear Matte Oil-Control Anti-Oxidant Moisture Gel Creme

Estée Lauder DayWear Matte Oil-Control Anti-Oxidant Moisture Gel Creme
2018. július 17.

A Clinique Moisture Surge gélkrémemet cseréltem erre, mert annak már kevésnek éreztem a hidratáló faktorát. Állagra hasonlókat, az Estée talán egy hangyánit gélesebb, nyáron szuper, pláne az uborkás illetával. Rétegzős rutinom van, így nekem pont megfelel, de lehet, télre már kevéske lesz. A mattító hatása is egészen jó, bár nekem max 6 órát tart, de utána is szépen kezelhető a helyzet. Sminket nem bántja, pattanát nem okozott, tehát én meg vagyok vele elégedve. Az egyetlen, ami nekem hiányzik belőle, az az SPF, ezért csak 4 csillag.

Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado

Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado
2018. április 9.

Annyira szeretem, hogy legutóbb már a 30 ml-s kiszerelésre ruháztam be, ami figyelembe véve, hogy mennyire kevés is elég belőle, szerintem az év hátralévő 8 hónapjára bőven elég lesz.
Sokadik próbálkozásra jutottam el ehhez a termékhez, tekintve hogy elég speciális igényeim vannak a szemkörnyék ápolómmal kapcsolatban: az alapvetően kombinált, de vízhiányos bőrömhöz egy extra érzékeny, ekcémára hajlamos szemkörnyék párosul, így a szemkörnyék ápolómnak a nyugtató és hidratáló tulajdonságok mellett parfüm és mindenmentesnek is kell lennie, hogy ne irritálja a szemem. Ez a krém pedig pontosan ezt csinálja. Elsőre egy kicsit furcsa állagú, nagyon sűrűnek és zsírosnak tűnik, de a bőrön hamar beszívódik. Nagyon jól hidratál, nekem a smink se csúszik el rajta. Igaz, a felkenés és a smink között általában egy óra simán eltelik. Ősztől tavaszig éjjel-nappal használom, nyáron is csak a nagy melegben váltok könnyedebb, gélesebb krémre, de éjszakára még mindig ezt használom. Nem tudom, szemránc fronton mennyire erős (szerencsés vagyok, gyakorlatilag semmi ránc a szemem körül), a sötét karikákra szerintem nincs hatással, de a hidratáló-nyugtató hatása elvitathatatlan. Nálam stabil helye van az arcápolási rutinban.

Clinique Moisture Surge Extended Thirst Relief

Clinique Moisture Surge Extended Thirst Relief
2017. szeptember 22.

Most végzetem ki a harmadik tégelyt, szerintem ez mindent elmond. Kombinált, de vízhiányos a bőröm, tehát hidratáló választásnál elég sok szempontot figyelembe kell vennem. Ezt a krémet viszont nagyon szeretem, mert a gél állagának köszönhetően nem kelt nehétz, zsíros érzetet a bőrömön, de nagyon jól hidratál. Illat- és alkoholmentes, ez nálam plusz pont, viszont pont emiatt elsőre kicsit fura volt az "illata" a parfümös krémek után, de nem zavaró és már nem is érzem. Én még fel szoktam turbózni a Kiehl's nappali olajából pár cseppel, így aztán tényleg egész nap puha és hidratált marad a bőröm. Mindenképp kell neki hagyni legalább 5, de inkább 10 percet, hogy beszívódjon. Ha az ember lánya sminkelni is szeretne rá, akkor jó lesz az 15-nek is. Viszont ha beszívódott, nem hagy semmilyen nyomot és nem bántja a sminket se. Ha valakinek sietős a reggeli arcápolós rutinja, szerintem nem ez lez a kedvenc kréme. Illetve télire szárazabb bőrűeknek sem biztos, hogy elég lesz. Az ára egy kicsit a húzósabb oldalon van (nálam az 50 ml-es tégely max 2 hónapig tart, ha nagyon odafigyelek), ezért a mínusz egy csillag.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2017. szeptember 21.

A honlapjukon olvasható figyelemeztető szöveg után (kifejezetten tapasztalt, rendszeres hámlasztóknak ajánlják) bevallom, kissé félve próbáltam ki, de így utólag azt mondom, kár volt izgulni. Az én hámlasztási előéletem eddig csak abból állt, hogy G&G Cheer Upját (ami 6%mandulasav + BHA) pacskoltam az arcomra minden este. De gondoltam, mivel az semmilyen problémát nem okozott (a hatásáról részletesebben az ő oldalukon), kipróbálok egy kicsit durvább cuccot is.
Na hát kinézetre ez tuti durvább! Felkenve olyan vagyok, mint egy viking shieldmaiden (sorozatfanok előnyben), akinek vérrel van összekenve az arca, elég mókás látvány. Az első fél percben egy picit csíp (inkább csak jólesően bizserget, egyáltalán nem fájdalmas vagy zavaró), de utána mintha rajtam se lenne. 10 perc után pedig nagyon kis finom, puha bőrt hagy maga után. Semmi kipirosodás, semmi irritáció.
Nyilván nem fog egyből tökéletes babapopsi simaságú arcot varázsolni, de rendszeres használat mellett (és egy jól kialakított arcápolási rutinnal) szép összképet ad. Újravevős termék!